Festival Fantazie – 2016

Tak, vzhledem k tomu, že jsem to minulý rok nestihla, doufám, že si letos trochu zpravím reputaci.

Ano, letos se polepším a zprávy z dovolené budete mít v podstatě ještě za tepla.

O co vůbec šlo? O Festival Fantazie. Nejdelší festival v Evropě, konající se 10 neuvěřitelných dní, kdy zapomenete na realitu a jste ve svém světě spolu s dalšími lidmi, kteří na vás nepohlížejí jak na blbečky, když jim vykládáte o svém oblíbeném seriálu, máte růžové nebo modré vlasy, či na sobě nějaké zvláštní oblečení. A to je na tom to nejlepší.

Co si budem povídat, návrat z takového světa po deseti dnech zpět do reality je náročný, ale tak to asi každý, kdo jezdí na nějaké festy zná. Jinak Festival Fantazie teda není jen o anime, i když letos po hodně dlouhé době bylo zase na 10 dní, jinak je tam třeba SeriesCon, kde se dozvíte všechno o nových seriálech, zajímavosti o těch starých, co jste třeba ještě nevěděli, nebo se vám to nikdy nechtělo hledat, NightCon, který se věnuje hlavně hororovým seriálům (Buffy, Grimm atd.), ComicsCon, kde jak už název napovídá najdete povídání o všech možných i nemožných komiksech, PotterFan, linie věnující se Potterovi a světu kolem něj (jedna z nejlepších linií vůbec), TrekFEST (Star Trek), ThroneCon (stále rozšiřující se fenomén dostal svou vícedenní linii, řeč je samozřejmě o GoT), PoníCon, asi nejnenáviděnější con na festu věnující se My Little Ponny a jiným podobným záležitostem (nevěřili byste ale, jaká je to prdel), BritCon, různé britské seriály + Zeměplocha, AsianStuff, AsianStyle a úplně nejlepší OrientCon věnující se Japonsku, anime, manze a vše s tím souvisejícím (pozor, je do toho zahrnutá i Čína, Korea, Indie a ještě něco tam bylo), SupernaturalCon (Supernatural – překvapivě 😀 ), StarWars, Klasikon, kde najdete klasické sci-fi.

Jinak se to samozřejmě v průběhu 10 dnů mění, některé linie končí a jiné začínají, třeba SeriesCon vystřídal na dva dny Jatkon + SpyCon (linie věnující se military a špiónům), Poníky po třech dnech vystřídal MoveCon, kde jste se mohli naučit šermovat, střílet z luku, jógu, Taichi, Kaskadéřinu a různé jiné věci, BritCon pak dal prostor Manifestu Fantasiky a později se přesunul místo GoT a Star Wars uvolnil místo GameLine (vše o videohrách). I TrekFEST musel jít domů a dal tak prostor FutureConu, kde jste se mohli dozvědět vše o vědě a lidstvu (takže ano, byli tam i opravdu vážné přednášky, kde jste se mohli dozvědět skutečně něco zajímavého). Po nějakých 6 dnech nás opustil PotterFan, což někteří obračeli a na jejich místo se šoupli GateCoňáci, aneb populární a oblíbená (zvlášť tenhle rok) Star Gate. Pak už došlo jen k nepodstatným změnám, kdy Klasikon byl nahrazen Fantasy a History a ten následně Avalconem (literární fantastika), Manifest nahradila další herní liniie a to WarGame a NightCon dal místo již zmíněnému ComicsConu.

Mimo to jste si mohli zajít na filmy do kina, které stály 30,-, 40,-, nebo 60,- a pozor, nečekejte že to byly nějaké shity, ale třeba Captain Amerika: Civil War, X-Men: Apocalypsa, Bohové Egypta, WarCraft, Hunger Games (ten poslední film, co vyšel), Polednice atd. Každý den promítali až 6 filmů, takže si dokážete spočítat, kolik toho bylo. A samozřejmě nejděte na nový film za 30,-, který by vás jinak stál něco kolem 200,- a ještě s „vlastníma“ lidma. Věřte mi, něco takového jinde nezažijete.

