Zima – 2016 – jak to dopadlo…

Zima – 2016 – jak to dopadlo?

Zimní sezóna dávno za námi a já se konečně dokopávám k tomu napsat závěrečné dojmy a hodnocení k anime, na které jsem se dívala. Některé skončily podle očekávání, jiné zklamaly, ale více už u jednotlivých recenzí.
 

Musaigen no Phantom World

Typ: TV Serie, 13 dílů
Rok: 24.12.2015 – 31.03.2016
Žánr: akce, komedie, fantasy
Popravdě jsem z prvních dílů čekala, že tohle anime bude taková příjemná fantasy komedie a nepůjde tam o nic složitého. Proto mě docela překvapilo, když se nakonec z toho vyklubalo jakési drama, což mi úplně zkazilo celý dojem. Soubojů a schopnostem není co vytknout, dokonce i charaktery nejsou nijak nesnesitelné, ale celkově jsem od toho čekala něco jiného.
Představte si svět, kde se jednoho dne probudíte, a zjistíte, že všechny ty povídačky o tom, jak někteří lidé vidí duchy, démony a podobné potvory jsou pravdivé, protože teď už je vidí všichni. A jak už to tak bývá, když se objeví problém, který se musí řešit, objeví se i hrdinové, kteří mají zvláštní síly a jsou schopní problémy řešit. Nebo aspoň v rámci možností.
Jestli čekáte nějaké nabušené superhrdiny, nebo hrozivé příšery, tak na to zapomeňte.
Ichijou Haruhiko, je poměrně obyčejný kluk, který je vedoucím dvoučlené (no, možná tříčlené, pokud počítáte i malou démonku Ruru) skupiny, která bojuje právě proti duchům a démonům. Ještě bych měla asi zmínit, že lovení těch potvor je něco jako kroužek a když to dobře zvládnete, dostanete určité kredity, jako jídlo atd…
Myslím, že nebude žádným překvapením, když Haruhiko a jeho parťačka Kawakami Mai, která je trochu víc vyvinutější, na tom nejsou moc dobře, protože i když úspěšně démony zabíjí, tak přitom vždy něco zničí, což má za následek to, že veškerá odměna jde na opravy.
Samozřejmě dlouho sami nezůstanou, uvědomí si, že pokud chtějí něčeho dosáhnout, musí přibrat nové členy, proto se k nim hned v prvním díle přidává Izumi Reina, takzvaná pojídačka. Postupně se k nim přidávají další, takže nakonec je z nich pětičelenný tým. Dozvíme se něco i o minulosti danných postav, což asi nijak nepřekvapí, ale jak říkám, z prvních dílů jsem si myslela, že celé anime bude v podobném duchu.
Hodnocení: 7/10.
 

Dimension W

Typ: TV Serie, 12 dílů
Rok: 26.12.2015 – 27.03.2016
Žánr: akce, lovci lidí, dystopia, sci-fi
Tohle anime bylo od začátku jedním z favoritů, i když později nadšení trochu upadlo.
V budoucnosti, přesněji v roce 2071, se energetické problémy vyřešili pomocí „cívek“, díky kterým se získává energie se zdánlivě nekonečného zdroje. Tím je dimenze W, která existuje mimo rozměry X, Y a Z.
Hned na začátku se dostáváme do pořádné akce s Mabuchi Kyoumou, který pracuje pro Marii a odstraňuje ty, kteří obchodují s nelegálními cívkami. A právě při jedné téhle akci potkává Yurisaki Miru, robota, který ale projevuje city, což Kyoumu zmate a má ji za zloděje, protože uteče i s cívkami. Situace se má ovšem úplně jinak, Mira je „dcerou“ profesora Yurisaki Shida, který není zrovna moc oblíbený a jde po něm organizace New Tesla. Cívky by mohli profesorovi pomoci, bohužel Mira se k němu nedostane včas, taky zásluhou Kyoumy, který sice vypadá jako muchy sežerte si mě, ale umí kurevsky dobře bojovat. Kyouma byl jeden z největších sympaťáků. Později jsem si ještě oblíbila prince a princátko, ale k dokonalosti mělo to anime tři chyby.
První byla délka, protože se v podstatě nic nevyřešilo, spousta otázek byla nezodpovězená a takovýmto typům anime krátkost spíše uškodí než cokoliv jiného. Druhou věci, která mě osobně děsně vadila a iritovala mě celou dobu, byla Mabuchiho „žena“, která vypadala s bídou na 10 let. Jakože já chápu, že v anime se věk nedá posoudit, ale proč on kurva stárnul a bylo to vidět a ona byla furt stejná?! Navíc se mi k sobě absolutně nehodili!!!! Pokaždé jsem je viděla jako otce a dceru. Chjo. No a poslední věc byla Mira. Jakože ta její naivita, pasitelnost a snaha věchno zachránit mě občas vytáčela k nepříčetnosti. Naštěstí těchto záchvatů neměla moc, takže se to dalo.
Rozhodně ale tohle anime doporučuju, kdo ho ještě neviděl nebo váhá, určitě neprohloupí, když se podívá.
Hodnocení: 9/10 – bod navíc za prince =)).

