Jaro – 2016 – první dojmy

Joker Game

Tohle byl můj jasný favorit už od začátku a i po prvním díle jím samozřejmě zůstal.
Hudba, kresba, bishíci jsou jen třešničkou na dortu. Je sice pravda, že v tom prvním díle nedostaly ostatní charaktery moc prostoru, ale rozhodně musím vyzdvihnout Miyoshiho, jehož uvažovaní a dedukce mi občas naháněly strach. Taky musím říct, že se mi líbí ta kombinace, kdy je tam 8 vycvičených špiónů. kteří chladně kalkulují jen, aby dosáhli svého, nehledě na tom, kolika lidem ublíží a Sakuma, poručíka Císařské armády, pro kterého je čest nadevše a špiony přímo nesnáší. Určitě jsem zvědavá, co bude dál, každopádně myslím, že tohle anime mě nijak nezklame. OP byl velmi slušný i co se týče po vizuální stránce, takže doporučuju zkouknout.
Pro ty, co neumí japonsky (protože anglické titulky mi program automaticky vyhodí), tak tam jde v podstatě o to, že Sakuma si chtěl zahrát Poker s ostatníma. Dopadlo to tak, že ani jednou nevyhrál. Jenže pak se dozvěděl, že v podstatě nehráli Poker ale Joker Game, kde šlo o to, že ostatní radili druhým ale tím stylem, že každý z nich musel poznat, jestli je to pravda nebo lež. A Sakumovi se to značně nelíbilo. Ne to, že prohrál, ale to, že musí ostatní pořád podvádět a nikdo už neví, co je pravda a co lež.

Bungou Stray Dogs

Další jasně horký favorit a opět žádné zklamání.
I když jsme během prvního dílu poznali pouze tři charaktery nelze jinak, než si je oblíbit. Všechno bylo vysvětlené poměrně dobře, nebylo to zmatené ani nijak uspěchané, kresba a hudba jen dokreslovaly celkový dojem. Co se týče tří hlavních postav, tak Atsushi, který to neměl v životě moc lehké přišel (jak už to tak bývá) ke všemo jako slepý k houslím, když zachránil Dazaie, který se topil v řece. Atsushi se později dozvěděl, že to pako, které vytáhl z řeky a které si libuje v sebevraždách je ve skutečnosti členem Vládní agentury, která bojuje proti napřirozeným věcem. A samozřejmě nebyl by to hlavní hrdina, kdyby do toho nebyl nijak zapletený. Poslední postava, která se nám během prvního dílu více ukázala byl Kunikida, který je přesným opakem ztřeštěného a nerozvážného Dazaie. A jenom jako dodatek, ending rozhodně nepřeskakujte, je to jeden velký ship =)). Opět vydařený OP po hudební i vizuální stránce.
Opět vysvětlím. Atsushi právě naříká na břehu řeky nad tím, jak je hladový, že nemá kde spát, vyhodili ho ze sirotčince a uvažuje nad tím, že okrade prvního člověka, který projde kolem něj, když uvidí v řece plavat nohy. Sice se tomu zpočátku brání, ale nakonec tam skočí a muže zachrání. Tím mužem je samozřejmě Dazai, který ho ještě seřve za to, že mu překazil sebevražedný pokus, načež se na druhém břehu objeví Kunikida, který zase seřve Dazaie za to, že je to vymaštěné sebevražedné pako a kdo ho má furt hlídat.

Endride

Další anime na které jsem se dost těšila, i když už to nebyl horký favorit jako v případě prvních dvou.
Shun je poměrně veselý mladý muž, který miluje kameny a žije se svou matkou archeoložkou a otcem, který je vědec, poměrně spokojený život. Vše se ale mění v okamžiku, kdy otec Shuna nedorazí domů na své narozeniny, aby to oslavili, a Shun se tak rozhodne, že si pro milého taťku dojde, protože slova jako „ne“ nebo „nemám čas“ na něho fungovat nebudou. Bohužel, když Shun vejde do kanceláře (btw, firma patří Shunově otci), zjistí, že tam nikdo není, ale do oka mu padne velmi líbivý modrý kámen, na který si musí prostě nutně sáhnout (nezájem, že je schovaný za sklem). A jak už to bývá, kamínek to není obyčejný a Shuna to vtáhne do jiného světa, rovnou do vězení, kde je zavřený princ místní říše Endra, jménem Emilio. Ten se pokus zabít krále, který je zapletený do smrti Emiliového pravého otce, což mu samozřejmě Emilio nehodlá odpustit. Bohužel při pokusu o vraždu si ani neškrtne a skončí tak ve vězení. Tady už se mi OP tak moc nelíbil.
K ukázce asi netřeba nic dodávat. Shun si jde pro taťku a skončí úplně někde jinde. To je ale pech. I když… Záleží jak se to vezme =))).