Pak jste si mohli zahrát různé deskové a karetní hry a i si je přímo koupit (jedna tělocvična byla po celou dobu vyhrazená jen na tohle), zahrát si na PsP, PC, WiiU a všem možném i nemožném v herně (podotýkám, vše bylo zadarmo a jelo to celý den), nebo zapařit staré hry jako Prince of Persia, starého Mária a nebo Wormsy v Retroherně. Dál byl program i venku, kde jste si mohli Hodit elfem, dát si Skřetí trojboj, Nalemtat se piva, Zahrát si s koulema nebo se Ubránit mobilem.

To by k tomuhle bylo asi všechno, samozřejmě nesmím zapomenout na to, že každý rok jsou pozváni nějaké významné osobnosti (především herci), letos to byl Ty Olson ze Supernatural, Christopher Judge ze Star Gate, Ian Beattie z GoT a měl přijet i Colin Ferguson z Eureky nebo Vampire Diaries, ale bohužel na poslední chvíli musel odříct kvůli práci, ale slíbil, že přijede příští rok, protože se moc těší.

Pokud jste dočetli až sem, tak teď začnu popisovat své zážitky. Nečekejte nic světoborného ani nějaké sáhodlouhé popisy přednášek, ale spíš jen nastínění, co se líbilo, nelíbilo a jaký z toho byl celkový dojem.

Budu to brát den po dni, na konci pak budou fotky a videa + popisky.

30.6. – čtvrtek

Jako každý rok, i tohle byl odpočinkový den, kdy po registraci (která se opět spozdila, ale naštěstí nemusíte čekat sáhodlouhé fronty a zabere vám to tak 20 minut času, protože to jde fakt rychle a lidi chodí průběžně) a ubytování jsme si zašly na dobrou véču. Pak už jen postel, protože to byl poslední den, kdy jste se mohli dostatečně vyspat 😀 .

1.7. – pátek

V pátek ráno naše kroky vedly samořejmě do AsianStuffu, protože byla přednáška Sportovní anime. Nebyla špatná, přednášejícímu budiž k dobru to, že to byla jeho první přednáška. V podstatě jsme se nedověděli nic nového, jen si shrnuli 5 sportovních anime, které viděl a které se mu líbily.

Další zastávka byl Harry Potter, kde byla přednáška Jména v knihách o Harrym Potterovi, což bylo hodně zajímavé, protože jsme zjistily, že Medkové, kteří Pottera překládali mluvili přímo s Rowllingovou o tom, jak co správně přeložit, jaké má dané jméno význam a skutečně po téhle přednášce už vím, proč je Brumbál Brumbálem, Červíček Červíčkem atd. Rowllingová to měla skutečně všechno do detailů promyšlené a všechny jména všem charakterům úplně přesně padly.

Po obědě jsme si zašly na Yaoi a školní život. A tohle bylo docela zklamání.

Přijít na přednášku, kde podle názvu čekáte, že se dozvíte něco o nějakých třeba novějších školních yaoi mangách nebo se dozvíte něco o tom, jak žíjí v japonsku mladé yaoistky, a pak zjistíte, že je to úplně někde jinde, je trochu… na prd. Celá přednáška (mimo asi posledních 5 minut, kde zmínila asi tři školní mangy jako Junjo, Koisuru a Hatsukoi) byla jen o školách v Japonsku, o tom, jak to tam funguje a jak se učí. Ok, zajímavé to místy bylo, ale člověk už nezakryje to rozladění z toho, že čekal úplně něco jiného.

Pak jsme si ovšem zpravily trochu náladu tím, že jsme si složily Origami a to celkem tři. Byla to fakt zábava, docela mě překvapilo, že to tam byl samý kluk, holky jsme tam byly vlastně jen my tři 😀 .

Následovaly Anime pro začátečníky, které si už moc nepamatuju, ale to bude asi tím, že tam dávaly věci, které bych osobně začátečníkovi nedoporučila. Něco sice ano, ale vím, že mě tam odrovnala nějaká školní rádoby ecchi komedie, kterou bych teda nedoporučila ani „stálému sledovači“. Ale je to samozřejmě o vkusu.

Následoval úplně totální výplach mozku, protože i ve třech z nás byly totální lamy, když jsme soutěžily v seriálovém městě, jméně, zvířeti. Znáte tu hru, ne? Tak tohle bylo stejné, jen jsme měli hádat Seriál, jméno serálové postavy mužské a ženské a jména seriálových herců (mužské a ženské). Docela záhul a je asi všem jasné, že jsme nevyhrály 😀 .

