Usagi-chan

Jak vznikla tvoje přezdívka?

Usagi ze Sailor Moon. Asi před devíti lety.

 

Proč zrovna anime a manga? Co bylo první? A jak ses k tomu vůbec dostala?

Anime bylo první. Když jsem se asi před deseti lety jednou nudila a projížděla satelit na strýcově televizi když odešel do hospody, narazila jsem na cosi kreslenýho co na mě divně mluvilo a zaujalo mě to. První anime byl Inuyaha, pak YuYu Hakusho, pak Slayers a když mi přestal stačit satelit, začala jsem to vyhledávat na netu. Mangu jsem začala číct asi o rok později.
Zaujaly mě nezvyklý příběhy a japonština jako řeč.

 

Sleduješ pořád i anime nebo teď s odstupem času upřednostňuješ spíš mangy?

Řekla bych že jak co. Víc času možná strávím u mangy, ale to jenom kvůli yaoikám a když dočítám nějakou mangu, která pokračuje po skončení anime. Moc titulů co nemá anime nečtu.

 

Jak okolí reaguje na to, když jim řekneš, čemu se věnuješ?

Že jsou to pohádky pro děti a omalovánky. Pár lidem už jsem to vyvrátila, ale je to tvrdý boj.

 

Jaký žánr mang (anime) preferuješ?

Když nepočítám yaoika tak hlavně fantasy a občas ulítávám na shoujo mangách.

 

Co je tvé guilty pleasure?

Sailor Moon. 😀 A pak ty hodně uchylný yaoika.

 

Co pojem slash (amatérská homosexuální povídka)?

Slashe nečtu. Ne že by se mi to nelíbilo jako obecně, ale z 90% nesnesu to, jak jsou napsaný nebo pravopis a slovosled. Ale nic proti tomu nemám.

 

A co takhle shipping (párování postav, které ve skutečnosti pár netvoří)?

Nooo… to mě moc nebere. Jako neříkám, že jsem úplně proti a když to někoho baví, ať si to užije, ale všeho moc škodí a shippovat všechny se všema není nic pro mě. Je sice pár párů co snesu (Hibari a Dino z KHR, a Fai a Kurogane z CCS), ale většinou to jde mimo mě. Ještě si přečtu třeba něco u čeho neznám původní materiál, ale sportovní anime (až na jednu jedinou výjimku) a ani ty takový ty hodně náznakový anime prostě neshippuju.

 

Pak je tu někým oblíbené jinými nenáviděné DJ. Jak se k němu stavíš ty?

Zhruba stejným způsobem jako ke shippingu.
Ale i já občas ulítnu… Třeba nedávno jsem našla jedno docela roztomilý DJ na Natsumeho a zvládla jsem i jedno z Haiykuu, ale to jsou většinou výjimky.

 

A co yaoi? Vyhledáváš, nevyhledáváš nebo je ti to jedno?

Samozřejmě že vyhledávám. 😀 Yaoi je u mě na pc nejčtenější manga. A čím úchylnější, tím lepší. Jen moc nemusím baru a shotu. Ale zase, jak co.

 

U téma yaoi zůstaneme. Preferuješ raději jemnější nebo spíš hard a SM? A které naopak nesnášíš?

Harcore a MS a rape. To je má úchylka už léta. Samozřejmě že čtu i ty fluffy, ale nemám z nich takový požitek. 😀 Co se týče těch, co nemusím, tak je to 90% DJ, většina bary a shoty. A pak také uvítám to, když se autorky snaží aspoň trochu držet reality, tím myslím když se drží toho, jak tělo skutečně funguje. A pak taky když je aspoň jeden z páru gay hned od začátku. Ale vím, že nemohu mít všechno, tak beru co je a buď to dočtu nebo ne.

 

Sleduješ i Hentai?

Když mám náladu. Ale zase… romanťárny mě nebaví, musí to mít nějaké to kořeníčko 😀 Takže bondage, hračky, znásilnění a má oblíbená chapadýlka. Bez toho je to prostě nuda.

 

Pokud bys měla nějakou postavu – jednu jedinou – někam pozvat (anime, manga), kdo by to byl, kam a proč?

Já nevím, to je těžký 😀 Ale jako úplně první mě napadl Byakuran z Hitman Reborna. Nevím proč, ale je to jedna z nejsladších postav v anime a já jsem prostě na ty ňuňací bišíky. Asi bych ho pozvala do cukrárny, protože oba milujeme sladkosti. A stačilo by mi se na něj dívat 😀

 

Kdybys ty měla být nějakou postavou, jaká by to byla a kde bys chtěla hrát (žánr)?

Asi bych chtěla být někdo v Rebornovi. To anime se mi tu hodně opakuje, ale ty boxky jsou prostě boží a taky bych nějakou chtěla. Chtěla bych mít asi bleskový atribut a jako zvíře nějakou velkou kočku. Kam přesně bych se zařadila nevím, ale rozhodně na stranu těch dobrých,

 

Které charaktery postav máš ráda, a které ti naopak vadí?

Já nejsem nijak moc vybíravá a že bych obecně měla nějaký oblíbený typ charakteru, to se asi taky říct nedá. Asi mám ráda, když je s nima sranda, ale ne tím ecchi způsobem, třeba suchý humor nebo nějak tak. Co naopak nemám ráda, jsou spasitelé, kteří nemají schopnosti cokoliv spasit. Jo, když je dotyčný silný a chce zachránit svět, budiž, ale ne když umí hovno. (Proto jsem se přestala dívat třeba teď na novinku Cerberus.) Pak je tu třeba ubrečenost nebo hysteričnost… ale jsou anime kde to trvá třeba jen první půlku nebo prvních pár dílů a tam to snesu. Jinak vážně nevím. Ale postava, kterou prostě nemám ráda, je Franky z One Piece. Charakterem i vzhedem. Takže asi nějak tak.

 

Bonusová otázka: Tvá nej manga, která by byla podle tvého přání?

Má nej manga je asi momentálně Akatsuki no Yona. Bokura no Hentai a Centaur no Nayami. Manga podle mého přání? Hmmm… nevím. 😀 Absolutně netuším.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.