Mayoiga

Tak na tohle anime jsem byla taky hodně zvědavá a zatím po prvním díle můžu říct ano.
Skupina mladých lidí, rozličného věku, postavení a pohlaví, kteří se navzájem neznají, sedí v autobuse a jedou vstříct novým začátkům. Proč? Protože jsou něším vyjímeční a společnost je nějakým způsobem odvrhla a oni chtějí jen žít v klidu a míru. A kam to jedou? Do vesnice, která není zakreslená nikde na mapě, nikdo o ní nic neví atd… A určitě všichni věříme tomu, že to bude tak růžové, jak si všichni představují. po prvním seznámení, kdy si stihnete zapamatovat max. prvních pět postav, na sebe první problémy nenechají dlouho čekat. Pravdou je, že už teď tam mám tři oblíbence a jednu krávu o které vím, že ji budu nesnášet až do konce, ale výhoda je tu v tom, že těch postav je tolik, že vás prostě jedna blbka nerozhodí (ono jich tam teda bude víc, ale mužská část populace to zdárně vyvažuje). Kresba je příjemná, hudba všechno jen dokresluje. Bez OP nebo si ho aspoň nepamatuju.
Netřeba asi nic dodávat, jen že ta zvonkohra je něco jako ukolébavka a zpívá se v ní o utržených končetinách a mrtvolách.

Seisen Cerberus: Ryuukoku no Fatalités

Opět něco, na co jsem byla hodně zvědavá a příjemně překvapilo.
Všechno začíná tím, když se rodinka mágů pokouší zapečetit hodně zlého draka. Kdo hádá, že se jim to nepodaří, vyhrává lízatko. Každopádně tatík nějak spojí srdce draka se svým synem (který přežije – jak jinak) a my se posouváme dál, kdy si Hiiro nakráčí do města s velkým mečem na zádech a drsným výrazem. po určitých věcech se ocitne tváří v tvář rytířům místního uzurpátora a jeho poskoka kočičí (bo, co má byt jako za zvíře) idiotky, která mi fakt lezla na nervy a my zjišťujeme, že Hiiro není tak cool, jak se zpočátku zdálo. Ovšem překvapením zdaleka není konec…
Drsný Hiiro a jeho příchod do města + místní uzurpátor a ta idiotka.

Gyakuten Saiban: Sono „Shinjitsu“, Igi Ari!

(můžete to najít i pod názvem – Ace Attorney)

Taky jsem se docela těšila a příjemně překvapilo.
Naruhodo je mladý obhájce, který hned v první den svého nástupu, řeší případ vraždy svého kamaráda, díky kterému se vlastně stal obhájcem. Popravdě nejde k tomu víc napsat, protože vlastně celý díl je o tom, jak se snaží dokázat jeho nevinu, i když má jen velmi málo důkazů a musí vařit z vody. Jak to dopadne, a jak případ rozluští se sami podívejte. Kresba není nijak dokonalá a hudba taky nic moc, ale je to poměrně vtipné a taky můžete hádat společně s Naruhodem.
Ukázku dávat nebudu, ono popravdě by nebylo ani co ukázat, abych toho moc neprozradila, stačí, když mrknete v bočním menu o řádek výše, kde jsem vypisovala na co se těším a přidávala k tomu trailery.

