L – P

L

4509o

La Corda d`Oro: Primo Passo

Střední škola Hoshisou je rozdělena na dvě budovy. V jedné jsou normální třídy a v té druhé jsou hudební třídy. Jednoho dne studentka druhého ročníku z obyčejné třídy Kahoko Hino potká vílu hudby – Lily. Ta jí dá své kouzelné housle. Pak je pozvána na školní hudební soutěž. Její vstup do světa hudby začíná už tím, že komunikuje s dalšími účastníky soutěže. Než dosáhne svého snu, čekají ji překážky ve formě rivality a soutěživosti. Potká však přátele i lásku.

Žánr: Bišónen, Harém, Hudební, Podle visual novely, Školní život, Šódžo
Rok: 2006 – 2007
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

8971o

La Storia della Arcana Famiglia

Felicita je jen jedna dcera Otcovy organizace, možná i mafie, známé také jako rodina Arcana. Rodina se skládá z lidí, kteří uzavřeli smlouvy s tajemnými kartami a díky nim obdrželi zvláštní schopnosti. Otec se rozhodl, že je načase odejít do penze a dát své místo jinému muži, který bude řídit rodinu Arcana. Rozhodnutí, kdo v rodině dostane místo, zařídí takzvaný turnaj mezi uživateli Arcany. Otec vítězi slibuje své místo, jedno ze svých přání a ruku své dcery. Avšak Felicita to odmítá akceptovat a rozhodne si vybojovat svou vlastní cestu se svými přáteli Liberta a Nova.

Žánr: Bišónen, Podle visual novely, Šódžo
Rok: 2012
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

581o

Last Exile

První dva díly anime, které lze dnes označit za „starou dobrou pecku“, nás zavedou do fantasy světa, kde vše důležité se odehrává na obloze. Nebojuje se o území ale o oblaka. A nad tím vším z výše dohlíží tajemná Gilda, která drží přísný dohled nad rozdělováním své technologie mezi národy. Toto anime vyniká hlavně specifickou grafikou, kombinací kresleného a počítačem renderovaného prostředí, jakožto i velice a sympatickými postavami, které zaujmou už v prvních dvou dílech. Last Exile vycházel v roce 2003 a vyrobilo jej studio Gonzo.

Žánr: Akční, Ozbrojené složky, Původní anime, Sci-fi, Vzdušné síly
Rok: 2003
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8260o

Last Exile: Gin`yoku no Fam

Volné pokračování seriálu Last Exile z roku 2003. Vracíme se zpět na „Modrou hvězdu“, tedy Zemi, která ale jen málo připomíná dnešní svět. Tisíce let po globální katastrofě jsou zemské póly převrácené, Egypt je pod sněhem a kdesi na břehu bývalého Středozemního moře žijí v kolonii nebeští piráti, kteří se živí tím, že zajímají vzducholodě okolních států a pak je rozprodávají na součástky. Mezi ně patří i 15letá pilotka Fam a její stejně stará navigátorka Giselle. Zatímco v okolním světě se rozhořívá válka mezi rozpínavou federací Ades a nezávislým královstvím Turan, obě dívky sní hlavně o tom, že jednoho dne nastane mír a ony budou se budou moci zúčastnit Velkého závodu, jakéhosi symbolu přátelství mezi národy. Stejně jako v původním seriálu i zde se pák dočká mnoha leteckých soubojů, vzdušných bitev, obřích vzducholodí s neobvyklým designem, politických intrik a odhalování dávných tajemství. Hned v prvním díle se překvapivě vrací na scénu Dio Eraclea a lze prozradit, že není jediným starým známým z první série, který se objeví.

Žánr: Dobrodružné, Dystopie, Fantasy, Ozbrojené složky, Původní anime, Sci-fi, Seinen
Rok: 2011 – 2012
Počet dílů: 21

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4396o

Le Chevalier D`Eon

V 18. století, těsně před francouzskou revolucí, byly temné náboženské kulty odhodlány převzít kontrolu nad Evropou, spojení těchto kultů vyvrcholilo ve spojení jednoho velkého kultu zvaného „Revolucionáři“. Mladý D`Eon, diplomat a tajný agent pracující pro Ludvíka XV., bojuje proti tomuto kultu a také se snaží najít vraha jeho sestry. Organizace, do které D`Eon patří, se snaží proti tomuto kultu také bojovat a za použití hrubé síly potlačují temná stvoření zvané „Gargoylové“.

Toto anime je plné historických postav, se kterými se setkáte buď ve Francii, Rusku nebo Anglii. Samotná postava D`Eona je založená na skutečném špiónovi z 18. století.

Žánr: Boj s meči, Crossdressing, Fantasy, Historické, Magie, Podle novely, Seinen, Spiknutí, Tragédie
Rok: 2006 – 2007
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

274o

Legend of Basara

Japonsko, tristo rokov po veľkom nešťastí. Ľudstvo a humanita sa rozpadla. Navrátili sa starodávne zvyky a tradície. Krajina sa zmenila na púšť. V tej púšti sa narodia súrodenci. Chlapec sa volá Tatara a dievča Sarasa. Pri ich narodení prorok povie, že chlapec je vyvolený. Má oslobodiť krajinu z tyranie vlády zlých kráľov. O tomto osude sa dozvie jeden z kráľov, Šarlátový kráľ, a posiela svoje jednotky, aby „osudové dieťa“ zabili. Potom, čo je Tatara brutálne zabitý, musí sa do jeho kože postaviť jeho dvojička Sarasa, pretože sa na svojho brata podobá. Tu začína náš príbeh…

Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Podle mangy, Postapokalyptické
Rok: 1998
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

584o

Legend of the Galactic Heroes

Tato gigantická vesmírná sága vypráví o válce mezi dvěma znepřátelenými stranami: Galaktickým impériem a demokratickou Aliancí svobodných planet. V čele vojsk Impéria stojí mladý hrabě Reinhard von Lohengramm, kterého vede touha stát se císařem a změnit zkažené Impérium ve spravedlivou říši. Na druhé straně barikády stojí komodor Yang Wen-Li, filosof a historik, který byl z finančních důvodů donucen přidat se k armádě. Snaží se zastavit tuto dlouhotrvající válku a přivést politiky k rozumu, protože v Alianci nepanuje taková demokracie, jak by se z názvu mohlo zdát.

Žánr: Akční, Násilí, Ozbrojené složky, Podle novely, Sci-fi, Seinen
Rok: 1988 – 1997
Počet dílů: 110

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8057o

Level E

V dnešní době na Zemi žijí, přijíždí na ni a odjíždějí z ní stovky mimozemšťanů. Mírumilovné druhy, krvelačné druhy, druhy na pokraji vyhynutí, ti všichni udržují s lidstvem křehkou rovnováhu. Jediní, kteří si to neuvědomují, jsou lidé. A právě teď přilétá na Zemi mimozemšťan, génius mezi génii, znuděný do morku kostí a magnet na potíže.

Źánr: Komedie, Podle mangy, Šónen
Rok: 2011
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9677o

Log Horizon

Třicet tisíc hráčů z Japonska je uvězněno ve světě MMORPG Elder Tale. Co byl jednou fantasy svět s prvky boje na blízko a magií, je nyní svět skutečný. Shiroe se společně s jeho starým přítelem Naotsugem a krásnou assassinkou Akatsuki snaží v tomto světě přežít.

Žánr: Fantasy, Komedie, Podle novely, Šónen, Virtuální realita
Rok: 2013 – 2014
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

35o

Love Hina!

Keitaro a jeho dětská láska měli za cíl, že se jednou dostanou na Toudai, prestižní univerzitu, ale Keitarova přítelkyně se odstěhovala. O deset let později, se Keitaro stal propadlíkem, který nemá na to, aby se na Toudai dostal. Mezitím, Keitarova babička opouští dívčí ubytovnu a Keitaro se stává jejím správcem. Zde se setkává s Naru, dívkou, která by mohla být jeho dětskou přítelkyní. Ale jsou tady i další nájemníci: mladá Shinobu, které Keitaro pomohl, kendo-dívka Motoko, která vnímá Keitara jako rozptylující zlo, Kaolla Su, mladá vynalézavá dívka a záludná Kitsune.

Žánr: Ečči, Harém, Komedie, Podle mangy, Romantika, Šónen, Ze života
Rok: 2000
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

9906o

Love Stage!

Príbeh začína malým dievčatkom, ktoré sa nechcene dostalo na reklamu na svadbu s pekným chlapčekom, ale naozaj to bolo inak. To dievčatko bolo v skutočnosti chlapec, ktorý bol prinútený prezliecť sa za dievča. Teraz je z chlapca neovládateľný otaku, ktorý zbožňuje Magical girl Lalalulu. Stav mu zhoršujú jeho rodičia, v podstate celá rodina, kde sú všetci samé preslávené celebrity. Oni chcú, aby sa Sena tiež stal jedným z nich, ale on protestuje a chce sa stať úspešným mangakom. Agentúra z reklamy, v ktorej hral v dávnej minulosti, chcú nahrať pokračovanie predošlej reklamy, Sena bol prinútený hrať znova a opäť sa prezliecť sa dievča. Stretne tam pekného muža, ktorý tiež hral v reklame a zistí, že on je do neho neuveritelne zamilovaný, ale problém je, že Sena nie je na chlapcov a ani ten krásny muž nevie o tom, že Sena nie je roztomilé dievča, ale gloomy otaku.

