Léto 2017 – závěr

Je tu první část uzavření ještě letních a jarních sezón, které už ale nebudu rozdělovat a dám to do jednoho. Ještě mi chybí asi 14 anime dodívat, ale kdy to bude netuším, a taky nevím, kdy se mi podaří sesmolit recenze =))).
Ale tady už máte první půlku =)).

 

Vatican Kiseki Chousakan

Počet dílů: 12
Typ: TV série
Předloha: novela – autor Fujiki Rin
Studio: J.C.Staff
Roberto a Hiraga jsou vyšetřovatelé Vatikánu, kteří se zaměřují na „zázraky“. Když začne socha Panny Marie ronit slzy, a lidi volají, že je to Boží zázrak, jsou povoláni Roberto s Hiragou, aby zjistili, zda jde skutečně o zázrak nebo o zásah člověka. A tak zatímco Hiraga sleduje stopy pomocí vědy, Roberto se noří do knížek a starých spisů a hledá jakýkoliv důkaz. První případ nás tak zavede do kostela, kde jedna z tamních řádových Sester tvrdí, že otěhotněla s pomocí Boží. Během vyšetřování zjistí, že kostel má mnoho tajemství a ukrývá velké zlo. Samozřejmě nejen v tomhle případě, ale i v těch dalších jim jde o život, a během jednoho případu má Roberto vážně na kahánku.
Opening: 7/10.
Ending: 6/10.
Hudba: 8/10.
Charaktery: 10/10 – v podstatě se tam výrazně ukazoval jen Roberto, Hiraga, Loren a u těch nemám sebemenší výhradu
Seiyuu: 10/10 – opět bez výhrad
Celkové hodnocení: 9/10 – dala bych 10/10, bohužel to hlavní tam dořešené není a pochybuju, že bude druhá řada, takže my, co nečteme novely, máme smůlu. Jinak se mi na tom líbilo i to, že oba hrdinové mají nějakou svoji minulost, ale není to příliš předramatizované a skutečně se chovají jako dospělí lidé, což je oproti všem anime se středoškolskými hrdiny docela příjemná změna. Ještě na závěr, pokud čekáte nějakou drsnou akci a spoustu magie a vymítání, tak se na to nedívejte, anime se spíš blíží víc ke klasické detektivce než něčemu ve stylu Supernatural.

 

Katsugeki/Touken Ranbu

Počet dílů: 13
Typ: TV série
Předloha: hra
Studio: ufotable
Pokud jste viděli Touken Ranbu: Hanamaru a nelíbilo se vám, protože bylo defakto o ničem a bojovalo se jen velmi zřídka, spíše to bylo celé o soužití v Citadele, a vy jste raději chtěli tu akci, tak neházejte flintu do žita, respektive Katsugeki, protože to je naopak jen o té akci a do Citadely se podíváme jen párkrát zběžně. Příběh se tentokrát (na rozdíl od Hanamaru, kde se to točilo okolo mečů Okity Soujiho) soustředí na meče Hijikaty Toshiza, přičemž Izumunokami Kanesada, představující katanu, je leader druhé skupiny, kterou mistr Saniwa (a kterého jsme neměli v Hanamaru možnost vidět), posílá do minulosti, aby zabránili armádě démonů, chcete-li, změnit historii. Kane a Horikawa ovšem nejsou jediní členové týmu, a i když si myslím, že třeba Tonbokiri nebo Yagen mohli dostat víc prostoru, nedělali zase až takové křoví, jak to občas v takových případech bývá. Jinak příběh je spíš epizodní, ucelovat se to začíná až ke konci, kdy se to všechno točí jen kolem Kaneho a Horikawy, aneb co dělat, když máte možnost se znovu sejít se svým mistrem, který zemře, a i když víte, že tím změníte historii, přece jen chcete jeho smrti zabránit? Je pravda, že ke konci mě pak docela štvala melodramatičnost hlavně Horikawy. Ale jako celek super, nehledejte v tom nějaký spešl příběh, je to prostě bojovka s krásnými bishíky bez ženských a je to místy i vtipné, takže se nejen pokocháte ale i pobavíte.
Opening: 8/10
Ending: 6/10
Hudba: 10/10 – hodně se mi líbila
Charaktery: 8/10 – pár much to mělo
Seiyuu: 10/10 – bez výhrad
Celkové hodnocení: 8/10 – líbilo se mi to víc než Hanamaru, určitě má cenu se na to podívat, pokud máte rádi akci, ale celkově mi vadil ten konec, a taky to, že tam víc nebyla ukázaná první jednotka, která byla zajímavější než druhá, i když jasně, anime se točilo kolem té druhé… Ale i tak =)).
Další série:
Gekijouban Katsugeki/Touken Ranbu – nemělo by to snad být shrnutí, tak se nechme překvapit
Touken Ranbu: Hanamaru – TV série 12 dílů (již vyšlo)
Zoku Touken Ranbu: Hanamaru – TV série – pokračování první řady (mělo by vyjít v Lednu příští rok)
Touken Ranbu: Hanamaru – Makuai Kaisouroku – MOVIE – shrnutí první řady (vyjít by mělo letos v Prosinci)

