Jaro 2017 – závěr část 2.

Konečně jsem se taky dostala k tomu dokončit sezóny, protože se mi to tu nějak hromadí. Takže sice už s velkým křížkem po funuse ještě dodělávám Jaro 2017, kde mi sice ještě něco chybí, ale zvětší části je hotovo =))). A jak to podle mě dopadlo?

 

 

Re: Creators

Počet dílů: 22

Typ: TV série

Tohle anime začalo velmi dobře. Hlavní hrdina, Souta, se zaplete do konfliktu o zničení světa, o který se pokouší oživené bytosti ze známých anime, mang, her, atd. Ano, už jen ten nápad je naprosto super. kdo by se taky nechtěl setkat se svou oblíbenou anime postavou? A tak se Souta setkává se Selesiou, která bojuje proti Altair, jenž se snaží našemu světu pomstít za smrt své stvořitelky. Postupem času se vytvoří dvě skupinky, jedna se postaví na stranu Souty a snaží se svět zachránit, druhá na stranu Altair usilující o pravý opak. Zdá se to všechno super, jenže… Postupně anime hodně ztrácí. Příliš zabřehá do bahna zvané drama, kde se snaží o to, aby divákovi puklo srdce nad strašlivým osudem všech hrdinů, bohužel, když se to tam pak přetřásá furt dokola, i v době, kdy očekáváte pořádný fajt, tak to zas až tak dobře nevyzní. Navíc postavy samotné (až na pár vyjímek), jsou strašně ploché a nevýrazné. Opět, autoři se snažili poukázat na to, že i vytvořená postava, kterou mi považujeme jen za něčí výtvor, může mít své city a emoce, a to, jak danou postavu autor stvořil, a to, jak na ni pohlížíme mi, jako diváci, se jí nemusí líbit. Myšlenka dobrá, opět bohužel až příliš předramatizované a překlišoidované. Jestli máte rádi srdceryvné drama, tak se na to podívejte, užijete si, pokud máte rádi spíš akci a čekáte něco ve stylu „fejtů“, tak se na to nedívejte, budete leda tak zklamaní. Těch několik málo „bojíčků“, co se tam objeví, tu horší stránku anime bohužel nevyváží.

Opening: prvnímu dávám 7/10, druhý byl lepší 8/10.

Ending: 6/10.

Hudba: 8/10 – hudba byla příjemná a nevadila

Charaktery: 2/10 – až na Selesiu, Mirokujiho, Matsubaru, Kanoyu a Kikuchiharu, tam nebyl nikdo sympatický

Seiyuu: 6/10 – některé postavy dost tahaly za uši

Celkové hodnocení: 5/10 – po prvních dvou dílech jsem dala v průběžném hodnocení 10/10. Bohužel, i když nápad a záměr autorů nebrat stvořené postavy jen jako věci bez emocí a citů, se poněkud vymkl kontrole a z anime se tak zbytečně stala rádoby dramatická slátanina.

 

ACCA 13-ku Kansatsu-ka

Počet dílů: 12

Typ: TV série

Tohle je sice rest ze zimní sezóny, ale přihodím ho k jarní, abych nemusela dělat zvlášť článek. Jean Otus pracuje v ACCE, což je druh policejního oddělení, jehož pobočky jsou ve všech 13 zemích v království Dowa. Když se rozšíří fáma, že král je už stár a na jeho místo dosedne na trůn jeho jediný nástupce, princ Shwan, nastane problém, protože ten chce celou ACCU zrušit. Mezi zeměmi zavládne panika a začnete se šeptat o převratu, který má mít na svědomí právě Jean. Jean, který v té době provádí pravidelnou inspekci po zemích, nemá z počátku o ničem ani tušení, ale později, když zjistí, že každý má své tajemství, a dokonce ani on sám není tím, kým si myslí, že je, se nechává vtáhnout do chaosu o zachování řádu. Ovšem ne všichni táhnou za jeden provaz, a někdo, chce převrat využít pouze k vlastnímu obohacení.

Opening: 10/10.

Ending: 6/10.

Hudba: 7/10.

Charaktery: 9/10 – až na to, že si myslím, že některé postavy měly dostat víc prostoru, nemám jedinou výtku.

Seiyuu: 10/10.

Celkové hodnocení: 9/10 – úžasné anime, skvělá zápletka, člověk až do poslední chvíle netušil na čem je, skvělá animace i prostředí, do kterého bylo celé anime zasazené, jedinou věc, kterou bych tomu vytkla by bylo asi to, že některé charaktery (jak už jsem psala výše) nedostaly tolik prostoru, kolik by si zasloužily, a celkově anime mohlo mít klidně i 24 dílů, aby se mohl příběh víc rozvinout.

 

Kenka Banchou Otome: Girl Beats Boys

Počet dílů: 12 – cca 8 min.

Typ: TV série

Ač je to k neuvěření, anime jsem dodívala, i když… Kdyby to mělo klasických 20 minut na díl, tak to asi nebudu sledovat vůbec. Anime se točí kolem Hinako, v podstatě příběh vypráví ona sama, jak potkala svého bratra, dvojče, o kterém celých 15 let netušila, a jak ji přemluvil, ať místo něj nastoupí na chlapeckou školu a stane se tamním kápem. Nic světoborného, nic v tom nehledejte, je to klasiká harémovka – holka přijde, hned na svou stranu přitáhne ty největší fešáky ve škole, stane se kápem, pak všichni zjistí, že je to holka, drama, ale všichni její kluci se za ni postaví, pak přijde grázl, který ji chce potupit, ale ona ukáže, že má „koule“, takže se za ni nakonec postaví i celá škola, která ji ještě před chvíli „hejtila“, dobro zvítězí nad zlem, a princezna si udrží svůj kurník.

