Anketa – Zima 2016/2017

Máme tu novou anketu, a protože se na našich stránkách už poměrně hodně rozmohlo i anime, rozhodla jsem se, že sem začnu dávat i ankety, týkající se anime sezón.

Jaké anime se líbí mě už víte, tedy aspoň ti, co čtou mé přehledy, ale jaké anime se líbí vám?

Hlasujte v anketě, máte možnost hlasovat pro 3 oblíbené anime z celé sezóny.

Jen pro upřesnění, v anketě nebudou OVA (1-3 dílné, regulérní série tam budou) a filmy, které vychází s několika měsíčním spožděním.

Popisky jsem dávala jen někam, některé jsou mé, jiné převzaté z Akihabary.

192189

ElDlive

Kokonose Chuuta je sirotek, který žije se svou tetou. Je to celkem normální kluk, až na to, že se mu v hlavě ozývá podivný hlas. Jeho normální dny končí ve chvíli, kdy ho teleportují na policejní stanici ve vesmíru, kde mu vedoucí odboru sluneční soustavy, Rein Brickke, řekne, že ho počítač vybral jako jednoho z kandidátů policejních sil. S tím ovšem nesouhlasí Chuutova spolužačka, která je Reineovou podřízenou a řekne, že se na tu pozici nehodí. Chuuta ovšem poslechne hlas ve své hlavě a rozhodne se zúčastnit zkoušek způsobilosti, aby dokázal nejen sobě, ale také Misuzu, že na to má.

193694

Gabriel Dropout

Potom co Anděl vystuduje školu v Nebi, musí také poznat život na zemi a lidi samotné. Naše Gabriel pozná kouzlo videoher a lenosti. Okamžitě jí to pohltí a stane se Padlým Andělem. Tohle je školní komedie o Gabriel závislé na videohrách a o kamarádkách kolem ní.

(převzato z Akihabary)

194175

Ai Mai Mii: Surgical Friends

194308

Akiba`s Trip The Animation

Vítejte v Akibě. Na místě, kde mimozemšťani vysávají z lidí sociální život a porazit je můžete jedině tak, že jim svlečete oblečení. Denkigai Tamotsu je obyčejný kluk, který má rád svou sestru a žije svůj spokojený život Otaku. Ovšem jen do chvíle než narazí na Majonézu – Mayonaku Matome, která právě proti těmto bytostem bojuje a dostane se tak do konfliktu, při kterém je skoro zabit. Ovšem je zachráněn a stává se z něho bojovník chránící Akibu společně s Majonézou a Ahokainen Arisou, která je taky tak trochu Otaku.

194988

Nanbaka 2017

Bláznivé dobrodružství naší uvěznené čtveřice pokračuje, ovšem tentokrát trochu přituhne, když z vězení v Pátem oddělní unikne pár nebezpečných vězňů…

191671

Masamune-kun no Revenge

Jako dítě Masamune Makebe trpěl díky krásné a bohaté Aki Adagaki, která mu dala přezdívku „Piggy“ (prasátko) díky jeho boubelatému vzhledu. Masamune se jí chce pomstít a tak pracuje tvrdě na tom, aby se zlepšil a vrací se jako pohledný, ale narcistický středoškolský student. Když jí znovu potká tak je připraven vykonat pomstu.

S pomocí dívčiny služebné Yoshino Koiwai pomalu buduje svůj vztah s Aki s úmyslem jí zlomit srdce v pravý okamžik. Nicméně jak se jeho vztah s Aki prohlubuje tak začíná přemýšlet jestli má uskutečnit svůj plán či nikoliv.

(převzato z Akihabary)

194656

Fuuka

Děj se točí kolem středoškoláka Yuua, který právě změnil školu, a který je tak trochu závislý na svém mobilu neboli spíš na aplikaci twitter. Jednoho dne potká Fuuku Akitsuki, která narozdíl od něj mobil nevlastní a dává přednost spíš poslechu hudby z CD. Yuu opět naváže kontakt se svou kamarádkou z dětství Koyuki, která je nyní populární zpěvačkou a jde s Fuukou na její koncert. A tak vzniká milostný trojúhelník…

(převzato z Akihabary)

196101

Seiren

Kamita Shouichi je obyčejný středoškolský chlapec, který čelí zkouškám na vysokou školu a má obavy o svou budoucnost. Tato středoškolská romantická komedie „SEIREN“ (Seiren v japonštině znamená čestný), líčí milostné vztahy s různými hrdinkami. Každý příběh je jedinečný a vzájemně spolu nesouvisející.