Žánr: Komedie, Podle mangy, Romantika, Šónen, Šónen ai
Rok: 2014
Počet dílů: 10

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2815o

Loveless

Aoyagi Ritsuka je uzavřený, emocionálně narušený a psychicky nestabilní dvanáctiletý kluk. Matka se mu zbláznila, otec ho opustil a bratra mu před očima upálili. Přestal věřit v lásku. To se ale změnilo, když poprvé spatřil vysokého, tajemného a dlouhovlasého cizince Soubiho – bratrova přítele. Pomůže mu opět otevřít jeho zrazené srdce?

Žánr: Bišónen, Džosei, Džúdžin, Fantasy, Pocity úzkosti, Podle mangy, Šónen ai
Rok: 2005
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5053o

Lovely Complex

Risa a Acuši chodí do jedné školy a jsou to nejlepší kamarádi. Ovšem zatímco Risa by mohla klidně jít se svou výškou hrát basket, Acušiho převyšují i o rok mladší kluci. Neustále si kvůli tomu jeden druhého dobírají a celá škola si dobírá je. Ovšem situace se začne měnit poté, co Risa zjistí, že k Acušimu cítí něco víc…

Žánr: Dospívání, Groteska, Komedie, Podle mangy, Romantika, Školní život, Šódžo, Ze života
Rok: 2007
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11780o

Luck and Logic

Jednoho dne lidé objevili koncept zvaný Logika, který ovládá nehmatatelné věci, jako jsou emoce, schopnosti a vzpomínky. Lidé našeho světa přijali fakt, že i bohové existují jenom díky této logice a s pomocí logikalistů bojují za svůj svět s paradoxy, které doprovází střety dvou světů. Obvykle logikalisté v dospělosti přijdou o své schopnosti, ale vždy se objeví nějaká ta výjimka…

žánr: Akční, Fantasy, Podle hry
Rok: 2016
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4777o

Lucky Star

Lucky Star je o mladé Otaku jménem Konata Izumi. Je velice dobrá ve sportu, ale místo toho raději celý den sedí u počítače a hraje online hry. O nic jiného než o anime a mmorpg nejeví zájem a ustavičně opisuje úkoly od své kamarádky Kagamiry. Podobně jako v Azumanze budeme sledovat ne úplně všední životy několika ne úplně všedních středoškolaček.

Žánr: Komedie, Parodie, Podle mangy, Seinen, Školní život, Ze života
Rok: 2007
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

M

9665o

Machine-Doll wa Kizutsukanai

Děj se odehrává na počátku 20. století, kde Raishin Akabane, studentský loutkář z Japonska, přijel do Walpurgis, kde se nachází Královská akademie umění v Anglii. Zde se zabývají novým odvětvím „Machinart“, což je kombinace magie a techniky s využitím vojenské technologie. Raishina doprovází dívka jménem Yaya, která je jednou z machine-doll, neboli robotická panenka poháněna magickými okruhy se specializací na boj zblízka. V akademii se koná exkluzivní bojový turnaj, kterého se účastní nejlepších 100 studentů se svými machine-doll, snažící se získat titul „Wiseman“ (nejvyšší loutkář).

Žánr: Akční, Erotické, Fantasy, Magie, Mecha, Podle novely, Romantika, Sci-fi, Seinen, Souboje v zastoupení
Rok: 2013
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

442o

Macross 7

V roce 2045, třicet pět let po památné bitvě s Bodolzovou hlavní flotilou, se přidáváme k flotile Macross 7 a na její cestu do středu galaxie. Země čelí celkovému vyhubení, a tak přeživší lidé vymyslí ambiciózní plán s cílem zajistit jejich přežití. Obrovská migrace, která by rozšířila lidstvo po celé galaxii.

Žánr: Akční, Dobrodružné, Hudební, Komedie, Mecha, Pilotovaní roboti, Sci-fi, Transformující se roboti
Rok: 1994 – 1995
Počet dílů: 49

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10569o

Macross Delta

Žánr: Akční, Hudební, Mecha, Ozbrojené složky, Romantika, Sci-fi
Rok: 2016
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5415o

Macross Frontier

Píše se rok 2059, v minulosti lidstvo prodělalo trpký první kontakt s mimozemskou civilizací, který se málem stal posledním. A tak, aby nebyla všechna vejce v jednom košíku, se lidé rozhodli vyslat kolonizační lodě do všech koutů galaxie. Macross Frontier je jednou takovou flotilou, která se vydává do centrální oblasti galaxie. Jako ve všech sériích Macross, ani zde nejde jen o průzkum vesmíru a překonávání nečekaných nebezpečí, ale také o zpěv, jednou z hlavních hrdinek je slavná zpěvačka Sheryl Nome, která obsadila první příčky galaktické hitparády.

Žánr: Akční, Hudební, Mecha, Milostný mnohoúhelník, Ozbrojené složky, Pilotovaní roboti, Romantika, Sci-fi, Seinen
Rok: 2007 – 2008
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

10744o

Madan no Ou to Vanadis

V časech války, odehrávájící se v západní Evropě, vede Eleonora Viltari, jedna ze sedmi Vanadis of Zhcted, válku o Brune. Existuje sedm Vanadis, každý z nich dostal od draka mocnou zbraň, aby vládl sedmi oblastem. Síla Vanadis vyvolává v protivnících hrůzu a strach. Hrabě ve službách země Brune, mladý lučišník jménem Tigre, to okusil na vlastní kůži poté, co byl poražen Eleonorou. Ta se ale rozhodla ušetřit jeho život. Výměnou za něj ale musí Tigre Eleanor sloužit…

Žánr: Akční, Dobrodružné, Ečči, Harém, Podle novely
Rok: 2014
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1654o

Madlax

V jedné zemičce, jménem Gazth-Sonika, zuří již dvanáct let občanská válka. Tam nájemný žoldák Madlax, oplývající takřka nadlidskými schopnostmi, provozuje svou živnost. Ve vzdálené, zdánlivě mírumilovné, zemi Nafrece žije svým pokojným životem děvče Margaret Burtonová. Ač se mohou zdát jejich životy oddělené, jsou ty dvě ženy spojeny tajemným poutem a svatou knihou, po které pátrá tajemná organizace Anfan. Jak Margaret tak Madlax kráčí po cestě svého osudu a blíží se pomalu k odhalení pravdy – aniž by jim bylo zaručeno, že onu pravdu dokáží unést.

Žánr: Akční, Ozbrojené složky, Původní anime, Střelné zbraně, Zločinecké podsvětí
Rok: 2004
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

9268o

Magi: The Labyrinth of Magic

Aladdin je na první pohled normální chlapec, na pohled druhý mág, který se přátelí s džinem. Tím nachytal i Alibabu, mladíka, který sní o pokoření bájné kobky. Magického místa plného nebezpečí, které skrývá nezměrné bohatství a moc. Nakonec se mu podaří Aladdina přesvědčit, aby mu pomohl jednu z nich dobýt, čímž se zapletou do něčeho mnohem většího. Na obzoru se sbírá mocný nepřítel, který chce získat svět pod svou nadvládu, zatímco se Alibaba snaží vyřešit svou minulost a Aladdin přijít na to, kdo vůbec je. Podaří se jim dosáhnout svých cílů, než se i přes ně přelije vlna temnoty?

Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Magie, Násilí, Podle mangy, Šónen, Spiknutí
Rok: 2012 – 2013
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

9807o

Magi: The Kingdom of Magic

Příběh pokračuje tam, kde skončila první řada. Po úspěšném zdolání dungeonu se naši přátelé vrací k Sindibádovi a ostatním. Z počátku to vypadá na klidný život v království Syndria, ale to by nesměl zakročit Al Tharmen a náš dobře známý magi Judar. A tak se opět vydáváme na cestu za novými dobrodružstvími, kde se více seznámíme s dalšími magi, kteří vybírají své krále a hýbou světem. Zvládnout to Aladin s přáteli? Nebo Říše Kou dobude celý svět?

Žánr: Akční, Boj s meči, Dobrodružné, Magie, Šónen, Superschopnosti
Rok: 2013 – 2014
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11672o

Magi: Sinbad no Bouken

Kdo viděl anime Magi, jistě zná opilce a sukničkáře zvaného Král sedmi moří. Tohle je příběh o tom, jak se ze syna chudého rybáře stal Král. Doprovoďte Sinbada na cestě k velikosti.

Žánr: Akční, Fantasy, Komedie, Magie, Podle mangy, Šónen, Superschopnosti
Rok: 2016
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7469o

Magic Kaito

Kuroba Kaito je běžný student se zálibou v kouzlech a iluzích a rád se předvádí před svými spolužáky. Když se ale dozví, že jeho otec vedl dvojí život jako Zlodějský fantóm Kaito Kid a jeho smrt před osmi lety nebyla náhoda, ale vražda, rozhodne se jeho vrahům překazit plány.

Žánr: Podle mangy, Šónen, Zákon a pořádek
Rok: 2010 – 2012
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

127o

Magic Knight Rayearth

Na svět Cephiro byli povoláni z našeho světa tři šťastlivci, aby se ujali role magických rytířů a zachránili svět před zhoubou.