Prince of Stride: Alternative

Typ: TV Serie, 12 dílů
Rok: 05.01.2016 – 22.03.2016
Žánr: sport
Nana nastupuje na školu Hounan vlastně jen proto, aby se stala manažerkou klubu Stride, což je sport o šesti členech, kteří běhají po městě přes různé překážky. Jenže zjistí, že klub byl zavřen a zbytek jeho členů ho změnil na šachový klub. Naštěstí Nana není jediná, která se chce přidat do klubu, ale je to i Fujiwara Takeru, kterého si prostě zamilujete, strašně mi připomíná Nanase Haruku z Free!. A aby mohli klub znovu otevřít, musí získat ještě jednoho člena, který je samozřejmě hned na blízku, přimo ve třídě Nany a Takera, jenže ten chce dělat všechno jiného, jen je Stride. Nicméně není mu to moc platné a nakonec po menším závodu ve škole se Stride klub Hounanské akademie otevírá.
Později se dozvídáme proč se vlastně Yagami nechtěl ke klubu přidat, stejně jako se dozvídáme, že Nana, Takeru a Riku mají společnou minulost, na kterou ale zapomněli. Taky zjistíme, že Nanin táta není jen tak obyčejný dělník, ale Nana lásku ke Stridu zdědila zřejmě po něm. Samozřejmě dojde na střet bratrů, který nám ukáže minulost, se kterou se bude muset Riku poprat, pokud chce zvítězit.
Popravdě tohle anime bylo jedinečné v tom, že to bylo něco, co tu ještě nebylo. Na druhou stranu to pro mě bylo strašně rychlé. Jsem ze sportovních anime zvyklá na delší zápasy, zvlášť když je více soupeřů a tohle bylo v podstatě co díl to soupeř. Navíc mě mrzelo, že kromě jedné školy, tam v podstatě nikdo ze soupeřů už nedostal šanci. Ale to je spíš jen taková „kosmetická“ vada. Postavy jsem si vesměs zamilovala všechny, až na Nanu, která mě svou naivitou občas vytáčela, ale šlo to. No a konec mě rozsekal úplně, jakože kvůli tomu dávám i bod dolů, protože ten mě hodně zklamal.
Hodnocení: 8/10.

Boku dake ga Inai Machi

Typ: TV Serie, 12 dílů
Rok: 08.01.2016 – 25.03.2016
Žánr: pocity úzkosti, cestování časem, seinen
Představte si, že máte určitou schopnost. Velmi zvláštní dar, díky kterému se můžete v určitém okamžiku vrátit v čase a zabránit nějaké události nebo katastrofě. Fujinuma Satoru tuhle schopnost má, i když byste to do něj neřekli, protože nemá práci a aby se uživil rozváží pizzu. A právě při jedné zakázce nám ukáže, co umí a zachrání malého chlapce před přejetím náklaďákem. Ovšem nebylo by to anime, aby to bylo jen takhle jednoduché. Vzápětí se dozvídáme, že v Satorově minulosti se odehrála tragédie, když nedokázal pomocí své síly zabránit únosu své spolužačky, ze kterého byl navíc obviněn Satorův kamarád. Do toho všeho, se u Satora objevuje jeho máti, fajn ženská, kterou si ale moc dlouho neužijeme, protože i přesto, že Satoru díky svému daru vidí, že by měl něco změnit., nakonec nepřijde na to co, a posléze nachází svou matku mrtvou. Jak už to bývá z vraždy je obviněn právě on, ale díky svým schopnostem se vrátí v čase, ale o trochu víc, než si představoval.
Abych pravdu řekla tomuhle anime nemám co vytknout. Od začátku až do konce mě tohle anime naprosto pohltilo. Hltala jsem každý díl a vždycky byla na nervy, že to skončilo v tom nejlepším. Charaktery, příběh, celé rozuzlení, hudba, všechno do sebe naprosto perfektně zapadalo.
Hodnocení: 10/10 – jednoznačně.

