Q – U

R

 

1523o

Ragnarok the Animation

Mnoho mladých dobrodruhů prochází královstvím Midgard. Yuufa a Roan jsou přátelé už od dětství, Yuufa opustila hrob svého bratra a šla s Roanem čelit svému osudu na cestách skrz království. Cestou po království se zvětšují jak jejich schopnosti tak i vzájemný vztah mezi nimi.

Žánr: Akční, Boj s meči, Dobrodružné, Fantasy, Komedie, Magie, Podle hry, Šónen
Rok: 2004
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

14o

RahXephon

Ayato Kamina je obyčejný středoškolský student žijící v roce 2012 v Tokiu. Jeho relativně poklidný život je narušen útokem neznámých útočníků. O obranu města se postarají gigantické sochy, které vidí jen Ayato, potká dívku, kterou nikdo nezná, jen on, a nakonec získá vlastního Xephona (takový kamenný mech). Dostane se z Tokia a zjišťuje, že ne vše je takové, jaké se na první pohled zdá.

Žánr: Mecha, Námořnictvo, Ozbrojené složky, Původní anime, Seinen, Spiknutí, Thriller, Vzdušné síly
Rok: 2002
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7389o

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Sedm mladistvých se roku 1955 musí naučit žít pohromadě, v jedné polepšovně, v jedné cele. Uzavřeni pod zámkem, kde snášení utrpení, ponižování, bití, čekají na paprsek naděje, paprsek světla, který by je dokázal z temného vězeňského života vyvést na svobodu. S čím vším se musejí naučit žít? A co nechávají za sebou?

Žánr: Delikventi, Dospívání, Násilí, Pocity úzkosti, Podle mangy, Seinen, Tragédie
Rok: 2010
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9328o

RDG: Red Data Girl

Suzuhara Izumiko je vychovávána ve svatyni Tamakura, v jedné ze svatyň Kumano, které jsou součástí světového dědictví. Nicméně poté, co Izumiko strávila prakticky celý svůj život ve svatyni Kumano až do střední školy, bylo rozhodnuto, že ona a její přítel z dětství Sagara Miyuki se zapíšou na Střední školu Houjou v Tokiu. Na školním výletu do Tokia se zjeví záhadná bytost známá jako Himegami a tak nastane děsivá událost. Rodina Izumiko skrývá velké tajemství, se kterým Izumiko seznámí.

Žánr: Fantasy, Magie, Podle novely
Rok: 2013
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

894o

R.O.D – the TV

V duchu pořekadla „Čím více, tím lépe“ nám pokračování populárního Read or Die představuje místo jedné uživatelky papíru uživatelky tři. Sestry Michelle, Maggie a Anita umí vlastní vůlí kontrolovat papír a používat ho při řešení zapeklitých případů.

Žánr: Akční, Sci-fi, Seinen, Superschopnosti
Rok: 2003 – 2004
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8716o

Recorder to Ransel Do

Atsushi vyzerá ako dospelý. Meria 180 centimetrov, no chodí ešte len do základnej školy. Naopak, jeho sestra Atsumi vyzerá ako malé dievčatko. Meria 137 centimetrov, no chodí už na strednú školu a dobre sa o Atsushiho stará. Ich výška im neustále prináša rôzne problémy.

Žánr: Komedie, Podle mangy, Seinen, Ze života
Rok: 2012
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

169o

Record of Lodoss War

Před dávnými časy se na zemi odehrála strašlivá válka mezi bohyněmi Tvoření a Destrukce. Jediné, co po ní zůstalo, je Lodoss – prokletý kraj. A po dlouhé době v Lodossu opět povstává zlo. Povede se mladému válečníkovi Parnovi a jeho společníkům toto zlo vymýtit a rozhodnout tak největší souboj mezi sílami dobra a zla od dob, kdy po zemi kráčeli bohové?

Žánr: Akční, Boj s meči, Fantasy, Násilí, Paralelní vesmír, Podle novely
Rok: 1990 – 1991
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

4522o

Red Garden

V New Yorku se odehrávají záhadné sebevraždy. Jednoho dne se čtyři dívky ze stejné školy, které naprosto nic nespojuje, probudí a nemohou si vzpomenout na nic z předchozího večera. Navíc ten den spáchala sebevraždu jedna z jejich spolužaček. Jenže jejich cesty svede dohromady podivná síla s barevnými motýly, které vidí jenom ony. Tehdy je odchytne tajemná dvojice a řekne jim, že všechny předešlou noc zemřely. Proč byly přivedeny zpět a co na ně vlastně čeká?

Žánr: Akční, Džosei, Horor, Hudební, Násilí, Pocity úzkosti, Školní život, Superschopnosti, Tragédie
Rok: 2006 – 2007
Počet dílů: 22

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

571o

Rekka no Honoo

Žánr: Akční, Bojová umění, Podle mangy, Šónen, Superschopnosti, Zločinecké podsvětí
Rok: 1997 – 1998
Počet dílů: 42

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11074o

ReLife

Kaizaki Arata je mladý muž, kterému se nedaří najít práci, protože na každém pohovoru pohoří. Když mu rodiče odmítnou dál dávat peníze, tak si myslí, že se dostal na dno. Vše se ale v dobré obrátí, když mu Yoake Ryou nabídne možnost účastnit se experimentu. Stačí, když si vezme pilulku a jeden rok se nechá sledovat. Přitom mu budou placeny všechny výdaje a po roce má možnost dostat stálou práci. Mezi vedlejší účinky však patří omlazení o deset let a nutnost nastoupit znovu na střední…

Žánr: Drama, Komedie, Podle mangy, Romantika, Škola, Ze života
Rok: 2016
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

287o

Revolutionary Girl Utena

Tenjou Utena je naprosto normální náctiletá dívka. Nemá rodiče, či další příbuzné, zato však má VZPOMÍNKU. Opravdu velkou vzpomínku na to, jak jako malá potkala prince, který jí pomohl překonat smrt rodičů a získat novou chuť do života. Utenu tehdy princ zaujal natolik, že se rozhodla pro jednu věc – sama se stane princem.

Žánr: Akční, Boj s meči, Crossdressing, Fantasy, Incest, Komedie, Podle mangy, Školní život, Šódžo, Thriller, Tragédie, shoujo-ai
Rok: 1997
Počet dílů: 39

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8583o

Rinne no Lagrange: Flower Declaration of Your Heart

Madoka je jediným členem školního klubu „Jersey Klub“. Jednoho dne je rekrutována tajemnou dívkou jménem Lan, která je pilotkou „Voxu“ a chrání její město před mimozemským napadením. Přidá se i třetí dívka s jménem Muginami jenž má jiný cíl než Lan. Zatím stále nevědí pravý cíl jejich nepřátel nebo co by mohlo „Rinne“ být.

Žánr: Ečči, Kalhotky, Mecha, Mimozemšťané, Původní anime
Rok: 2011 – 2012
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

4832o

Romeo x Juliet

Prožijte si znovu nejslavnější tragickou lásku v novém zpracování japonských scénáristů. Osudové setkání dvou mladých lidí, které změní životy mnoha lidí. Julie, poslední z rodu Kapuletů a Romeo, jediný syn krutého vládce Neo Verony. Je tohle opravdu beznadějná láska?

Žánr: Podle novely, Romantika, Seinen
Rok: 2007
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5273o

Rosario to Vampire

Podle shounen mangy od Ikedy Akihisy, která byla vydávána v magazínu Shounen Jump. Aono Tsukune je shodou podivných náhod přijat do Youkai akademie, do které docházejí samá monstra (Youkai je démon, monstrum). Zrovna když začíná pomýšlet na útěk, setká se s krásnou dívkou jménem Moka a jeho myšlenky rázem naberou jiný směr. Avšak jakmile Moka přijde o svůj růženec, změní do své pravé podoby, superupírky!

Žánr: Akční, Ečči, Fantasy, Harém, Kalhotky, Paralelní vesmír, Podle mangy, Škola, Školní život, Šónen, Superschopnosti, Upíři
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2386o

Rozen Maiden

Jun je chlapec, který se bojí chodit do školy, a tak tráví dny doma. Jeho koníčkem je objednávání podivných věcí z Internetu. Jednou mu doručí krabici, ve které je krásná starodávná panenka. Ale světe div se… panenka obživne a hned vlepí hlavnímu hrdinovi facku. Je několik takovýchto panenek, bojují spolu v soubojích a zdrojem jejich životní energie je jejich majitel.

Žánr: Fantasy, Personifikace, Podle mangy, Seinen
Rok: 2004
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

90o

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan

Jen díky jedinému muži se imperialistům podařilo sesadit shoguna a dosadit na trůn císaře Meijiho. Byl jím nejsilnější z nich – zabiják s jizvou na tváři ve tvaru X, Kenshin Himura, zvaný Battôsai (mistr tasení meče). Po revoluci ale Battôsai zmizel a nikdo nevěděl kam ani proč. A tak se postupně ze jména Battôsai stala legenda, ale nikdo nevěděl jestli je samotný Kenshin naživu ani co dělá. Kenshin totiž litoval krve, kterou prolil v rámci revoluce a chtěl tento svůj hřích odčinit. Zřekl se jména Battôsai a složil slib, že už nikdy nezabije, a že bude vždy chránit slabé. Tak se toulal Japonskem přes 10 let a dokonce si opatřil meč s obráceným ostřím, aby s ním nebylo možné zabít. Osudová chvíle nastává (a zde i začíná seriál), když Kenshin potká majitelku doja Kaoru. Ta hledá legendárního Battôsaie a chce ho zabít, protože po městě masově vraždí někdo, kdo se za něj vydává, a prohlašuje, že používá styl zabíjení vyučovaný právě v jejím doju. Po vysvětlení nedorozumění a následném ztrestání nepravého Battôsaie, Kaoru Kenshinovi nabídne pobyt v jejím doju a ten se rozhodne na chvíli přestat být tulákem (Rurôni) a její nabídku přijme.

Dnes již klasický anime seriál, čerpající ze stejnojmenné mangy s komediálními, ale i vážnými prvky, se řadí k mezi fanoušky nejpopulárnějším a nejúspěšnějším anime sériím vůbec.

Žánr: Akční, Boj s meči, Bojová umění, Dobrodružné, Historické, Komedie, Podle mangy, Romantika, Samurajové, Šónen
Rok: 1996 – 1998
Počet dílů: 94

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

S

8205o

Sacred Seven

Před sedmnácti lety několik meteoritů nesoucí sedm druhů mimozemských krystalů přistálo na Zemi. Nazvány jako Sedm Svatých mají tyto krystaly moc změnit DNA a způsobit mutace. Nositelem ohromujících schopností z tohoto podivného dědictví je Alma Tandoji, nespolečenský 17letý student, který je obáván svými spolužáky kvůli pověstem o jeho násilném chování. Jednoho dne ho kontaktuje Ruri Aiba, bohatá dívka a CEO vlivné a mocné společnosti AIBA, která ho žádá, aby jí pomohl v boji proti záhadnému nepříteli, který nedávno začal vyvolávat obrovské nepokoje napříč zemí.

Žánr: Akční, Sci-fi, Šónen, Superschopnosti
Rok: 2011
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

826o

Saint Seiya

Seiya patří mezi „světce“, rytíře jejichž posláním je zažehnávat síly temnot. Jejich největšími protivníky jsou taktéž světci, jež ovšem temnota svedla na scestí. Prastará legenda praví, že každých dvě stě let se vydává temnota na planetu Zemi, a že ji následně znovuzrozená bohyně Athéna zastaví. Úděl světců ční v ochraně Athény, k čemuž jsou vybaveni zvláštními zbrojemi, které jim poskytují nejen ochranu, ale také neuvěřitelné schopnosti.