Žánr: Akční, Fantasy, Komedie, Mahó šódžo, Mecha, Paralelní vesmír, Podle mangy, Šódžo
Rok: 1994 – 1995
Počet dílů: 49

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2605o

Mahou Sensei Negima!

Desetiletý Negi Springfield je kouzelníkem, který ke svému cíli, stát se Mistrem, potřebuje překonat pouze poslední zkoušku. Naneštěstí jeho posledním úkolem je stát se učitelem Angličtiny na dívčím internátě. Hned po příjezdu je zesměšněn jednou ze studentek jménem Asuna Kagurazaka a současně ho nenávidí za to, že nahradil jejich bývalého učitele, kterého miluje. Aby to bylo ještě horší, Asuna zjistí, že Negi je kouzelník a slíbí mu, že nikomu nic neřekne, pokud jí pomůže. Naneštěstí, souhrn událostí je donutí spolupracovat a s humorem, magií a romancí, například bojují se zlým kouzelníkem a pomáhání k úspěšnému závěru zkoušek.

Žánr: Fantasy, Groteska, Harém, Komedie, Magie, Podle mangy, Romantika, Školní život, Šónen
Rok: 2005
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9995o

Mahou Sensou

Hlavní postavou příběhu je Nanase Takeshi. Kromě toho, že předstírá vztah se svojí kamarádkou z dětství Isoshimou Kurumi, se jedná o úplně obyčejného středoškolského chlapce. Nicméně jednoho dne na dvoře jeho školy zkolabuje tajemná dívka jménem Aiba Mui oblečená v neznámé školní uniformě. Setkání s ní mu úplně změní život. Mui totiž Takeshimu řekne, že je čarodějka, a zároveň se mu omluví, že z něj udělala také čaroděje.

Žánr: Fantasy, Magie, Podle novely
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

2430o

Mahou Shoujo Lyrical Nanoha

Nanoha Takamachi je obyčejná dívka v obyčejném světe. Jednoho dne Nanoha uslyší po cestě do školy něčí hlas a najde zraněnou fretku. Nanoha ji odnese k veterináři a vrátí se do školy. Pozdě večer znovu uslyší hlas a tak opustí dům a vydá se za ním. Po cestě znovu narazí na fretku a na příšeru, která ji pronásleduje. Fretka na ni promluví a požádá ji, aby jí půjčila svou magickou moc. Nanoha sice nechápe o co jde, ale poslechne fretku, řekne zaklínadlo a přemění se na Magickou dívku. Se svou zbraní Raising Heart zapečetí příšeru, po které zbude zvláštní modrý kámen Jewel Seed. Fretka jí vysvětlí, že na své planetě našel Jewel Seedy, kamínky, které dokážou plnit přání, ale vesmírná loď vybouchla, když Jewel Seedy odvážela a všechny Jewel Seedy spadly na její planetu. Nanoha souhlasí, že pomůže, při svém hledáním Jewel Seedů narazí na dívku jménem Fate, která je potřebuje za každou cenu. Nanoha by se chtěla s dívkou spřátelit, ale potřebuje chránit svou planetou před velkou mocí Jewel Seedů a tak musí s dívkou o Jewel Seedy bojovat. Jak to skončí? A proč Fate tolik potřebuje Jewel Seedy? Připravte se na magický život jedné obyčejné dívky, která se stala čarodějkou.

Žánr: Akční, Fantasy, Magie, Mahó šódžo, Podle eroge, Podle hry, Seinen
Rok: 2004
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8069o

Mahou Shoujo Madoka Magica

Mať milujúcu rodinu, blízkych priateľov, zažívať radostné aj smutné chvíle, taký je obyčajný život. Kaname Madoka žije obyčajný život ako normálna druháčka na nižšej strednej škole, to však len do chvíle zvláštneho stretnutia… Či je toto stretnutie osud alebo len náhoda, nevie. Isté sú len dve veci… V tomto momente sa jej osud zmenil a rodí sa nové magické dievča!

Žánr: Fantasy, Horor, Magie, Mahó šódžo, Pocity úzkosti, Původní anime, Seinen, Školní život, Superschopnosti, Tragédie
Rok: 2011
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

458o

Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto

Yume Kikuchi je dívka, která umí používat magii. Jede do Tokia, aby se stala žačkou krásného profesionálního mága Masamiho Oyamady. V Tokiu se Yume učí o magii, pomáhání lidem a jiných věcech pro mága nezbytných. Brzy ale zjistí, že jen magie člověku ke štěstí nestačí…

Žánr: Fantasy, Magie, Podle mangy, Šónen, Ze života
Rok: 2003
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

10182o

Mahouka Koukou no Rettousei

Magie už není záležitostí pohádek a mýtů, stala se díky technologii realitou. Země světa nyní soupeří ve výchově nejlepších Kouzelníků. Shiba Tatsuya nemá pro magii žádný talent, zato exceluje ve všem ostatním. Jeho sestra je zase považovaná za jednoho z největších talentů v oblasti magie. Společně se vydávají studovat na magickou školu s tvrdou hierarchií. Ovládáš magii, patříš mezi vyvolené, žádnou neovládáš, nejsi víc než odpad.

Žánr: Akční, Bojová umění, Genetická vylepšení, Magie, Podle novely, Postapokalyptické, Romantika, Škola, Školní život, Šónen
Rok: 2014
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1554o

Mai-Hime

Tokiha Mai a její nemocný bratr získají stipendium na Fuuka Academy. Při plavbě na lodi se stanou svědkem bitvy dvou dívek, které očividně mají zvláštní schopnosti. Později Mai zjistí, že sama má tyto schopnosti, schopnosti Hime. Postupně se setkává s dalšími Hime a pomalu odhaluje důvod, proč byly všechny Hime shromážděny na této akademii.

Žánr: Akční, Fantasy, Groteska, Komedie, Milostný mnohoúhelník, Původní anime, Romantika, Škola, Školní život, Spiknutí, Superschopnosti, Tragédie
Rok: 2004 – 2005
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

3216o

Mai-Otome

Arika Yumemiya dlouho putovala ze své domoviny do Gualderobe Academy. Školy, kde jsou dívky cvičeny, aby se mohly stát Otome – ochránkyněmi vládců jednotlivých zemí. Arika se seznámí s dalšími dívkami, ale někteří vědí o její minulosti víc než ona sama. Příbuzné s Mai Hime, ale spíš alternativní svět.

Žánr: Akční, Ečči, Fantasy, Komedie, Magie, Mecha, Původní anime, Sci-fi, Seinen, Školní život, Šónen, Superschopnosti, Tragédie, Vylepšování člověka
Rok: 2005 – 2006
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5416o

Majin Tantei Nougami Neuro

Nougami Neuro je démon, který ve světě démonů vyřešil snad všechny záhady. Vydává se do světa lidí a pokračuje ve svojí zálibě. Dále se setkáváme se školačkou Yako, její otec spáchal sebevraždu, ale Yako tomu nechce věřit, jaká náhoda, že do světa lidí zrovna přichází Neuro.

Žánr: Detektivní, Podle mangy, Šónen
Rok: 2007 – 2008
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

df3ba240b6_102301814_o2

Major

Honda Goro je 5letý kluk, který žije s otcem a bez matky. Jeho otec hraje baseball a Goro ho miluje. Ve školce, do které chodí, je laskavá učitelka Hoshino, která je do Gorova otce zamilovaná. Ti dva se zasnoubí a náš hrdina je šťastný. Bohužel jeho štěstí mizí, když jeho otec zemře.

Žánr: sport, školní
Rok: 2004
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9590o

Makai Ouji: Devils and Realist

Příběh se točí kolem Williama, potomka aristokratické rodiny výjimečného intelektu. Jednoho dne jeho strýc ztratí svůj majetek potom, co selže v podnikání. Z obavy, že se pošpiní jméno jeho rodiny, se William vrací domů a se svým rodinným komorníkem hledá cokoliv, co by se mohlo prodat. Hledání je zavede do podzemní místnosti, která byla opuštěna jeho předchůdcem. V pokoji je kouzelná pečeť a William nechtěně vyvolá démona. Přivolaný démon sdělí Williamovi své jméno – Dantalion – a prozradí mu, že William je vyvolen k tomu vybrat vládce světa démonů.

Žánr: Bišónen, Džosei, Fantasy, Komedie, Podle mangy
Rok: 2013
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6087o

Maria Holic

Tento príbeh je o stredoškoláčke, ktorá prestupuje na dievčenskú školu s nádejou, že nájde tú pravú, osudovú lásku…

Žánr: Komedie, Podle mangy, Seinen
Rok: 2008 – 2009
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1297o

Maria-sama ga Miteru

Vítejte na Dívčí škole Lillian, soukromé křesťanské škole pro dívky, kde je vyžadována zdvořilost, elegantnost a zdrženlivost.
Fukuzawa Yumi je nesmělá dívka, která ve škole tráví volné chvíle tichým obpováním starší studentky Osagawary Sachiko, která je shodou okolností také členkou studentské rady Yamayurikai. Yumi je se současným stavem věcí spokojená a ani by ji nenapadlo, že se někdy její vzdálený idol mohl stát bližším. Jenže opak je pravdou. Během jednoho rána ji Sachiko zastaví a s pokáráním upraví její šátek.