Divine Gate

Typ: TV Serie, 12 dílů
Rok: 08.01.2016 – 25.03.2016
Žánr: akce, fantasy, game, RPG
Po otevření Divine Gate se náš svět spojil s ostatními, což vyvolalo chaos. Pro obnovení pořádku byla vytvořena Světová rada, která celou věc ututlala, a udělala z ní legendu nebo dětskou pohádku, chcete-li. Ovšem je tu pár vyvolených, se speciálními schopnostmi, kteří se spojili s cílem najít bránu a předělat svět.
Hned v prvním díle se seznamujeme s Aotem, který má schopnost ovládat vodu. Celkem fajn kluk, kterému se zjevuje podivný klučík, ale ani tady není všechno v pořádku. Aotovi totiž neřeknou jinak než vrah rodičů.
Snaží se žít jak se dá, ovšem to by po něm nesměl toužit Arthur, který ho prostě chce do své společnosti. Mimochodem Arthur i Aoto bránu vidí. Aoto by se měl přidat k dvojici, kterou tvoří Akane a Midori, což ale odmítá. Jak jinak.
Nakonec se dozvíme, jak to skutečně bylo, seznámíme se s dalšími postavami, z nichž asi nejlepší je Santa, toho jsem fakt žrala. Jinak celkově dojem takový rozporuplný. Na jednu stranu se mi to anime líbilo až na ten WTF?! konec na stranu druhou mi tam neskutečně vadilo to, jak všechno strašně dramatizovali. Z 20 minutového dílu 18 minut poslouchat tragické hořekování postav, než se uráčí konečně něco udělat. Což mě dost vytáčelo. Taky mě štvalo, že některé postavy nedostaly tolik prostoru.
Hodnocení: když jsem dala Dimensionu 9 bodů za prince tady dávám 7/10.

Phantasy Star Online 2 The Animation

Typ: TV Serie, 12 dílů
Rok: 08.01.2016 – 01.04.2016
Žánr: akce, game, RPG
Jste obyčejný středoškolák, jmenujete se třeba Tachibana Itsuki, říká se vám všeuměl, protože nejste v žádném klubu, ale když vás někdo někde potřebuje, tak vás zavolají, nijak nevyčníváte, nejste moc oblíbený, prostě takový tuctový kluk. Jednoho dne si vás ale k sobě zavolá předsedkyně školní rady, kterou všichni žerou, je strašně milá, hodná, krásná, prostě dokonalost sama a řekne vám, že se stanete víceprezidentem školní rady. Řeknete si ok, sice mě všichni členové rady už teď nenávidí, a mají mě za naprosto neschopného, ale Izumi Rin se prostě neodporuje. A cože budete jako viceprezident dělat? Hrát hru. Hru s názvem Phantasy Star Online 2, která teď frčí a hrajou ji všichni. A proč ji budete hrát? Abyste sdělili své pocity ze hry a napsali, co si myslíte o jejím vlivu na studenty.
Nakonec ovšem nic nepůjde tak hladce, objeví se problémy, které budou muset řešit společnými silami.
Celkově bylo tohle anime hodně velký propadák. Nějak ani nemám chuť k tomu něco víc napsat. Bylo to snad ještě horší než SAO, pokud bych měla k něčemu přirovnat.
Hodnocení: 5/10.

