Léto 2016 – závěrečné dojmy

Jako pokaždé, když nám končí a začíná sezóna, máme tu nějaké přehledy. Kdybych to měla shrnout, tak co se týče množství, tak letní sezóna vítězí, co se týče kvality, není to žádná sláva a řadím ji až za zímní a jarní sezónu, kde i když bylo míň anime, měla jsem tam víc TOP.

Přináším zatím první várku, kde jsou vesměs jen ty nejlepší a zároveň i 4 TOP z celé sezóny.

Postupně budu doplňovat, ale celkově to bylo zklamání, tak uvidime, co bude v říjnu.

11699o

Arslan Senki

Stejně jako u první řady, ani tady nemám skoro co vytknout. Samozřejmě jediné, co mi vadilo byla délka, a to, že to končilo v podstatě v tom nejlepším.
V příběhu pokračujeme tam, kde skončila první řada. Arslan a jeho skupina se dostávají do městečka, fuh – teď nevím, jak se jmenovalo, kde potkávají Narsusova přítele, ale brzo zjistí, že všechno není tak růžové, jak by se na začátku zdálo a Shagad má ve skříni pořádného kostlivce. Je jen na Arslanovi, jak se zachová a jak se s nastálou situací vypořádá. Jenže tímhle problémy nekončí. Ani v Eckbataně to nejde všechno podle plánu. Vražda krále, kterou zosnoval jeho bratr se nepovede, což má za následek, že má být popravena Hermesova láska (nesnáším ji a zrovna tohle mi i vadilo, protože k Hermesovi se prostě nehodí) a taky naše známá Etoile. Nakonec zasáhne právě Hermes, svou princeznu si odvede a Etoile se za pomoci Alfreedina bratra podaří uprchnout. A zamíří právě za Arslanem, kterého požádá překvapivě o pomoc. Andragoras mezi tím rozjíždí svůj plán, jak získat své město zpět, Hermes získá meč, který mu má dopomoct k trůnu a Arslan stojí před důležitým rozhodnutím. Hudba i kresba opět úžasné, nové chary (až na princeznu) byly skvělé, takže pokud ještě někdo váhá, určitě se podívejte.
Hodnocení: 10/10.

12019o
Cheer Danshi

Tohle asi nebude pro každého. Haru a Kazu nejlepší přátelé se rozhodnou, že spolu založí čistě mužský roztleskávačský tým. Nebyl by v tom žádný problém, kdyby Haru předtím nedělal judo společně se svou sestrou, ale kvůli zranění a postupnému úpadku zájmu se ho vzdal, což mu jeho sestra nemůže odpustit a skoro celou sérii kvůli tomu dělá scény (asi nejdebilnější postava, kterou jsem fakt kvůli tomu jejímu chování vážně nesnášela). Postupně se k Haruovi a Kazuovi přidávají další a další, až jich je tuším 16. Líbilo se mi na tom to, že i přes to, jak je všichni odsuzovali, nikdy to nevzdali a šli si za svým snem. Taky se mi líbilo, že to nebylo jen o roztleskávání, že to nebylo tím stylem, že by tam byli všichni super nadaní pěkní borci, ale byly tam různé chary, každý se svým problémem, který se snažil v průběhu celé série vyřešit a závoreň se stát členem týmu, který za něco stojí. Jasně, anime je překlišované až hrůza, je naprosto jasné, jak to dopadne, ale i tak, kdo by chtěl vidět něco jiného než doposud a troufá si na něco takového rozhodně se nudit nebude. Délka je akorát dostačující, myslím, že v tomhle případě by víc dílů jen uškodilo.
Hodnocení: 7/10.