Žánr:Akční, Násilí, Podle mangy, Šónen, Superschopnosti
Rok: 1986 – 1989
Počet dílů: 114

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4150o

Saiunkoku Monogatari

Bylo nebylo, jedno císařství pojmenované po mnohobarevných mracích. V něm žila krásná, chytrá a emancipovaná dívka pocházející z mocného, leč notně zchudlého rodu. Kdo by chtěl žít v bídě? A tak, jakmile se naskytla příležitost, souhlasila podnikavá Šúrej, která vždy toužila vystudovat školu pro úředníky, že se stane vychovatelkou a oficiální souložnicí mladého císaře, který až příliš zanedbává vládnutí. Ztráty počestnosti se bát nemusí, všichni přece ví, že císař si potrpí na „mužskou společnost“. Nebo že by všechny klepy nebyly úplně pravdivé? Vítejte do světa ne nepodobného starému čínskému dvoru plnému krásných mužů. Do světa, kde žena musí tvrdě bojovat, aby se vymanila z šovinistických předsudků a našla své místo na slunci.

Žánr:Bišónen, Fantasy, Harém naruby, Komedie, Podle novely, Romantika, Šódžo
Rok: 2006 – 2007
Počet dílů: 39

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

488o

Saiyuki

Po mnoho let žili démoni a lidé ve svaté zemi Togenkyo v míru. Náhle se však z ničeho nic začali houfně objevovat případy lidí zavražděných démony. Mírumilovná koexistence lidí a démonů se tak nezadržitelně chýlí ke konci a na obou stranách propuká hluboká nenávist. Genjo Sanzo, jeden z nejvýše postavených mnichů, je pověřen prošetřením této náhlé, záhadné krvežíznivosti démonů. Na pomoc jsou mu přiděleni staří přátelé, nenažraný, ne zrovna intelektuálně se projevující démon Son Goku, člověk, jenž se stal démonem, Cho Hakkai a pololidský-polodémonský míšenec Sha Gojyo.

Žánr:Akční, Bojová umění, Fantasy, Magie, Podle mangy, Šódžo
Rok: 2000 – 2001
Počet dílů: 50

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8870o

Sakamichi no Apollon

Kvůli otcově práci a s tím spojené věčné stěhování si Nišimi Kaoru nikdy nestihl udělat kamarády. Momentálně se přestěhoval ke své tetě na Kjúšu, aby zde začal jako prvák na vyšší střední. Seznamuje se zde s Kawabučim Sentaróem, který tak trochu recidivista. Ačkoliv Kaoru je premiant, perfektní známky, poslušný, dá to dohromady se Sentaróem, protože právě s ním se cítí být sám sebou. Mají totiž jednu věc společnou: lásku k hudbě.

Žánr:Dospívání, Džosei, Hudební, Podle mangy, Romantika
Rok: 2012
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11104o

Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatte Iru

„Hej, vieš čo sa hovorí? Vraj, kde rastie strom sakury sú pochovaní ľudia…“

Toto je povesť, ktorá sa hovorí v Japonsku neustále.Tatewaki Shoutarou je študent na vysokej škole v meste Asahikawa (prefektúra Hokkaidó), kde je mier, kľud a čas tu ide veľmi pomaly (vraj). Taktiež je tu nazvane „princezná“ menom Sakurako Kujou, ktorá zbiera a miluje kosti a je aj profesionalne osteoložka…

Žánr:Detektivní, Drama, Mysteriózní, Podle novely, Seinen, Thriller
Rok: 2015
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9153o

Sakurasou no Pet na Kanojo

Príbeh sa odohráva na internáte Sakurasou. Do tejto nie veľmi populárnej ubytovne bol presťahovaný aj Sorata Kanda. Jedného dňa začne na školu chodiť dievča menom Mashiro Shiina, ktorú tiež nasťahujú do Sakurasou. Mashiro je trochu nemotorná, ale za to je jedna z uznávaných výtvarných umelcov. Keďže sa Mashiro o seba nevie postarať, tak ju na starosť dostane Sorata. Ako sa Sorata postará o tohto beznádejného umelca menom Mashiro Shiina a ako sa poprepletajú vzťahy všetkých členov internátu Sakurasou? A to aby som sa nezabudol zmieniť. Na Sakurasou bývajú samí divní študenti, alebo skorej študenti, ktorí sa až natoľko líšia od ostatných, že museli byť nasťahovaní práve do takejto ubytovne…

Žánr:Dospívání, Komedie, Milostný mnohoúhelník, Podle novely, Seinen, Školní život
Rok: 2012 – 2013
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1542o

Samurai 7

Malá dedina je prenasledovaná lupičmi, ktorí ich rok čo rok oberajú o ich úrodu. Dedinčania si však povedali, že je tomu raz a navždy koniec a tak vyslali na misiu nájsť samurajov, ktorí by boli ochotní bojovať za dedinu a odmenou by im bola ryža, svoju kňažku. A tak, keď kňažka odchádza z dediny spolu s mladšou sestrou a ochrancom, môžu dedinčania len dúfať, že sa jej podarí nájsť dôveryhodných samurajov…

Žánr:Akční, Boj s meči, Bojová umění, Mecha, Samurajové, Sci-fi
Rok: 2004
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1543o

Samurai Champloo

Hlavními hrdiny jsou dva bojovníci – potulný ronin Jin s banditou Mugenem – a jedna křehká dívka, Fuu, která chce najít samuraje vonícího po slunečnicích. Při své pouti napříč Japonskem…

Žánr: Akční, Boj s meči, Bojová umění, Groteska, Historické, Komedie, Původní anime, Samurajové, Seinen
Rok: 2004 – 2005
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

86o

Samurai Deeper Kyo

V roce 1600 během bitvy u Sekigahary bojuje Kyoshiro Mibu a slavný zabiják Démonooký Kyo. Po pádu meteoritu však oba zmizí. O čtyři roky později je spatřen Kyoshiro jak prodává léky. Chytí ho lovkyně odměn Yuya Shiina, která zjistí, že uvnitř Kyoshihora spí Démonooký Kyo.

Žánr: Akční, Bojová umění, Fantasy, Historické, Milostný mnohoúhelník, Podle mangy, Samurajové
Rok: 2002
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8642o

Sankarea

Furuya je posedlý zombie. Sbírá všechny figurky, sleduje jakýkoli film a hraje kdejakou hru s živými mrtvými, a dokonce má zájem jen o zombie dívky. Když jeho kočka zemře, začne se Furuya snažit ji vzkřísit pomocí starobylé knihy o okultismu, kterou si koupil v obchodě. Ale co se stane, když vidí idol nedaleké dívčí školy blízko místa, kde se provádí jeho experiment a ona si přeje zemřít a znovuzrodit se jako jiný člověk?

Žánr: Ečči, Fantasy, Milostný mnohoúhelník, Podle mangy, Šónen
Rok: 2012
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5083o

Sayonara Zetsubou Sensei

Nozomu Itoshiki, extrémní pesimistický učitel, se jednoho krásného jarního dne pokusí oběsit na sakuře. Zachrání ho ale mladá studentka, která má naopak pohled na svět až příliš optimistický. Po zvláštním nedorozumění Itoshiki uteče. Druhý den přijde do své nové třídy a zjistí, že mladá dívka je mezi jeho studenty. Postupně ale objevuje, že celá třída není tak úplně normální a každý má až nezdravě velkou úchylku. A to si přitom myslel, že největší blázen z nich bude on…

Žánr: Komedie, Parodie, Podle mangy, Školní život, Šónen
Rok: 2007
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2165o

School Rumble

Tenma Tsukamoto je potrhlá středoškolačka, která v ničem nevyniká, ale má hodně přátel. Zamiluje se do podivína Karasumy a snaží se mu všemožnými metodami vyznat své city. Kenji Harima, obávaný školní delikvent, se přitom zblázní do Tenmy. Bohužel s vyznáním má stejné problémy…

Žánr: Groteska, Komedie, Milostný mnohoúhelník, Parodie, Podle mangy, Romantika, Školní život, Šónen, Ze života
Rok: 2004 – 2005
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

640o

Scrapped Princess

Královské rodině se narodila dvojčata, jedno z dítek však bylo proroctvím Boha Mauzela označeno za „Jed, který zničí svět“ a tak se ho dal král co nejrychleji zbavit. Podle proroctví dojde ke konci světa v den princezniných šestnáctých narozenin. Osud tomu však chtěl a malá princezna přežila. O patnáct let později je situace stále stejná, všichni by ji nejradši připravili o život, dokonce ani nejbližším lidem se nadá věřit. Její jediní ochránci jsou nevlastní bratr Shannon, sestra Raquel a pár přátel, kteří ji poznali dřív než se dověděli kým ve skutečnosti je.

Žánr: Akční, Androidi, Boj s meči, Dobrodružné, Fantasy, Magie, Podle novely, Robotičtí pomocníci, Sci-fi, Šónen, Superschopnosti
Rok: 2003
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

47o

Scryed

Před 22 lety podivný přírodní fenomén v prefektuře Kanazawa způsobil náhlé vzedmutí země a oddělení této oblasti od pevniny. Ostrov, který vznikl, se nazývá Lost Ground a 1 % obyvatel získalo nadpřirozené schopnosti. Těm se začalo říkat Alteři. Aby se udržel pořádek, vznikla speciální jednotka HOLY, která má za úkol Altery pochytat. Jednoho dne se tak setkal horkokrevný žoldák Kazuma s esem speciálních jednotek Ryuhem a započala jejich věčná rivalita.

Žánr: Akční, Původní anime, Sci-fi, Šónen, Souboje v zastoupení, Superschopnosti, Tragédie
Rok: 2001
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6546o

Seiken no Blacksmith

Většina z příběhu se točí okolo kováře, magických mečů a démonů, kteří ohrožují svět tohoto anime. Luke Ainsworth – kovář – má za úkol ukout meč, který zapečetí mocného démona, ale brání mu v tom někdo, kdo chce celý svět zničit a znovu jej stvořit pod svou vládou. Na Lukově straně je však Cecily Cambel – rytířka – která nejprve musí překonat vlastní strach, aby nakonec zazářila v boji proti jiným uživatelům magických mečů a v boji proti démonům…

Žánr: Boj s meči, Fantasy, Podle novely, Seinen, Ze života
Rok: 2009
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4o

Seikai no Senki

Dej sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kedy sa naša súčasnosť stala dávno zabudnutou históriou. Dávno po objavení častíc, ktoré prepíšu fyzikálne zákony a umožnia tak ľudstvu cestovať celým vesmírom, si človek rýchlo podrobí celú galaxiu, ktorá ho však rozdelí na dva súperiace druhy. Na „človeka ako takého“ a na Abh – geneticky zdokonalenú rasu v podobe elfov. Vládnuť galaxii však môže len jediná rasa… A tak dobrodružná cesta Lafiel a Jintoa po troch rokoch „prvého konfliktu“ pokračuje!

