V – Z

V

5586o

Vampire Knight

Akademie Cross není jen tak obyčejná. Střídají se zde Denní a Noční třídy, ovšem Noční třída je plná záhad. Všichni její žáci jsou potomky upírů. To ale nikdo jiný kromě prefektů Yuuki a Kiryuu a ředitele Crosse neví, takže se stávají chloubou pro Denní třídu, která je jejich krásou přímo posedlá. Úkolem prefektů je právě chránit identitu této Noční třídy, aby nevyšlo najevo, že upíři i v dnešním světě existují. Ale přesto je okolo všeho mnoho záhad…

Žánr: Bišónen, Fantasy, Harém, Pocity úzkosti, Podle mangy, Romantika, Šódžo, Tragédie, Upíři
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

391o

Vampire Princess Miyu

Miyu je upírka, ale i vyvolený Strážce, jehož osudem je z lidského světa odstraňovat zlé démony – shinmy. Má také moc poskytnout lidem věčné štěstí, ale sama je uvězněna mezi dvěma světy, odsouzena k věčné samotě a vnitřnímu boji. Se svým společníkem Larvou objevuje slabosti lidského srdce.

Žánr: Akční, Fantasy, Horor
Rok: 1997 – 1998
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

181o

Versailles no Bara

Od narození byla lady Oskar vychovávána jako muž, neboť její otec vždycky snil o synovi. Jako kapitánka královské gardy ve Versailles je tak zářným příkladem vznešenosti pro muže i ženy. A přesto není všechno zlato, co se třpytí a královský dvůr je pln nástrah a intrik. Vyhraje v jejím srdci povinnost ke království nebo její vlastní tužby a přání?

Žánr:Boj s meči, Crossdressing, Drama, Historické, Milostný mnohoúhelník, Ozbrojené složky, Romantika, Šódžo, Tragédie
Rok: 1979 – 1980
Počet dílů: 40

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

W

5557o

Wagaya no Oinari-sama

Noboru a Touru jsou bratři, před nimiž bylo dlouhá léta utajováno rodinné tajemství – že jejich rodina ovládá vodní magii a dokáže odhánět démony. Ovšem teď všechno prasklo, jelikož jednoho liščího démona museli vyvolat, aby je chránil… jenže chudák liščí démon byl zakletý tak dlouho, že si už ani nepamatuje, jestli je holka nebo kluk (bere na sebe obě podoby).

Žánr: Bišónen, Džúdžin, Fantasy, Komedie, Podle novely, Romantika, Seinen, Tragédie, Ze života
Rok: 2008
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9582o

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui!

Tomoko Kuroki je velice oblíbená středoškolačka s padesátiletými zkušenostmi v randění a na svém kontě má více než sto různých chlapců… To všechno a ještě mnohem víc dokázala naše hlavní hrdinka ve světě vizuálních novel. V tom reálném světě je jí patnáct let, právě se chystá na střední školu nastoupit a na čele by mohla mít vytetované slovíčko zguja (dívka pochybného vzhledu bez jakýchkoliv zkušeností se vztahy a čistá jak padlý sníh). Její patálie začínají, když s ní celý měsíc a půl od nástupu do prvního ročníku nikdo ze třídy nepromluví ani slovo, a ona začíná urputně uvažovat nad tím, čím to sakra může být. Odpověď je samozřejmě nabíledni, za její neoblíbenost mohou všichni lidé kolem, kteří jí neúnavně hází klacky pod nohy. Chyba přece v žádném případě nemůže být v ní. Nebo snad ano?

Žánr: Dospívání, Komedie, Podle mangy, Školní život, Šónen, Ze života
Rok: 2013
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

583o

Weiss Kreuz

Aya, Youji, Ken a Omi jsou čtyři mladí muži, kteří tvoří Weiss Kruez (WK). Skupinu zabijáků, která eliminuje některé hrozby pro společnost. Každý člen má svou vlastní značkou a styl boje. Aya je odborníkem na boj s katanou, Youji ovládá umění škrcení pomocí řetězů, Ken je smrtící díky svým kovovým drápům, zatímco Omi se specializuje na širokou škálu střel. Pod vedením tajemného muže, známého pouze jako „Persie“, je WK odesílána postarat se o drogové skupiny, teroristické frakce a podobně. Ale jak jde čas, zjistí, že většina, ne-li všechny případy, kterými se zabývali nějak souvisí s klanem Takatori. Klan Takatori je bohatý, mocný a vlivný. Zdá se, že pokud nebude problém zlikvidován už v zárodku, WK bude muset jeden z nejznámějších klanů Japonska zničit.