Jako další jsme měli Anime omalovánky, což asi nemusím víc popisovat, následoval první z šesti filmů a to Poslední Lovec Čarodějnic (serte na to, jestli někdo říká, že to byl shit, všichni „naši“ se povětšinou shodli, že to byl klasický béčkový film, na který se musí podívat všichni, co mají rádi Vina Diesela).

Poté přednáška Cute x sexy v Asii, kde se probírala spíš móda a popravdě měla jsem nějak vymeteno a neoslovilo mě to, takže jsem 90% té přednášky zapomněla (think).

Jako poslední nás čekalo promítání anime na přání, kde po zjištění, že si přednášející nic nepřipravili, pouštěli jen to, co měli v noťasu a to byl první díl Death Parade a pak nějaké dva díly Gintamy někde z prostředka, takže jsme vydržely jeden, a pak radši utekly.

Po nějakém tom cigárku a pokecu, jsme se vydaly pěkně do postýlek.

Jen ještě na okraj pár věcí, které by mohly být zajímavé – Jak vznikala Epizoda 7 (Star Wars), Nemaluj Riddlea na zeď (Harry Potter – malování motivů z Pottera barvičkama na sklo), Klingonština pro všední den (TrekFEST), Největší filmová studia (SeriesCon), Game of Bones – Pornoparodie Hry o trůny.

2.7. – sobota

Hned ráno nás čekal film a to Bohové Egypta (překvapilo mě, že kino bylo plné), který doporučuju, protože to byla fakt pecka a vidět šous*tala Jamieho z GoT v roli rozmazleného Horuse byl fakt zážitek.

Následoval workshop Vyrobte si hůlku v Harrym Potterovi, což mělo samozřejmě velký úspěch a bylo to na dvě hodiny, ale my jsme musely odejít dřív, protože jsme šly na soutěž Poznejte anime Opening, kde jsem si nemohla vzpomenout na 4 anime, kdyby jo, tak jsme vyhrály první místo, takhle jsme byly tuším třetí.

Následovalo pokračování Anime pro začátečníky, které se neslo ve stejném duchu jako to první, takže vlastně nic.

Pak byli tvůrci yaoi, kde jsme zjistily, že jsme vlastně nic nezjistily, protože slečna představila asi 5 nejznámějších yaoi mangak a jejich díla, takže nic nového pod sluncem.

Síla přírody v Japonsku už byla podstatně zajímavější přednáška a určitě by si zasloužila i větší prostor. Zjistily jsme jak moc jsou aktivní sopky v Japonsku, že vlna Tsunami není žádná obrovská vlna viz katastrofické filmy, a že v Japonsku mají až 7000 zemětřesení ročně!

Zlatý fond špatných českých fanfiction na Harryho Pottera od Tess je přednáška po které odcházíte z naprosto vymletou hlavou a bránice vás bolí od toho, jak se celou hodinu smějete. Pro přiblížení, Tess vždy najde nějakou naprosto příšernou povídku a přečte nám ji samozřejmě i s komentářem, co všechno je špatně a čeho by se autor měl dopříště vyvarovat. Pozor, není to bráno jako zesměšnění toho autora, ale spíš jako příklad pro nové autory, co by rozhodně neměly dělat.

Příklad: studentka v Bradavicích (samozřejmě nejkrásnější), chodila s klukem, ale měla ráda jiného kluka se kterým se ale nesměla vídat, pak měla jiného kamaráda, který ji měl taky rád, s tím prvním se pořád rozcházela a scházela v závislosti na tom, jak se scházela s těma ostatníma dvěma, nakonec mu dala kopačky nadobro a chtěla být s tím, co nemohla být, ale proto, že s ním nemohla být, tak skočila z okna ve chvíli, kdy jí přišel říct, že už spolu můžou být. Nakonec to skončilo tak, že ten, co se s ním furt rozcházela a scházela, přišel brečet nad její mrtvolou a ona ožila.

Nebo třeba povídka, kdy Voldemort unese Hermionu a 14 kapitol ji drží u sebe v jeskyni. Ta povídka je tuším 18+, takže asi nemusím radši dál vysvětlovat. A ano, „tamto“ je v každé kapitole.