Žánr: Akční, Genetická vylepšení, Ozbrojené složky, Sci-fi, Vzdušné síly
Rok: 2000
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6816o

Seikon no Qwaser

Děj se odehrává kolem St. Mikhailovi Akademie, ve které byl ředitel Yamanobe Yudai, který zmizel a zanechal po sobě svoje dcery Tomo Yamanobe a adoptovanou Mafuyu Oribe. Jednoho dne obě narazí na šedovlasého kluka Alexandera Nikolaeviche Hella. Téhož večera záhadný kluk zmizí z jejich domu a Mafuyu se ho vydá hledat, ale v kostele ji napadne neznámá osoba. Před smrtí ji zachrání ten neznámý kluk s Terezou Beria, která jí vysvětlí, že Alexander (zkráceně Sasha) je Qwaser, který ovládá prvek Železa. Od této chvíle se mění St. Mikhailovova Akademie na bojiště mezi Qwasery Athose a Adepty. Athos je organizace chránící před světem tajemnou ikonu Tsarytsin Theotokos, kterou chtějí Adepti získat a změnit celý svět podle svého. Každý Qwaser ovládá různý prvek a zvětšuje svoji sílu pomocí zázračné tekutiny Soma, která je obsažená v ženských prsou.

Žánr: Akční, BDSM, Ečči, Erotické, Houp houp, Komedie, Podle mangy, Sexuální zneužívání, Šónen, Superschopnosti
Rok: 2010
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

4403o

Seirei no Moribito

Jednou za 100 let vodní víla implantuje vejce do vybrané osoby, která se poté stane Strážcem víl. Tentokrát volba padla na Chagumu, druhého prince Nového Císařství Yogo. Chagumu nemá v životě zrovna štěstí. Král ho shledal nepohodlným a pokusil se ho zabít. V důsledku toho požádá královna strážkyni Balsu o jeho ochranu. Jenže její úkol nebude tak snadný, jelikož je Chagumu centrem útoků cizokrajných stvoření jménem Nayugu, která usilují o pozření vejce uchovaného v jeho těle.

Žánr:Akční, Boj s meči, Fantasy, Paralelní vesmír, Podle novely, Seinen
Rok: 2007
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11893o

Seisen Cerberus: Ryuukoku no Fatalite

Anime se odehrává na kontinentu jménem Kunaaan, kde se vládne meči a magií a kde síla rovnováhy mezi svatým královstvím Amoria, Ishilfen a Varondis udržuje mír tak nestabilní, že každá tragédie, která postihne nějaké kralovství, bude znamenat válku pro celý kontinent. Další síla, neboli síla zlého draka Daganzorda taktéž leží na tomto kontinentě, ale nikdo není dostatečně silný na to, aby zastavil jeho šíření zla a plenění pozemků. Dva jedinci, Bairo a Kismitete podnikli společně s mágy rituál proti Dagonzordovi, ale neúspěšně. Tato událost byla později známá jako tragédie Balbagoa. Bairo a Kismitův syn Haro jsou zachráněni Giirem a Hiiro slibuje, že pomstí smrt svých rodičů jeho vlastníma rukama. Když Hiiro dovrší 16 let, vydává se na cestu, aby zabil draka, a protože nemá jinou možnost, tak ho Giiru musí doprovázet. Na cestě narazí na spoustu různých lidí, a taktéž získají lidi do své party, na zabití draka.

Žánr:Dobrodružné, Fantasy
Rok: 2016
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7532o

Seitokai Yakuindomo

Když se Takatošiho zeptáte, proč si vybral zrovna tuhle střední školu, odpoví vám velmi prostě: „Byla nejblíže mému domu.“ Ale to je asi jediným chlapcem této školy, který si ji vybral z tohoto důvodu. Škola se nedávno stala otevřenou pro obě pohlaví, dříve ji navštěvovaly jen dívky, což znamená, že jich tu je jako much, a snem každého chlapce si je udělat harém, ne? Takatošito to ale nezajímá, on chce mít všechno v klidu a pohodě. Jenomže to se mu nesplní, neboť hned první den ho zastaví prezidentka studentské rady a udělá z něj svého viceprezidenta – kvůli integraci…?

Žánr: Groteska, Komedie, Parodie, Podle mangy, Školní život, Šónen
Rok: 2010
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8113o

Sekaiichi Hatsukoi

Hlavní postavou je Onodera Ritsu, který nechce pracovat v otcově nakladatelství, protože mu to všichni zaměstnanci závidí. Rozhodne se tedy přejít do jiného nakladatelství, jenže tam ho umístí do úseku editování mangy, s čímž nemá nejmenší zkušenosti, a ještě ke všemu dostane despotického šéfa jménem Takano. To nejhorší ale má před sebou… Později zjistí, že Takano ve skutečnosti změnil kvůli rozvodu svých rodičů jméno a je to jeho bývalá první láska a po deseti letech se znovu setkávají…

Žánr: Podle mangy, Romantika, Šónen ai, Umění
Rok: 2011
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5786o

Sekirei

Přestože je Minato Sahaši vysoce inteligentní, už dvakrát neudělal zkoušky na vysokou školu – to vše díky tomu, že neunesl ten tlak. Takže je všemi brán jako naprostý lůzr. Jednoho dne se potká s Musubi, která čelí útoku. Bere Sahašiho s sebou a zjišťuje, že je jedním z legendárních Ašikabi, který má v genetické výbavě dáno, že se stane pánem jedné ze 108 roztomilých dívek nazývaných Sekirei. A bude se bojovat…

Žánr: Akční, Ečči, Erotické, Harém, Komedie, Podle mangy, Seinen, Superschopnosti
Rok: 2008
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6284o

Sengoku Basara

Začal čas válek jednotlivých států s nejlepšími válečníky na svých stranách. Bojové výkřiky vojáků dobývajících území zněly v každé zemi. Každý mířil za svým cílem, ať už byl vznešený či nikoliv. V tomto chaosu, kde každý bojuje s každým, stojí jeden muž, Lord z Owarie Oda Nobunaga, už jen jeden krok před převzetím absolutní vlády nad zemí. Jenomže to se nelíbí mladému a ctižádostivému generálu Date Masamunemu, který si jde pro Odaovu hlavu, se kterou je spojena neomezená moc.

Žánr: Akční, Boj s meči, Bojová umění, Historické, Samurajové, Superschopnosti
Rok: 2009
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6244o

Senjou no Valkyria: Valkyria Chronicles

Vše se odehrává začátkem 20. století, kdy proti sobě stojí Imperiální armáda, Atlantická aliance a malá oblast Galia neutrální k již zmíněným velmocím. Ovšem jen díky materiálu ragnite je tato oblast důležitá. Ovšem pokud si myslíte, že Galia se nebude bránit, jste na omylu. Disponuje vlastní armádou. Díky velkým nalezištím ragnitu je velmi dobře zásobovaná, jenže není dostatek kvalitně vycvičených vojáků, a tak není divu, že se v Galianské armádě najdou i děti. Vše se ovšem ještě zhorší příchodem Welkina Gunthera, synem stejnojmenného generála jenž byl hrdinou za 1. evropské války.

Žánr: Ozbrojené složky, Podle hry
Rok: 2009
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7278o

Senkou no Night Raid

Píše se rok 1931. Utajená vojenská špionážní organizace Sakurai Kikan operující v Šanghaji čítá čtyři členy s velice zvláštními schopnostmi. Teleportace, schopnost prohlédnout stěnami, telekineze a jasnozřivost s telepatií. Každý člen vládne jednou (či dvěma) z těchto schopností. A tak jsou Kazura, Yukina, Aoi a Natsume vysláni na několik misí.

Žánr: Ozbrojené složky, Původní anime, Seinen, Střelné zbraně, Superschopnosti
Rok: 2010
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

99o

Serial Experiments Lain

Týden poté, co středoškolačka Chisa Yomoda spáchala sebevraždu, od ní někteří spolužáci dostanou záhadný email. Jeden email dostane i její spolužačka Lain Iwakura a v něm jí Chisa vysvětluje, že se pouze vzdala svého fyzického těla, ale dále žije v síti. Pokračuje tvrzením, že je tam s ní rovněž Bůh. Od té chvíle se Lain začne více zajímat o síť a svět okolo počítačů, svět, který ji ještě donedávna nezajímal. Díky svým stále častějším výletům do tohoto virtuálního světa se hranice mezi realitou a virtuálnem začne pomalu bortit.

Žánr: Sci-fi, Seinen, Thriller, Virtuální realita
Rok: 1998
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11366o

Servamp

Pätnásťročný Mahiru Shirota, ktorý veľmi nemusí zložité veci a skôr vyhľadáva jednoduché, nájde čiernu mačku a pomenuje ju Kuro (čierny). Tá mu ale zamotá život pretože v skutočnosti to je upír Sleepy Ash, ktorý patrí medzi sedem smrteľných servampov a Mahiru sa tak stáva súčasťou servampskej vojny.

Žánr: Podle mangy, Upíři
Rok: 2016
Počet dílů: 2012

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

3408o

Shakugan no Shana

Nedlouho poté, co Sakai Yuji nastoupí na střední školu, se jeho život obrátí vzhůru nohama. Při cestě domů se stane svědkem šokující události: svět se najednou zastavil a lidé se proměnili v modré plameny, které požíralo jakési monstrum. Chvíli předtím, než se toto monstrum pokusí sežrat i Yujiho, se objeví tajemná dívka s dlouhým mečem, která vypadá, jakoby z ní šlehaly plameny. Sama o sobě mluví jako o Flame Haze, bojovnici, která loví Guze no Tomogara, monstra z jiného světa. Yuji se od ní dozví, že „skutečný“ Sakai Yuji už je mrtvý, a on že je jenom jeho náhrada, Torch, která brzy zmizí. Yuji se s neznámou dívkou snaží spřátelit, a pojmenuje jí Shana. Ačkoliv se Shana jakémukoliv vztahu s Yujim nejprve brání, časem se z nich stanou přátelé. Nikdo z nich ale netuší, že se blíží velké nebezpečí, které má ohrozit celé město.

Žánr: Akční, Fantasy, Magie, Mahó šódžo, Milostný mnohoúhelník, Podle novely, Romantika, Seinen, Superschopnosti
Rok: 2005 – 2006
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

92o

Shaman King

Začíná dobrodružství z jiného světa. Třináctiletý Yoh zdědí odkaz pradávného šamanského klanu Asakura, kterým je schopnost navázat kontakt se světem duchů. Za pomoci kamarádů Mortyho a Anny, chce Yoh splnit svou přísahu, že se stane králem šamanů, kterou dal svému dědečkovi. Předtím však musí zažít mnoho nebezpečných dobrodružství, při kterých ho ohrožují temné síly.

Žánr: Akční, Boj s meči, Komedie, Magie, Násilí, Podle mangy, Samurajové, Šónen, Souboje v zastoupení, Superschopnosti
Rok: 2001 – 2002
Počet dílů: 64

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10539o

Shigatsu wa Kimi no Uso

Arima Kousei jako malý dominoval ve hře na klavír a jeho jméno je ve světě hudby dobře známé. Jenže poté, co jeho matka zemře, navždy přestane hrát. O dva roky později potká dívku jménem Miyazono Kaori. Ta je velkou milovnicí houslí a hudby. Dokáže Kouseie přimět k tomu, aby se opět vrátil ke klavíru?