Žánr: Dospívání, Školní život, Šódžo, Šódžo ai
Rok: 2004
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

632o

Matantei Loki Ragnarok

Jedná se o mytologickou anime podívanou. Hlavní postavou je severský bůh lsti Loki, kterého Všemocný bůh Odin vyhnal na zemi v podobě malého kluka a postupně posílá na jeho zničení různé pochopy. Jenže háček je v tom, že Loki neví proč byl vyhnán a proč se ho Odin pokouší zabít. Loki si zařídil detektivní kancelář zaobírající se neobvyklými jevy. Právě z tohoto důvodu se k němu přidá dívka jménem Mayura Daidouji.

Žánr: Detektivní, Magie
Rok: 2003
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8179o

Mayo Chiki!

Ve školní romantické komedii je hlavní postavou Konoe Subaru, krásný chlapec, který slouží u své spolužačky Suzutsuki Kanade jako sluha. Jenže jednoho dne náhodou objeví Sakamachi Kinjirou jeho tajemství. Subaru je ve skutečnosti dívka.

Žánr: Ečči, Groteska, Harém, Komedie, Podle novely, Romantika, Školní život
Rok: 2011
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11863o

Mayoiga

Několik lidí se vydá na podezřelý zájezd do vesnice zvané Nanakimura. Destinace, ve které mohou lidé žít utopickým životem a bez životních překážek. Alespoň se to tvrdí.

Žánr: Drama, Horor, Mysteriózní, Nadpřirozeno, Pocity úzkosti, Původní anime
Rok: 2016
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10360o

MekakuCity Actors

Shintaro Kisaragi, HikiNEET, který se přes dva roky zavíral ve svém pokoji a žil si poklidně svůj život, dokud se nesetkal s kybernetickou dívkou jménem Ene, která se objevila na obrazovce jeho počítače, když mu někdo anonymně před necelým rokem poslal tajemným e-mail. Jednoho dne udělá Ene v počítači Shintara zmatek, aby vyšel poprvé po dvou letech konečně ven.

Žánr: Fantasy, Komedie, Podle novely, Romantika, Sci-fi
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5779o

Michiko to Hacchin

Hatchin vyrůstá v adoptivní rodině, kde je týraná a ve které ji trpí, jen protože na ni dostávají štědré příspěvky od úřadů. A tak Hatchin sní, že si snad pro ní jednou přijede nějaký simpaťák… Co se ale stane, když si pro ní místo simpaťáka přijde sexy ženská, která právě utekla z vězení?

Žánr: Akční, Původní anime, Seinen, Střelné zbraně, Zločinecké podsvětí
Rok: 2008 – 2009
Počet dílů: 22

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4309o

Minami-ke

Přijďte se podívat na příhody tří sester, které bydlí samy bez rodičů. Byť jsou jedné krve, jejich osobnosti jsou diametrálně odlišné. Nejstarší Haruka je zodpovědná a stydlivá, prostřední Kana zase ztřeštěné hyperaktivní trdlo a nejmladší Čiaki se sice tváří nevinně, avšak ve skutečnosti je ďábelsky vychytralá. Čekejte nečekané zvraty v jejich každodenním životě, spiknutí, androidy, mafii, tisíc slonů a samozřejmě běžný školní život.

Žánr: Komedie, Podle mangy, Seinen, Školní život, Ze života
Rok: 2007
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

c82a71c8b1_102303269_o2

Mirage of Blaze

Takaya Ougi je sice trochu hrubý a občas chodí za školu, ale jinak je to celkem normální středoškolák. Celý jeho život se však změní, když se s jeho kamarádem začnou dít zvláštní věci – ztrácí paměť a začne vidět duchy. Zároveň s tím Takayu kontaktuje neznámý muž, který se mu snaží vnutit, že v něm přežívá duše syna jednoho z nejslavnějších japonských vojevůdců Kenshina Uesugiho. Také ho přesvědčuje k tomu, aby mu pomohl v boji proti reinkarnovaným duším dalších středověkých vojevůdců, z nichž jeden z nich ovládl právě tělo Takayova kamaráda.

Žánr: akce, shonen-ai, samurajové
Rok: 2002
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8395o

Mirai Nikki

Jedinou náplní života Amana Jukitera bylo psát si deník do svého mobilního telefonu a povídat si se svými imaginárními kamarády v imaginárním světě. Kamarád, Bůh imaginárního světa, Deus Ex Machina, vymyslel novou hru, která Jukitera nenechá stranou ani v reálném světě. Nejprve se mu v mobilu začnou objevovat zápisky jeho vlastní budoucnosti, čehož vykutáleně využívá a hned poté se dozvídá, že není sám. Je dalších jedenáct a všichni jsou součástí hry na život a na smrt! Zabij je všechny a staň se novým Bohem!

Žánr: Akční, Cestování časem, Dobrodružné, Erotické, Fantasy, Gore, Horor, Pocity úzkosti, Podle mangy, Sci-fi, Šónen, Thriller
Rok: 2011 – 2012
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

0e17bb062c_102301840_o2

Monochrome Factor

Akira Nikaido je typický lenivý stredoškolák, ktorý žije normálnym životom pokiaľ sa mu nezjavý záhadný muž menom Shirogane a povie mu, že sa chce s ním stretnúť. Je skeptický ale… napadne ho „tieňové monštrum“! Shirogane mu povie, že rovnováha medzi ľudským svetom a svetom tieňov je narušená a presvedčí ho, aby sa stal netvorom Sveta Tieňov a obnovil rovnováhu.

Žánr: akce, fantasy, shonen-ai
Rok: 2008
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

7213011960_102301835_o2

Mononoke

Japonsko v období Edo je plné nejrůznějších démonů, duchů a dalších bytostí, které nejsou lidem právě příznivě nakloněny. Proti těm bojuje potulný medicinman. Jenže zneškodnit démona není žádná hračka, musíte odhalit jeho pravou podobu, důvod jeho zjevení a příčinu jeho zloby.

Žánr: horor, fantasy, démoni, magie, tragédie
Rok: 2007
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1539o

Monster

Doktor Tenma operuje místo prominentního starosty postřeleného chlapce. To mu způsobuje spoustu potíží a možná to způsobí i konec jeho kariéry. Vážný seriál s temnou atmosférou se odehrává i v České republice a Matičce stověžaté, Praze.

Žánr: Horor, Násilí, Seinen, Spiknutí, Thriller, Tragédie
Rok: 2004 – 2005
Počet dílů: 74

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6047o

Mouryou no Hako

Příběh se zabývá bizarní sérií vražd, kde oběti – středoškolské dívky – jsou rozřezány a jejich končetiny jsou nalezeny na různých místech ve skříňkách. Soukromý detektiv, prodavač starožitných knih i další pátrají, kdo stojí za tímto řáděním, a pokoušejí se tomu učinit přítrž.

Žánr: Detektivní, Gore, Podle novely, Seinen
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11500o

Musaigen no Phantom World

V blízké budoucnosti se objeví duchové a příšery. Chlapec vede skupinu lidí se zvláštními schopnostmi a společně bojují proti obrovské organizaci, která využívá jistého incidentu. Časem se také dozví pravdu o světě, ve kterém žijí.

Žánr: Akční, Fantasy, Nadpřirozeno, Podle novely
Rok: 2016
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9666o

Mushibugyou

Mladý Tsukishima Jinbei z provincie Tsubaru je samuraj, stejně jako býval jeho otec. Jednoho dne je jeho otec povolán do Eda, aby splnil svoje povinnosti jako jeden z Hmyzích Soudců. Jenže on už více nemůže cestovat a tak je na Jinbeiovi, aby se dostal do Eda a do Kanceláře Hmyzích Soudců. Potká nové přátele a hlavně silné bojovníky, které si přeje vidět?

Žánr: Akční, Boj s meči, Podle mangy, Samurajové, Šónen, Speciální jednotky
Rok: 2013
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

a8c2a91575_102301843_o2

Mushishi

Nejsou to zvířata. Nejsou to rostliny. Nejsou to bakterie. Jsou to… Muši. Záhadní a neuchopitelní tvorové, kteří se přesto s oblibou zaplétají do lidských osudů. Ti nemnozí, kteří s nimi dokáží komunikovat, nesou jméno Muši-ši. Jedním z nich je i Ginko, který putuje krajem s cílem zkoumat Muši a pomáhat rozplétat zamotaná vlákna příběhů lidí jimi zasažených. Malá ochutnávka jednoho z nejoriginálnějších anime poslední doby.