(převzato z Akihabary)

194699

Urara Meirochou

Existuje město Meirochou ve kterém pracují Urary. Urary jsou věštkyně, které díky moci od Bohů z města mohou věštit a předvídat budoucnost. Pouze dívky, kterým už bylo 15 let se mohou takovou Urarou stát. Na začátku příběhu se v obchodě Natsume-ya sejdou čtyři dívky a tam začíná jejich cesta za sny.

(převzato z Akihabary)

193839

Youjo Senki

Na frontě Velké války je malá dívka. Blonďaté vlasy, modré oči, porcelánově bílá kůže a velí své jednotce svým šišlavým hlasem. Jmenuje se Tanya Degurechaffová. Ve skutečnosti je to jeden z nejlepších japonských businessmanů, znovuzrozen jako mladá dívka po tom, co rozhněval záhadné stvoření, samo sebe nazývající bohem. Tato dívka, která upřednostňuje vlastní úspěchy a kariéru před čímkoli jiným, se stává nejnebezpečnější čarodějkou císařské armády.

(převzato z Akihabary)

195477

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen

Zapomeňte na všechno, co se dělo od třetiny 16. dílu první série (od té chvíle je to celé vymyšlené a nedrží se to mangy, tudíž na to nemůže navázet druhá série).

Kvůli záchraně svých spolužáků byl Rin nucen odhalit svou pravou totožnost a podlehl svým plamenům. Kurikara však nepraskla a Mephisto byl svého mladšího sourozence schopný zpacifikovat, to ovšem nezabránilo Vatikánu v tom, aby si oba démony pozvali k soudu. Pohlavárové se však rozhodli příjmout Mephistovu sázku, zda-li se Rin stane spásou Assiahu nebo jeho zkázou, a tak jej nechávají žít s podmínkou, že nikoho neohrozí a za půl roku složí exorcistickou zkoušku.

Než se mu však podaří udobřit si své kamarády, z Kjóta přijde naléhavá žádost o pomoc, a tak se kromě jednotky exorcistů vydávají do terénu i Rin a spol. V Bonově domovině na ně však čeká mnohem zapeklitější případ, než by se zprvu zdálo. Pod zdejším chrámem je vězněn velice mocný démon, který by mohl způsobit obrovský masakr a někdo se jej snaží osvobodit. Zatímco zdejší mnichové hází vinu jeden na druhého, zrádce je velice blízko toho, aby uspěl ve své snaze. Přidejte do toho ještě Bonovi rodinné problémy, Rinovu snahu ovládnout své plameny a získat zpět důvěru svých kamarádů a máte dokonalé zázemí pro obří průser.

(převzato z Akihabary)

193186

Minami Kamakura Koukou Joshi Jitensha Bu

193578

Schoolgirl Strikers: Animation Channel

 

200154

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futatabi Hen

 

196092

Spirit Pact

Potomek uznávaného rodu exorcistů, Keika You, se ocitne po smrti rodičů na mizině. Na ulici působí jako věštec budoucnosti a zároveň pracuje brigádně jako počítačový odborník, aby si vydělal peníze. Jedné noci na skládce potká záhadného a charismatického exorcistu, Ki Tanmoku, který zahání zlého ducha. Toto setkání je pro něho však dosti nešťastné. Záhy poté ho srazí auto a stane se duchem. Tehdy ho pohledný Ki požádá, aby uzavřeli dohodu a bojovali se zlem spolu…

(převzato z Akihabary)

196105

Chain Chronicle: Hekuseitasu no Hikari

Příběh se odehrává v zemi Yugudo. Ve které má každá část země svého krále. Občas mezi sebou králové válčili o území, ale vždy to urovnali u kulatého stolu a znovu nastolili mír. To ovšem skončilo ve chvíli, kdy se objevila skupina temných monster… Tak jak to dopadne, když se armáda dobrovolníku postaví Temnému králi?

(převzato z Akihabary)

195393

Demi-chan wa Kataritai

Příběh se odehrává v době, kdy Demi-Human, neformálně známí jako Demi, se začnou pomalu začleňovat od lidské společnosti. Tetsuo Takahashi je učitel biologie a velice se o Demi zajímá, a tak je šťastný, že na jeho školu přijdou rovnou čtyři. Po čas školního roku se o nich chce dozvědět co nejvíc informací a také jim v nejrůznějších situacích pomoci.

(převzato z Akihabary)

197014

Idol Jihen

 

196409

Nyanko Days!