Žánr: Akční, Bišónen
Rok: 1998
Počet dílů: 25

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4833o

Wellber no Monogatari: Sisters of Wellber

Princezna Rita se rozhodla vdát za prince Guerniu, aby zamezila válečnému konfliktu mezi jejich zeměmi. Jenže o svatební noci ho bodne. Při činu ji chytí zlodějka Tina, která se mezitím vydala do hradu na menší lup. Pro obě dívky nejde o běžnou situaci a tak se nakonec stane, že Rita najde útočiště u Tiny. Otec Guernia a vládce Sangatrasu se o nemilém incidentu dozví a v hněvu oznámí, že pokud nebude princezna do 14 dnů nalezena a veřejně popravena, vyhlásí její zemi, Wellberu, válku. Aby princezna zamezila nejhoršímu, rozhodne se vydat do neutrální země Greedomu, kde by požádala o pomoc. Životem protřelá lupička se také náhodou dozvídá, že se v Greedomu nachází muž, který připravil její rodiče o život a tak souhlasí, že bude princeznu doprovázet jako její osobní strážce. A tak začíná nelehká cesta za rozřešením svízelné situace, na které závisí osud celého království i Ritina života.

Žánr: Dobrodružné, Šónen
Rok: 2007
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

96o

Witch Hunter Robin

Tři sta dvacet let uplynulo od dob, kdy se čarodějnický konvent rozplynul v temnotách. Avšak hon na čarodějnice stále pokračuje, i když organizace Solomon používá již mnohem modernějších technik. Do japonské centrály přijíždí Sena Robin – nový Lovec, schopný využívat ke své práci element ohně. Ale hranice mezi používáním a zneužíváním takové moci může být tenká…

Žánr: Detektivní, Dospívání, Fantasy, Magie, Sci-fi, Seinen, Speciální jednotky
Rok: 2002
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

2511o

Witchblade

Na motivy amerického komixu vzniklo anime, které vypráví příběh ženy posedlé starobylou zbraní. Witchblade. Kostěná rukavice, která dokáže ženě přetvořit tělo, zvýšit jí sílu a postavit se tak na odpor komukoli, kdo by jí chtěl bránit v cestě. Pro Tozavu, usmoleného fotografa na volné noze, to je bomba. Možná i článek století. Pro policii bolehlav, nad kterým nebudou moci jen mávnout rukou. Pro jistou korporaci zase fakt, že někdo má u sebe nejhroznější zbraň, která kdy byla lidstvem objevena. Ale když se jí podaří využít efektivně k nápravě škod… Času však mnoho nezbývá. Witchblade svoji hostitelku pomalu zabíjí, aby mohl přejít na další ženu.

Žánr: Akční, Násilí, Postapokalyptické, Sci-fi
Rok: 2006
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10024o

Wizard Barristers: Benmashi Cecil

V roce 2018 je Tokio obýváno nejen obyčejnými lidmi, ale také kouzelníky. Pořádek i nadále udržuje policie, avšak kouzelníci podléhají magickým zákonům a mají své vlastní právní zástupce, Barristery. Nejmladším Barristerem v historii se stává 17letá Cecile. Když začne pracovat pro advokátní kancelář Butterfly, ještě netuší, jak velký magický potenciál v sobě vlastně má.

Žánr: Akční, Ečči, Magie, Násilí, Zákon a pořádek
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

e920d23076_102312720_o2

Wolf`s Rain

Ocitáme se v postapokalyptickém období, v ulicích špinavých měst, ve kterých ožívá legenda o vlcích, kteří vyhynuli prý již před 200 lety. Příběh vypráví o smečce vlků, honících se za vůní květiny, která je má dovést až do ráje a darovat jim tak nový život. Ale jak to tak bývá, cesta je plná takřka nepřekonatelných překážek a vy máte možnost sledovat, jak se s nimi Kiba, Tsume, Toboe, Hige a Blue vypořádají.