Žánr: fantasy, tragédie, za života
Rok: 2005
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

N

8210o

No.6

Příběh je zasazený do No.6, města z budoucnosti roku 2013. Chlapec jménem Shion žije v exkluzivní oblasti No.6 od svých dvou let, vychovávaný jako člen nejvyšší elity. V noc jeho dvanáctých narozenin zachrání kluka, který si říká Nezumi (Krysa). Nezumi utíká před městskou Special Security Area a od toho okamžiku se Shionův život změní navždy…

Žánr: Bišónen, Dystopie, Džosei, Podle novely, Sci-fi, Thriller
Rok: 2011
Počet dílů: 11

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5630o

Nabari no Ou

Rokujou Miharu je chlapec, který vlastní hijutsu (skrytou techniku) žijící uvnitř jeho těla. Toto hijutsu je sílou stvoření. Mnoho ninja klanů pátrá právě po tom, kdo by se mohl stát vládcem ve světě ninjů a tak Rokujův spolužák Kouichi začíná studovat nindou („Cestu Ninji“) ve školním klubu společně s Kumohirou, jeho učitelem angličtiny. Avšak oba Kouichi a Kumohira jsou tajnými ninji. Proto se snaží přesvědčit Rokujoua, aby se připojil do jejich klubu. Ten z počátku váhá, ale poté, co byl napaden skupinou ninjů snažících se dostat jeho hijustu, se připojí. To on se musí stát vládcem Nabari s cílem přežít…

Žánr: Akční, Nindžové, Podle mangy, Šónen
Rok: 2008
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9387o

Nagi no Asukara

Jaké by to asi bylo žít pod mořem? Sakišima Hikari tak žije. Kvůli problémům se solí v oblasti, kde žije, byla uzavřena jeho škola a on je tak nucen přejít spolu se svými spolužáky a kamarády do školy na souši. Ale vztahy mezi suchozemci a lidmi z moře nejsou přátelské. Aby toho nebylo málo, city mezi skupinou hlavních hrdinů nejsou jen kamarádské… Jak se vypořádají s nuceným soužitím?

Žánr: Dospívání, Drama, Fantasy, Milostný mnohoúhelník, Původní anime, Romantika, Seinen
Rok: 2013 – 2014
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4143o

Nana

Dvě dívky. Obě se jmenují Nany a obě přijíždějí jednoho zimního podvečera stejným vlakem do Tokya. Jedna si chce splnit sen a stát se světově uznávanou zpěvačkou, druhá přijíždí za svým přítelem. Osud je po několik dnech svede znovu dohromady a ony skončí ve společném podnájmu. Od té chvíle se jejich život změní a začne ubírat směrem, jakým asi ani jedna z nich nečekala strhávajíc je do víru přátelství, zrady a lásky.

Žánr: Dospívání, Drama, Džosei, Hudební, Pocity úzkosti, Podle mangy, Romantika, Tragédie, Vystupování před publikem
Rok: 2006 – 2007
Počet dílů: 47

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

10596o

Nanatsu no Taizai: The Seven Deadly Sins

Nanatsu no Taizai (Sedem smrteľných hriechov) bola skupina rytierov v regióne Britannia (ブリタニア Buritania), ktorá sa rozpadla po údajnom pláne na zvrhnutie kráľovstva Lyonesse (リオネス王国 Rionesu Ōkoku?). Za ich porážku sú považovaní Svätí rytieri, ale hovorí sa, že hriešnici sú stále na žive. Pred desiatimi rokmi, spáchali Svätí rytieri zradu, zajali kráľa a stali sa novými tyranmi – správcami kráľovstva. Tretia princezná, Elizabeth sa vydala na cestu za nájdením Siedmich smrteľných hriechov aby ich požiadala o pomoc pri navrátení kráľovstva.

Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Komedie, Podle mangy, Šónen
Rok: 2014 – 2015
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

239o

Naruto

Kdysi dávno napadl jednu vesnici ninjů liščí démon. Žádná obrana nepomáhala, až jeden hrdina dokázal nemožné a zaklel démona do malého chlapce, který se právě té noci narodil v oné vesnici. Hrdina byl Čtvrtý Hokage vesnice Konoha, a chlapec se jmenoval Naruto…

Žánr: Akční, Bojová umění, Dobrodružné, Fantasy, Komedie, Nindžové, Podle mangy, Šónen, Superschopnosti, Umění
Rok: 2002 – 2007
Počet dílů: 220

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5787o

Natsume Yuujinchou

Takahashi Natsume má dlouho utajovanou schopnost – vidí duchy. Jednoho dne zdědí tajuplnou knihu po své mrtvé babičce Reiko. Konečně odhaluje důvod, proč ho obklopuje nadpřirozeno. Mezi vlastníkem knihy a duchy, jejichž jména obsahuje, existuje svazující kontrakt. Natsume je odhodlán kontrakty zrušit a duchy tím osvobodit. Jeho dny jsou naplněny snahou vracet oněm duchům jména. Někteří z nich ale prahnou po pomstě…

Žánr: Drama, Nadpřirozeno, Podle mangy, Šódžo
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9126o

Natsuyuki Rendezvous

Mladý muž Hazuki se na první pohled zamiluje do květinářky jménem Rokka a aby se s ní sblížil, nastoupí do obchodu jako brigádník. Přípravy na rozlučkovou party ho přivedou ke dveřím jejího bytu, kde ho čeká nemilé překvapení – duch zesnulého manžela, kterého ale nikdo kromě Hazukiho nevidí. Oba jsou rozhodnutí o Rokku bojovat a vzniká tu tak zvláštní milostný trojúhelník.

Žánr: Drama, Džosei, Nadpřirozeno, Podle mangy, Romantika, Ze života
Rok: 2012
Počet dílů: 11

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5623o

Neo Angelique Abyss

Angelika je taková normální studentka, která se připravuje na lékařské povolání. Tedy… normální. Všichni víte, jak to v anime chodí. „Úplnou náhodou“ se v ní probouzejí síly nesmírného rozsahu, které mohou pomoci spasit celou Arcadii. A od té chvíle se to kolem ní začíná hemžit muži, nad kterými srdce každé šódžo fanynky radostně zaplesá. Jsou mužní, elegantní a silní. A přitom citliví a tak zranitelní… Sledujte dobrodružství Angeliky a zástupů krásných chlapců ve zbrusu novém remaku stejnojmenné hry.

Žánr: Bišónen, Fantasy, Harém naruby, Romantika, Šódžo
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

22o

Neon Genesis Evangelion

V roku 2015 sa Anjeli, ohromne silné, mimozemské bojové stroje, zjavili v Tokyu po druhýkrát. Jediná nádej pre ľudstvo leží v Evangelionoch, bojových robotoch, ktoré vynašla NERV – spoločnosť, ktorá bojuje proti Anjelom. Nevýhodou Evangelionov je, že majú málo pilotov. Dôvod je jednoduchý. Môžu ich riadiť len deti, ktoré sa narodili 14 rokov a 9 mesiacov predtým, než Anjeli napadli Zem. Jeden z tých detí je Shinji Ikari, ktorého otec je riaditeľom NERVu. Zapojí sa do víru udalostí a bitiek, ktorým vôbec nerozumie. Shinji sa musí poriadne zadívať do seba, aby našiel silu a odvahu nielen bojovať, ale aj prežiť.

Žánr: Akční, Genetická vylepšení, Mecha, Mimozemšťané, Násilí, Pocity úzkosti, Původní anime, Sci-fi, Šónen, Střelné zbraně
Rok: 1995 – 1996
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

4472o

Night Head Genesis

Říká se, že 70 procent lidského mozku je nevyužito. Co by se asi stalo, kdybychom jej využívali celý? Spáchali bychom hromadnou sebevraždu, neboť bychom pochopili, že svět míří do záhuby? Konečně bychom pochopili, co se nám snaží Mirek Topolánek říct vztyčeným prstem? Zešíleli bychom z toho, že slyšíme myšlenky všech okolo, a aby to za něco stálo, tak přitom budeme řvát „niii-chan! niiii-chan!“ ? Nejenom na tyto otázky se vám pokusí odpovědět seriál NHG. V hlavní roli dva bishi bratři.

Žánr: Horor, Sci-fi, Spiknutí, Superschopnosti
Rok: 2006
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5357o

Night Wizard The Animation

Renji Hiiragi si přeje jen žít normální život. Ale protože je čaroděj, je donucen elegantní, ale ráznou Anzelotte, aby bojoval s nadpřirozenými vetřelci zvanými Emulators. Renji, spolu s kamarády, musí ochraňovat Elis Shiho, která má za úkol shromáždit sedm mýtických šperků, aby chránila svět před invazí. Nepřátelé se je ale ze všech sil snaží zastavit…

Žánr: Akční, Boj s meči, Fantasy, Komedie, Magie, Podle hry
Rok: 2007
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9903o

Nisekoi

Yakuzácký dědic Ichijo Raku touží po normálním životě bez mafie. Jeho sen trošku nabourává každodenní realita plná bitek a střelného prachu, ale brzy pochopí, že si žil vlastně velice dobře. Potká totiž Kirisaki Chitoge, jejíž jemný vzhled poněkud nabourávají násilnické až brutální způsoby. Chitoge pochází z konkurenčního syndikátu a má se stát Ichijovou přítelkyní, aby se mezi syndikáty nerozpoutala válka. Pravděpodobnější však je, že se ti dva pomlátí mezi sebou…

Žánr: Harém, Komedie, Milostný mnohoúhelník, Podle mangy, Romantika, Šónen
Rok: 2014
Počet dílů: 20

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9998o

No Game no life

Sora a Shiro jsou NEETi (ne ve vzdělání, práci či vyučení). Jenže není to tak, že by jen tak nic nedělali, společně totiž tvoří Prázdného, což je legendární hráč, kterého nedokáže porazit ani tisíc hráčů naráz. Jsou doslova legenda. Všechno má ale háček, tihle dva sourozenci jsou naprosto znudění životem a jejich svět považují jen za „mizernou hru“. Jednoho dne se před nimi však objeví Bůh a ten je přenese do zvláštního fantasy světa, kde se naprosto všechno řeší pomocí her. Volba krále, lidské životy, spory, státní hranice… celý svět se zakládá pouze na hrách. V tomto světě existuje 16 ras, které spolu neustále bojují o území. Lidská rasa, jediná, která nemůže používat vůbec magii, je na pokraji zničení. Je to snad chvíle pro Soru a Shiro, aby zazářili, zachránili bezmocnou lidskou rasu a navíc se při tom pobavili? No, tak pojďme hrát!