Žánr: Drama, Hudební, Podle mangy, Romantika, Školní život, Šónen
Rok: 2014 – 2015
Počet dílů: 22

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

5549o

Shigofumi

Shigofumi jsou dopisy ze záhrobí, poslední vzkaz mrtvých živým. A jako by smrt nebyla pro pozůstalé dostatečnou ranou, přichází dopis, ve kterém si obvykle čerství nebožtíci chtějí s někým vyřídit věci, které za života nestihli nebo nemohli. Za adresátem Shigofumi vždy přichází pošťačka s mluvící holí s jedinou věcí: „Máte poštu.“

Žánr: Pocity úzkosti, Podle novely, Seinen, Superschopnosti, Tragédie
Rok: 2008
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

0afdf60510_102303311_o2

Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi

Shirahama Kenichi je neustále šikanovaný svými spolužáky. Jednoho dne se rozhodne stát silnějším a následujíc radu krásné dívky, Furinji Miu, jde do školy bojového umění. Avšak je to nesmírně obtížná škola.

Žánr: akce, bojová umění, komedie, školní
Rok: 2006
Počet dílů: 50

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

 

7268o

Shiki

Sotoba je poklidná malá vesnička s populací pohybující se okolo čísla 1300. Do této vesničky se během jedné horké letní noci přistěhuje nová rodina. Kdo jsou? Místní lékař Tošio Ozaki nemůžu přijít na příčinu záhadných úmrtí, které se v Sotobě rozrostou. Řádí tu neznámá epidemie? Nacuno se přistěhoval do vesnice z velkoměsta, přirozeně se tu nudí, nenávidí to tady. Všichni jsou pro něj burani. Jeho obdivovatelka zemře, ale i tak si nemůže oddychnout, protože má stále pocit, jako by ho někdo sledoval. Nemohla se přeci vrátit z říše mrtvých, že ne? Nacuno se rozhodne, že záhadu vyřeší! Muroi Seišin, místní kněz, se také začne zajímat o úmrtí. O něj se naopak zajímá dcera z nově přistěhované rodiny. Možná jsme se právě seznámili s hrdiny tohoto anime; pokud nezemřou…

Žánr: Gore, Horor, Podle mangy, Seinen, Tragédie, Upíři
Rok: 2010
Počet dílů: 22

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10888o

Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai

Příběh se odehrává 16 let po zavedení „Zákona o veřejném pořádku a zdravé výchově mládeže“. Tento zákon zakazuje jakékoli vulgární projevy na veřejnosti i v domácnostech a potlačuje jakékoli veřejné povědomí o sexualitě u mladých lidí. Jakékoli porušení je velmi přísně trestáno a všichni mladí lidé jsou monitorováni za pomoci obojků, které reagují na jakékoli sprosté slovo. Tanukichi Okuma je mladý chlapec, který netouží po ničem jiném, než se dostat na elitní školu s nejpřísnějšími mravy, kde studuje dívka jeho snů Anna. Bohužel již během prvního dne, kdy je na školu přijat, se seznámí s nechvalně známou teroristkou, která jej pod nejrůznějšími pohrůžkami naverbuje do tajné organizace SOX, jejímž cílem je změna společnosti za použití nejrůznějších velmi „odvážných“ metod, protože každý má přeci právo si čas od času zanadávat, nebo říkat nějaké ty sprosté vtipy… A tak se Tanukichi stává členem této organizace, proti které stojí kromě vládních sil i Anna, která je předsedkyní zdejší studentské rady.

Žánr: Ečči, Komedie, Podle novely
Rok: 2015
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10373o

Shingeki no Bahamut: Genesis

Ztratil se Boží klíč, bohové se obávají toho, co může nastat. Probuzení Bahamuta. Mezitím se lovec odměn Favaro střetává s podivnou dívkou, která se snaží dostat do Helheimu. Z dívky se vyklube démonka/anděl (půl na půl) po které touží nejen vojáci světla, ale i démoni. Pomůže Favaro dívce a zvládnou se dostat do Helheimu?

Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Magie, Nadpřirozeno
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9541o

Shingeki no Kyojin

Před několika stoletími byli lidé téměř vyhubeni obry. Obři jsou typicky vysocí, zdá se, že nejsou inteligentní, žerou lidské bytosti a nejhorší ze všeho je, že to asi dělají pro potěšení než kvůli zdroji potravy. Malé procento lidstva přežije ve městě chráněném extrémně vysokou zdí, dokonce větší než nejvyšší z obrů.

V současnosti město nevidělo obra víc jak 100 let. Dospívající chlapec Eren a jeho sestra Mikasa se stanou svědky toho, jak jsou hradby zničeny superobrem, který se objevil zničehonic. Menší obři se hrnuli do města a dvě děti s hrůzou sledovaly, jak byla jejich matka snědena zaživa. Eren slíbí, že zabije každého obra a tak pomstí celé lidstvo.

Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Horor, Násilí, Ozbrojené složky, Pocity úzkosti, Podle mangy, Šónen, Tragédie
Rok: 2013
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1015o

Shingetsutan Tsukihime

Tohno Shiki je po ošklivé nehodě a je poslán do Tokya na zotavenou. Se zděšením zjistí, že má zvláštní schopnost na lidech vidět podivné linky, díky kterým jim může vážně ublížit. Tohno chce opět žít normální život. Snad se mu to díky speciálním brýlím povede.

Žánr: Fantasy, Horor, Podle eroge, Podle hry, Podle novely, Romantika, Seinen, Superschopnosti, Tragédie, Upíři
Rok: 2003
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

5127o

Shinreigari: Ghost Hound

Čtrnáctiletý Taró Komori, který žije s rodinou v městečku Suiten, byl před jedenácti lety spolu se svou starší sestrou unesen. Policie sice únosce vypátrala, ovšem toho na útěku srazilo auto. Než byli sourozenci objeveni, dívka zemřela. Brzy po této události spáchal sebevraždu jeden z čelních představitelů místní náboženské sekty, a tak se začaly šířit zvěsti, že spolu obě události souvisejí. Sebevrahův syn Makoto nyní navštěvuje stejnou školu jako Taró. Do Suitenu se nedávno z Tokia přistěhoval se svými rodiči Masajuki, který se o Taróa a Makota živě zajímá. Co mají ti tři společného? A co se skrývá za zdánlivě poklidnou tváří Suitenu?

Žánr: Fantasy, Horor, Pocity úzkosti, Původní anime, Seinen, Tragédie
Rok: 2007 – 2008
Počet dílů: 22

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7233o

Shinrei Tantei Yakumo

Saito Yakumo je studentem univerzity, který se narodil s různě barevnýma očima, přičemž díky tomu levému rudě zbarvenému vidí duchy a přízraky. Saito věří, že každou duši drží na tomto světě nějaká příčina.

Žánr: Detektivní, Fantasy, Podle novely, Seinen
Rok: 2010
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

9002o

Shinsekai yori

Příběh původního románu je zasazen tisíc let do budoucnosti, kdy pět dětí (Saki, Satoru, Maria, Mamoru, a Shun) žije v poklidné dědině podobající se utopii plné čistých vod a čerstvé zeleně. V tomto světě vládnou lidé s nadpřirozenými schopnostmi. Jednoho dne se však dojde k události, při níž se děti dozví, jak krutá a krvavá minulost dovedla lidstvo do stavu, v němž ho znají ony. Vzápětí se pustí do životu nebezpečného dobrodružství, aby ochránily své přátele a svět, který je na pokraji zkázy.

Žánr: Bišónen, Dospívání, Drama, Dystopie, Gore, Horor, Pocity úzkosti, Podle novely, Superschopnosti, Vylepšování člověka
Rok: 2012 – 2013
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5223o

Shion no Ou

Když byly Ishiwatari Shion čtyři roky, byli její rodiče doma zavražděni. Policie na místě činu našla pouze jedinou věc, která by je mohla dovést k vrahovi – hrací desku šógi s precizně uspořádanými herními kameny. Malé Shion se sice nic nestalo, ale pohled na mrtvé rodiče, ležící v kaluži krve, ji zbavil hlasu. Sousedi se s Ishiwatarovými znali úzce a tak si Shion vzali do péče a dali jí své příjmení. Jelikož byla hlava rodiny, Shinji, profesionálním hráčem šógi, dívka se záhy začala učit hrát tuto hru taktiků a navzdory nízkému věku jí šla hra nadmíru dobře k radosti jejího adoptivního otce.

Příběh začíná po osmi letech od doby vraždy, kdy Shion hraje profesionálně šógi a netušíc se tak dostává po stopách vraha svých rodičů.

Žánr: Podle mangy, Seinen, Sportovní, Thriller
Rok: 2007 – 2008
Počet dílů: 22

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10901o

Shokugeki no Souma

Yukihira Souma sní o tom, že porazí svého otce ve vaření a převezme rodinou restauraci. Když mu jeho otec oznámí, že je čas zavřít restauraci a odjíždí do zahraničí a vyzve ho ať vystuduje jistou kuchařskou školu, je zklamán. Netuší však, že se jedná o nejprestižnější kuchařskou školu v Japonsku, kterou úspěšně dokončí jen 1 % studentů. Dokáže na škole přežít?

Žánr: Ečči, Komedie, Podle mangy, Školní život, Šónen, Vaření
Rok: 2015
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4214o

Shonen Onmyouji

Abe no Masahiro je vnukem velkého onmyoujiho Abe no Semeie, který mu chce předat své znalosti. Masahiro ale nemá šestý smysl – schopnost vidět duchy – který je pro onmyouji důležitý. Jednoho dne však potká Mokkuna, který se mi stane průvodcem a rádcem, aby se Masahiro mohl vyrovnat svému dědovi.

Žánr: Akční, Fantasy, Historické, Magie, Podle novely, Šónen
Rok: 2007 – 2008
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5280o

Shugo Chara

Hinamori Amu chodí na základní školu Seiyo, všichni si myslí, že je chladná, ale opak je pravdou. Chtěla by se s někým kamarádit, ale jaksi jí to nejde. Jednou ráno zjistí, že má na posteli tři různá vajíčka. Jsou to „Guardian Character“. Mají za úkol dodat svému opatrovníkovi energii a sebedůvěru. Díky nim se dokáže spřátelit a přidá se do party „Guardian Character“, kde jsou další čtyři osoby. Amu je ale jediná, která má tyhle opatrovníky tři a může se přeměnit.

Žánr: Dospívání, Komedie, Mahó šódžo, Podle mangy, Romantika, Šódžo
Rok: 2007 – 2008
Počet dílů: 51

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8039o

Sket Dance

V strednej škole Kaimei Gakuen, kde sú pomerne časté problémy a žiaci dosť často nevedia, aké riešenia maju nájsť. Existuje však jeden klub, ktorý pomáha riešiť všetky problémy: Sket-Dan. Je zložený z 3 členov – Hime Onizuky, Usui Kazuyoshi a Yusuke Fujisaki. Klub sa zaoberáva na všetky problémy bez ohladu na to, ake náročne sú. Riešia problémy od najlahších až po náročnejšie. Cielom toho klubu je pomocť žiakom učitelov a všetko čo spája s školou, chcú, aby bol život v škole lepší a jednoduchší bez problémov a starostí.
Získala ocenenie v Shogakukan Manga Awards 2009 prvné miesto v kategorii za najlepší shounen mangu.

Žánr: Komedie, Podle mangy, Šónen
Rok: 2011 – 2012
Počet dílů: 77

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6783o

Sora no Oto

Zasazeno do budoucnosti v zemi, postiženou dlouhodobými válkami, která se pohybuje v tichém cyklu úpadku. Sorami Kanata je 15letá dívka, která si hraje svůj sen o přidání se do armády a vytvoření pětice dívek, které chrání pevnost nedaleko malé vesnice. Dívky hrají hudbu, která se ozývá po celém městě bez lidí a moři bez ryb.
Tento titul použil jako předlohu španělské město Cuenca a sousedství Alarcón Fortress.
Sora no Oto je multimediální mixovaný projekt a první projekt Aniplexu a TV Tokyo`s Anime no Chikara.