Po hodinové pauze a znovu nahození závitů jsme se mrkly na Tajemná místa Asie, což bylo poměrně zajímavé, ovšem nadšení zkazila další přednáška na téma Svazování, krev a yaoi, kde slečna hlavně mluvila o hře Togainu no Chi, která je její nejoblíbenější (proto nedokážu pochopit, jak si mohla splést Akiru se Shikim), pak povídala ještě asi o třech hrách jen tak okrajově o Ai no Kusabi a jedné manze, kde byl pes tuším, pak nám řekla něco úplně nepodstatného o BDSM (A ještě to měla špatně) no a nakonec přečetla nějaký inzerát, který si někdo podal, a jehož účelem bylo najít submisivní partnerku.

Po tomhle, jsme šli radši chlastat a zapařit, takže Star Wars party se zlatými hity 80 let to jistily. Můžu říct, že nic podobného nikde jinde nezažijete.

Spát se šlo někdy kolem třetí ráno a to jen z toho důvodu, že selhala technika (think).

Opět něco zajímavého, na co jsme se nedostaly – Hitlerovy tajné zbraně, Městské legendy, Vyrobte své stromové kočce vlastní celer, Magie v Zeměploše, K-pop Idol, Burza Star Wars předmětů, Jak šít plyšové poníky, Zlaté válečné filmy, Fanfrpál v průběhu věků, Černobyl, 30 let poté…, Relax s mandalami, Krvavé animáky (na tom jsem byla v loni a bylo to hodně šílené).

3.7. – neděle

Hned ráno nás opět čekala Tess, tentokrát ale trochu vážnější přednáška na téma Psaní – tvorba postav, a byla jsem velmi potěšena, že mé postavy z 99% odpovídají tomu, co by mělo být (jinak jen tak pro pořádek, Tess píše knihy a je porotcem v různých literárních soutěžích jako je Vidoucí a pod.).

Po delší pauze, kdy jsme se rozhodly věnovat něčemu jinému, jsme opět zamířily na Pottera a to rovnou na soutěž, která nám i docela šla.

Následovala další soutěž, která nebyla tak strašná, ale na to, že to bylo poznávání českých pohádkových písní, jsme ve třech docela pohořely 😀 .

Pak byl super úžasný film Captain America: Civil War, který se mi ze všech kapitánů a Avengerů líbil upe nejvíc.

Po filmu měla být další chlastací párty, která se ale nakonec nekonala, tak jsme šly asi po jedné spát.

Opět zajímavosti – Tajné sovětské letouny, DreamWorks Animáky, Bradavická taneční škola, Historická česká fantastika, Podivné přístroje nebo realita?, Výbušniny – co jsou vlastně zač?, Vyrábíme filmové repliky, Islandští skřítci, Lektvary vs Chemie, Asijská strašidla, Hororové mangy, 50 odstínů skutečného BDSM.

4.7. – pondělí

Ráno opět Potter a to pantomima, která byla velmi zábavná, já pak měla přednášku o plecháčích (Průvodce světem Transformers), kde byly jak filmy, seriály, tak i komiksy (japonské i americké) a bylo to hodně poučné, jen nás ke konci opět zradila technika (pak mi bylo řečeno, že se mnou nikam chodit nebudou, protože na soutěži v Potterovi je pak taky zradila technika), což se naštěstí vyřešilo tak, že jsme se všichni namáčkli k noťasu přednášející.

Po opět další delší přestávce (pak se dozvíte, proč ty přestávky byly), jsme šli na japonský (pop)rock, kde byl teda spíš metal a visual kei, a bylo to jen o pouštění klipů, což nebylo zlé, ale spíš jsem čekala, že to bude mít větší záběr a bude tam víc skupin.

Po další přestávce jsme šly na Korejské a japonské drama ze kterých si nepamatuju ale vůbec nic, takže se musím zeptat Kanji a pak to sem případně dopíšu.

A hurá na párty, která byla ale totálně o ničem a zklamání, protože ten kdo pouštěl písničky měl evidentně rád španělsko a pod. takže se na to vesměs nedalo pořádně pařit. Skončilo to tak, že jsem se asi kolem druhé sebrala a šla chrápat.