 

 

Jigoku Shoujo: Yoi no Togi

Počet dílů: 12
Typ: TV série
Předloha: manga
Studio: Studio Deen
Na tohle anime jsem se strašně těšila. Jednak je to po dlouhé době zase něco zajímavého, a taky je konečně dořešena věc s Michiru a Enmou Ai. A i když se to může zdát ohrané, pořád se objevují nové a nové příběhy… Bohužel, to vše jen asi do 6 dílu? Teď už nevím. Pak je to jen opakování některých starých dílů, což mě teda nehorázně zklamalo. Víc k tomu asi netřeba psát, když není v podstatě co. Na začátku vyřešíme pár případů, uzavřeme příběh Michiru a podíváme se na její minulost, dozvíme se, že je nástupkyní Enmy, a to je všechno.
Opening: 7/10
Ending: 5/10
Hudba: 8/10
Charaktery: 8/10 – nějaké mouchy byly zvlášť u Kikuri, ale jinak super
Seiyuu: 9/10 – bod dolů právě za Kikuri jejíž hlas mě neuvěřitelně rval uši
Celkové hodnocení: 10/10 – do šestého dílu – od šestého 0/10 – tam není co hodnotit, když vidíte staré díly, na které se můžete podívat normálně. Btw, abych nezapomněla, pokud chcete anime trochu pochopit, předchozí řady musíte vidět, jinak vám to moc smysl dávat nebude.
Další řady:
Jigoku Shoujo – TV série – první řada – 26 dílů (2005 – 2006)
Jigoku Shoujo: Futakomori – TV série – druhá řada – 26 dílů (2006 – 2007)
Jigoku Shoujo: Mitsuganae – TV série – třetí řada – 26 dílů (2008 – 2009)

 

Princess Principal

Počet dílů: 12
Typ: TV série
Předloha: originál
Studio: Actas, Studio 3Hz
Zpočátku jsem měla z tohoto anime obavy, ani jsem se na něj nechtěla dívat, ale už první díl překvapil. Pak jsem se trochu obávala, aby se to nezvrtlo v dramatickém prohrabávání jejich minulostí, k čemuž naštěstí nedošlo, aspoň ne v takové míře, když už to leze na nervy, a i když to mělo své mouchy a konec byl děsně melodramatický, určitě nelituju toho, že jsem se na to podívala. Příběh se točí okolo pěti děvčat v různém věku, různého postavení a z různých zemí, které pracují pro vládu jako špionky. Příběhy jsou to epizodní, i když na pozadí celého příběhu jde o mnohem více, což ukáže konec anime. Psát k tomu víc by asi prozradilo celkově děj, takže pokud máte rádi špionské anime, holčičky, spiknutí a intriky, určitě mrkněte.
Opening: 9/10
Ending: 8/10 – jeden z mála, co se mi docela líbil i vizuálně
Hudba: 10/10
Charaktery: 7/10 – tady je to hodně na hranici, hlavně Beatrice a princezna hodnocení sráží, jinak Dorothy a Ange byly super, podle mě Chise mohla mít víc prostoru, ostatní charaktery taky, některé byly podle mě zbytečné, jiné mohly dostat víc prostoru
Seiyuu: 9/10 – bod dolů za Beatrice
Celkové hodnocení: 8/10 – anime bylo super, určitě doporučuju, ale… Některé charaktery mohly být víc rozvinuté, konec byl hrozně uspěchaný a v podstatě se základní myšlenka nedořešila.