Žánr: Hudební, Ozbrojené složky, Postapokalyptické, Seinen, Umění, Ze života
Rok: 2010
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10395o

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Nike, princezna se schopností přivolávat déšť, se má vdát i přes svou nelibost za krále sousední říše Liviuse. Po příjezdu ale zjišťuje, že král, který si za pouhé tři roky dokázal podmanit celý svět, je stále ještě malé dítě. A z rozmaru po ní chce, aby přivolala déšť?

Žánr: Dobrodružné, Drama, Fantasy, Komedie, Podle mangy, Romantika, Služebnictvo, Šódžo
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1806o

Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor

Ostrov Tatsumiya byl klidný, pokojný ostrov, na němž jeho obyvatelé žili v dokonalé harmonii. Nebo aspoň to si děti na tomto ostrově myslely… Do chvíle, než na ně zaútočila mimozemská civilizace zvaná Festum a pokusila se je zničit. Jedinou nadějí jsou obrovští roboti, Fafnery. Naneštěstí s nimi splynout a dokonale je tak ovládat mohou jen děti, a tak dospělým nezbývá než zničit jejich bezstarostná dětství a zapojit je do obrany ostrova. Řízení Fafnera si však vybírá na svých pilotech krutou daň…

Žánr: Akční, Dospívání, Genetická vylepšení, Mecha, Mimozemšťané, Ozbrojené složky, Pilotovaní roboti, Postapokalyptické, Původní anime, Romantika, Sci-fi, Tragédie, Vylepšování člověka
Rok: 2004
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

a44415cb32_102301873_o2

Soul Eater

V podivném světě, kde pomocníci Smrti obstarávají pořádek a zabíjejí zbloudilé duše, sledujeme příběh mladé dívky Maky a jejího kolegy a zbraně, kosy Soula, kteří mají za cíl posbírat devětadevadesát zbloudilých duší a jednu duši čarodějnice. Jen tak se totiž může Soul stát Kosou Smrti.

Žánr: akce, fantasy, komedie, démoni, magie
Rok: 2008
Počet dílů: 51

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11785o

Sousei no Onmyouji

Rokuro patří do exorcistické rodiny, ale radši než to, by dělal cokoliv jiného. Když Rokuro potká Benio jež má sama dosti velké schopnosti, je donucen použít ty své a odkrýt tak svůj neuvěřitelný potenciál. Pak se ti dva setkají s vrchním exorcistou, který je představí jako nejsilnější duo bojovníků a předpoví, že je jim souzeno vzít se a porodit nejsilnějšího duchovního bojovníka.

Žánr: Akční, Fantasy, Nadpřirozeno, Šónen
Rok: 2016
Počet dílů: ???

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2696o

Speed Grapher

Saiga, fotograf na volné noze, se při honbě za reportáží dostává na setkání tajného klubu zbohatlíků v obřím podzemním komplexu. Zde potkává dívku v nesnázích. Jen tak tak se mu ji podaří zachránit. Situace se však zkomplikuje. Dole se stalo něco podivného a Saiga zjišťuje, že se u něj začínají objevovat podivné nadpřirozené síly. K tomu všemu mu na paty šlape mocná organizace, která nechce přijít o svou „bohyni“, kterou jim odvedl. Oba se pak musí protloukat. Ve světě kde lidský život nemá velkou hodnotu a všemu vládnou peníze, bohatí, mocní a ještě bohatší.

Žánr: Akční, Ečči, Genetická vylepšení, Horor, Násilí, Seinen, Spiknutí, Střelné zbraně, Superschopnosti, Zločinecké podsvětí
Rok: 2005
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7591o

Star Driver: Kagayaki no Takuto

Na ostrově hluboko v opuštěném dolu na zlato se tajemná organizace Kiraboshi snaží o oživení gigantických figurín zvaných Cybody, které jsou uvězněné v bezčasém čase Zero. Aby je mohli používat i ve skutečném světě, musí nejdříve zlomit pečetě 4 kněžek ostrova. Jedna z nich Wako Agemaki zachrání na pláži se svým snoubencem Sugatou Šindóem život neznámému chlapci jménem Takuto Cunaši. Takuto má ale s celou záležitostí společného víc, než se na první pohled může zdát. Sám dokáže ovládat Cybody jménem Tauburn a při ochraně Wako změří síly s Kiraboshi. Ti teď mají kromě zlomení pečetí ještě jeden cíl. Kdo porazí Tauburna, se stane jejich novým vůdcem.

Žánr: Akční, Mecha, Pilotovaní roboti, Původní anime, Sci-fi, Škola, Školní život, Šónen
Rok: 2010 – 2011
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

997cc2d0a3_102301879_o2

Steins;Gate

Príbeh Steins;Gate je zasadený v Akihabare a je o skupine kamarátov, ktorí si z mikrovlnnej rúry spravili stroj, ktorým môžu posielať správy do minulosti. Ako robia ďalšie experimenty, organizácia SERN, ktorá skúmala cestovanie časom ich našla a teraz musí skupina kamarátov nájsť spôsob, aby ich nechytili.

Žánr: drama, komedie, sci-fi, tragédie
Rok: 2011
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4223o

Strawberry Panic!

Nagisa nastupuje do Astraeánské hory, obrovského komplexu tří dívčích škol. První den ji čeká zvláštní setkání se záhadnou dívku, později zjistí, že záhadná dívka byla Etoila (reprezentantka všech tří škol).

Žánr:Milostný mnohoúhelník, Romantika, Seinen, Školní život, Šódžo ai
Rok: 2006
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

9772o

Strike The Blood

Čtvrtý původní, nejmocnější upír, který by měl existovat pouze v legendách. Doprovázen dvanácti fámuly a šíříc pohromu všude, kudy prochází, se tento tajemný upír zjevuje v Japonsku. Pro účely pozorování a v případě hrozícího nebezpečí i zneškodnění vysílá vláda společně s Organizací Lvího krále útočného mága známého jako zaklínač ostří. Oním zaklínačem ostří je Himeragi Jukina. Se svým kopím používaným pro lov démonů přichází do Démonské čtvrti na ostrově Itogami. Jaká je pravá totožnost Čtvrtého původního, Akacukiho Kodžóa, taktéž přezdívaného jako Kaleid Blood, s nímž se zde setká?

Žánr:Akční, Fantasy, Harém, Magie, Podle novely, Romantika, Šónen, Superschopnosti, Upíři
Rok: 2013 – 2014
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9556o

Suisei no Gargantia

Lidstvo v daleké budoucnosti. Zákeřný nelidský nepřítel a zástupy vojáků snažících se zabránit vyhlazení lidské rasy. Z tohoto světa pochází Red, ostřílený pilot humanoidního mecha vedeného umělou inteligencí. Od života moc nečeká, dělá svou práci a je v ní dobrý… Do chvíle, než ho při ústupu ze zpackané ofensivy zborcená červí díra vyhodí na planetě s podmínkami vhodnými pro život – tedy na takové, kterou lidstvo už pěkných pár generací nezná. A nejen to. K jeho neskutečnému překvapení je svět obydlený a technologicky poněkud zaostalí domorodci jeho řeči nerozumí. Je možné, že se ocitl na legendární, leč dávno zničené Zemi? Red dorazí na jednu z flotil, nazvanou Gargantia. Netuší nic o historii a kultuře planety, a tak jej dostane na starost 15letá Amy, která na palubě Gargantie slouží jako poslíček. Red, který dříve neznal nic než boj, je překvapen poklidným životem v míru.

Žánr:Akční, Dospívání, Genetická vylepšení, Mecha, Původní anime, Sci-fi, Seinen, Střelné zbraně
Rok: 2013
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

9236o

Sukitte Ii na yo.

Tichá a skromná 16letá Tachibana Mei chodí do školy bez toho, aby si udělala kamarády nebo si našla přítele kvůli události z dětství, kdy začala věřit tomu, že všichni lidé se dříve či později stejně jen zrazují a podvádějí navzájem. Jednoho dne však potká kluka jménem Kurosawa Yamato, který o ni začne mít zájem, a právě díky jejich opatrnému přátelství a postupně se rozvíjejícímu vztahu, si začne Mei získávat nové kamarády a znovu věřit ostatním lidem.

Žánr:Milostný mnohoúhelník, Podle mangy, Romantika, Školní život, Šódžo
Rok: 2012
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11209o

Super Lovers

Sedmnáctiletý Haru tráví léto se svou matkou, jenže ta mu na krk hodí jeho nově adoptovaného osmiletého bráchu, Rena, který je zdivočelý. Navíc dostane za úkol jej zcivilizovat do konce léta, ale není to tak snadné, jak se zdá. Avšak po nějakém společném čase se jejich vztah pomalu zlepšuje. Stane se z nich nakonec „rodina“?

Žánr: Drama, Komedie, Romantika, Šónen ai
Rok: 2016
Počet dílů: 10

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

7654o

Supernatural – The Animation

Dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, křižují osamělé a tajemné silnice všech států USA ve svém Chevroletu Impala ´67. Zoufale hledají svého otce a po cestě loví a zneškodňují každé nadpřirozené zlo, na které narazí.
Anime je podle populárního amerického seriálu Supernatural.

Žánr: Akční, Detektivní, Fantasy, Gore, Horor, Podle hrané předlohy, Upíři
Rok: 2011
Počet dílů: 22

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

c96198f2ea_102303355_o2

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Haruhi Suzumiya je nesmierne krásna, inteligentná a sebavedomá stredoškoláčka. Dievčatá by ju mohli obdivovať a chlapci pred ňou padať na kolená. Má však jeden drobný háčik. Je šialená! Od všetkých sa drží čo najďalej, pretože ako sama tvrdí, obyčajní ľudia ju vôbec nezaujímajú. Naopak by srdečne uvítala všetkých mimozemšťanov, cestovateľov v čase, či dokonca „esperov“ (bytosti s nadprirodzenými schopnosťami). S podobným zámerom sa preto v škole rozhodne založiť aj vlastný klub s názvom „S.O.S Brigade“. Vstúpiť doň môže každý. No buďte opatrní! Haruhi je totižto skutočným magnetom na paranormálne problémy…

Žánr: komedie, školní
Rok: 2006
Počet dílů: 14

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8692o

Sword Art Online

Anime od studia A-1 Pictures vypráví příběh Kazuty Kirigaji s přezdívkou Kirito, který se rozhodne, že se připojí do nové virtuální MMORPG hry. Ta má však dva zajímavé háčky. Hráči je umožněno se ze hry odhlásit pouze v případě, že ji dokončí. A co víc, pokud cestou ve hře zemře, zemře i jeho tělo ve skutečném světě.

Žánr:Boj s meči, Dobrodružné, Fantasy, Milostný mnohoúhelník, Násilí, Pocity úzkosti, Podle novely, Romantika, Sci-fi, Seinen, Thriller, Virtuální realita
Rok: 2012
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

T

11039o

Taboo Tattoo

Hlavním hrdinou je Seigi, žák druhého stupně základní školy. Ten mezi svými vrstevníky vyniká tím, že se od malička věnuje bojovým uměním a snaží se ochraňovat slabé a bezmocné. Jednoho dne tak ochrání bezdomovce proti mladým výtržníkům, za což se mu bezdomovec odvděčí záhadným tetováním na dlaň. Tetování však vůbec není obyčejné; jde o tajnou zbraň, která dává našemu protagonistovi nadpřirozené schopnosti, přičemž její zásadní nevýhodou je fakt, že ji chce získat plno lidí. Seigi se tak dostává do boje o svůj vlastní život, v němž, aby obstál, musí využít jak své znalosti bojových umění, tak i nově nabyté schopnosti z tetování.