Zajímavosti – pokojové simulace závodních aut, Kuš vs Luk, Kungfu v Hong Kongu: Mýty a báje, Kouzelnické dopisy, Keltští bohové, Vaříme se Zaklínačem, Vizuální novely, Pouliční móda v Harajuku, Mumifikace v Sovětském svazu, Nejujetější bugy a glitche všech dob, Bradavický táborák, Hobití fanfikce s hvězdičkou, Disney Jukebox.

5.7. – úterý

Ráno bohužel nebyl program, abych si mohla dělat poznámky, takže si už fakt nepamatuju, na čem, že jsme to vlastně byly, takže to vezmu jen od odpoledne.

Prapodivné anime bingo a konečně můj oblíbený OrientCon, byla totálně ujetá a šílená soutěž, kterou prostě všichni chcete. Pak opět film – Lovec: Zimní válka, který byl prequelem Sněhurky a Lovce (tuším, že se to tak jmenovalo, to s tou pipkou ze Stmívání) a to bylo vše.

Moc jsme tam toho neměly, ale zabavily jsme se i tak 😀 .

Zajímavosti – Techniky šermu šavlí, Ketské mýty, Poutní místa, Videoherní kontroverze, Zabij si svou lesbičku, Opravdové příběhy myšlenek zločince, Death Battle – souboj superhrdinů, Hajlující zombíci, Historky ze sex shopu.

6.7. – středa

Tam nás jako první čekaly Generálky, císařovny a krasavice, což byla poměrně zajímavá přednáška, Kuriozní japonské vynálezy byly hodně vtipné, jako třeba ždímačka na nohy, kapesníková rouška na obličej, multifoťák na hlavu, lodičky s deštníčkama, kravata jako pouzdro atd. Fakt to bylo hodně vtipné a člověk by ani nevěřil, co všechno vymyslí.

Já pak byla na malování henou, kdy jsem si na ruku nakreslila něco, co měl být původně vlk, ale vyšlo z toho něco neidentifikovatelného 😀 . Ale neva, zážitek to určitě byl.

Poznávačka anime znělek byla totální propadák, z nějakého důvodu jsem měla v hlavě úplně nasráno a nevzpomněla si na nic, přestože jsem všechny anime viděla a největší pecka byla, když vám pustí opening z Joker Game a vy ho nepoznáte, i přesto, že vás každé ráno budí (think) .

Podivuhodná místa Japonska a nejlepší samurajské filmy byly poslední přednášky před posledním filmem a to X-Men: Apocalypsa, který se mě osobně velice líbil a neřekla bych, že byl slabší než ty ostatní.

Zajímavosti – Rozcvička ninjů, Avengers posilovna, Magická luna, Interpretace a výklad snů, Burza na Příčné ulici, Emo renesance, Hlasem ovládaná budouscnost, Draci východu v umění, Tango, Kult kočky, Lesbické happy endy, Pražská archeologie.

7.7 – čtvrtek

Už se nám to pomalu chýlí ke konci, ale ještě nemusíme brečet.

Hned ráno, jsme si šly vystřihovávat japonské superhrdiny, což byla velmi užitečná činnost, následovaly Sportovní anime od Sušenky, která to měla mnohem propracovanější a i celkově vtipnější a zajímavější ( překvapivě jsem byla jediná, která viděla všechny anime, co tam měla a víc než půlku z nich jsem viděla pouze já 😀 ). Čímž jsem ale Sušenku velmi potěšila a stala jsem se její oblíbenou sportovní fanynkou, takže jsme pak měli o čem si povídat :D.

Pak následovala přednáška z jiné linie a to, Charmed (Čarodějky), která byla vtipná, něco nového jsme se dozvěděli, neco si zopakovali a celkově to byla fajn strávená hodinka.

Po přesunu na Novinky v anime od Norda, který mě potěšil v tom, že na ty anime co tam měl, měl většinou stejný názor jako já, jen asi u dvou jsme se neshodli, pak opět přesun do NightConu, kde jsme se zase kreslily 😀 .

Hned na to navázala soutěž v SeriesConu, která nebyla tak strašná jako v loni, ale určitě nikoho nepřekvapí, že jsme zase nic nevyhrály. Ale já si aspoň poctivě uzmula StarWars kartičky 😀 .

Následovala přednáška Jak zabít upíra citrónem, která byla spíš brána jako beseda a místo prezentace nám slečna povídala o tom, jak se v různých koutech světa zabíjí upíři, což bylo nejvtipnější ever 😀 .