Žánr: Drama, Ečči, Fantasy, Komedie, Paralelní vesmír, Parodie, Podle novely, Seinen
Rok: 2004
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4691o

Nodame Cantabile

Shinichi Chiaki studuje na prestižní hudební škole hru na klavír, ale jeho snem je stát se dirigentem. Protože miluje hudbu, nemůže odpustit ostatním studentům jejich průměrnost a učitelům jejich nepochopení. A pak je tu Megumi Noda, nebo-li Nodame, jak si sama říká. Také studuje hru na klavír a umí hrát opravdu skvěle. Jenže její přístup k hraní je stejný jako ke všemu v životě. Totální chaos. A navíc bydlí hned vedle Chiakiho.

Žánr: Dospívání, Džosei, Groteska, Hudební, Komedie, Podle mangy, Romantika, Školní život, Ze života
Rok: 2007
Počet dílů: 23

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

3512o

Noein – Mou Hitori no Kimi e

Haruka Kaminogi je normální dvanáctileté děvče. Jednoho dne se u ní projeví schopnost manipulace s časoprostorem. Její kamarád Yuu ji ochrání před Dračími rytíři, cestovateli mezi časoprostory, kteří ji chtějí unést. A nabízí se ještě jedna otázka: Kdo je vlastně ten tajemný Noein?

Žánr: Drama, Paralelní vesmír, Původní anime, Sci-fi, Seinen
Rok: 2005 – 2006
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

a075e56458_102303284_o2

Noir

Půvabnou Korsičanku Mireille Bouquet živí nikoli nezajímavé povolání: jejím denním chlebem je zabíjení lidí na zakázku a nutno podotknout, že ve svém oboru patří k těm nejlepším. Svoji zásadu pracovat vždy a za všech okolností sama je nucena porušit toho dne, kdy ji vyhledá mladičká Japonka Kirika Yumura a žádá po ní, aby jí pomohla poodhrnout roušku její tajemné minulosti: Kirika totiž trpí naprostou ztrátou paměti a jistá si je pouze a jedině svými obpuhodnými schopnostmi zabijáka. Kirika a Mireille, jejichž osudy jsou jakýmsi záhadným způsobem značně propletené, se za kuriózních podmínek dohodnou na spolupráci a zakládají zabijácké duo „Noir“ – to ještě ale netuší, že toto jediné jméno je vtáhne do víru událostí vskutku monstrózních. Šestadvacetidílný japonský anime seriál se stal jedním z nejoceňovanějších děl tohoto žánru za rok 2001.

Žánr: akce, bojová umění, střelné zbraně, tragédie
Rok: 2001
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9722o

Non Non Biyori

Ichijou Hotaru je žačka pátého ročníku základní školy. Doteď žila v Tokiu, ale její rodina se přestěhovala do malé, poklidné vesničky. Tokio se ale od nějaké vesnice poměrně liší a není tedy pu, když je Hotaru překvapená při svém nástupu do školy. Ve třídě jsou jen tři dívky a kluk. Miyauchi Renge, žačka první třídy, Koshigaya Natsumi, žačka sedmé třídy, Koshigaya Komari, žačka osmé třídy a Koshigaya Suguru, žák deváté třídy. Poté, co se k nim připojí Hotaru je na celé škole 5 žáků. Vzhledem k tomu, že jsou všichni v rozdílných ročnících, musí se učit sami. Tohle ale nejsou jediné věci, které Hotaru na první pohled vyvedou z míry.

Žánr: Komedie, Podle mangy, Seinen, Školní život, Ze života
Rok: 2013
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

9925o

Noragami

Na hranici mezi touto sférou a další, žije osm milionů bohů, mrtvé duše, které bohům slouží a další rozmanití duchové, kteří pomáhají a pletou se do záležitostí lidí. Yato je malý bůh, který touží po uznání a byť i jen po jediné svatyni. Za účelem vybudování vlastní svatyně načmárá své číslo na zeď veřejných záchodků, kde píše, že lidem pomůže za výměnu 5 yenů a stává se z něj samozvaný „doručovací bůh“. Hiyori, dcera vážené rodiny, je téměř usmrcena při dopravní nehodě, jen aby zachránila Yata. To způsobí, že se její duše snadno dokáže oddělit od jejího těla. A tak společně začnou spolupracovat. Později se Yato také setká s duší mrtvého chlapce Yukina, který se stane jeho „boží zbraní“, které mohou být využívány bohy. Všichni tři společně bojují proti někomu, kdo přináší lidem různé potíže a problémy a postupem času se odhaluje skrytá minulost Yaty.

Žánr: Akční, Boj s meči, Dobrodružné, Komedie, Nadpřirozeno, Podle mangy, Šónen
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

11515o

Norn 9: Norn + Nonetto

Nebohý základoškolák Suzuhara Sorata jednoho dne zaslechne zvláštní píseň. Klučina se rozhodne následovat její zvuk, což ovšem nebyl ten nejšťastnější nápad, jak se vzápětí ukáže. Sorata je přenesen na neznámé místo, které jako by vypadlo z jeho učebnice japonské historie. Kluka se však ujmou dobří lidé a poskytnou mu azyl na své lodi zvané Norn.

Žánr: Dobrodružné, Fantasy, Romantika, Šódžo
Rok: 2016
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7404o

Nurarihyon no Mago

Rikuo Nura je člověk, co je z jedné čtvrtiny démon, žije v domě se svým dědečkem, který je současná hlava klanu démonů Nura. Rikuo má být následovníkem dědečka, ten však svou démoní stránku nenávidí, tuto pozici odmítá a chce žít jako obyčejný člověk.

Žánr: Akční, Boj s meči, Dobrodružné, Fantasy, Podle mangy, Šónen
Rok: 2010
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6428o

Nyan Koi!

Hlavní hrdina Kousaka Jumpei je příšerně alergický na kočky, naproti tomu, jeho tajná láska Mizuno Kaede kočky zbožňuje. Ke vší smůle Jumpei náhodou zničí sochu posvátné kočky a ta na něj sešle kletbu. Nejenom, že teď rozumí kočičí řeči, ale také má rok na to, aby pomohl sto kočkám, než se z něj stane jedna z nich.

Žánr: Ečči, Harém, Komedie, Podle mangy, Šónen
Rok: 2009
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

O

 

6139o

One Outs

Kojima Hiromichi, hvězdný pálkař Lycaonů, se v Okinawě setkává s králem pouliční hry One outs. Ačkoliv nejsou Tokuchiho nadhozy kdovíjak rychlé, jeho absolutní kontrola je děsivá. Poté, co poprvé v životě prohraje, ho Kojima bere sebou a chce, aby se stal nadhazovačem jejich týmu. Tokuchi Toua není žádný sportovec, ale prvotřídní gambler, který drží své slovo. Tak se ocitá v rozpadajícím se týmu, který má svou slávu už dávno za sebou, zatímco mu na krk funí majitel, s kterým Toua uzavřel šílenou sázku. Tak začíná psychologická hra mezi dvěma stranami, které se neštítí udělat cokoliv, aby dosáhli svého cíle. Podaří se Touovi dostat svůj tým na vrchol a přitom neprohrát svou duši?

Žánr: Podle mangy, Seinen, Sportovní
Rok: 2008 – 2009
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

69o

One Piece

Před dvaceti lety byl popraven nejslavnější pirát všech dob Gold Rodger, který údajně schoval na Grand Line největší poklad všech dob. To odstartovalo éru pirátů. Hlavní hrdina je Monkey D. Luffy, chlapec, který v mládí snědl omylem tajuplné ovoce, které dává lidem nadlidské schopnosti. Několik let poté se Luffy vydal na moře po stopách slavného piráta, aby našel se svou novou posádkou slavný poklad One Piece. Na cestě za svými sny se Luffy a jeho přátelé dostávají do jednoho dobrodružství za druhým.

Žánr: Akční, Boj s meči, Bojová umění, Dobrodružné, Fantasy, Groteska, Komedie, Námořnictvo, Násilí, Pocity úzkosti, Podle mangy, Šónen, Speciální jednotky, Superschopnosti, Tragédie, Zločinecké podsvětí
Rok: 1999 – ???
Počet dílů: ???

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11123o

One Punch Man

Příběh se odehrává ve fiktivním městě City Z v Japonsku. Svět je plný popných monster, které se záhadně objevují a páchají mnoho pohrom. Saitama je supersilným hrdinou, který snadno porazí monstra a padouchy jednou ranou. Avšak poté, co se stal příliš silným, se Saitama začal nudit a stále se snaží najít silnějšího nepřítele, se kterým by mohl bojovat. Při svých dobrodružstvích potkává nové přátele, nepřátele a svého vlastního žáka – kyborga Genose, se kterým se přidá k Hrdinské Asociaci, aby získal slávu za všechny své kroky proti zlu. Přestože porazí mnoho monster, které ani nejsilnější z Hrdinské Asociace nebyli schopni porazit, tak jen těžko usiluje o respekt. Většina lidí ho také diskriminuje pro jeho prostý vzhled a někteří ho obviňují, že je pouze napodobeninou hrdiny. Jen pár osobností začne rozeznávat jeho neuvěřitelný talent a pokoru vůči ostatním.