Žánr:Akční, Bojová umění, Komedie, Mysteriózní, Nadpřirozeno, Podle mangy, Superschopnosti
Rok: 2016
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2182o

Tactics

Hlavní hrdina je Ichinomya Kantarou. Už od mládí vidí démony a s ostatními dětmi si nerozumí, tak vyrůstá sám. Jednou mu jeho démoní kamarádi vypráví o nejsilnějším démonovi, který existuje, a malý Ichinomya se rozhodne, že ho najde. Po několika letech ho konečně potká a stanou se přáteli. Dál jsou různé příhody, které spolu zažívají.

Žánr:Fantasy, Historické, Podle mangy, Šónen, Superschopnosti
Rok: 2004 – 2005
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6040o

Tales of the Abyss

Sedmnáctiletý Luke fon Fabre je synem vévody Fabre z Kimlascaského Království. Je Světlem Posvátného Plamene, jehož osudem je přivést blahobyt do Kimlascy. Před sedmi lety ale byl unesen Malkuthetskou říší a od té doby je střežen v sídle rodiny Fableových. Šok z dávného únosu Luckovi ale vymazal paměť. Ale jednoho dne se do rodinného sídla dostane záhadné žena, která spustí události, které změní celý svět…

Žánr:Akční, Dobrodružné, Fantasy, Groteska, Magie, Paralelní vesmír, Personifikace, Podle hry, Šónen
Rok: 2008 – 2009
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11273o

Tales of Zestiria

Příběh se odehrává ve světě, který se začíná řítit do své vlastní záhuby. Jediným, kdo tuto zkázu dokáže odvrátit, je podle staré legendy ten, kdo dokáže vytáhnout z kamene mýtický meč umístěný v hlavním městě říše lidí. Tím se stane mladý chlapec jménem Sorey, který žil mezi tajemnými bytostmi známými jako Serafové (Seraphim), jež běžní smrtelníci nemohou vidět. Sorey sní o objevování světa a o tom, že jednoho dne bude všude klid a mír a že Serafové a lidé budou žít bok po boku ve vzájemné harmonii. Když se jednoho dne společně se svým kamarádem Mikleem setkají s mladou dívkou Alishou, spustí se sled událostí, které donutí mladého chlapce a jeho přítele vydat se na cestu za svým osudem a záchranou celého světa…

Žánr:Akční, Dobrodružné, Fantasy, Podle hry
Rok: 2016
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9525o

Tamako Market

Příběh se točí kolem mladé dívky jménem Tamako, která zná všechno ohledně mochi. Její rodina totiž vlastní obchod s mochi. Jednoho dne se cestou ze školy zastaví v květinářství, a když si chce k jedné z květin přičichnout, místo vůně na ni vyskočí divný mluvící pták. A jako by nestačilo, že mluví, vyleze Tamace na hlavu a odmítne slézt.

Žánr:Rodinné, Seinen, Vaření, Ze života
Rok: 2013
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8852o

Tasogare Otome x Amnesia

Príbeh sa odohráva v súkromnej škole Seikyou. V komplexe zloženom z viacerých budov, ktoré spájajú juniorských a seniorských študentov strednej školy. Šesťdesiat rokov prebiehajúca rekonštrukcia postupne začína odhaľovať staré opustené miesta. Učebne, ktoré boli využívané, ako sklady, schodiská ktoré sa roky nepoužívali, ako aj opustené chodby pripomínajúce temné ulice. Vďaka existencii zastaralého komplexu sa rozširujú zvesti o paranormálnych javoch. Jedného dňa sa stratí v zložitom komplexe študent prvého ročníka Niiya Teiichi, ktorý sa náhodou dostane do starého skladu. Na tomto miesta stretáva tajomnú dievčinu Kanoe Yuuko, ktorá je vysoká, štíhla s jemnou pokožkou. Predstaví sa mu, ako duch starej školy, ktorý sa nepamätá na nič od okamihu svojej smrti a nepozná pocity života. Zhodou okolností je Niiya jediný, ktorý môže vidieť tajomnú dievčinu. Medzitým na škole vzniká paranormálny vyšetrovací klub, ktorý sa snaží objasniť záhady starej školy.

Žánr:Detektivní, Fantasy, Komedie, Podle mangy, Romantika, Seinen, Školní život, Šónen
Rok: 2012
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6679o

Tatakau Shisho: The Book of Bantorra

Svět, kde se z mrtvých lidí stávají knihy a jsou uloženy v knihovně Bantorra, kde si kdokoliv může přečíst jejich minulost. Knihovnu vedou knihovníci s magickou silou a proti nim stojí náboženská organizace známá jako Sindeki Kyoudan.

Žánr:Akční, Fantasy, Podle novely, Seinen, Spiknutí, Superschopnosti
Rok: 2009 – 2010
Počet dílů: 27

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

6772o

Tegami Bachi

Hlavním hrdinou tohoto příběhu je Lag Seeing, který žil spokojeně se svou matkou, tedy až do doby než ji unesli. Teď neví kam má jít a co si má počít. Když tu se před něj postaví Gauche Suede, mladý pošťák ze společnosti LetterBee, který jej má doručit do města. Mladý Lag se s ním spřátelí a zjišťuje výhody a nevýhody jeho práce. Hlavně tedy boj proti Gaichuu, nebezpečným stvořením připomínající hmyz, které všechny napadají. I za těchto těžkých podmínek musí každý Pošťák doručit dopis či zásilku. A Lag se rozhodne jedním z nich stát.

Žánr:Dospívání, Fantasy, Podle mangy, Šónen
Rok: 2009 – 2010
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4575o

Tengen Toppa Gurren Lagann

Zrozeni z hlíny a temnoty, v níž neznali nic než hlad, vzbouřili se proti mizérii a povstali z podzemí, jenž jim bylo kolébkou i hrobem. Nedali se uchlácholit starými mýty a šli za svým snem o volnosti a širých prostranstvích pod modrou oblohou. Gurren rota – hrdinové, pro něž nic není nemožné, rozpoutají boj za svobodu v letošním mecha-hitu z produkce studia Gainax.

Žánr:Akční, Dobrodružné, Komedie, Mecha, Mimozemšťané, Původní anime, Sci-fi, Šónen
Rok: 2007
Počet dílů: 27

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

1540o

Tenjou Tenge

Na Akademii bojových umění Todou přicházejí dva delikventi, Souichiro Nagi a Bob Makihara. Jako vždy chtějí školu ovládnout, ovšem poprvé narazí. Akademie je totiž jiná než ostatní školy a má svou vlastní temnou minulost a tak se Nagi a Bob přidávají k jednomu z klubů, aby dosáhli svého cíle.

Žánr:Akční, Bojová umění, Delikventi, Ečči, Houp houp, Kalhotky, Násilí, Podle mangy, Seinen, Školní život, Superschopnosti, Tragédie
Rok: 2004
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4571o

Tenpouibun Ayakashiayashi

V roce Tempo 14, Yoi, neboli monstra z jiného světa, napadly Edo. Ti, kteří proti nim bojují, jsou členové Bansha Aratemesho. Na veřejnosti je Bansha Aratemsho známá jako organizace studující cizí knihy. Ve skutečnosti jsou posíláni vymýtit Yoi ze Země. Jsou nazýváni Ayakashi. Shromažďují informace o zvláštních událostech na Zemi, a jsou na tato místa posílaní vymýtit Yoi.

Žánr:Akční, Historické, Původní anime
Rok: 2006 – 2007
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

5039o

Terra E…

Je to už dávno, co lidstvo opustilo zpustošenou Zemi a vydalo se hledat nové světy, kde by se mohlo usadit. V jednom takovém světě žije Jomy, který zanedlouho dosáhne dospělosti. To je v tomto světě důležitý krok a Jomy ho rozhodně nechce pokazit. Co mají ale znamenat ty podivné sny o vesmírné lodi, vesmíru a planetě jménem Terra?

Žánr:Akční, Genetická vylepšení, Násilí, Ozbrojené složky, Podle mangy, Sci-fi, Šónen, Superschopnosti, Tragédie, Vylepšování člověka
Rok: 2007
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

10439o

Terra Formars

V 21. století byli vědci naší planety pověřeni úkolem uzpůsobit Mars pro lidský život. Po letech bádání přišli s návrhem na sousední planetu vyslat mech a šváby, kteří by se postarali o ohřev její atmosféry a povrchu. Vzhledem k finanční a technické nenáročnosti byl návrh realizován. O několik staletí později, konkrétně v roce 2577, je terraformace Marsu konečně hotova a k této příležitosti je na planetu vyslána šestičlenná posádka odvážných, jež má zjistit, zdali je nyní Mars skutečně vhodný k pobytu lidské rasy. Nikdo však nečekal, že tamní švábi projdou extrémně uspíšenou biologickou evolucí a budou tak nebohé posádce a též veškerým lidem více než rovnými soupeři. Vědci na Zemi již ovšem připravují druhou expedici, jejíž členové by měli teoreticky být schopni švábí hrozbě čelit.

Žánr: Akční, Genetická vylepšení, Horor, Mimozemšťané, Podle mangy, Sci-fi, Seinen
Rok: 2014
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5722o

Tetsuwan Birdy Decode

Tsutomovi Senkavovi se stane podivuhodná věc. Jednou v noci se vplíží do jedné opuštěné budovy a uvidí tam muže, který utíká před velmi pěknou holkou. Tím mužem je ve skutečnosti meziplanetární zločinec a ona, Birdy, je agentkou Federace. Nešťastnou náhodou se Tsutomu mezi ně připlete a agentka Birdy ho zabije. Naštěstí pro Tsutomu existuje možnost jak ho zachránit.

Žánr: Akční, Androidi, Robotičtí pomocníci, Sci-fi, Speciální jednotky, Zákon a pořádek
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8270746b76_102303075_o2

The Tower of Druaga: The Aegis of Uruk

Seznamte se s Gilem. Gil je dokonalý hrdina, který se rozhodl porazit démonického boha zla Druagu a zastavit tak zkázu šířící se královstvím. Problém je v tom, že žádná zkáza se nešíří, Druaga nikomu nevadí, hrdinné dobývání jeho věže se stalo dobrou obživou pro různé opraváře brnění a dobrodruhy a co je asi hlavní – Gil není žádný hrdina. Hned první výprava skončí fiaskem a Gil nyní stojí před nelehkým úkolem – musí se stát velkým hrdinou.

Žánr: dobrodružné, fantasy, komedie, magie
Rok: 2008
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

8101o

Tiger and Bunny

Sternbild je domovem vyvolených známých jako „Next“, kteří ovládají speciální schopnosti k ochraně obyvatel. Tito hrdinové řeší problémy, zachraňují životy a tak mohou nosit loga sponzorů anebo získávat „hrdinské body“. Jejich jednání je dokumentováno populárním televizním programem „Hero TV“, který vybírá Krále Hrdinů v každoročním hodnocení. Zkušený hrdina Wild Tiger dával vždy přednost pracovat jen sám, ale nyní byl přidělen k nováčkovi Barnaby Brooksovi Jr., který má odlišný pohled na to, jak být superhrdinou.