Boku no Hero Academia

Na tohle anime jsem byla dost zvědavá, bohužel poměrně zklamalo. mangu jsem nečetla, takže jsem nevěděla do čeho jdu, ale čekala jsem skutečně něco víc. První díl je vlastně jen o tom, jak Izuku, hlavní hrdina, který se nenarodil s předpokladem stát se hrdinou, pořád jen fňuká, všichni kolem mu ubližují, ale on to přece jen nevzdává a snaží se stát tím vysněným hrdinou. Mmm, jakože počkám si na druhý díl, ale pokud to bude ve stejném duchu, tak rovnou říkám ne, protože sice ufňukánci mi vadí míň než ufňukanky, ale všeho moc škodí.
Bez ukázky
 

Hundred

Další anime zkouknuté ze zvědavosti a další poměrně velké zklamání.
Nebo spíš takhle, nápad a celkově omáčka kolem vypadá zajímavě. Hayato, který nastupuje na Little Garden, což je škola na lodi (nebo město), kde se trénují lidi se speciálními zbraněmi Hundred, aby bojovali proti mimozemšťanům, kteří napadli Zemi. Všechno bylo super, dokonce i jeho spolubydlící Emil (Emilie) je celkem snesitelá a docela mě bavila, ovšem veškeré nadšení zplasklo jako mýdlová bublina potom, co se při zahajovacím ceremoniálu ukázaly ty tři pičky, alias královna a její dvě podrž tašky. A jak jinak to mohlo dopadnout, než že královna vyzvala Hayata na souboj…
Ukázka zbraní a trénink.

Kuma Miko

Na tohle jsem mrkla jen ze zvědavosti a kupodivu se mi to i docela líbilo.
Malá Machi, která žije ve svatyni s mluvícím medvědem, chce vyletět z hnízda a jít žít do města, aby taky poznala svět. Bohužel není to tak jednoduché, jak se zdá.
Anime je to hodně vtipné, má to pěknou kresbu a příjemnou hudbu.
Ukázku dávat nebudu, protože jak mi jde video jen bez titulků, nic byste z těch vtipů neměli.

Pan de Peace!

Zkouknuté jen ze zvědavosti a doporučuju. 3-minutová oddechovka o Minami, která miluje chleba v jakékoliv podobě a když nastupuje na střední, doufá, že potká stejné maniaky jako ona =))).
Protože je to anime tak krátké, tak rovnou celý první díl =)).

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Tak tohle je hodně velké zklamání.
Ani o tom moc nenapíšu, protože prostěěě…
Subaru jde večer ze sámošky a najednou je přenesen do jiného světa, aniž by věděl kým nebo proč. Netrvá dlouho a dostane se do sporu s místními výtržníky a od smrti ho zachrání holka s kočkou a bílými vlasy. A to je asi všechno, co na tom bylo zajímavé. Pak se tam jen kecá, kecá, kecá, Emilia nezavře pusu a pořád kecá, až to jde člověku na nervy, protože skutek utek. Kresba byla průměrná, hudba taky, OP nijak nezaujal.
Subaru se dostává do problémů a přichází „záchrana“.

Sousei no Onmyouji

Další anime, na které jsem byla hodně zvědavá, zatím ale nevím, jestli budu sledovat.
Rokuro jako jediný, když byl malý, přežil jeden masakr a od té doby se zařekl, že nechce mít s exorcismem nic společného, protože nebyl dost silný, aby zachránil své kamarády, a to i přesto, že z rodiny exorcistů pochází. Život se mu mění v okamžiku, kdy se mu do cesty připlete Benio, která exorcismus považuje za svůj úděl. Samozřejmě problémy na sebe nenechají dlouho čekat, a když dva malé sourozence napadne jedna stvůra a Benio při její likvidaci neuspěje, Rokuro si uvědomí, že musí zakročit, jinak se bude historie opakovat. netřeba si dodávat, že jeho síla daleko předčí i tu Beniinu a ta je z toho náležitě vyplesklá.
Rokuro zachraňuje Benio a děti a ukazuje svou sílu.