Žánr: Akční, Komedie, Nadpřirozeno, Parodie, Podle mangy, Sci-fi, Seinen, Superschopnosti
Rok: 2015
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7134o

Ookami Kakushi

Patnáctiletý Hiroshi Kuzumi se společně se svým otcem a mladší sestrou Manou stěhují do zdánlivě poklidného horského městečka Jouga, odříznutého bezpečně od civilizace hustými a neprostupnými lesy. Izolovanost města a jeho svérázné tradice a městské legendy dávají všem nově příchozím na vědomí, že tohle místo není zase tak úplně normální. Už od prvních chvil si Hiroshi uvědomuje, že se tady něco velmi popného vznáší ve vzduchu.

Žánr: Horor, Pocity úzkosti, Podle visual novely, Seinen, Thriller
Rok: 2010
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10589o

Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Příběh se točí kolem Shinohary Eriky, rozmarné šestnáctileté dívky, která vypráví svým přátelům o romantice, ale ve skutečnosti nemá žádného přítele. Tvrdí, že pohledný chlapec na fotce je její přítel, ale ukázalo se, že onen chlapec je její spolužák jménem Sata Kyouya. Nemá jinou možnost než hrát falešného přítele. Sata může vypadat jako mírumilovný člověk, ale ve skutečnosti je sadistou se srdcem černým jako uhel. Sata využívá slabosti své spolužačky/přítelkyně a zachází s ní jako se psem.

Žánr: Komedie, Podle mangy, Romantika, Školní život, Šódžo
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5406o

Ookami to Koushinryou

Lawrence Craft se stal cestujícím obchodníkem a se svým povozem křižoval kraj. Netoužil ale cestovat věčně. Rád by se usadil a zařídil si krámek. Jenže na ten si nejdříve musí vydělat. Jeho současná cesta ho zavedla do vesnice Pasroe, kde právě končí sklizeň pšenice a chystá se dožínková slavnost. Tato slavnost má vzdát hold vlčí bohyni Horo, která se prý kdysi uvolila starat o zdejší úrodu. Kdo ví, jestli je na té povídačce něco pravdy.

Žánr: Dobrodružné, Džúdžin, Fantasy, Podle novely, Seinen
Rok: 2008
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7381o

Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi

Hlavní postavou je sebevědomá, urážlivá, agresivní a tvrdá středoškolačka Ryoko Okami. Ta spolu s dalšími šesti přáteli pracuje v klubu nazvaném „Otogi High School Bank“. Tenhle klub není jen tak obyčejný a už na první pohled poznáte, že se tu děje něco nevídaného. Organizace pomáhá ostatním studentům s úplně obyčejnými životními problémy, jako je láska nebo dokonce i psaní domácích úloh. Když se k nim ale přidá nový člen Ryoshi Morino, začne vše brát úplně opačný směr…

Žánr: Crossdressing, Delikventi, Fantasy, Komedie, Parodie, Podle novely, Romantika, Seinen, Škola, Školní život
Rok: 2010
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4923o

Ookiku Furikabutte

Žánr: Podle mangy, Seinen, Sportovní
Rok: 2007
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11938o

Orange

Jednoho dne Naho Takamiya obdrží dopis z deset let vzdálené budoucnosti. Dopis do písmene popisuje události dne, včetně přestupu nového studenta, Kakeru Naruse. Naho z budoucnosti později opakovaně píše, že mnoha věcí lituje a chce to napravit tím, že Naho z minulosti může učinit správná rozhodnutí – zejména rozhodnutí ohledně Kakeru. Více šokující zjištění je, že za deset le Kakeru již nebude mezi nimi. Budoucí Naho proto žádá minulou, aby Kakeru pozorně sledovala.

Žánr: Drama, Mysteriózní, Nadpřirozeno, Podle mangy, Romantika, Školní život, Šódžo, Tragédie, Ze života
Rok: 2016
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

10918o

Ore Monogatari!!

V centru dění příběhu bude stát středoškolský hromotluk se srdcem ze zlata, Góda Takeo. Ten si v poklidu se svým nejlepším kamarádem, fešákem Sunakawou Makotem, užívá života bezstarostného školáka. Jednoho dne ale ve vlaku Takeo pomůže dívce jménem Jamato Rinko od obtěžujícího delikventa, čímž se však dost možná nakopne Takeův vlastní středoškolský milostný příběh!

Žánr: Komedie, Podle mangy, Romantika, Šódžo
Rok: 2015
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7525o

Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai

Kyousuke Kousaka je takřka normální sedmnáctiletý středoškolský student, který už léta nevychází se svou mladší sestrou Kirino. Ta ho už celých čtrnáct let ignoruje a zdá se, že s tím bude pokračovat až do konce života. Jednoho dne se Kyousukemu, po zpackané večeři, Kirino svěří a prozradí mu, že je vášnivou sběratelkou moe anime a dospěláckých her.

Žánr: Komedie, Podle novely, Seinen
Rok: 2010
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1958o

Otogizoushi

Otogizushi se odehrává během období Heian (zhruba 1000 n.l.). Kyoto je zpustošeno hladem a epidemií, nicméně šlechta a samurajové pokračují ve svých ohavných bojích o nadvládu.
Císařský dvůr, který soucítí s utrpením lidí, nařídí Minamotu no Raikou, lukostřeleckému mistrovi, najít a přinést posvátný klenot, který slibuje obnovení míru v Kyotu. Bohužel Raiko podlehne epidemii. Jeho mladší sestra, Hikaru, se rozhodne tajně podstoupit cestu místo něj.

Žánr: Historické, Původní anime, Samurajové, Seinen
Rok: 2004 – 2005
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7512o

Otome Youkai Zakuro

V alternativní historii za éry Meidži, kde spolu bok po boku žijí lidé a nadpřirozené bytosti označované jako „Jónin“, děvčata narozená jako poloviční Jóninové bojují proti Jóninům, kteří ohrožují klid ve společnosti. Lidská strana jim na pomoc dodá tři mladé muže, nadporučíky Japonské armády. Je možné, aby spolu mohli vycházet, pracovat, porozumět si?

Žánr: Bišónen, Džúdžin, Fantasy, Komedie, Ozbrojené složky, Podle mangy, Romantika, Seinen
Rok: 2010
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4148o

Ouran Koukou Host Club

Představte si tu nejhonosnější školu pro dětičky z těch nejbohatších a nejmocnějších rodin z celého Japonska. Tu osaďte spoustou „výjimečných“ charakterů (to aby o zábavu nebyla nouze) a celé to vyšperkujte hromadou růží, růžové barvy a podobných proprietek – a máte kulisu pro nový ztřeštěný seriál. A abychom nečelili podezření, že jsme snad lidumilové, tak vezmeme naprosto normální dívku a hned v prvním díle ji necháme zatoulat se do klubovny toho nejpopnějšího spolku na celé škole – klubu, ve kterém skupina bišíků za úplatu dělá společnost znuděným žákyním. Naše nebohá hrdinka pak shodou okolností spadne těmhle výtečníkům přímo do jejich zvrhlých spárů a od tohoto okamžiku se roztáčí kolotoč ztřeštěných scén, někdy doprovázených západem slunce, jindy padajícími okvětními kvítky (ty tu padají opravdu pořád), a pak pro změnu zapadajícím sluncem a padajícími okvětními kvítky…

Žánr: Bišónen, Groteska, Harém naruby, Komedie, Podle mangy, Romantika, Škola, Školní život, Šódžo
Rok: 2006
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

10816o

Overlord

Populární online hra Yggdrasil končí. S tím se ale hráč Momonga nehodlá smířit a rozhodne se zůstat přihlášen až do úplného konce. Jakmile hra skončí, Momonga je přenesen do tohoto světa jako kostlivec a nejsilnější mág v tomto světě, který upadl do chaosu. NPC postavy totiž nabyly vědomí a bez rodin a přátel nevědí, co mají se svým životem dál dělat. Proto se Momonga rozhodne tento svět ovládnout a nastolit řád.

Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Nadpřirozeno, Podle novely, Seinen
Rok: 2015
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10813o

Owari no Seraph

Poté, co se po lidském světě rozšířil virus, který zabil všechny starší 13 let, upíři získali nadvládu nad světem. Všechny děti shromáždili do internačních táborů, aby z nich mohli čerpat krev. Zde se setkáváme s přátelským Mikaelou a Yuuichirem, kteří jsou nerozluční, jako bratři. Oba sní o svobodě a brzy se jim naskytne šance k útěku. Yuuichirovi se povede utéct a zjišťuje, že všichni lidé přeci jen nevymřeli. Přidává se tak k protidémonské armádě, která bojuje proti upírům, aby se mohl pomstít za smrt svých přátel. Brzy je ale postaven před šokující pravdu.