Žánr: post-apokalyptické, sci-fi, drama, tragédie, fantasy, akce, dobrodružné
Rok: 2003
Počet dílů: 26

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

6780o

Working!

Vítejte na Hokkaidu! Vítejte v místní rodinné restauraci! Zde pracuje spousta podivných existencí – například šestnáctiletý Sóta Takanaši, který miluje všechno malé a roztomilé, Tanešima Popura, která, ač je o rok starší než Sóta, všichni ji považují za žákyni základní školy. Dalšími podivíny jsou třeba dívka mající chorobný strach z mužů, chlapec, který ví naprosto vše o svých spolupracovnících a nebojí se to „nenápadně“ proti nim využít, vedoucí, který tu věčně není, neboť hledá po všech čertech svou ženu, servírka nosící katanu či líná manažerka, která nedělá nic jiného, než že jí. Ale jinak vítejte, vítejte! U nás se dobře najíte a určitě rádi přijdete zas. Asi.

Žánr: Komedie, Podle mangy, Seinen, Ze života
Rok: 2010
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5920o

World Destruction: Sekai Bokumetsu no Rokunin

Příběh se odehrává ve světě obklopeném pískem, kde nad lidskou rasou vládnou zrůdy. Kirie je mladý muž, který pracuje v restauraci v malém přístavu obklopeném mořem písku. Ničím se neliší od ostatních, proto když uvidí plakát „Komise na zničení světa“, nezajímá ho to. Ale jeho život se dramaticky změní, když potká dívku Morte. To ona založila „Komisi na zničení světa“ a navíc k tomu má „Kód Destrukce“ o kterém se říká, že má sílu svět zlikvidovat.

Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Personifikace, Podle hry, Seinen, Speciální jednotky
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10657o

World Trigger

Otevřela se brána z jiného světa a obrovské bytosti, které z ní vystoupily, ohrožují celé lidstvo. Jedinou obranou je tajemná skupina bojovníků, kteří jako jediní ovládají technologii, která je dokáže porazit. Mikuno Osamu je členem této organizace a jednoho dne do školy, kterou navštěvuje, přibude nový student Yuuma. Ovládá stejnou technologii, ale tvrdí, že není členem organizace. Tvrdí, že přišel z druhé strany brány.

Žánr: Akční, Podle mangy, Sci-fi, Škola, Šónen, Superschopnosti, Vesmír
Rok: 2014 – 2016
Počet dílů: 73

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

X

30o

X

Dvanáct lidí, kteří mají jedno společné – cíl, pro který jsou ochotní i zemřít. Ale ten, který se vbrzku má přidat na jednu ze stran, se ještě nerozhodl… Kamui Shiro se po šesti letech vrací zpátky do Tokia. A nevědomky tak rozpoutá poslední legendární bitvu…

Žánr: Akční, Bišónen, Fantasy, Magie, Podle mangy, Šódžo, Superschopnosti, Tragédie
Rok: 2001 – 2002
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

4032o

XxxHolic

Watanuki Kinihiro je student, který nemá pro svou podivnost moc přátel. Vidí duchy a to mu neustále ztrpčuje život. Kromě toho žije sám, rodiče mu zemřeli a nechali malého Watanukiho vypořádat se s jeho vrozeným darem. Když jednou prchá před velkým množstvím duchů, dostane se do obchodu k pí. Ichiharě Yuuko. Ta mu nabídne, že za určitou službu mu splní přání, aby ho duchové už neotravovali. A co, že je to za služba? Jednoduše řečeno kuchař, uklízečka, domovník a poslíček. V podstatě práce všeho druhu. Až si své přání odpracuje, splní se.

Žánr: Fantasy, Magie, Mysteriózní, Nadpřirozeno, Podle mangy, Seinen, Tragédie
Rok: 2006
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

Y

 

5631o

Yakushiji Ryoko no Kaiki Jikenbo

Děj se točí kolem sedmadvacetileté vyšetřovatelky jménem Ryouko Yakushiji. Ta ovládá celou řadou jazyků a může se pyšnit diplomem z prestižní právnické fakulty Tokijské univerzity. U metropolitní policie řeší bizarní případy. Nejsou to ale jen paranormální jevy, s čím se musí potýkat. Je tu i její rival. Talentovaný policejní vyšetřovatel, Yukiko Muromachi.