 

 

Jikan no Shihaisha

Počet dílů: 13
Typ: TV série
Předloha: manhua od Pon Jea
Studio: Project No.9
U toho platí, méně je někdy více, a některé věci by se do anime podoby dávat neměly. Byť je to skvělý nápad, a ze začátku se to může zdát akcí nabité anime se slušným záporákem, po druhém díle zjistíte, že skutek utek. Postavy se chovají dětinsky za jakýchkoliv okolností, celou dobu tam řeší jen svoje vztahy, zvláště pak Mina k Victorovi a hlavní záporák se ukáže až ke konci, kdy to stejně jde do kelu. O co v anime vůbec jde? Victor a Kiri Putinovi jsou otec a syn (Victo je otec), kteří bojují proti démonům požírající čas. Stalo se vám, že chcete čas vrátit? Že se vám něco nepovedlo a chcete to změnit? Klidně můžete, ovšem za cenu vlastního života. Victo, který právě díky jednomu takovému démonu má na kahánku, protože čím víc magie použije, tím víc omládne, až se nakonec vypaří, bojuje s Kirim proti těmto démonům, díky čemuž se dostanou až na začátek celého problému.
Opening: 8/10
Ending: 5/10
Hudba: 6/10
Charaktery: 0/10 – nikdo! Nikdo z nich se nechová normálně. Všichni se tam chovají jak pubertální spratci s vylízaným mozkem
Seiyuu: 7/10 – po delší době hodně výhrad, zvláště Mina neuvěřitelně lezla na nervy
Celkové hodnocení: 2/10 – dva body za nápad, a za to, že jsem manhuu kdysi četla a v té době se mi docela líbila (asi nějaké pomatení smyslů). Jinak pokud si nechcete kazit chuť a náladu, ničit si své mozkové buňky a riskovat demenci, tak se na to určitě nedívejte.

 

 