Žánr: Akční, Genetická vylepšení, Mecha, Sci-fi, Šónen, Speciální jednotky, Superschopnosti, Zákon a pořádek
Rok: 2011
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9888o

Toaru Hikuushi e no Koiuta

„Isla“ je jméno létajícího ostrova, který je na cestě na samý konec nebes. Část expedičního týmu je sestavena z žáků pilotní školy, ke kterým patří také adoptivní sourozenci Kal-el a Ariel. Kal je stále ovlivňován traumatickými událostmi z minulosti, a i když je pro něho členství v expedici novým krokem do života, opakovaně sahá ke starým způsobům chování, zejména ve vztazích ke šlechtě a příbuzným. Světlem v novém životě se mu stává dívka Claire Cruz, kterou potkává krátce po svém nástupu do expedice.

Žánr: Dobrodružné, Fantasy, Ozbrojené složky, Romantika, Vzdušné síly
Rok: 2014
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6460o

Toaru Kagaku no Railgun

Mikoto Misaka je jednou z najlepších študentiek najprestížnejšej školy v Academy City, ktorá sa zaoberá rozvojom paranormálnych schopností. Obsadzuje post tretej najsilnejšej „esperky“ akadémie a je jednou zo šiestich, ktoré dosiahli najvyššiu, piatu úroveň schopností. Pre svoju schopnosť vytvárať a ovládať elektrinu a magnetizmus je známa pod prezývkou Railgun. Školský rok začína príchodom novej spolubývajúcej, mierne uletenej Kuroko Shirai, ktorá je teleportérkou štvrtej úrovne, členkou občianskeho poriadkového zboru Judgment a fanatickou obdivovateľkou svojej tútorky (senpai) Mikoto. Spočiatku to vyzerá na bezstarostný študentský život dievčat a ich priateliek, no čoraz častejšie prejavy násilia medzi obyvateľmi a množiace sa útoky na „esperov“ dávajú tušiť, že niečo v meste nie je v poriadku. S novými informáciami od Judgmentu zvedavosť rastie a po osobnom kontakte s násilím sa dievčatá definitívne rozhodnú vyriešiť záhadu, ktorej korene siahajú až k podstate existencie akadémie. Svoje mimoriadne schopnosti pritom využijú na maximum.

Žánr: Akční, Fantasy, Komedie, Podle mangy, Sci-fi, Seinen, Spiknutí, Superschopnosti
Rok: 2009 – 2010
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5975o

Toaru Majutsu no Index

Děj se odehrává ve městě plném studentů, kteří díky vědě mají nadpřirozené schopnosti. Ale magie zde také existuje. Toma Kamijova pravá ruka dokáže neutralizovat jakoukoliv magii nebo boží sílu, ale je také příčinou jeho smůly. Jednoho dne Toma najde mladou dívku visící z jeho balkonu, Index. Ta odhalí, že je jeptiška Anglikánské puritánské církve a že má v mozku uloženy všechny zakázané magické texty.

Žánr:Akční, Fantasy, Genetická vylepšení, Magie, Násilí, Podle novely, Sci-fi, Seinen, Superschopnosti, Vylepšování člověka
Rok: 2008 – 2009
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10401o

Tokyo Ghoul

Temný příběh plný napětí, jenž se odehrává v Tokiu, které obývají tajemní „ghúlové“ požírající lidi. Lidé jsou utlačováni strachem z těchto ghúlů, jejichž existence je opředena tajemstvím. Jednoho dne student Kaneki narazí v kavárně na dívku jménem Rize. Tato dívka je vášnivou čtenářkou, zrovna jako on. Koho by napadlo, že se jeho osud změní ze dne na den?

Žánr:Akční, Drama, Gore, Horor, Nadpřirozeno, Podle mangy, Seinen
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6441o

Tokyo Magnitude 8.0

Jednoho osudného dne zasáhne Tokio bez varování masivní zemětřesení. Zrovna v tu chvíli byli Mirai a její bratříček na výstavě robotů. První vlnu zemětřesení přežijí bez větších zranění, ale cítí se naprosto bezradní, protože nevědí, na koho se mohou obrátit. Navíc jejich rodiče nezvedají telefon, a tak sourozenci netuší, zda-li otřes přežili. Naštěstí se k nim přidá mladá žena Mari, která jim slíbí, že jim pomůže se dostat domů. A tak začíná jejich cesta zničeným Tokiem, kde potkávají zkázu, nebezpečí a žal.

Žánr:Dospívání, Seinen, Tragédie
Rok: 2009
Počet dílů: 11

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4799o

Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou

V létě je záhadný student přidělen do Magamijské Akademie. Jeho jméno je Hiyu Tatsuma. Pak potká Horaijie Kyoichiho z kendo klubu, Daiga Yuya z Klubu Wrestlerů, Sakuraie Komakiho z kyuda (japonská lukostřelba) a Misato Aoki prezidenta studentského výboru, jako by k sobě byli něčím přitahováni. Jsou ovlivněni Ryumyaku nebo Dračí žilou, která je náhle aktivní, a stanou se „Těmi, kteří mají moc“. Od toho dne, nestvůry zvané „Oni“ se objevují a útočí na Tokio. Také se zjevují ti, kteří vládnou ďábelskou silou a „Ony“ ovládají. Aby před nimi Tokio uchránili, Tatsuma a jeho přátelé jsou tu, aby bojovali. Musí se postavit čelem svému osudu.

Žánr:Akční, Fantasy, Horor, Násilí, Seinen, Superschopnosti
Rok: 2007
Počet dílů: 14

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9481o

Tokyo Ravens

Tsuchimikado Harutora se narodil do prestižní rodiny Onmyoji, ale nevidí „duchovní energii“. Proto se těší z klidného každodenního života se svými přáteli na škole firmy Onmyo. Jednoho dne se objeví jeho kamarádka z dětství Tsuchimikado Natsume, dědička hlavní rodiny. Způsobí to, že se jeho osud dá do pohybu?!

Žánr:Akční, Komedie, Magie, Podle novely, Šónen
Rok: 2013 – 2014
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5909o

Toradora!

Ryuuji Takasu je postrachom školy proti svojej vôli. Boja sa ho nielen spolužiaci, ale dokonca aj učitelia, za čo môže vzhľad, ktorý má po svojom zosnulom otcovi. Kamenná tvár a vražedný pohľad, ktoré ostatným naháňajú hrôzu, mu bránia nájsť si nielen nových priateľov, ale dokonca aj dievča. Ryuuji sa však nevzdáva. Spolu so svojim jediným priateľom, Yusaku Kitamurom, chce všetkým dokázať, že je pravým opakom. Navyše má plán, ako získať srdce svojej tajnej lásky, spolužiačky Minori Kushiedy. To však ešte netuší, že mu v škole skríži cestu skutočný delikvent menom Taiga Aisaka, inak známy ako „Malý tiger“. Dievča, ktoré si z neho urobí poskoka pre svoj vlastný „kuriózny“ plán…

Žánr:Dospívání, Groteska, Komedie, Milostný mnohoúhelník, Podle novely, Romantika, Školní život
Rok: 2008 – 2009
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

8142o

Toriko

Toriko žije ve světě, kde je nejdůležitější, aby jídlo mělo správnou chuť a šmak. A právě taková jídla, tedy spíše ingredience, shání zdejší lovci. Jedním z těchto lovců je i Toriko, člověk s nadlidskými schopnostmi. Díky své síle je ideálním lovcem vzácných, nebezpečných a především chutných zvířat.

Žánr:Akční, Bojová umění, Dobrodružné, Komedie, Podle mangy, Šónen, Superschopnosti, Vaření
Rok: 2011 – 2014
Počet dílů: 147

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

53o

Trigun

Vash the Stampede, Člověk-Tajfun, ničitel měst a postrach pojišťoven. Vash nejenom děsí, ale i láká, neboť kdo by nechtěl odměnu 60 miliard DoubleDollarů? Inu, třebas taková urostlá Milly a její šéfová Meryl nechtějí. Vashe hledají z jiného důvodu. Jakožto oddané zaměstnankyně Bernardelliho pojišťovny ho touží přemluvit, aby už tolik neničil, jinak přijde pojišťovna na buben. Vyzbrojeny informací, že Vash je chlapík v červeném plášti, jdou po jeho stopách v podobě zdemolovaných měst. A když ho konečně dostihnou, nevěří vlastním očím. Tenhle moula, který si ani neumí nabít svůj kolt, který nedokáže ublížit ani mouše a bezchybně zvládne přinejlepším spořádat krabici koblih, má být Tajfun? Těžko… Ale kdo tedy může za ta zničená města a proč je na Vashe vypsána taková šílená odměna? Vydáme-li se na cestu s tímto netradičním poslem Míru a Lásky, tak snad časem odpovědi skryté v jeho minulosti odhalíme. Love and Peace! Rabu endo Píso!

Žánr:Akční, Komedie, Mimozemšťané, Násilí, Podle mangy, Postapokalyptické, Sci-fi, Šónen, Střelné zbraně, Tragédie, Vesmír, Zákon a pořádek
Rok: 1998
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2810o

Trinity Blood

Na vrcholu potravního řetězce stáli stovky let upíři, neměli žádné přirozené nepřátele, jednoho dne zbytky lidí přistoupí k riskantnímu kroku. Vytvoří nový druh upíra, druh nadřazenější, silnější a mocnější. Druh, který se živí upíří krví.

Žánr:Podle novely, Sci-fi, Seinen, Spiknutí, Superschopnosti, Upíři, Vylepšování člověka
Rok: 2005
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10441o

Trinity Seven

Kasuga Arata žije svůj obyčejný život v malém městě. Ale jednoho dne se všechno změní. Arata začne přemýšlet nad tím, že slunce nebylo vždy černé. Aby toho nebylo málo, toho samého dne k němu promluví půvabná dívka a donutí jej přemýšlet ještě více. Černé slunce je následek tzv. Breakdown Phenomenon, který proměnil jeho rodné město v trosky. Jeho život byl ale zrekonstruován pomocí Grimoáru, památky na Aratovu sestřenici. Kdo je ta půvabná dívka a jaký bude Aratův další krok?

Žánr:Akční, Ečči, Fantasy, Harém, Komedie, Magie, Podle mangy, Šónen
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4325o

True Tears

Shinichirovi by leckterý z jeho spolužáků záviděl. U něj doma žije už přes rok jeho spolužačka Hiromi, kterou miluje. On ale nemá dost odvahy, aby k ní promluvil ani ve vlastním domě. Doma je tichá a uzavřená, na rozdíl od školy. Dále Shinichira trápí jeho kamarád Nobuse, který ho škádlí za to, že Hiromi sleduje z dálky, kletba věčné smůly od zvláštní dívky Noe a že ho donutili zatancovat tanec Muhiga. Doufá, že vyřeší vlastní problémy tím, že pomůže Noe, ale zatím to vypadá, že má dost co dělat, aby pomohl sám sobě.

Žánr:Drama, Milostný mnohoúhelník, Pocity úzkosti, Podle novely, Podle visual novely, Romantika, Ze života
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2733o

Tsubasa Chronicle

Princezně Sakuře se stane nehoda, při které ztratí paměť. Mág Yukito pošle dva její nejlepší přátele, aby jí pomohli v alternativních světech nalézt kousky jejích vzpomínek. Crossover studia CLAMP – seriál, kde „hrají“ všechny nej postavy z jejich nej anime!