Žánr: Akční, Fantasy, Podle mangy, Postapokalyptické, Šónen, Upíři
Rok: 2015
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

P

6288o

Pandora Hearts

Oz Vessalius, dědic vévodství, bude mít 15 a tedy dosáhne dospělosti. Jeho život je plný bohatství a je také bezstarostný, jedinou vadou na tomto idylickém životě je špatný vztah s otcem. V jeho velký den – den 15. narozenin – se však vše změní. Bezdůvodně je uvržen do vězení jménem „Abyss“, kde potkává Alici přezdívanou Černý králík potřísněný krví. Ta ho zachrání a vytvoří se mezi nimi pouto. Proč byl uvězněn, k čemu ho potřebuje organizace zvaná „Pandora“ a jak do toho všeho zapadá Alice. Na to všechno a mnohem víc hledají spolu odpovědi.

Žánr: Cestování časem, Dobrodružné, Fantasy, Komedie, Paralelní vesmír, Podle mangy, Šónen
Rok: 2009
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

3145o

Paradise Kiss

Yukari je obyčejná, průměrná studentka, která poslouchá svou despotickou maminku. Jednoho dne si jde takhle po ulici, když se za ní rozběhne strašlivé inpiduum. Vystrašená se dá na útěk, ale zničehonic omdlí. Probouzí se v krásných prostorách ateliéru Paradise Kiss, jenže není sama! Ta blonďatá příšera (Arashi) je tam také!! Rychle se dává na útěk, ale ztrácí svůj deník. Tak začíná kolotoč, který jí úplně změní život. Je čas odhodit dosavadní život a pustit se na dráhu profesionální modelky…

Žánr: Džosei, Školní život, Ze života
Rok: 2005
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1056o

Peacemaker Kurogane

Příběh je zasazen do poloviny 19. století, kdy Shinsengumi měly svou váhu. Tetsunosuke, patnáctiletý chlapec, který žije se svým starším bratrem, se do této skupiny snaží dostat, aby se stal samurajem, který chrání mír v Kyotu a také proto aby pomstil vrahy svých rodičů…

Žánr: Akční, Boj s meči, Historické, Komedie, Násilí, Podle mangy, Samurajové, Šónen
Rok: 2003 – 2004
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5544o

Persona: Trinity Soul

Bratři Kanzatovi se po deseti letech vrací zpátky do svého rodného města k nejstaršímu bratrovi. Ten má ovšem jakožto místní policejní náčelník spoustu práce a tak chce své bratry poslat pryč. Ti ale zjišťují, že zde dochází k záhadným vraždám a objevují jisté magické bojovníky, vycházející z jejich mysli. Odmítají opustit bratrův dům a žádají po něm vysvětlení těchto popných jevů.

Žánr: Podle hry, Šónen, Souboje v zastoupení, Superschopnosti
Rok: 2008
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8378o

Persona 4 The Animation

Yu Narukami přijíždí do Inaba na roční pobyt. Ani se ve městě nestihne pořádně aklimatizovat a už se začínají dít zvláštní úkazy. Jako první je nalezeno mrtvé tělo žurnalistky a po několika dnech za podezřele stejných okolností i tělo studentky, jež nalezla onu žurnalistku. K tomu všemu se ještě hlavní hrdina i se svými přáteli dostává do jiného světa, kde probudí svou personu.

Žánr: Akční, Detektivní, Dobrodružné, Fantasy, Podle hry, Škola, Školní život, Šónen, Souboje v zastoupení, Superschopnosti
Rok: 2011 – 2012
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6256o

Phantom: Requiem for the Phantom

Mladý japonský turista se nešťastně zaplete k vraždě, kterou spáchal jeden z nejnebezpečnějších vrahů americké mafie – phantom. Po zoufalém útěku se najednou probudí v opuštěném skladišti uprostřed pustiny. Nepamatuje si nic. Kdo je, odkud je a ani co tam dělá. Nakonec zjistí, že ho tam dovlekla zmíněná mafie, která mu vymazala paměť, aby neměl možnost se nikam vrátit a dala mu na výběr ze dvou možností. Buď pro ně bude zabíjet, nebo zemře on sám. Ovšem jeho touha žít je silnější než cokoliv jiného…

Žánr: Akční, Jakuza, Mafie, Násilí, Podle eroge, Podle hry, Podle visual novely, Seinen, Spiknutí, Střelné zbraně, Tragédie, Zločinecké podsvětí
Rok: 2009
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8131o

Phi Brain: Kami no Puzzle

Hlavním hrdinou tohoto anime je středoškolský student Kaito Daimon, jehož velkou vášní jsou všelijaké hlavolamy a rébusy. Razí heslo, že žádný z nich nesmí zůstat nevyřešený. Řešil ale jenom normální hlavolamy, které se prodávají v obchodech, dokud nenarazil na popné bludiště, které ještě nikdo neprošel až do konce a které některé řešitele, kteří se ho snažili projít, připravilo o život. Kaitovi se to ale s pomocí jeho kamarádky Nonohy, která má fenomenální paměť, podařilo a stal se majitelem Orfeusovy pásky. S tímto nálezem se mu ale úplně změnil život, stal se tzv. řešitelem a hlavním kandidátem Phi Brain a dozvěděl se o organizaci zvané POG (Puzzle of God). Od té doby musí řešit všechny puzzle, které od nich dostane. Ale k jeho smůle tyto puzzle zvané Kenja puzzle nejsou jako ty normální, tyhle ho mohou připravit o život, pokud je nevyřeší správně, a to v zadaném časovém limitu. Postupně se seznamuje s dalšími kandidáty Phi Brain a s jejich pomocí řeší nejrůznější rébusy, ale ještě neví, že za řešením těchto hádanek se skrývá mnohem víc. Otázkou ale je, zda-li se mu to povede zjistit včas a odvrátit nejhorší.

Žánr: Komedie, Původní anime, Šónen, Superschopnosti
Rok: 2011 – 2012
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10854o

Plastic memories

Příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy se androidi, vypadající přesně jako lidé, začínají rozšiřovat do celého světa. Společnost vyrábějící androidy, SA Corp., vyrobila Giftia, nový druh androida, který má největší množství emocí a lidských kvalit než jakýkoli jiný model. Nicméně kvůli problémům s technologií mají androidi svou záruční dobu. A jakmile vyprší, tak… No, dost se to zvrtne. Kvůli tomu SA Corp. zřizuje terminální službu, aby získávala Giftii po záruční době. Nový zaměstnanec v terminální službě, Tsukasa Mizugaki, je v týmu Giftia Islou, aby získávali ostatní androidy, ale…

Žánr: Androidi, Drama, Komedie, Původní anime, Romantika, Sci-fi, Tragédie
Rok: 2015
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11552o

Prince of Stride: Alternative

Žánr: Podle novely, Podle visual novely, Šódžo, Sportovní
Rok: 2016
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

56o

The Prince of Tennis

Dvanáctiletý tenisový zázrak, Ryouma Echizen, nastupuje na Akademii Seishun s cílem dostat se do základní sestavy zdejšího tenisového klubu, pro který je škola známá.

Žánr: Akční, Podle mangy, Školní život, Šónen, Sportovní
Rok: 2001 – 2005
Počet dílů: 178

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4238o

Princess Princess

Podle shoujo mangy od Mikiyo Tsudy (alias Zaou Taishi). Chlapecká škola, do které Ryo přestoupil, má zvláštní systém jménem „Hime“ (princezna). Student, který je vybrán jako Hime, se musí převlékat do dívčích šatů, aby tak zpříjemnil život zdejším studentům. Ryo má smůlu a záhy po svém příjezdu je vybrán jako jeden z možných kandidátů na Hime. Nejprve takovou pozici vehementně odmítá přijmout, ale jakmile se dozví o množství výhod, kterých se Hime dostává, rozhodne se svoji mužskou pýchu překonat a nabídku přijde.

Žánr: Bišónen, Crossdressing, Komedie, Podle mangy, Škola, Školní život, Šódžo
Rok: 2006
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

516o

Princess Tutu

Drosselmeyer byl slavný vypravěč a spisovatel, jenž si liboval obzvláště v tragických příbězích. Jeho poslední dílo vyprávělo o boji statečného prince s úlisným havranem, ovšem dříve než Drosselmeyer příběh dokončil, zemřel. Havran, a posléze i princ z příběhu unikli. Jejich boj by zřejmě trval věčně, avšak princ si rozbil srdce a pomocí zapovězené síly havrana uvěznil. Prince, zbaveného veškerých lidských citů, zahlédla malá žlutá kačenka a zatoužila mu pomoci. Tu se jí zjevil sám Drosselmeyer a daroval jí náhrdelník, díky němuž se bude moci proměnit nejen v obyčejnou dívku, ale také v princeznu Tutu, které jediná může princi srdce vrátit.

Žánr: Fantasy, Hudební, Komedie, Magie, Mahó šódžo, Paralelní vesmír, Personifikace, Původní anime, Škola, Školní život, Šódžo, Vystupování před publikem
Rok: 2002 – 2003
Počet dílů: 38

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

 

9127o

Psycho-Pass

Ve zdejším sci-fi světě je možné u osob vyčíst emoce, touhy a jakékoliv další pohnutky, které ve výsledku spočítají faktor pravděpodobnosti ke spáchání trestného činu. Tým policistů se snaží udržet pořádek tím, že zneškodní potenciálně nebezpečné zločince dříve než k trestnému činu dojde.

Žánr: Akční, Dystopie, Původní anime, Sci-fi, Seinen, Speciální jednotky, Tragédie, Zákon a pořádek
Rok: 2012 – 2013
Počet dílů: 22

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.