Shingeki no Bahamut: Virgin Soul

Počet dílů: 24
Typ: TV série
Předloha: hra od Cygames
Studio: MAPPA
Pokračování úspěšné první řady, kdy se podařilo Favarovi s pomocí Amiry porazit Bahamuta, ničitele všeho. O deset let později je Favaro nezvěstný, Kaisar je kapitánem rytířů, a celý svět se změnil díky Chariosovi XVII, který vedl válku proti démonů a andělům, úspěšně, a obě rasy si podrobil, zotročil a zahnal do temných koutů. Jenže jsou tací, kteří mu tohle nikdy neodpustí, a tak z těch temných koutů spřádají plány na pomstu a obnovení své původní slávy. Takhle to zní super, a když vezmete v potaz první řadu, tak si řeknete „jo, temná fantasy, nabitá akcí, plná intrik a zákeřných zvratů“… Možná by to tak bylo, kdyby to nekazila jedna postava, díky které se ze super anime stal těžce podprůměrný brak a pro mě největším zklamáním snad za posledních pět let. Tou postavou je Nina Drango, která asi měla svou tupostí a přílišným optimismem dodat anime šťávu a ukázat, že i v temném koutu může být světýlko naděje, jenže ona je taaaaaaak neuvěřitelně pitomá, až to bolí. Navíc, co to ku*va má být s tou její přeměnou?! To se díváme na pubertální školní anime nebo na temnou fantasy? To je druhá věc, co autorům neodpustím. Ok, měnit se ve draka je zajímavé, ale způsob je přinejmenším trapný a hodí se spíš do jiných anime. Druhá věc, co mě srala, bylo, že se to pak zvrtlo v rádoby dramatickou romaci. Ano, Nina a Charioce se do sebe zabouchnou, a i když je to hajzl, tak klasické klišé, Nina ho miluje, tak ho musí chránit, i když na druhou stranu ho chce zastavit, protože chce zničit všechno a ublížit lidem, které má ráda. Haaaaa… Nevím, jako neříkám, že se záporák nemůže zabouchnout, ale v některých případech se to prostě nehodí. To je, jakoby se Biba zamiloval do Ayame (Koutetsujou no Kabaneri) nebo třeba Madara do Sakury (Naruto). Prostě někam to nepatří.
Opening: 5/10 – ten se mi těžce nelíbil, naštěstí druhý je lepší, takže aspoň nějaký bod
Ending: tak ten už si ani nepamatuju
Hudba: 8/10 – ta jediná šla
Charaktery: 6/10 – hodně sráží Nina, Bacchus, Gabriel, pak i Johana, Alessand, prostě postupně charaktery hodně upadaly. Nejúžasnější byla Rita, která to držela nad vodou, a neuškodilo by, kdyby měla víc prostoru.
Seiyuu: 8/10 – asi kromě Niny nemám výhrady
Celkové hodnocení: 5/10 – chtěla jsem dát 6, ale ne, tohle anime si to nezaslouží, zvlášť, když je pokračováním úžasného Genesisu.
Další série:
Shingeki no Bahamut: Genesis – TV série – první řada – 12 dílů (2014)
Shingeki no Bahamut: Manaria Friends – TV série – stejné obsazení – ????

 

 

Boku no Hero Academia – 2 season

Počet dílů: 25
Typ: TV série
Předloha: manga od Hirokoshi Kouhei
Studio: Bones
Pokračování první řady, kterou začínáme turnajem, ve kterém se proti sobě postaví třídy UA, aby ukázali, co v nich je. Samozřejmě není žádným překvapením, že nejvíc pozornosti na sebe strhne třída A, zvláště pak Todoroki, o kterém se toho postupně dozvídáme víc, Midoriya, který sice vůbec ještě neumí ovládat svou sílu, ale snaží se a Katsuki, který je ještě uřvanější než v první řadě. Samozřejmě se objeví i nové postavy, a některé z nich se objevují až do konce řady, ale jinak se to vesměs točí jen kolem třídy A. Po turnaji jsou pak hrdinové posláni k profíkům, aby se naučili něco víc, no a právě tam se Midoriya naučí ovládat nejen svou sílu, ale společně s Todorokim a Iidou narazí na nebezpečného protivníka. Ano, Shigaraki stále plánuje pomstu ze stínů a je ochotný obětovat vše. Taktéž se dozvídáme něco více o All Mightově síle, a o tom, kdo v pozadí tahá za nitky a jak se to dotkne Midoriyi.
Opening: 8/10 – oba jsou ucházející
Ending: 6/10
Hudba: 8/10
Charaktery: 8/10 – má to své mouchy, ale to se v těchto typech anime dá očekávat. Osobně mě třeba hodně zklamal charakter Momo, od které jsem toho čekala víc, naopak dost mi lezl postupem času na nervy Mineta, od kterého jsem to ale čekala a Katsuki, který se snad neumí bavit normálně a jen řve. Jakože v manze mi to nevadí, tam ho neslyším, ale v anime, kdy to posloucháte pořád je to pak i dost nepříjemné. Taky Iida docela klesl, ale naopak miláček je Todoroki, je úplně úžasný a Tokoyami na kterého se moc těším ve třetí řadě =)). Zbytek je asi takový klasický průměr.
Seiyuu: 8/10 – taky až na pár výjimek nemám výhrady
Celkové hodnocení: 10/10 – i když to má mouchy nebojím se dát 10, protože si to podle mě zaslouží. Když si vzpomenu na první díly, kdy jsem měla chuť to zahodit, je to obrovský krok dopředu, a jsem ráda, že se to neřadí mezi ty anime, kdy se hlavní hrdina, naprostá lama, který přijde k nějaké super-truper síle, nechová pořád jako kretén, ale snaží se a dokonce jeho snaha přináší i výsledky.
Další řady:
Boku no Hero Academia – předchozí – TV série 13 dílů (2016)
Boku no Hero Academia 3 – pokračování – TV série – ????
Boku no Hero Academia – 2 OVA (2016)