Přednáška Gay fantasy knihy byla jasná už od začátku a asi nemá cenu to nijak dál rozvádět.

Zajímavosti – Soutěž robotů, Skotské a Irské legendy, Samba, Kendama-tradiční japonská zábava, Laserové operace očí, Netopýří perspektiva, Striptease workshop.

8.7. – pátek

Ranní turnaj v Cooking Mama o snídani, ano, dostala jsem koblížek :D, Asijské papírové lucerny, kdy nás docela naštvala jedna paní, která evidentně brala workshop strašně vážně, takže i přesto, že nic nehrálo a ani se nemluvilo, jí strašně vadilo, když jsem si na mobilu pustila potichu písničky z anime. Vůbec teda nikdo nepochopil o co jí šlo, ale ok, i takoví jsou na festu lidi, i když strašně málo.

Bruce Lee vs Jet-Li byla zábavná přednáška, která spíš jen doplnila nějaké to info, a samozřejmě nám pustili legendární souboj Lee vs Chuck Noris, kdy chudák Chuck poprvé a naposledy prohrál 😀 .

Pak jsme vařili s týmem OrientConu, což byla strašná prdel, ale rozhodně si to doma uvařím, protože to vypadalo dobře a jako poslední nás čekalo Tajemství katany, velmi poučná přednáška o tom, že nic není takové, jak si myslíte a všechno, co jste doposud o katanách věděli byla většinou lež 😀 .

Zajímavosti – Masáž nohou, Historie programování, Co se děje v kuchyni, Urban Fantasy a Paranormal Romance, Barmské loutky, Sága Total War, Obskurtní seriály mého mládí, Začínáme číst Marvel, SSSR hledá superstar, Co dělá Marvel špatně.

9.7. – sobota

Poslední den a tady už na vás začíná padat DepresCon.

Omalováky to jistí, když ráno nevíte co by a v hlavě máte nasráno, Novinky J-doramat byly hned potom, takže naše malá skupinka, co nestihla domalovat, pokračovala ještě o přednášce a musím říct, že to bylo velmi fajne. Z j-doramat mě samozřejmě nic nezaujalo, to není nic překvapivého, snad kromě Ouroborose, což jsem ani nevěděla, že je, a vzhledem k tomu, že mangu chci překládat, tak na to asi mrknu.

Opět dlouhá přestávka a hned po ní Nevědomostní japonský kvíz, což byl totální úlet, ale od Norda a fejsika ani nic jiného čekat nemůžete 😀 . Tak blbě jsme zase nedopadly a i když si pro cenu mohla jít jen Kanji, já dostala zase cenu od Sušenky 😀 (takhle se navazují známosti, dívejte se na anime, na které se moc lidí nedívá a máte to jasné :D).

Ochutnávka japonských slaných mňamek byla bezkonkurenční a určitě stála za to, stejně jako 99 věcí, co jste nechtěli vědět o Japonsku, například to, že tam mají krém s vůní kočičích tlapek, nebo sprej s vůní kočičího čela, či brečící hotely, kde si můžete na noc pronajmout pokoj za (4000,- tuším), kde se můžete vybrečet, když je vám smutno, pustíte si k tomu nějaký doják, máte tam i hudbu (dojemnou) a luxusní kapesníčky z celého světa, do kterým můžete smrkat. A abyste ráno nevypadaly jako můry, je tam i maska na oči 😀 . Nebo si můžete dát hovínkové kari, který prý chutná jako hovínko, vypadá jako hovínko a naservírují vám ho v mini záchodku. Složení jídla si nepamatuju, jen vím, že tam bylo kari a to je všechno :D.

Pak už jen následoval Galavečer, který se protáhl až do brzských ranních hodin a bylo to moc fajne 😀 .

Zajímavosti – Chodím a dýchám – ale jak?, Vládci soustavy a mytologie, Rim Kok Čong, Jak se rodí fan seriál?, Evoluce pohádek, Střední a moderní angličtina, Masáž zad, Joker-manie, Biblické ženy, Žhavé objevy vědy, Umělé jazyky v seriálech.

Už teď se nemůžu dočkat dalšího ročníku – už 22. a doufám, že se přidají i někteří z vás 😀 .