11848o
D.Gray-man Hollow

Mno… Popravdě, ti co četli mangu asi budou zklamaní. Já ji taky četla, mrzí mě, že vlastně několik desítek kapitol narvali jen do 13 dílů, přitom materiálu minimálně na 25 dílů tam bylo víc než dost, ale i tak to pro mě byl zážitek. Rozhodně lepší než zruba druhá půlka první řady, která stála za úplné hovno. Změny seiyuu mi nevadili, i když jsem z nich měla zpočátku strach, nové chary byly taky skvělé, ty staré se nijak nezměnily (Miranda a Lenalee stejně blbé, jako dřív a stejně lezoucí na nervy – naštěstí tam nebyly tolik, takže se to dalo) občas teda pokulhávala kresba, ale to mě třeba osobně až tak nevadilo. Skončilo to opět v tom nejlepším, kdy Allen, ve kterém se probudil čtrnáctý, musel utéct z řádu za pomoci Road a Tikkyho, což ostatní vzali jako zradu, takže mu v řádu zůstalo věrných jen pár, před Apokryfem (děsný kokot), který ho chce získat za každou cenu. Kanda, kterému Allen pomohl k útěku společně s Almou se vrací zpět, získává svůj Mugen, kterému dává pravou podobu a vydá se po stopách Allena.
Hodnocení: 9/10.

11366o

Servamp

Tohle anime je… divné. Zápletka super, nápad super, ale jinak to anime šlo celkově do kopru. Bylo nedodělané místy nemělo hlavu ani patu, chary které mohly bít zajímavé měly jen pár štěků, dobré chary později lezly trochu na nervy a ty co se mohli rozvinout uvízly na mrtvém bodě. Asi nevíc se mi líbil Sendagaya Tetsu a Ash. Mahiru byl totální blbeček, kterého si nemohl oblíbit prostě nikdo. Ten v prvním díle vezme z ulice domů malé kotě, ale pozděj se z kotěte vyklube upír Ash, který z Mahira udělá svého „pomocníka“ (už nevím, jak se jím říkalo) a společně musí bojovat proti Tsubakimu, osmému Ashovu bratru, který je totální magor. Já magory ráda, i záporáky ráda, ale tenhle si řádně lezl na nervy. Později se k mahirovi přidávají i jiní Servampové, kteří chtějí Tsubakiho odstranit, protože ten plánuje vyvolat válku a pomstít tak svého mistra a tvůrce, kterého zabil právě Ash. Do hry pak vstupuje ještě protiupírská organizace, které tam měla tak málo štěků, že tam byla naprosto, ale úplně zbytečná a konec to úplně zabil tím, protože se tam řešila minulost jen jednoho upíra a jeho „pomocníka“, což v celku vyznělo naprosto nesmyslně a zbytečně. Celkově docela zklamání, začátek vypadal fajne, moc jsem se na to těšila, ale nakonec nadšení upadlo a doporučuju fakt jen v případě, že se budete hodně nudit.
Hodnocení: 6/10.

11273o

Tales of Zestiria

Sorey poklidně žije ve vesnici serafínů, kde má nejlepšího přitele Mikleya a touží po světě, kde budou serafríni a lidé žít bok po boku jako kdysi. Tenhle mír má přivést pastýř a Soreye by ani ve snu nenapadlo, že tím vyvoleným bude on. Jeho budoucnost se začíná odvíjet ve chvíli, kdy při prozkoumávání starodávných ruin potká princeznu Alishiu, která se tam dostala, když se schovávala přeh helliony. Sorey se po pár dnech strávených s ní rozhodne spolu s Mikleyem vesnici opustit a vydat se do města, kde se zrovna pořádá festival, při kterém se rytíři snaží vyjmou meč z kamene, který podle legend má vlastnit právě pastýř a který hlídá serafín Laila. Sorey po jistých událostech meč samozřejmě vytáhne a tak začíná jeho cesta ke svému snu, coby pastýře. Anime nechybí naprosto nic. Hudba je dokonalá, animace skvělá, chary skvělé, souboje úžasné, není co vytknout, krmě dvou dímů, které odkazovaly na jiný Tales a byly tam podle mě naprosto zbytečné a uplně vytržené z kontextu. Rozhodně doporučuju všem, co mají rádi dobrodružné anime plné magie.
Hodnocení: 10/10.