Bubuki Buranki

Typ: TV Serie, 12 dílů
Rok: 09.01.2016 – 26.03.2016
Žánr: spiknutí, mecha, sci-fi
Kazuki Azuma a jeho sestra Kaoruko, kterou jsem měla chuť uškrtit a zabít, žijí se svou matkou a otcem na zvláštním ostrově, ze kterého se nakonec vyklube kus šutru letící ve vesmíru nad matičkou Zemi. Na ostrově se to hemží obřími roboty, jestli chcete, kteří nejsou zrovna přátelští. Ovšem nikomu neubližují, protože spí a pokud by přece jen chtěli, matka sourozenců s nimi dokáže bojovat pomocí svých sil. Jenže klid a pohoda netrvá věčně, vlastně za všechno může v tomhle případě praštěná Kaoruko, která má prostě v hlavě nasráno (já vím, že je malá, ale i tak… Boha!!!) a způsobí katastrofu v podobě probuzení všech robotů. Aby matka zachránila svá dítka, posílá je společně s otcem v Omaimovi, Burankovi, který dokáže ovládat všechny ostatní, ale tvrdě spí.
O deset let později se ocitáme v Japonsku, kam se Azuma vrací, jenže jak už to bývá, nic nejde hladce. V jeho případě je zatknut policií, která má na něho pifku. Teda na jeho mámu, ale tak co už. Z potíží ho ale zachrání kamarádka z dětství Asabuki Kogane s podivnou zbraní zvanou Bubuki, která vypadá jako velká ruka. Jejich klid ovšem netrvá dlouho, protože na Azumu se zaměřila mrcha Banryuu Reoko, která poslala svého čokla Matobai Shusaku, aby je zabil.
Bohužel tak rychle jak mě tohle anime na začátku nadchlo, tak rychle nadšení i odeznělo. Asi nejzajímavější pro mě byla minulost Reoko, kde byla snesitelná a docela jsem si ji oblíbila, stejně jako zbytek její party. Jinak mi to celkově přišlo takové… Jakože něco mi tam k dokonalosti chybělo. Konec byl úplně mimo a i když bude druhá řada, nevím jestli se budu dívat, protože to bude o Azumově sestře, na kterou moc náladu nemám.
Hodnocení: 7/10.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri (2016)

Typ: TV Serie, 12 dílů
Rok: 09.01.2016 – 26.03.2016
Žánr: akce, dobrodružné, elfové, fantasy, magie, military
Portál z paralelního světa se náhle objeví v Ginze, Tokyu. Skrze něj začnou proudit hordy příšer a vojáků ničící vše, co jim stojí v cestě. Japonská obranná jednotka JSDF je okamžitě nasazena a za pomocí moderních zbraní tvrdě potlačí nepřátelskou invazi zpět do portálu. Důstojník Youji Itami je se svým týmem vyslán na průzkumnou misi do nového světa nazývaného jako Zvláštní region, kde jsou nejen elfové, ale i draci a jiná magická stvoření.
Jakože tohle spojení mě moc baví, v druhé řadě se ocitáme u Pina Co Lady (Pinyi) na pikniku, který je ale jen zástěrka pro dohodnutí míru mezi oběma zeměmi, což se ale nelíbí Molt Solu Augustusovi. Než ovšem stihne kdokoliv cokoliv udělat, zemí otřese zemětřesení.
Rozhodně musím říct, že druhá řada je rozhodně lepší než první, akce se tam poměrně rovnoměrně střídá s politikou, některé postavy dostaly víc prostoru, člověk si je stačil buď víc oblíbit nebo naopak. Moje favoritka je například Rory, která byla naprosto dokonalá, trochu mě štvala ze začátku Tuka a úplně jsem nesnášela Tyuule, a doufala jsem že chcípne, čubka jedna, ale bohužel se nestalo. Každopádně, pokud se někomu třeba první řada nelíbila a váhá, neházejte flintu do žita, určitě se podívejte. Navíc to má i dobrý konec, takže nic u čeho byste museli mlátit hlavou o stůl a nadávat, proč to tak stupidně skončilo.
Hodnocení: 8/10.

Hai to Gensou no Grimgar

Typ: TV Serie, 12 dílů
Rok: 11.01.2016 – 28.03.2016
Žánr: fantasy, pararelní svět
Představte si, že se probudíte na místě, o kterém vůbec nic nevíte, obklopeni lidma, o kterých vůbec nic nevíte a co hůř, kromě svého jména si ani nic nepamatujete. Jakože pecka.
Pak se dozvíte, že abyste přežili musíte utvořit tým a naučit se bojovat, i když vlastně ani nevíte proti čemu. Prostě jako v nějaké hře.
Haruhiro, Manato, Moguzo, Ranta, Shihoru a Yume jednu takovou skupinku utvoří a tak jako v každé hře i oni si musí vybrat koho budou představovat.
Další totální propadák o kterém toho moc nenapíšu. Každopádně anime u mě celkově skončilo v momentě, kdy skončila jedna z postav, kterou jsem si oblíbila a vlastně byla to jediná postava, která se z toho anime dala. Konec mě vyloženě nasral, žádné vysvětlení, nic prostě, taky mi neskutečně vadily souboje a hudba k nim, která mi doslova rvala uši, nelogické chování některých postav a celkově mi to přišlo postavené na hlavu.
Hodnocení: 5/10.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o!

