Cethe

 

O autorce:

Becca Abbott píše od poloviny 90. let, kdy začala psát fanfikci pro různé televizní pořady. Její talent se rozrostl a nedávno začala psát originální beletristická díla. Cethe je její první publikovaný román, ale očekávají se od ní skvělé věci, protože v nadcházejících letech bude publikováno více jejích děl.

 

Žánr: fantasy, magie, romance, BDSM

 

Nara, rasa nelidí, vládla po staletí na Tanyranu. Nejhorší z nich byli naragi, čarodějové, jejichž moc byla neporazitelná. Teprve po příchodu Aramiho Lothlaina, krále Tanyrinu a Požehnaného z Lothu, došlo k zatracení nara ke krvavému konci. Čtyři sta let poté byla země v klidu.

Stefn Eldering je nemladším synem hraběte Shia, posledního z dlouhé a hrdé linie lovců.

Michael Arranz, je synem vévody opovrhovaného h’arananu, který v sobě nese krev naragi. Ze všech h’narů byla jeho rodina sama imunní vůči pronásledování mocné církve Loth, chráněné starodávnou smlouvou.

Za normálních okolností by se cesty Michaela a Stefna nikdy nestřetli, ale okolnosti nejsou vůbec normální. Současný král je idiot, neschopný něco vyřešit, a tak se královstvím začíná šířit hladomor a stále silnější zkorumpované duchovenstvo. Země je na pokraji chaosu.

Severyn, bratr krále, rozhodnutý vzít situaci do vlastních rukou, požádá Michaela o nemožné. Aby se stal tím, čeho se lidé nejvíce bojí. Chce vzkřísit starodávného naragi.

Michael však potřebuje někoho, kdo by spoutal mocnou magii. Potřebuje někoho s čistou krví cethe.
Potřebuje Stefna Elderinga.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.