 

 

Gamers

Počet dílů: 12
Typ: TV série
Předloha: novela od Aoi Sekiny
Studio: Pine Jam
Hmmmmm… Co k tomuhle napsat. Na tyhle anime se vždycky dělá blbě recenze, aspoň pro mě, protože jsou to ty anime, které mě zaujmou na danou dobu, kdy se na ně dívám, trochu se u toho pobavím, a jakmile je dodívám a zahodím, tak na ně zapomenu. A pak pište na něco takového s odstupem času recenzi, když si z toho pamatujete jen matné záblesky =)). I když bych o tom asi nenapsala moc ani kdybych se na to zrovna dodívala, protože prostě jsou anime, na které se recenze dělat nedají, protože vlastně nevíte o čem psát.
Takže tohle anime shrnu do jedné věty. Amano dostane od nejkrásnější holky na škole, Tendou, nabídku, aby s ní byl ve školním klubu, konkrétně v herním klubu a společně s ostatními se pak dostali na nějaký turnaj. Co k tomu víc napsat. Amano napřed odmítne, ale pak souhlasí, a jak už to bývá v takových to anime, je tam nějaký rival, kamarádka z dětství, nějaký ten milostný úhelníček, a prostě tak.
Opening: 7/10
Ending: 5/10
Hudba: 7/10
Charaktery: 7/10 – jasně, že u těchto anime to nebude 100%
Seiyuu: 8/10
Celkové hodnocení: 7/10 – jako neříkám, že podívat se na to je ztráta času. Určitě to bude mít i své fanoušky, kteří na to nedají dopustit, přesto, pro mě osobně, je to kategorie podívat – pobavit – zahodit – zapomenout.

 

 

Isekai Shokudou

Počet dílů: 12
Typ: TV série
Předloha: novela od Inuzuki Junpei
Studio: Silver Link
Háááá, poslední dobou začínám zjišťovat, že asi stárnu nebo už jsem toho viděla tolik, že mě jen málo co dokáže fakt zaujmout. Ať je to jak chce, doplatilo na to i tohle anime, byť má super nápad, restaurace, která se jednou za týden otvírá pouze pro hosty, kteří nejsou z lidského světa, kde se vaří ty nejlepší jídla a vládne tam klid a pohoda, stejně jako možnost seznámení nás s různými bytostmi, a ty bytosti zase seznámení se sebou samými. Je to takové okénko do duše, zpovědnice, dalo by se říct. Bohužel charaktery jsou… Nevím no, snad kromě kuchaře a dračice mě nikdo nezaujal, spíš naopak, docela srazily mé hodnocení. Celkově nečekejte žádný ucelený příběh, spíš epizodovky, které se zaměřují na různé charaktery. To je asi vše, co k tomu napíšu.
Opening: 8/10 – určitě krásný vizuálně
Ending: 7/10
Hudba: 7/10
Charaktery: 5/10
Seiyuu: 5/10 – dost mi někteří vadili
Celkové hodnocení: 7/10 – anime je určitě krásné vizuálně, za to body navíc, stejně jako za nápad a tu omáčku okolo. Samotné maso bylo hodně tuhé a občas špatně stravitelné, dalo se to udělat líp a chutněji.