Žánr: Detektivní, Fantasy, Podle novely, Sci-fi, Zákon a pořádek
Rok: 2008
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10955o

Yamada-kun to 7-nin no Majo

Ryuu Yamada je ve druhém ročníku na střední škole Suzuka. Ryuu vždy chodí pozdě do školy, spí ve škole a dostává mizerné známky. Jeho život je neskutečná nuda. Krásná Urara Shiraishi je na druhé straně nejlepším studentem na jejich škole. Jednoho dne si z ničeho nic vymění těla a Ryuu skončí v Urařině těle a Urara zase v Ryuuově těle. Jak tohle asi dopadne?

Žánr: Ečči, Harém, Podle mangy, Šónen
Rok: 2015
Počt dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

750o

Yami no Matsuei

Yami no Matsuei je jedna z nejznámějších shounen-ai anime. V příběhu se setkáme se skupinou Shinigami, kteří se snaží chránit lidský svět před démony a před někým, kdo je lidem a Shinigami také, výrazně nebezpečnější. Hlavní postava anime, Asato Tsuzuki je pomalu ale jistě manévrován svým nepřítelem Murakim Kazutakou do situace, ze které není úniku. Muraki chce Tsuzukiho využít ke krutému experimentu a nezastaví se ani před obětováváním vlastních přátel a jiných lidí.

Žánr: Akční, Bišónen, Fantasy, Horor, Komedie, Magie, Podle mangy, Šódžo, Šónen ai, Superschopnosti, Upíři
Rok: 2000
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

9591o

Yowamushi Pedal

Sakamichi Onoda je otaku, který zrovna přestoupil na střední školu a plánuje se připojit do anime klubu. Na střední škole nemá žádné kamarády, se kterými by mohl mluvit o anime, hrách, Akihabaře a dalších otaku věcech, a doufá, že takové věci se mu vydaří právě v anime klubu, ale zjistí, že klub byl rozpuštěn. K obnovení klubu se snaží najít další čtyři lidi, kteří by se rádi do bývalého klubu přidali. Od útlého věku Onoda jezdí na svém Mamachari a členové cyklistického klubu Naruko a Imaizumi si ho díky jeho schopnostem všimnou. Později zjistí, že chodí na stejnou školu. Přesvědčí Naruko a Imaizumi Onodu, aby se k nim přidal?

Žánr: Podle mangy, Školní život, Šónen, Sportovní
Rok: 2013 – 2014
Počet dílů: 38

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5976o

Yozakura Quartet

Kolem města Sakurašin stojí sedm velkých, spirituální silou obdařených, sakur Nanagou. Ty město ochraňují před sloučením lidského a démonského světa. Tuto ochrannou bariéru chce zničit démon Enjinn a vybudovat svět jen pro démony, bez lidí. Tomu však brání Akino Hiizana, jenž zdědil schopnost ladění – posílat démony, kteří v poklidu nechtějí žít s lidmi, zpět do jejich světa – spolu se třemi přáteli Hime, Ao a Kotohou (každá má svou vlastní speciální schopnost). Podaří se jim udržet rovnováhu mezi démony a lidmi?

Žánr: Akční, Bojová umění, Podle mangy, Šódžo, Šónen, Speciální jednotky, Superschopnosti, Zákon a pořádek, Ze života
Rok: 2008
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

312o

Yuu Yuu Hakusho

Yusuke Urameshi je flákač, povaleč a největší ranař z okolí. Jednou si to takhle kráčí po ulici, když si všimne malého chlapečka nebezpečně se blížícího pod kola rychle jedoucího auta. Pohotově se vrhne pod kola a odhodí ho pryč. Žel bohu při tom sám natáhne brka a brzy se vznáší okolo jako duch. Naštěstí je mu nabídnut post detektiva světa duchů a s tím i návrat mezi živé, kde na něj čeká první případ.