Kabaneri

Na tohle anime jsem se docela těšila, ale že to bude až taková pecka jsem nevěděla.
Tohle anime vás doslova smete, jako ty parní vlaky, co tam jezdí. Celé to podtrhuje dokonalá hudba, efekty a kresba. Charaktery zatím nemůžu moc posoudit, každopádně Ikoma, typický hrdina, si mě získal svým sebevědomím a logickým uvažováním. Mumei taky vypadá, že by se mi mohla líbit, asi akorát nebudu mít ráda Ayame (tuším, že se tak jmenovala). Každopádně…
Svět sužují Kabaneri, tvorové podobní zombíkům, kteří mají srdce schované pod „železným pláštěm“, takže se dají těžko zabít, ba co víc, když někoho pokoušou, člověk se v netvora změní taky. Lidé se před nimi ukryli do stanic a jediné spojení mezi nimi je pomocí parních vlaků. A v jednom z těch vlaků přijede do Ikomovi stanice právě i záhadná Mumei se s vým doprovodem. Co malá holka skrývá si můžem jen domyslet podle scénky na konci, každopádně Ikoma, jako snad jediný ve stanici, se nechce pořád jen schovávat a zbaběle utíkat, ale chce bojovat a proto si vytváří novou zbraň proti Kabane, kterou dostane příležitost využít právě v momentě, kdy jeden parní vlak, který mířil do jeho stanice napadnou po cestě Kabane. Mimochodem, ta scéna, kdy plně rozjetý vlak narazí do polozdviženého mostu je asi nejlepší scéna, co jsem za poslední dobu viděla.
Anime hodně, ale hodně připomíná Kyojina. V podstatě skoro všechno vám ho připomene. Musím ale podoktnout, že Kyojin (kterého jsem teda ani nedodívala) zdaleka nedosahuje kvalit Kabaneri.

Flying Witch

Opět další hodně velké překvapení.
Makoto se stěhuje po dlouhé době na vesnici za svým bratrancem a malou sestřenicí. Zpočátku se to jeví jako obyčejné anime, které by mohlo nudit, prostě něco ze života a žití městské holky na vesnici, ovšem vše se mění v okamžiku, kdy jde Makoto s malou na nákup a zastaví se u košťat. Dovedete si asi představit, jaké bylo pak pro Chitose překvapení, když se Mako najednou na koštěti vznesla! A překvapením nebyl konec. Nao, Keiova kamarádka, u které Kei právě byl viděla, jak Makoto spolu s Chitose letěli na koštěti a přistáli před jejím domem, jakoby se nechumelilo.Nutkno podotknout, že její výraz stál fakt za to.
Celé tohle anime je velmi příjemné, jak hudbou, tak charaktery i kresbou. Všechny si prostě zamilujete, nenudíte se. Když to skončilo, tak jsem si říkala „vážně? To už je pryč 20 minut?“. Rozhodně doporučuju, pokud si chcete u něčeho odpočinout a lehce se pobavit.

Hai-Furi (High School Fleet)

Tohle bylo spíš jen ze zvědavosti.
Pokud máte rádi holčičí anime a spoustu moře, tak se podívejte. Stylem mi to přípomínalo Girls und Panzer jen na moři. Prvních cca 15 minut je docela nuda, v podstatě sledujeme Mako a Maki (tuším), které bydlí v podstatě na moři a jejich snem je stát se modrými mořskými panami, což jsou holky, které plují na různých lidích. Hmmm… A to je asi všechno co k tomu napíšu. Kresba byla příjemná, většinu charakterů bych označila jako otravné a hudba taky nic moc. Ale pokud se vám líbil Girls und Panzer, popříadně Aria a nechcete vidět žádného kluka, tak si to pustte.
 

Kiznaiver

Znáte to mušketýrské heslo „jeden za všechny všichni nza jednoho“?
Tak tady to platí doslova. Katsuhiro, který je totální flegmouš a necítí bolest je najednou společně s dalšími svými spolužáky vtažen do podviného experimentu, při kterém jde v podstatě o to, že spolu s ostatními vybranými sdílí své zranění. Prostě je to jako když vám někdo flákne a ránu ucítí i další lidi. Něco, co fakt chcete. Každopádně až na hodně podivný OP jak po vizuální tak po hudební stránce, bylo anime super, jen budu mít asi problém s Katsuhirovou kamarádkou (jména otravných pipek se mi zapamatovávají fakt blbě), ale jinak ostatní se mi zdáli poměrně fajn. Co ještě napsat? Určitě to, že Katsuhiro má nějaký „vroubek“ z minulosti, o kterém se toho sice moc nedozvíme, ale napoví nám to, že Katsuhiro asi bude ještě něco víc. Jo a místy mi taky připadalo, jakoby si u toho autoři šlehli, obzláště u scény v „nemocnici“ =))).

