Historie v manze

Určitě jste se s tím už setkali. Japoncům totiž nestačí, že „vykrádají“ svoji historii, ale poslední dobou, čím dál víc fušují i do té západní. Takže se klidně v anime můžeme setkat s Vladem Tepesem, Johankou z Arku, Gilgameshem, Jackem Rozparovačem, Sherlokem Holmesem nebo třeba Leonardem da Vincim. A samozřejmě je jich mnohem více. Stejně jako míst, kde se anime odehrávají.

Samozřejmě, že jsou to anime, takže se nemůžeme pozastavovat nad tím, že Johanka z Arku se může prezentovat jako šílená mrcha, co vraždí všechno, co vidí (Drifters) nebo desetiletá holčička v podobě Jacka Rozparovače (Fate/Apocrypha).

Ale občas se snaží držet aspoň nějakých základních faktů, což je úspěch.

Samozřejmě, že se tohle děje nejen v anime, ale také v mangách. A vzhledem k tomu, že pár mang, kde se nějaká ta západní historie objevuje i překládám (nebo budu), rozhodla jsem se, že místo poznámek, které běžně píšu přímo do překládaných mang, udělám tuhle rubriku, kam budu postupně všechny informace vkládat, aby byly pěkně pohromadě a měli jste v tom přehled.

Později, podle zájmu, se tu možná oběví i informace z anime a mang, které nepřekládáme, případně i nějaká ta historie přímo Japonska.

Co se tu určitě objeví?

Arslan Senki

Yukoku No Moriarty

Trinity Blood

Saint Seiya

Shoukoku no Altair

A podle zájmu pak samozřejmě i jiné…

Pokud by chtěl někdo přiložit ruku k dílu a napsat něco o nějakém konkrétním anime nebo manze, tak určitě pište do komentů nebo na můj mejl =).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.