Historie v manze

Určitě jste se s tím už setkali. Japoncům totiž nestačí, že „vykrádají“ svoji historii, ale poslední dobou, čím dál víc fušují i do té západní. Takže se klidně v anime můžeme setkat s Vladem Tepesem, Johankou z Arku, Gilgameshem, Jackem Rozparovačem, Sherlokem Holmesem nebo třeba Leonardem da Vincim. A samozřejmě je jich mnohem více. Stejně jako míst, kde se anime odehrávají.

Samozřejmě, že jsou to anime, takže se nemůžeme pozastavovat nad tím, že Johanka z Arku se může prezentovat jako šílená mrcha, co vraždí všechno, co vidí (Drifters) nebo desetiletá holčička v podobě Jacka Rozparovače (Fate/Apocrypha).

Ale občas se snaží držet aspoň nějakých základních faktů, což je úspěch.

Samozřejmě, že se tohle děje nejen v anime, ale také v mangách. A vzhledem k tomu, že pár mang, kde se nějaká ta západní historie objevuje osobně čtu, tak jsem se rozhodla, že sem budu házet info o tom, jak to vlastně bylo a co si naši východní kamarádi upravili =). A i když by to možná někteří z vás nečekali, občas se hodně věrně drží skutečné historie. Postupně sem přibude i historie samotného Japonska, takže se máte na co těšit =).

Pokud by chtěl někdo přiložit ruku k dílu a napsat něco o nějakém konkrétním anime nebo manze, tak určitě pište do komentů nebo na můj mejl =).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.