Sakomoto desu ka?

Tak do tohoto anime jsem šla s tím, že se na to stejně nebudu dívat, ale!!!!
Praštěnější anime jsem ještě neviděla! Bože, to je taká ptákovina, že to prostě musíte vidět! Kromě toho je Sakamoto bishík jako prase a jsou tam shonen-ai náznaky jak sviňa. Každopádně… O tomhle se ani nebudu nijak moc rozepisovat. Protože to nemá asi cenu. Sakamoto je nejvíc cool na světě a i když mu ostatní hážou klacky pod nohy, vždycky z toho vyjde ještě „kůlovitěji“. Prostě Sakamoto…
 

Shounen Maid

Abych pravdu řekla, tak u tohoto anime vůbec nevím jestli budu sledovat. Jakože to anime je super. Je vtipné, charaktery jsou úžasné, ale já mám prostě problém v tom, že mezi nima vidím vztah, což jaksi nejde, nebo spíš vím, že nic nebude, takže bych na konci byla zklamaná =))). Ne, teď vážně. Určitě s na to podívejte, protože je to hrozně vtipné a velmi příjemné.

Super Lovers

Po dlouhé době nějaké zajímavé shonen-ai. Haru přijíždí za svou dost šílenou matkou, která bydlí daleko od civilizace, a tam zjišťuje, že má nového „brášku“, který to jako malý neměl vůbec jednoduché a chová se jako divoch. Haru si ho ale postupně získává svou milou a starostlivou povahou, takže se z něj nakonec stanou přátelé a jak určitě tušíte, pozděj i něco víc. Taky se dozvíme, že ani Haru to neměl jednoduché kvůli svým zvláštním očím, které jsou mimochodem nádherné, což mu řekne i Ren. Díl příjemně odsípá, charaktery jsou skvělé, hudba i kresba to celé jen podtrhují.

Gakuen Toshi Asterisk II

Pokračování první série, která mě sice na začátku nadchla, ale nadšení šlo s posledními díly do háje. Ovšem zdá se, že ve druhé řadě už by se snad tolik nemusely řešit vztahy a podobné věci, které mi v první řadě vadily, takže by to snad mohlo být lepší. Jinak druhá řada začíná tam, kde skončila první, tudíž uprostřed turnaje a Ayato s Julis čelí dalším dvěma silným soupeřům. Ayato má ovšem tu nevýhodu, že po posledním zápase ještě není úplně zotavený kvůli síle, kterou použil.

Ushio to Tora II

Opět pokračování, kdy se Ushio a Tora ženou za Hakumenem no Mono, aby ho zničili, ovšem hned v prvním díle se vyskytne dost velký problém, kterému ti dva budou muset čelit. Jinak všechno zůstalo při starém, op stejně debilní jako v první řadě, Asako a Mayuko stejně otravné a na přesdržku jako v první řadě, akorát tahle má být kratší, tak snad to v pohodě zvládnu až do konce, protože u té první řady jsem se ke konci tak nudila, že jsem měla co dělat, abych to dodívala. Tohle je zrovna jedno z těch anime, které bych stáhla na pouhých 24 dílů a dost.

Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?

O tomhle se moc nerozepíšu, protože jsem to ani nedodívala, jak mě to děěěěsně nudilo. V podstatě jde o to že do Hidekiho, který hraje online hry se zamiluje jeho spoluhráčka a vyzná mu lásku. Jenže Hideki z předchozích špatných zkušeností prostě lásku ve hře už nebere. Netřeba asi dodávat, že ona holka je jeho spolužačka, ale ve skutečnosti je děsně stydlivá (přesný opak než ve hře)… Prostě nudáááá. Jakože tohle není něco, co by mě zrovna chytlo a udrželo.