 

 

Isekai wa Smartphone

Tohle anime jsem pak nakonec vzdala, protože to zabrousilo do klasické klišoidní blbosti, nehledě na to, že seiyuu mi vadily možná víc než příběh, který byl… Fakt se všem omlouvám, ale prostě poslední dobou mám asi nějaký jiný vkus =))).
Opět anime, co jsem nedodívala, protože to nějak ztratilo svou šťávu. Nevím, možná to pak zkusím znovu, a třeba se můj názor změní. Už se to párkrát stalo =)).

 

 

Saiyuuki Blast

Počet dílů: 12
Typ: TV série
Předloha: Manga od Kazuiy Minekury
Studio: Platinumvision
Nevěřte popiskům. Nikdy. Když Saiyuuki vycházelo popisek mimo jiné zněl „…a vše se blíží k nevyhnutelně tragickému konci…“. Po tomhle už člověk čeká jen to nejhorší, a pak… Světe div se, heuréka! No, ale abych příliš nespoilerovala a nepředbíhala. Sanzo, Goku, Hakkai a Goyjo se pomalu ale jistě blíží ke konci své cesty, a čím více míří na západ, tím víc potkávají démonů, kteří napadají nejen je, ale i vesnice a lidi kolem. Po jistých potížích se dostávají do chrámu, kde Sanzo potká další Sanzu, která hlídá další svitek, Sharaku, která brání pomocí vytvořené bariéry vesnici před démony, kteří chtějí svitek ukrást. Bohužel, jednoho krásného dne je bariéra zničena, ale to není konec všem problémům. Do hry vstupuje Kougaiji a Dokugakuji, kteří musí svitek ukrást, aby Kougaiji zachránil svou matku. Když už to vypadá, že hůř být nemůže, objevuje se někdo, koho nikdo nečekal a nám je známý z OVA Saiyuki Gaiden, a to Nataku, který si, stejně jako Goku, nepamatuje, že by se kdy znali, a všem okolo pěkně pocuchá fasádu. No, a protože tohle všechno nestačí, Sanzo a jeho parta dostanou za úkol, aby zastavili experiment, který má na svědomí ta pinda Gyokumen. Takže Sanzo, stejně jako ostatní, si neodpočinou, a jejich cesta ani zdaleka ještě neskončila…
Opening: 10/10 – všechny Saiyuuki mají skvělé openingy, jako jedna z mála sérií, která si úroveň drží pořád hodně vysoko
Ending: 8/10
Hudba: 10/10 – to samé jako OP
Charaktery: 9/10 – bodík dolů za Gokua, kterého jsem nikdy moc neměla ráda
Seiyuu: 9/10 – opět Goku
Celkové hodnocení: 10/10 – jako nemůžu jinak. Miluju celou tuhle ságu, stejně jako ostatní díla Kazuiy Minekury. Jen upozorňuju, že je potřeba vidět předchozí řady, abyste pochopili, o co jde. Saiyuuki Gaiden je ve zkratce obsažen v téhle sérii, ale i tak doporučuji se podívat na „plnou“ verzi, protože je to vlastně počátek všeho a nejlepší ze Saiyuuki. Závěrem snad jen můžu dodat, že doufám v další řadu.
Další série (chronologicky, ne jak to vycházelo):
Saiyuuki Gaiden – 3 OVA a 1SP (2011)
Saiyuuki Reload: Burial – 3 OVA (2007) – delší díly, kde se seznámíte s postavami (důležité pro budoucí děj)
Gensoumaden Saiyuuki – 50 dílů TV série (2000 – 2001)
Saiyuuki Reload – 25 dílů TV série (2003 – 2004)
Saiyuuki Reload Gunlock – 26 dílů TV série (2004)
Saiyuuki Reload Blast – 12 dílů TV série (2017)
Saiyuuki – 2 OVA – alternativní verze (1999) – asi nejhorší verze, protože z toho udělali harémovku
Saiyuki Requiem – MOVIE – vedlejší příběh (2001) – film můžete najít i pod názvem – Gekijouban Gensou Maden Saiyuuki: Requiem – Erabarezaru Mono e no Chinkonka
Gensou Maden Saiyuuki: Kibou no Zaika – OVA (2002)
Na poslední tři se můžete podívat klidně po shlédnutí celé série nebo během. Nijak na nic nenavazují a jsou spíš jen doplňkem.