196410

Reikenzan: Eichi e no Shikaku

 

174409

Tales of Zestiria the Cross (2017)

Pokračování první řady putování Soreye a jeho přátel. Anime sice ještě nevyšlo celé – chybí poslední díl, ale myslím si, že už jako celek se hodnotit dá.

195616

Gintama.

195434

Little Witch Academia TV

Příběh Akko, která nastupuje na magickou školu, kde studoval její idol a chce se stát stejně dokonalou. Má to ovšem menší vadu na kráse, Akko neumí vůbec čarovat.

193363

ACCA 13-ku Kansatsu-ka

Jean Otis, který pracuje pro obrovskou společnost ACCA, jako druhý velitel, jezdí po okolních třinácti pobočkách a dohlíží na to, aby všechno fungovalo, tak jak má. Ovšem jeho nepřátelé nejsou jen podvodníci, ale také někteří na vyšších místech, kteří se bojí toho, co všechno by mohl Jean zjistit.

195103

Chiruran: Nibun no Ichi

Vtipný kraťas o Shinsengumi.

193361

Onihei

Další moje TOPka, ke které ale popravdě nevím co napsat. V prvním díle se seznamujeme se zlodějem, kterého chytne Hasegawa Heizou, a i přes mučení se mu z vězně nepodaří dostat informace, které by chtěl. Kumebachiho nezlomný duch ale na něj udělá dojem, a proto ho pozděj propustí a využije jeho služeb k tomu, aby chytili zločince, který zabíjí a pálí okolní domy.

195692

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Kobayashi je úřednice žijící svůj osamnělý, nudný život ve svém malém bytečku, ovšem jen do chvíle než jednoho krásného rána otevře dveře svého bytu a uvidí…dračí hlavu. O chvilku později se z draka stane mladá holka, která řekne, že vděčí Kobayashi za svůj život, a tak ji bude dělat služku.

195628

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! 2

 

188209

Bang Dream!

189681

Marginal #4 Kiss Kara Tsukuru Big Bang

13.února se v Pythagoras Production zrodila nová kapela idolů, kapela, jejímž cílem je políbit konec galaxie: Marginal #4! Členové, Kirihara Atom, Aiba Rui, Nomura L, a Nomura R, dávají do své kariéry plné zábavy všechno. Za pomoci Lagrange Point, tito mladí idolové pomalu stoupají k vrcholu, cestou plnou nečekaných zvratů a hudebních vystoupení. Ale když opustí jeviště, jsou to jen normální studenti se zmatenými životy!

(převzato od Haruky)

190691

Super Lovers 2

Pokračování, které navazuje na první sérii `Super Lover`, která končí tak, že Haruko přiletí do Japonska, aby s sebou vzala Rena do Švýcarska. Jak se Ren rozhodne? Poletí s ní a opustím tím Harua nebo nechá Haruko osamělou, a zůstane s Haruem, aby mu splnil jeho sen, společné žití se všemi Haruovými bratry?

(převzato z Akihabary)

194781

One Room

195014

Yowamushi Pedal: New Generation

195052

Kuzu to Honkai

Awaya Mugi a Yaruraoka Hanabi vypadají jako ideální pár. Oba dva jsou docela oblíbení a docela se k sobě hodí. Nicméně, okolní svět nezná jejich tajemství. Mugi a Hanabi jsou zoufale zamilavní do jiných lidí a randí spolu jen proto, aby sdíleli svou samotu. Mugi je zamilovaný do Minagawy Akane, mladé učitelky, která ho doučovala. Hanabi je také zamilovaná do učitele, mladého muže, který byl rodinným přítelem už od jejího dětství. Nachází v tom druhém sobě místo, kde můžou truchlit nad těmi, které nemůžou mít a sdílejí spolu fyzický vztah poháněný samotou. Zůstane to s nimi takhle navždy?

(převzato z Akihabary)

195484

Yami no Shibai 4

195487

Piace: Watashi no Italian

195861

Rewrite 2nd Season: Moon Hen / Terra Hen

Tennouji Kotarou zklamal. Jeho svět skončil. Nebo ne? Znovu a znovu se probouzí a vydává se hledat Kagari, tajemný Klíč, který má rozhodnout o osudu lidstva. Povede se Kotarovi nakonec zachránit všechny své milované? Zaslouží si lidstvo druhou, třetí, padesátou šanci?

(převzato z Akihabary)

196653

Sengoku Choujuu Giga: Otsu

197015

Chaos;Child

200062

Kemono Friends

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.