Macros Delta

Abych pravdu řekla, Macrossy byly vždycky divné. Zpívat abych dodala sílu, zabránila válce, bojovala proti robotům je… Dívné. Prostě divné. A Delta je navíc i hodně zmatená. Jakože cca do poloviny to jde, ale pak se najednou objeví nepřítel, chvilku se bojuje na zemi, pak ve vzduchu, kde než se zorientujete, kdo je vlastně kdo a kdo proti komu bojuje už jste zase na zemi, kde je to ještě víc chaotické. Do toho se hlavní hrdinka, která se chce za každou cenu stát Walkyrií, což jsou právě ony zpěvačky, nehledě na to, že všude kolem všechno vybuchuje a je to samý nepřítel s úsměvem na tváři a tím svým pitomým srdíčkem ve vlasech, které mě celou dobu iritovalo vtrhne dopostřed vřavy a začne zpívat… Chjoooo… Netřeba dodávat, že ji po pár sekundách musí zachránit kluk, který normálně pracuje v překladišti, ale tak nějak se do celé téhle věci zapletl a snaží se právě onu zpívající blbku se srdíčkem zachránit. Důvod, proč jsem se dodívala a zkusím i další díl, byli neskutečně sexy záporáci. Navíc celkově je kresba velmi povedená a ty co zpívají taky celkem jdou a písničky jsou poměrně příjemné na poslech.

Kuromukuro

Na tohle jsem byla hodně zvědavá a zatím můžu říct, že se mi to líbilo i přesto, že tam bylo několik naprostých nelogičností (já vím, v anime nemám hledat logiku, ale tohle bylo už vážně hodně) a zřejmě to bude klasicky klišoidní aneb reinkarnovaná princezna, její zachránce, nepřítel, kamarádka, rivalka atd… No uvidíme co bude dál, každopádně určitě kresba a zase trochu odlišný styl mecha tomu dávají bodík navíc. Hudba taky nebyla nijak protivná a charaktery zatím celkem šly.

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge

Na tohle jsem se podívala ze zvědavosti a musím říct, že jsem byla docela zklamaná a v půlce to vypla a ani to nezachránily ty BL momentky, které tam byly. Jakože čekala jsem, že to bude mnohem vtipnější, ale v tomhle ohledu je rozhodně lepší Kuma Miko nebo Flying Witch. Tohle bylo takové… Nemastné, neslané, prostě nic neříkající.

Nuwa Chengchang Riji

Tak, i když jsem na tohle anime zvědavá, nic o něm nenapíšu, protože zatím jsem neměla možnost nikde moc ho najít.

 

Magi: Sinbad no Bouken (2016)

Když jsem se dozvěděla, že Sinbad bude mít sérku, byla jsem přímo nadšená! Mé nadšení pak trochu opadlo, když jsem zjistila, že prvních 5 dílů bude vlastně jen opakovačka dávno vyšlých OVA. No a nakonec jsem byla zklamaná úplně, protože i když je to opakování první dva díly vyšly s několika týdením spožděním.
Každopádně pokud chcete vidět prvních 5 dílů série a nechcete čekat, podívejte se na OVY.

Big Order (2016)

Hmmmm, tak u tohoto nevím. Jakože jsou tam poměrně zajímavé schopnosti, ale už mě tam během dvou dílů stačilo nasrat tolik postav, jako už v žádném anime dlouho. Počínaje tou, co se snaží hlavního hrdinu zabít, konče jeho straaaaašně nebohou sestrou, která ho miluje a div se z něho neudělá jen co ho vidí. A samozřejmě jako spořádaný bratr by pro svou strašně ubohou sestřičku udělal cokoliv, a prostěěěě… Pfůůůů…
Každopádně tohle bylo poslední anime, které jsem z jarní sezóny zkoukla.
Je toho víc než dost, ale úplně se děsím léta, protože tam je toho ještě víc!
Jen se na to podívejte:
15 anime, co budu sledovat 100%, tam prostě není co bych vyhodila
a dalších 14 anime, co budu sledovat na 90%.
Už se vidím, jak to budu stíhat, protože je to skoro jednou tolik, co sleduju teď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.