Žánr:Akční, Bišónen, Boj s meči, Bojová umění, Dobrodružné, Fantasy, Paralelní vesmír, Podle mangy, Šónen
Rok: 2005
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

2478o

Tsukuyomi: Moon Phase

Morioka Kouhei chce být fotografem. Bohužel má to štěstí, že na svých snímcích zachytí duchy. Jednoho dne navštíví zámek v Německu a setká se s Hazuki, upíří dívkou, která na zámku žije proti své vlastní vůli. Hazuki se snaží přeměnit Kouheie na svého otroka, aby jí pomohl uniknout. Nakonec spolu odjedou do Japonska hledat Hazukinu matku. Jak se s tímto úkolem vypořádají?

Žánr: Fantasy, Loli, Magie, Podle mangy, Seinen
Rok: 2004 – 2005
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8916o

Tsuritama

Príbeh sa odohráva na ostrove Enoshima, kde sa jedného dňa stretnú a spriatelia Yuki, Haru, Akira a Natsuki. Yuki je chlapec, ktorý si nikdy nevedel nájsť veľa kamarátov, pretože sa komunikácie s ľuďmi veľmi bojí a keď sa dostane do situácie, že nevie čo má povedať, tak spanikári. Haru je chlapec, ktorý sa nazýva mimozemšťanom prišiel na Zem aby tu chytal ryby. Do oka mu padol Yuki, tak sa Haru rozhodol, že bude chytať ryby s ním. Ak Yuki nesúhlasí, tak sa Haru nebojí použiť svoju záhadnú vodnú pištoľ, s ktorou vie naozaj zázraky. Natsuki, chlapec, ktorého nahnevajú aj obyčajné maličkosti a preto býva často podráždený. Človek, na ktorom mu najviac záleží je jeho mladšia sestra Sakura, ktorú chráni a má veľmi rád, jeho srdce sa v jej prítomnoti úplne „odmäkčuje“. Akira je zas záhadny Ind, ktorý miluje svoju kačicu a väčšinou sa na ľudí pozerá z diaľky, je to naozaj vychytralí pozorovateľ… Tieto 4 odlišné charakteri sa však nejakou záhadou dajú dokopy, a tak vytvoria nerozlučnú partiu, ktorá chodí rada na ryby a zažíva nespočetne dobrodružstiev s veľkou dávkou humoru. Čo ich čaká na divokom mori a čo všetko chytia, aby zachránili svet pred skazou?

Žánr: Mimozemšťané, Sci-fi, Sportovní, Ze života
Rok: 2012
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

26o

Twelve Kingdoms

Yoko Nakajima je, jak už to obvykle v anime bývá, obyčejnou studentkou střední školy. Jednoho dne však za ní do třídy přijde -resp se zničeho nic objeví- dlouhovlasý elegán a přinutí ji přijmout jeho ochranu. Hned poté na ně útočí démoni – Youmy a oni utečou na střechu a bojují. Onen elegán -Keiki-, chce Yoko odvést zpět do jejího světa a tak se po chvíli dohadování stane, že se ona a její dva spolužáci ocitnou v zemích dvanácti království, plných nebezpečí, neporozumění a záhad. Zde vládnou Nebesa a panovníka vybírá Kirin, napůl jelen a napůl kůň (pravý starodávný jednorožec), díky čemuž království prosperuje. Postupně nás příběh provede takřka celým královstvím, nastíní nám další příběhy a dokáže, že politika je sakra zamotaná věc a rozmotat ji do krásného vzoru je těžší než by naše hrdinka chtěla. Ponořte se do příběhu plného magických tvorů, soubojů a sporů uvnitř jednotlivých duší postav. Juuni Kokuki vás čeká, až vstoupíte…

Žánr: Akční, Boj s meči, Dobrodružné, Dospívání, Drama, Fantasy, Paralelní vesmír, Pocity úzkosti, Podle novely, Seinen
Rok: 2002 – 2003
Počet dílů: 45

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6005o

Tytania

Hlavní město císařství Euria bylo napadeno mnohem mocnějším nepřítelem, který ovládá velkou část galaxie, císařstvím Titania. Příběh sleduje vojáka, který zběhl z Titanie a hledá úkryt u rebelských sil.

Žánr: Ozbrojené složky, Podle novely, Sci-fi
Rok: 2008 – 2009
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

U

9782o

Uchouten Kazoku

Kjóto. Dávné hlavní město Japonska překypující buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi, ale i moderními budovami. Na utváření jeho bohaté historie se však nepodíleli pouze lidé, nýbrž také japonští mytologičtí tvorové tanuki a tengu. S tím, jak se jim daří v současné době, nás seznámí jeden z psíků mývalovitých, Jasaburó Šimogamo.

Žánr: Fantasy, Komedie, Personifikace, Podle novely
Rok: 2013
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2921o

Ueki no Housoku

„Boh“ nie je pozícia na celý život, a termín ukončenia pôsobenia súčasného Boha je takmer tu. Aby dal veci do poriadku, rozhodne sa vybrať ďalšieho Boha cez sériu bojových hier a turnajov. Turnaj vlastne nie je bojom medzi kandidátmi na Boha, ale medzi študentmi nižšej strednej školy vybranými jednotlivými kandidátmi na Boha a obdarenými špeciálnou silou a talentami nazvanými „zai“. Víťazný študent dostane za odmenu nepopísaný „zai“, do ktorého môže napísať akúkoľvek schopnosť alebo talent, ktorú chce mať, kým jeho kandidát na Boha sa stane ďalším Bohom.
Kousuke Ueki je jedným z takýchto študentov nižšej strednej školy, vybraný Kobayashim s prepožičanou neobvyklou silou meniť odpadky na stromy. Ani Kobayashi ani Ueki sa zvlášť o turnaj nezaujímajú, ale za cieľom ochrániť seba a svojich priateľov pred inými vybranými študentmi je Ueki donútený k účasti. Hnaný svojou predstavou spravodlivosti, s pomocou vedenia a starosti ľudí, ktorí sa zhromažďujú okolo neho, je Ueki vťahovaný hlbšie do turnaju, nachádza dôvody bojovať s úmyslom vyhrať namiesto „iba prežiť“.

Žánr:Akční, Dobrodružné, Komedie, Násilí, Podle mangy, Šónen, Souboj, Superschopnosti
Rok: 2005 – 2006
Počet dílů: 51

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8485o

Un-Go

Shinjurou Yuuki, známý jako „Poslední detektiv“, a Inga jsou detektivní duo. Společně řeší různé záhady a odkrývají pravdu i těch nejtěžších případů. Když spolupracují, neexistuje nic, co by nedokázali vyřešit…

Žánr:Detektivní, Dobrodružné, Podle novely, Seinen
Rok: 2011
Počet dílů: 11

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6818o

Uragiri wa Boku no Namae o Shitte Iru

Sakurai Yuki je tajemný chlapec se záhadnou schopností. Byl nalezen v křoví jako dítě a jeho současná rodina ho adoptovala. Díky tomu chce být Yuki nezávislý. To poslední, co chce, je být někomu na obtíž. Jeho schopnost je v tom, že když se někoho dotkne, sdílí jeho pocity. Nemůže kontrolovat své schopnosti, a tím se dopouští hrubých chyb. Když mu vyhrožují smrtí, jeho schopnosti se ještě zvýší, co se stane, když se objeví člověk, který tvrdí, že je jeho starší bratr?

Žánr:Bišónen, Fantasy, Magie, Podle mangy, Šódžo, Šónen ai
Rok: 2010
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8211o

Usagi Drop

Anime podle mangy autorky Yumi Unita.
Příběh, ve kterém si sám žijící Daikichi přivede domů svoji malou příbuznou, které zemřel otec, s tím, že se o ni bude starat. Sice to na první pohled zní jako levná zápletka z loli hentai mangy, ale opak je pravdou. Příběh mangy se tváří poměrně realisticky a Daiichi brzo zjistí, že postarat se o malou Rin není žádná sranda.

Žánr:Dospívání, Džosei, Podle mangy, Ze života
Rok: 2011
Počet dílů: 11

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

11053o

Ushio to Tora

Ushio je mladý muž, jehož rodina se stará již celých 500 let o chrám, který vznikl na místě, kde jejich předek kdysi porazil za pomoci prokletého kopí velmi nebezpečného démona Toru. Jednou, když je Ushio sám doma, objeví vstup do sklepení, kde je k velkému kameni za pomoci kopí připoutána velká, tygru podobná příšera. Její aura, která se nyní, když byl vstup do sklepení otevřen, může volně šířit do okolí, přiláká do chrámu nejrůznější démony a ti zaútočí na Ushiovy dvě spolužačky, které jej přišly navštívit. Aby je Ushio zachránil, domluví se s příšerou, že ji osvobodí. Tora jej však oklamal a ihned poté, co je volný, se pokusí Ushia sežrat. Ushio však stále drží proklaté kopí, které dokáže svému držiteli propůjčit nadpřirozenou sílu, rychlost a odolnost, a tak je Tora opět poražen. Vzniká tak velmi zvláštní vztah mezi chlapcem, který vlastní prokleté kopí, s jehož pomocí může bojovat s démony, a démonem Torou, který se rozhodl, že bude Ushia pronásledovat a čekat na okamžik, kdy kopí odloží a kdy bude moct Ushiu sežrat.

Žánr: Akční, Podle mangy, Šónen
Rok: 2015
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

8259o

Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%

Díky obdivu k populárnímu idolovi a zpěvákovi Hayatovi, se Nanami Haruka rozhodne stát hudební skladatelkou. Z tohoto důvodu se zapíše do skladatelského kurzu na Akademii Saotome. Hned v prvním semestru si ale musí vybrat pěveckého partnera, se kterým pak bude spolupracovat až do dokončení studia. Jak si ale vybrat, když vás zaujme šest temperamentních mladíků…?

Žánr: Bišónen, Harém naruby, Hudební, Podle visual novely, Šódžo, Umění
Rok: 2011
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

3427o

Utawarerumono

Hakuoro se probouzí v horské vesničce v chýši staré léčitelky s tělem ztuhlým po dlouhém ležení a s hlavou plnou otázek. Proč si nepamatuje vůbec nic? Proč má na tváři masku, co nejde sundat? A proč mají všichni kolem chvosty a chlupatá ouška? Než to zjistí, potká spoustu přátel i nepřátel a projde si se svými společníky mnoha bitvami, vítězstvími i porážkami. Podle stejnojmenné videohry.

Žánr: Akční, Boj s meči, Džúdžin, Fantasy, Ozbrojené složky, Podle hry, Sci-fi, Seinen, Tragédie
Rok: 2006
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

1 thought on “Q – U

  1. Shinsekai yori – tak s tímhle jsem si teď krátila svůj čas, kdy jsem neměla náladu už ani na psaní povídek… A musím říct, že jsem udělala dobře. Je to fakt super anime a rozhodně ho doporučuji. Psát o čem to je, nebo tak, je dosti složité a zhruba popis už tam nahoře je. Kdybych k tomu něco připsala víc, už byste se nemuseli dívat. Ale jedna z věcí je jistá… Super kresba, úžasná hudba a skvělý příběh. (A mimochodem snad žádná postava mi tam nelezla na nervy a hlavně ženské tam jsou „normální“)
    Ještě jednou – rozhodně doporučuji. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.