Fotky a videa:

(když kliknete na obrázek měl by se zvětšit, kromě prvního, tak to asi nepůjde)

Exif_JPEG_420

přednáška Sportovní anime poprvé

Exif_JPEG_420

letní pohoda

Exif_JPEG_420

křenící se Rytířek

Exif_JPEG_420

ranní pohodička I.

Exif_JPEG_420

ranní pohodička II.

Exif_JPEG_420

přednáška HP

Exif_JPEG_420

spousta placek

Exif_JPEG_420

zase placky

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

figurky všeho možného

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

herna se vším možným

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

stánek s čistě jen anime věcma, byly tam fakt zajímavé kousky, hlavně ty, co nebyly vystavené

Exif_JPEG_420

Vládcovy placky

Exif_JPEG_420

Vládcova osuška

Exif_JPEG_420

Vládcovy nohy

Exif_JPEG_420

A Vládcova velectěná hruď – Rytířek chtěl, aby se Vládce vyfotil, tak vám musí stačit kousky 😀

Exif_JPEG_420

a protože Rytířek patří Vládci, tak tady to má oficiálně 😀

Exif_JPEG_420

ona údajná přednáška o yaoi

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

a skládáme Origami – to zelené, žluté a růžové je moje 😀

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

další přednášky

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

odpolední pohoda

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Malování henou (mé tam nenajdete, já si tu hrůzu nevyfotila 😀 )

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

něco málo z ochutnávek, co se mi podařilo uzmout prázdné balíčky – bylo toho ale mnohem víc – to první jsou bombóny s příchutí citrónu a fakt jsou kyselé jak sviňa, druhé byly tyčinky s příchutí listového salátu, to byla mňamka, pak byly ruzné příchuťe přášků, kterými si posypávají rýži, byla tam příchuť vegety, lososa, něco příšerně totál smaného, pak něco, co chutnalo jako tráva, vajíček, masoxu, něco divně růžového a mnoho dalšího, co už si radši nepamatuju. Tohle byla příchuť wasabi a byla z toho nejlepší. Co tu ještě nemám, tak byly uzené sépie, což bylo moc dobré, brambůrky z příchutí pizzy, brambor a sýru, sušené mušle, sojové boby obalené už nevím v čem, ale vím, že to bylo dobré a chutnalo to jak arašídy a pak smažené nudle. Co mám ještě tady, tak je obal od rýžových krekrů obalených mořskou řasou a obal od nějakého bonbonu, už ani nevím příchuť, ale bylo to dobré 😀 .

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

a samozřejmě cosplaye – bylo jich mnohem víc, ale prostě nestíhačka

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

tohle byla výplň volných hodin – aneb jak vzniká povídka 😀

Nutno podotknout, že se nám ji podařilo napsat skoro celou…

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

tady bohužel jen jedna verze omalovánek – můj je ten první a třetí, zbytek jsem fotila jen tak a Rytířka tu nemám vůbec…

Videí mám hodně a nahrávat to po jednom by mě nejspíš zabilo, tak jsem udělala dvě složky ke stažení na webshare – heslo je choteb, kde si to můžete stáhnout a mrknout, pokud byste chtěli o tom napsat něco víc, tak písněte 😀 .

A to je asi tak všecho, pokud jste dočetli až do konce, tak jsem moc ráda a snad vás to moc nenudilo 😀 .

Videa 1

Videa 2

3 thoughts on “Festival Fantazie – 2016

  1. tak jsem se dívala, že jste se vážně nenudily, co? A celé dva týdny… Nevím, jestli by mě to nezabilo. Ale asi ne. Spíš jak bych přijela domů, tak bych teprve potom padla do mrtva. A co ta povídka, co jste psaly? Bude? Ale jinak koukám, že jste si to vážně užily. Určitě to stálo za to a pořád máš určitě hlavu někde v Chotěboři… 🙂

    1. Jj, povídka bude, jen musíme dopsat poslední odstavec a nevím, kdy se k tomu dostanem. Každopádně Chotěboř doporučuju úplně všem, je to fakt fantastická dovolená a nejlepší na tom je, že člověk je mezi svýma a nemusí se za nic stydět a nic skrývat.

    2. No povídka… přesněji řečeno se jedná o poslední kapitolu Fňukny alias Nic není takové, jak se na první pohled zdá… II

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.