12014o

91 Days

Naprosto úžasné anime, které musí vidět každý fanoušek anime.

Sledujeme Avilia, mladého muže, který se kvůli pomstě rozhodl vzdát všeho, dokonce i své duše (kdo viděl, pochopil, kdo neviděl, uvidí). Kdysi dávno, si poklidně žila jedna milá rodinka. Dva bráškové, mamka s taťuldou a všechno by mohlo být fajn, kdyby taťulda neměl za kamaráda hlavu jedné mafiánské rodiny, a který se,  v zájmu rodiných vztahů s druhou mafiánskou rodinou, rozhodl svého přítele zabít. Spolu se svým synem Nerem a dalšímy dvěma poskoky se vydal vykonat tenhle neblahý čil, bohužel, díky Nerovi, kterému se jaksik do zabíjení moc nechtělo, malý Angelo, jako jediný přežil. Chlapec to samozřejmě neměl jednoduché, měl sice kamaráda u kterého chvilku byl, ale dlouho u něj nepobyl. Celou dobu myslel jen na pomstu a příležitost se mu naskytla v době, kdy dostal dopis, kde byly jména tři vrahů jeho rodiny. Shodou náhod a osodu se dostal až k Nerovi, se kterým zůstal a vytvořil si k němu určitý vztah (kecy v kleci, když říkal tomuuu – sakra nevím, už jak se jemnuje, ale jeho jsem tam jediného neměla ráda, protože všechno posral – že Nera dokáže zabít kdykoliv. Cesta pomsty je dlážděná zradou, krví, lží a všemu, co je k tomu potřeba, nutno podotknout, že Avilio je asi nejlepší charakter za poslední dobu, co jsem viděla (btw, kdyby někdo měl nějakou připomínku nebo se divil – Angelo je Avilio). Ale i ostatní chary stojí za to – Nero (úžasný miláček), starý Don, Fango (totální pošuk), Nerův bratr, který se nechal stáhnout sliby atd… Samozřejmě jsou tam i vztahy mezi rodinami, jak to bylo těžké, prohibice, zákony, prostě dokonalé anime, která nemá chybu a na konci jen s otevřenou hubou řeknete – WHAT?!

Jo ještě jen dodatek k postavám – jedna mi tam přišla zbytečná a to ta kurva (myslím kurva jako kurva), co se pelešila s Fangem.

Hodnocení: 100/10. (ne?)

187101

Taboo Tatoo

Hmmmmm…

Hmmmm…

Hmmm…

Já nějak nevím, co k tomu napsat. Manga se mi líbila, ale anime bylo… Bylo divné. Nevím, prostě mi tam něco nesedlo. Možná celkově, že to bylo rozpohybované, nevím. Jako myslím si, že jsou mnohem lepší anime, a že i z tohoto se dalo vytěžit mnohem víc.

Hodnocení: 4/10 .

184119

Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin

Tak tohle anime hodně překvapilo a určitě i doporučuju. Až na nějaké mouchy a zbytečnosti bych ho s klidem řadila mezi ty lepší v téhle sezóně. Samozřejmě netřeba dodávat, že celé anime udělal Ikuta. Bez něho by to asi tak dobré nebylo, ale ani Igsem nemůžu opomenout. Asi nejmíň sympatický mi byl Matthew a Haroma. Přišli mi jako v celku zbytečné postavy, ale budiž.

Hodnocení: 7/10.

Co musím ještě dodívat:

Amaama to Inazuma
Shokugeki no Shouma: Ni no Sara
Days
Fukigen na Mononokean

Co musím ohodnotit:
Orange
Ozmafia
Fudanshi
Danganronpa: Mirai-hen
Amanchu!


Co nebudu hodnotit, protože jsem to z důvodu úpadku nezájmu ani nedodívala:
Saiki Kusuou
B-Project
New Game
Danganronpa: Zetsubou-hen
Hitohira no Shita
Qualidea Code
Berserk
Handa-kun

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.