 

 

Made in Abyss

Počet dílů: 13
Typ: TV série
Předloha: manga od Tsukushi Akihito
Studio: Kinema Citrus
Velmi zajímavý počin s neotřelým příběhem. Ve světě, kde je kolem obrovské propasti postaveno město, se lidé živý tím, že slézají do propasti a hledají vzácné artefakty, které pak prodávají. Těmto lidem se říká Hledači a nejlepší z nich nosí bílé píšťaly. Samozřejmě, že do propasti nemůžete jen tak sestoupit. Každá úroveň je nebezpečná nejen bytosmi, které tam žijí, ale i vlivem na lidské tělo. Příběh se točí okolo Riko, jejíchž matka byla právě Bílou píšťalou a ztratila se právě někde v propasti. Riko, která jednoho dne najde (nebo spíš on najde ji), chlapce-robota, kterého pojmenuje Reg, ještě netuší, jak jí její nález změní život. Reg má totiž s Riko společného víc, než se na první pohled zdá, a Riko taky není jen obyčejná malá holka, co se žene za snem. Jejich cesta za nalezením odpovědí na hromadu otázek, tak může začít.
Opening: 10/10 – nádherný nejen po hudební, ale i vizuální stránce
Ending: 7/10
Hudba: 100/10 – úchvatná, jeden z nejlepších OST
Charaktery: 8/10 – mouchy tam byly
Seiyuu: 10/10
Celkové hodnocení: 7,5/10 – hned vysvětlím proč. Anime je to fakt super, ale… Jednak musím v prvé řadě říct, abyste se nedali odradit tím, že si řeknete „na to se dívat nebudu, protože jsou tam děcka“. Tady pozor, může to docela mást, protože i když se zdá, že je to spíš pro ty mladší, příběh se s ničím nepáře a hlavní postavy si zažijí své, až jsem i já místy dost čuměla. A to je jeden z důvodů, proč srážím bodík. Místy to bylo až, až, až moc. Jakože kdyby to bylo v nějakém „dospěláckém“ anime, asi by mi to až tak nevadilo, ale tady to bylo občas opravdu hnané až za hranice únosnosti. Další věc, která ovlivnila mé hodnocení, je konec. Jakože na otevřené konce je člověk zvyklý, ale tady se v posledních dvou dílech vyrojilo ještě víc otázek, na které jsme odpověď nedostali, a to člověk čekal, že když má poslední díl 50 minut, něco se dozvíme =(((.

 

 

The Reflection

Počet dílů: 12
Typ: TV série
Předloha: Stan Lee a Nagahama Hiroshi
Studio: Studio Deen
Superhrdinské anime ve spolupráci Stana Leeho, jehož znají snad všichni fanoušci komiksů a superhrdinů. Pro ostatní, kterým tohle jméno nic neříká, se anime asi líbit nebude. Pro mě to byl příjemný zážitek, i když taky žádná pecka. No a příběh samotný není o ničem jiném než o tom, jak se čtyři superhrdinové dají dohromady, aby chránili svět před superpadouchy =)).
Opening: 6/10
Ending: 10/10 – tady je jedna z mála výjimek, kdy ED byl o 100% lepší než OP
Hudba: 6/10 – ta musím říct, že se mi moc nelíbila, zvlášť ta písnička (už si nepamatuju, jak se jmenuje), co tam hrála pořád dokola
Charaktery: 8/10 – některé byly poměrně otravné, asi jako ve všech superhrdinských věcech
Seiyuu: 10/10
Celkové hodnocení: 8/10 – jen v podstatě proto, že jsem fanoušek a byla to zase nějaká změna

