Zima 2017 – očekávání

Zimní sezóna roku 2017 nám začala a jako vždy je tu přehled anime, na které bych se mohla eventuelně dívat. Upřímě, celkový dojem ze sezóny není nijak valný, oproti loňskému roku je to docela bída, ale třeba něco překvapí.

192189

elDLIVE

Kokonose Chuuta je sirotek, který žije se svou tetou. Je to celkem normální kluk, až na to, že se mu v hlavě ozývá podivný hlas. Jeho normální dny končí ve chvíli, kdy ho teleportují na policejní stanici ve vesmíru, kde mu vedoucí odboru sluneční soustavy, Rein Brickke, řekne, že ho počítač vybral jako jednoho z kandidátů policejních sil. S tím ovšem nesouhlasí Chuutova spolužačka, která je Reineovou podřízenou a řekne, že se na tu pozici nehodí. Chuuta ovšem poslechne hlas ve své hlavě a rozhodne se zůčastnit zkoušek způsobilosti, aby dokázal nejen sobě, ale také Misuzu, že na to má.

194988

Nanbaka (2017)

Pokračování první řady.

193839

Youjo Senki

Anime se soustředí na mladé děvče, které stojí v předních liniích ve válce. Má blond vlasy, modré oči a téměř průsvitnou pleť. Její jméno je Tanya Degurechov a ústy mladé dívky velí armádě. Tanya byl dříve elitní Japonský úředník, ale kvůli tomu, že rozhněval Boha byl znovurzozen jako malá holka.  Tanya na první místo staví kariérní postup a brzo se tak stane nejmocnějším kouzelníkem císařské armády.

195477

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou Hen

V pozdním období Eda, démon známý jako Nečistý král, zabil tisíce lidí. Poté, co byl démon poražen, Rytíři Pravého kříže, bezpečně zapečetili jeho levé oko daleko od pozemků Akademie. Když oko někdo ukradne a k tomu si ještě za rukojmí vezme malou holku, musí Rin a Yukio sebrat všechny své síly, aby zabránili blížící se katastrofě. Spolu se svými přáteli se zaplétají do zlověstného spiknutí, ale nejen to může ohrozit jejich přátelství.

196092

Spirit Pact

Dědic starého známého rodu Exorcistů, Yuu Keika, je postižen chudobou poté, co přišel o své rodiče, a tak je nucen vydělávat peníze jako pouliční věštec. Jedné noci, na smetišti, se setkává s charismatickým Exorcistou Tanmoku Kiem, který bojuje se zlým duchem. Toto setkání se stalo pro Yu Keiku osudovým. Bohužel pro něj je sražen autem a stává se z něj duch. A právě v tu chvíli přichází Tanmoku, který mu nabízí dohodu.

174409

Tales of Zestiria the Cross (2017)

Pokračování první řady.

180178

Chain Chronicle: Haecceitas no Hikari

V zemi Yuguto si lidé mysleli, že půda, kterou obývají je jeden svět. Ve skutečmosti je ale rozdělena do několika oblastí z nichž každá má svého krále. I když se mezi oblastmi občas vyskytnou nějaké rozepře, králové zasednou ke kulatému stolu pro udržení míru a rovnováhy. Ovšem to platilo pouze do doby než se objevila skupina temných monster…

190691

Super Lovers 2

Pokračování první řady.

193363

ACCA 13-ku Kansatsu-ka

Monarcha království Dowa, které je rozděleno do 13 států, slaví své 99. narozeniny. Těchto 13 států má mnoho agentur, které jsou řízeny obří organizací známou jako ACCA. V ACCE je Jean Otis druhý ve velení inspekčního orgánu. Jeho agentura má deset lidí umístěných v každém ze 13 států, s centrálou v hlavním městě. Sledují všechny činnosti ACCA po celé Británii, a uchovávají údaje o úřadu každého státu směrem k centrále. Jean také často podniká služební cesty z hlavního města do ostatních okresů, aby zkontroloval situaci a pracovníky.

195434

Little Witch Academia (2017)

V Akademii pro mladé čarodějnice (Jošinari Jó) se setkáváme s Akko, čerstvou studentkou prestižní Kouzelnické školy Luna Nova, kterou magie fascinovala již od dětství. Život ve škole čar a kouzel ovšem není to, co čekala. Její pokusy o oživení a ozvláštnění konzervativního kouzelnického světa se ovšem setkávají pouze s nedůvěřivými pohledy. Na její straně stojí pouze spolubydlící a nejlepší kamarádky v jedné osobě Lotte a Suzie. Jednoho dne se pak znenadání škola dostává do velkého nebezpečí. A jediný, kdo dokáže akademii ochránit, je Akko se svými přáteli. (převzato z Akihabary)

195628

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! 2

Pokračování první řady.

No a to je asi vše.

Co se možná podívám a možná i dodívám je ještě tohle:

Akiba`s Trip The Animation
Urara Meirochou
Gabriel Dropout
Onihei
Chiruran: Nibun no Ichi
Piace: Watashi no Italian
Marginal #4 Kiss Kara Tsukuru Big Bang

4 thoughts on “Zima 2017 – očekávání

 1. Youjo Senki jsem viděla první díl a dost mě to odradilo. Fakt nevím a moc tomu nedávám. Zkusím mrknout ještě na pokráčko. Ale jsem ráda za další některé. Určitě Nanbaka – to je dobrá prča 🙂 Myslela jsem, že asi nebude co koukat, ale minimálně tak tři čtyři anime se budu dívat určitě… 🙂
  Díky za přehled, zrovna jsem předevčírem přemýšlela, co bude a nebude a voalá— Vládce umí číst myšlenky a máme to tady 🙂

  1. Já se na Senki docela těším, ale už jsi druhá, od které slyším, že to stojí za houby. Tak uvidíme. Jinak s Nanbakou určitě souhlasím, i když pro mě je tahle sezóna dost slabá. když si vezmu, že minulý rok jsem měla co sezónu to cca 25 anime, tak jsem dost propadla =)). Ale jinak není za co, každopádně není to přehled jako takový, ale jen ty anime, co se budou líbit mě, takže to musíš brát taky s rezervou =))).

   1. JJ, vím, že máme rozdílné „chutě“ v některých věcech, ale ve spousty dalších se shodnem. Tak se nebojím toho, že by tvůj výběr byl špatný. 🙂

    1. Tak to jsem ráda, že se můj výběr líbí =)). Jinak uvidíme, na co z toho budu nakonec koukat =)).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.