Žánr: Akční, Bojová umění, Fantasy, Podle mangy, Šónen, Superschopnosti
Rok: 1992 – 1995
Počet dílů: 112

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

Z

9580o

Z/X: Ignition

Tento příběh se odehrává v budoucnosti. Na světě se z ničeho nic objeví pět „černých bodů“, které jsou branami do paralelních vesmírů plných monster, které okamžitě napadnou Zemi. Děj se odehrává v Japonsku, které je rozděleno těmito body, které vyzařují různé druhy světla. Lidstvo je uvrženo do chaosu a jedinou nadějí se stávají zařízení „vyvolávací karty“, které dokáží polapit monstra a bojovat s nimi.

Žánr: Dobrodružné, Fantasy, Komedie, Sci-fi, Šónen, Souboje v zastoupení, Ze života
Rok: 2014
Počet dílů: 12

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

10537o

Zankyou no Terror

Mishima Lisa je šikanovaná studentka střední školy. Život jí přijde jako peklo, dokud se v jejím životě neobjeví dva noví spolužáci. Arata a Touji vypadají jako kdokoliv jiný, ale ve skutečnosti jsou to Nine a Twelve, neexistující teroristé, kteří chtějí otevřít lidstvu oči. Lisa se tak ocitá před rozhodnutím, které jí navždy změní život: Zemře nebo se stane jejich komplicem?

Žánr: Dospívání, Drama, Džosei, Původní anime, Thriller, Zákon a pořádek
Rok: 2014
Počet dílů: 11

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

4146o

Zero no Tsukaima

Hiraga Saito si takhle jednou ráno vyrazil na nákup a co čert nechtěl, objevil se před ním portál, který ho přenesl do magického světa. Když se rozkouká, zjistí že ho vyvolala Louisa, nešikovná mladá čarodějka, které se doposud nepodařilo seslat jediné povedené kouzlo, místo obvyklého zvířecího pomocníka. A tak zatím, co ostatní mají své myši, žáby a draky, Louisa má člověka. To jí ale nijak nebrání v tom, aby s ním jednala na stejné úrovni. Saito tak stojí před neveselým údělem celoživotního posluhování a praní kalhotek.

Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Feudální válčení, Magie, Ozbrojené složky, Paralelní vesmír, Podle novely, Romantika, Seinen
Rok: 2006
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

8728o

Zetman

Jin je podivné dítě s andělskou značkou na ruce, a ač žije jen s dědečkem ve skrovných poměrech, má se dobře a je spokojený. Tedy až do dne, kdy se objeví příšera, která si přezdívá Hráč a nezabije všechno živé v dosahu.
Podle mangy Katsury Masakazu.

Žánr: Akční, Gore, Horor, Podle mangy, Seinen, Superschopnosti, Tragédie
Rok: 2012
Počet dílů: 13

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

6b0fbcbc95_102179064_o2

Zetsuen no Tempest: The Civilization Blaster

Yoshino je obyčejný středoškolák, který má ale za kamaráda podivína Mahira. Mahiro uzavřel dohodu s čarodějnicí Hakaze, aby se pomstil vrahovi svých rodičů a sestry. Teď ale Mahiro zmizel a Yoshino zjišťuje, že je v pořádné šlamastice, která by mohla skončit zánikem celého světa.

Žánr: akce, fantasy, romantika, magie, tragédie, superschopnosti
Rok: 2013
Počet dílů: 24

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

 

5116o

Zombie-Loan

Michiru má zvláštní nadání – vidí tmavé kruhy okolo krku lidí, které dávají najevo kdy zemřou. Když ale „uvidí“ smrt svých rodičů, potlačí své síly. Ty se ale po nějaké době vrátí, když spatří kruhy okolo krku dvou chlapců ve škole. Ti dva jsou zombie pracující pro tajnou organizaci Zombie Loan. Potřebují, aby jim Michiru pomohla najít další zombie. Ta nejdříve nesouhlasí, ale ve sledu nastalých událostí se zdá, že přeci jen bude muset udělat, oč ji žádají.

Žánr: Akční, Fantasy, Horor, Násilí, Podle mangy, Zločinecké podsvětí
Rok: 2007
Počet dílů: 11

OPENING – ukázka
ENDING – ukázka
OST – ukázka
OST – ukázka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.