Hudba, charaktery i seiyuu: 5/10.

Celkové hodnocení: 5/10 – takový ten průměr, kdy se na to podíváte a zapomenete. A i někdo, komu je proti srsti sledování harémovek to může přežít vzhledem k délce dílů, a taky tomu, že Hinako umí používat i ruce a nohy, ne jen slzy a pusu.

 

Kabukibu

Počet dílů: 12

Typ: TV série

Omlouvám se, ale u tohoto anime toho moc nenapíšu. Vím, že se mi líbilo, určitě doporučuju, ale nějak si zaboha nemůžu vzpomenout o co tam šlo. Teda vím, o co tam šlo, ale jak to celkově bylo =)). Kurusu miluje kabuki, a protože na jeho střední škole žádný kabuki kroužek není, rozhodne se ho založit. Hledá proto členy, o kterých si myslí, že by do toho mohli jít s ním, ovšem ne každému se do toho chce, ať už z rodinných, či osobních důvodů.

Opening: 7/10.

Ending: 6/10.

Hudba: 7/10.

Charaktery: 8/10 – až na drobné mouchy mi nikdo nějak výrazně nevadil.

Seiyuu: 10/10 – bez výhrad.

Celkové hodnocení: 8/10 – poklidné anime o tom, jak se s trochou štěstí a podporou přátel můžou sny plnit a lidé se díky drobnostem dokážou změnit. Na sychrané odpoledne nebo dlouhé zimní večery je tohle anime naprosto ideální a určitě doporučuju.

Renai Boukun

Počet dílů: 12

Typ: TV série

Seiji je obyčejný středoškolák, žijící si svůj obyčejný středoškolský život, ovšem jen do té doby, než potká Guri a její Love Note. Guri je totiž anděl lásky a jejím úkolem je pomocí deníku dávat dohromady milostné páry (ano, je to parodie na Death Note, a nejen jeho, v průběhu anime můžete poznat i Mirai Nikki a jiné). Jak už to bývá shodou náhod a okolností bude muset Guri žít se Seijim, ovšem to se nelíbí Akane, které Seijiho miluje, a z žárlivosti nejde pro nůž daleko. Pak je tu ovšem Yuzu, která zase miluje Akane a nesnáší Seijiho, protože jí Akane bere. No a tak nějak se stane, že díky deníku skončí tihle čtyři v páru a nesmí se od sebe oddělit. Celou situaci pak zkompikuje zamindrákovaná Shikimi. A nejen to, postupně se vytvoří „dramatická“ zápletka a zjistíme, že Guri není obyčejným andělem a je na Seijim a ostatních, aby ji dostali z problémů.

Opening: 8/10 – hrozně ujetý =)).

Ending: 6/10.

Hudba: 5/10 – klasický průměr.

Charaktery: 7/10 – až na Yuzu a její občasné hysterické výlevy a Shikimi, kterou jsem úplně nesnášela,a která mi kazila celý dojem z anime, tam nebyl nikdo, kdy by mi vyloženě vadil.

Celkové hodnocení: 7/10 – klasická harémovka okořeněná tím, že paroduje některé známé anime a musím říct, že u některých dílů jsem se fakt hodně bavila.

 

Sekai no Yami Zukan

Kraťas ze světa hororu, kdy každý díl je jiný příběh a má i jinou kresbu a animaci. Uvidíte tak klauna, co vás může zabít skrz zrcadlo, sněhuláka, co vás může sežrat, svět, který ovládli roboti atd. Není to dlouhé, a kdo máte rádi horory a líbí se vám různé druhy animace a grafiky, určitě mrkněte, je to pastva i pro oči a za hoďku máte celé anime shlédlé =)). U tohoto nedávám schválně žádné hodnocení, protože jako celek se to moc hodnotit nedá.

 

Quanzhi Gaoshou

Počet dílů: 12

Typ: web

Na tohle anime jsem se moc těšila. Předlohu jsem kdysi četla, dokonce uvažovala i o jejím překladu. Jenže… Nevím proč, ale něco mi na tom anime nesedlo, a nakonec jsem ho zařadila do škatulky – jedno z těch věcí, co jsou lepší jako manga (v tomhle případě teda manhua) a nemělo by být nikdy převedeno do anime podoby -. Xiu je vynikající hráč, vlastně dalo by se říct nejlepší a neporazitelný v online hře Glory, která hýbe světem. Bohužel jednoho dne už je označen za „starého a ohraného“ a vykopnut ze společnosti. Najde si práci v internetové kavárně, kde se rozhodne začít úplně od začátku pod jinou přezdívkou, ovšem jeho zkušenosti jsou natolik velké, že na sebe okamžitě strhává pozornost. Na svou stranu tak získává nové přátelé, ale poznává i nepřátelé a je nucen se rozhodnout, co bude dělat dál.

Opening: 9/10.

Ending: 6/10.

Hudba: 6/10.

Charaktery: 5/10 – podle mě nepropracované a zasloužily by si víc (některé teda)

Seiyuu: nemá to japonský „dabing“ takže nemůžu hodnotit, ale nedalo by se říct, že by mi tam nějaký hlas vyloženě vadil.

Celkové hodnocení: 6/10 – nevím co, ale celkově mi na tom anime něco vadilo. Možná, když se pak na to z odstupem času podívám znovu (mám to v plánu, protože některé věci jsem po prvním shlédnutí nepobrala), tak se na to budu dívat zase jinak.

 

 

Co musím ještě dodívat:

Alice to Zouroku

Atom the Beginning

Little Witch Academia

Oushitsu Kyoushi Haine

Seikaisuru Kado

Natsume Yuujinchou Roku

Starmyu 2

 

A už teď by mě zajímalo, kdy to všechno stihnu *-*.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.