 

 

Nana Maru San

Počet dílů: 12
Typ: TV série
Předloha: manga od Sugimoto Igury
Studio: TMS Entertaiment
Stiskni tlačítko, pokud znáš odpověď. Každá setina může rozhodnout o vítězi nebo poraženém. To je motto tohoto anime. Shiki je naprostá nula, šikanovám svými spolužáky, nevýrazná nicka, prostě klasika. Ovšem v jedné věci má potenciál, a toho si všimne Mari, členka kvízového klubu, která na Shikiho zatlačí a řekne mu, ať se stane členem klubu, protože na to má. Mariiným cílem (a samozřejmě všech ostatních, co jsou v klubu) je totiž vyhrát světovou kvízovou soutěž. A Shiki může být právě tím posledním dílkem skládačky, který jim chybí. Samozřejmě, jako u podobných anime tohoto druhu, přijdou pochyby, zklamání, opětovné nabuzení a nakonec… Nechte se překvapit. Ale i když je to poměrně předvídatelné anime, tak vás přesto pobaví a zaujme, takže to nebude ztráta času.
Opening: 8/10
Ending: 6/10
Hudba: 8/10
Charaktery: 8/10 – takové klasicky klišoidní
Seiyuu: 10/10
Celkové hodnocení: 7/10 – jak už jsem psala, není to žádná pecka, protože je to poměrně předvídatelné, ale určitě neprohloupíte, když se na to podíváte. Dozvíte se i něco nového, můžete si i zasoutěžit, takže i potrápíte mozeček =)).

 

Co musím ještě dodívat:

Kakegurui
Centaur no Nayami
Youkai Apartment
Balroom
Dive
Hitorijime
Keppeki Danshi
Boruto
Little witch
Atom
Starmyu 2
Kado
Natsume 6

4 thoughts on “Léto 2017 – závěr

  1. k Vaticanu jsem byla ze zacatku celkem skepticka ale chytlo me to a teda dala bych si pokracovani. Celkem me zajima ten pribeh na pozadi. Ke zbytku jsem se jeste nedostala… porad mam resty z predchoziho roku. Editace krade moc z meho i tak kratkeho volneho casu.
    Btv nektere snad ani koukat nebudu. Nejak jak me neoslovi kresba nebo hlavni hrdinove tak muze byt pribeh jaky chce a proste to nejde

    1. Vatican mě teda zaujal hned. Já mám takové ráda, i když to bylo pomalejší, u tohoto typu anime mi to vůbec nevadí. A zase to bylo jiné i v tom, že to bylo po dlouhé době skutečně „dospělácké“ anime. A ano, taky bych ráda druhou řadu, která by se zaměřila na to v pozadí =)). Ale, spolubojovník =)). Mě zase kradou čas překlady, ale teď jsem měla hodně volna, tak jsem se snažila dohnat resty =)). Navíc v podzimní sezóně se dívám jen na 6 anime, takže zívačka =)).

      1. jo to ja vubec nestiham. deti kradou moc casu a pak se po nocich odreagovavam nad photoshopem. uz to chtelo zacit delat neco konstruktivniho. Ale co aspon se na to pak muzu kouknout na cele. vzdy postahuju prvni dily abych nezapomnela na co jsem vlastne chtela koukat a casem po jejich zhlednuti zhodnocuju jestli jo nebo ne. Momentalne jedine co sleduju celkem pravidelen jsou slamaci. ale i u tech obcas mivam pauzy kdy me nebavi cekat nez neco dodelaji co jsem v manze uz cetla pred nejakou dobou.

        1. Jo tak u OP jsme na tom stejně. Jak už mám mangu načtenou dopředu, tak si nechávám několik dílů dopředu, protože mě pak nebaví čekat než vždycky dojedou nějaký důležitý souboj. Tak to jo, jak jsou děti, tak to je zase jiná. Ale aspoň se odreaguješ u něčeho, co tě baví =)).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.