Typ: TV Serie, 10 dílů
Rok: 14.01.2016 – 17.03.2016
Žánr: dobrodružné, komedie, fantasy, paralelní svět
Kazuma je typický otaku. Bohužel jednou při cestě z nákupu umírá. Jenže jaké je jeho překvapení, když se ocitne na zvláštním místě a před ním se objeví Bohyně, která mu nabídne život dobrodruha v alternativním světě, tak jak to zná ze svých her. Kazuma v tom vidí novou příležitost, ovšem milá Bohyně se trochu přepočítá, protože když Kazumovi nabídne speciální schopnost nebo zbraň, kterou si může vybrat, on si vybere ji. Ocitají se tak v neznámém světě, kde musí něco dokázat aby vůbec přežili. Netřeba dodávat, že Bohyně Aqua má brzo svůj vlastní „klub“ zatímco chudák Kazuma má co dělat, aby rozhazovačnou Bohyni, která vidí jen prachy, udržel na uzdě. Později se k naší dvojici přidá ještě Megumin, lolitkovská čarodějka, která sice umí kouzlit, ale nečekejte nějak velkou slávu. Čtveřici doplňuje pak Darkness, která mě rozsekávala snad pokaždé, když promluvila, protože většího úchyla jsem snad ještě neviděla.
I když mělo tohle anime i „vážnější“ chvilky, většinou to moc dlouho nevydrželo.
Určitě pokud chcete polechtat bránice a nehledáte nic složitého, podívejte se na to.
Hodnocení: 8/10.

Ajin

Typ: TV Serie, 13 dílů
Rok: 16.01.2016 – 09.04.2016
Žánr: seinen, horor, tragédie
Ajin, bytost, která nemůže zemřít. Nikdo neví proč se tak děje, ale faktem zůstává, že něco takového se musí zkoumat, proto není asi žádným překvapením, že jsou Ajinové loveni jako zvířata a zavíráni do laboratoří, kde se na nich dělají různé pokusy. Samozřejmě hrůzné pokusy, aby se přišlo na to, jak se vlastně věci mají. Nagai Kei je docela obyčejný středoškolák, kterého tyhle věci moc nezajímají, ovšem situace se mění v okamžiku, kdy ho srazí náklaďák a on přesto přežije. Netřeba dodávat, že se z něj stává nový Ajin a tedy lovený druh. Snaží se utéct a při tom mu pomáhá jeho kamarád Kai, kterému je poměrně jedno, čím Kei je. Bohužel Kei je trochu natvrdlý a snaží se věci vyřešit po svém, navíc celou situaci zamotá jeho sestra, kterou jsem nesnášela, Satou, Ajin v ústraní, který nesnáší lidi a snaží se je dostat pod nadvládu Ajinů a v neposlední řadě inspektor Tosaki, který je lovením Ajinů přímo posedlý, zvláště pak chycením Satoua. Netřeba dodávat, že problémy na sebe nenechají dlouho čekat, ale zároveň se ukáže, že Kei není jako ostatní, Satoua odmítne a rozhodne se schovat v malé dědince u lesů, kde doufá, že najde klid, i přesto, že za ním přijde jiný Ajin, který ho prosí o pomoc, aby zabránili Satouovi v jeho šíleném plánu.
Anime je to víc než skvělé, i když má taky své mouchy a hodně lidem nemusí sednout animace, ale rozhodně nelituju a než vyjde další řada, určitě se na něj znovu podívám.
Co bych anime vyčetla je jednak nepřítomnost Kaie, který se mimo pár prvních dílů pozděj už vůbec neobjevil, jeho postava vyšumněla do prázdna, což je podle mě velká škoda, protože byl jeden z těch, které jste si prostě museli oblíbit. Dále je to pak hodně velká nelogičnost v posledních dílech, kdy je na Satoua nasazená jednotka elitních borců ze SWATu, kteří ho mají zastavit, což se jim i daří, ale pak se najednou všechno obrátí a Satou během minuty!!! jen s pomocí brokovnice!!! zabije všech 18, po zuby ozbrojených vojáků, jakoby se nechumelilo! Vážně?!
To mě docela nakrklo, abych pravdu řekla, každopádně je to jen můj názor.
Hodnocení: 9/10.
To je vše, co jsem dodívala, ještě mi chybí Norn 9, Luck and Logic a Haruchika, takže o tom, až někdy později.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.