Léto – 2016 – první dojmy

Jelikož během těch 10 dní, co jsem byla pryč vyšlo skoro všechno, na co jsem se chtěla dívat, tak tady máte první část dojmů.

Samozřejmě to není všechno, ale je toho tolik, že se musím dívat postupně a vkládat to sem po částech.

Amaama to Inazuma

187336

Chtěla jsem to jen zkusit, ale je to ten typ anime, na který se podívám, až to bude celé venku, protože mě to nijak výrazně nezaujalo.
Příběh se točí kolem učitele, který se stará o svou malou dcerku poté, co mu umřela žena. A jako učitel nemá moc čas, takže kupuje jen polotovary a se svou dcerou nikdy společně nejí.
Jednoho dne na procházce narazí na holku, která je jeho studentkou, a která miluje jídlo, i když neumí zrovna moc vařit. Náhoda nebo osud svede tyhle tři dohromady do restaurace, která patří její mámě, a protože tam není, je nucená hostům uvařit. Nakonec se jí to povede a všichni tři si dají slib.
Pokud chcete oddechovku, něco pro nudné večery, tak určitě to není špatná volba, ale na mě je to až moc nuda, tak si počkám, až to vyjde celé.
Opening nic moc, ale to u těchto anime většinou bývá.

New Game!

184558

Aoba, která vypadá, že jí není víc než 10, nastupuje do firmy, která se zabývá „výrobou“ her. Dostane se do týmu, kde má každý své místo a každý svůj jedinečný charakter.
Asi netřeba nic dodávat, opět nic světoborného, opět něco, u čeho nemusíte přemýšlet a můžete na to koukat třeba při žehlení.
Opět Opening nic žhavého.

Shokugeki no Shouma: Ni no Sara

187426

Začínáme tam, kde jsme skončili a hned v prvním díle čeká Soumu těžký soupeř. Dokáže vyhrát?
Kdo má rád vaření, trochu toho ecchi, bishíky a bishinky, humor i akci, určitě mrkněte.

Arslan Senki: Fuuken ni Ranbu

187329

Dostáváme se konečně k něčemu pořádnějšímu, aneb jedna z mých topek.
Opět pokračujeme tam, kde jsme skončili, Arslan se pokouší získat zpět své město a zároveň porazit Hermese, získává nové přátele, Gieve se vrací zpět ze svého úkolu a nepřináší zrovna nejlepší zprávy, ale to pořád není to nejhorší, co je čeká. Jak si poradí Arslan a jeho přátelé s tím, že se v pevnosti objeví jeho otec Andragoras, který utekl z vězení a řekne mu svou krutou podmínku?
PS.: Po druhém díle doufám, že Andragoras chcípne hodně bolestivou smrtí, protože je to fakt kokot. Chudák Ari.
Opening nebyl tak dobrý jako v první řadě, ale vizuálně hodně povedený.

91 Days

79160

Další má topka.
Angelo je jako malý svědkem vraždy svých rodičů a svého mladšího brášky. Přísahá pomstu mafiánské rodině a hlavně muži jménem Nero Vanetti. Jak se zachová, když ho konečně po několika letech najde?
Bez openingu zatím.

Days

80431

Těžce „yaoistické“ sportovní anime =)). Ne, teď vážně.
Kazama, který je sportovně nadaný, jednoho dne pozve svého spolužáka Tsukushiho na futsal, protože jim chybí jeden hráč. Tsukushi přijme (i když osobně netuším proč), ale ukáže se, že je totální a neskutečná lama. Protihráči ho podceňují, Kazamovi spoluhráči z něj nejsou moc nadšení, ale Tsukushi je nakonec dostane a překvapí svou houževnatostí a touhou se nevzdávat. Uvědomí si, že i když je lama, tak to byla docela zábava a hned se přihlásí do fotbalového klubu (IQ tykve). Samozřejmě to hned na prvním tréninku totál posere, ale protože to nechce vzdát, přemluví kapitána, aby mu dal ještě jednu šanci.
Jako sportovní anime nemám nad čím přemýšlet, jen doufám, že nebude taková lama celou dobu =).
Opening neurazil, ale nic, po čem bych vyloženě toužila.

Ozmafia

187488

Kraťas, který je poměrně zábavný, určitě na něj mrkněte, popisovat nemá cenu.

Taboo Tattoo

187101

Zase anime na které jsem se těšila, i když první díl mě až tak nenadchl, jak jsem čekala. Některé mangy by měly zůstat jen jako mangy, kvůli prožitku, protože podle mě ne všechno, co je anime je dobré. Tohle je zatím ten případ. Manga se mi moc líbila, ale jak to vidím rozpohybované a slyším jejich hlasy, není to ono.
Uvidíme ale co dál, určitě to jen tak nezahodím.
Jinak si teda představte, že jste kluk, který trénuje bojové umění, má smysl pro spravedlnost a jednoho dne vidíte, jak nějací týpci ohrožují bezdomovce. Co uděláte? Samozřejmě bezdomovci pomůžete. A co za to dostanete? Tetování. Ve chvíli, kdy vás jen tak ze srandy napadne holka a zmlátí vás bez toho, aniž by vás vyslechla, se dozvíte, že tetování je vlastně nová supertajná zbraň. A váš poklidný školní život je v čudu.
Hodně vizuálně povedený opening, hudebně asi průměr.

Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin

184119

Military fantasy anime, které prvně překvapilo tím, že tam není žádná otravná ženská, jak to bývá zvykem. Všechny chary si hned oblíbíte, a i když je první díl spíš jen takový seznamovací a moc vám neřekne, tu hlavní pointu pochopíte. Ikta a jeho přátelé jsou z království, které je ve válce z jinou zemí, bohužel, po ztroskotání lodě a zachránění princezny skončí právě na nepřátelském území.
Vypadá to zajímavě, potenciál to má, tak snad to něco nepokazí.

B-Project: Kodou Ambitious

186640

Jedna ze tří nebo 4? idolovek a jak už bývá zvykem, vyskytuje se tam otravná pipka, která zkazí všechnu srandu. Tohle zas až tak hrozné nebylo, až na to třpitění alá Edward a její naprosto ujeté představy, ale kupodivu mi tak nelezla na nervy a kluci z ní hned nebyli pomalu udělaní, jak to většinou bývá a neslíbili ji pomalu modré z nebe. První díl zatím vcelku ušel, uvidíme, co dál, ale zatím to vypadá, že to dodívám.
Klasický Opening u těchto anime, nic co by zaujalo, ale zároveň neurazí.

Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen – Mirai Hen

80433

Kdo viděl předchozí část, pak je pro něj skoro povinnost se podívat na tohle pokračování. Hned z prvního dílu je jasné, že to bude stejně šílené, jako předchozí řada a stejně krvavé. Setkáme se se známými tvářemi, ale i s úplně novými a s některými se hned i …. Nebudu spoilerovat, mrkněte =)).
Opening zatím nejlepší z toho co jsem viděla, jak po hudební, tak i po vizuální stránce.

Fukigen na Mononokean

186710

Máte rádi youkaie? Klidný příběh? Znáte Natsumeho? Pak určitě šáhněte po tomhle anime. Ashiya má tu smůlu, že hned prvních sedm dní na střední škole stráví na ošetřovně. Důvod? Malá (velká), roztomilá chlupatá koule, kterou vidí jen on. Samozřejmě se jí chce hned zbavit, protože ji považuje za zlo a čistě náhodou narazí na leták, kde se píše o jisté čajovně s vymítačem. Ashiya samozřejmě neváhá, ale ke konci, když se na to podívá zase z jiné stránky pozná, že se možná choval až zbytečně hrubě a ta chlupatá koule, co mu znepříjemňovala život, mu bude možná i chybět.
Anime má povedenou animaci, i když moc přebarvičkovaou a jde to vidět i na openingu, ale tak všechno odpustíme, pokud to bude mít solidní příběh.

D.Gray-Man: Hallow

184557

Další věc na kterou jsem se moc těšila. Nemůžu říct, že by mě to zklamalo, ale kdo nečetl mangu, tak asi bude trochu tápat, protože od konce původní řady se až do začátku druhé řady, událo ještě pár podstatných a důležitých věcí. Každopádně, animace pěkná, seiyuu, kterých jsem se původně bála sedly na všechny postavy, dokonce i Miranda mi už nevadí tak jako v původní řadě, každopádně bojím se trochu toho, jak to bude dál, když to má mít jen 13 dílů.

Fudanshi Koukou Seikatsu

185960

ˇUdajně shonen-ai, bohužel kraťas v tomhle odhledu nikoho moc neuspokojí, každopádně je to poměrně vtipné a výhoda je v tom, že je to za chvilku zhlédlé, takže se nic nestane, pokud se na to podíváte =)).

Hitori no Shita: The Outcast

187505

Anime na motivy manhuy, vypadá poměrně slibně, jen mě docela v tom prvním díle srala Baobao. Každopádně, asi není moc fajn, když se vracíte do svého rodného městečka, abyste navštívili hrob svého dědy a najednou zjistíte, že ho někdo vykopal, navíc se objevila holka, co tvrdí, že je vaše starší sestra a aby toho nebylo málo, když se jdete večer podívat na bývalý hrob narazíte na lupiče ze kterého se vyklube (nebudu říkat kdo), a taky na zombíky!!!
Opening po hudební stránce byl naprosto příšerný, i když to zezačátku vypadalo slibně, co se týče vizuální stránky, tak asi průměr.

Qualidea Code

180458

Tohle anime je poměrně zklamáním. Čekala jsem něco víc, ale je to podprůměr. Ničím nevyniká, protože takových anime, kdy svět zničí neznámá forma života a pár hrdinů, kteří nějakým způsobem získají zvláštní síly, musí pak chránit naši palentu, je spousta. Charaktery jsou ploché, přesně takové, jaké byste v tomhle anime očekávali, takže prostě nevím co dodat. Uvidím ještě druhý díl, ale zatím pochybuju, že u toho vydržím.

Rewrite

187368
Popravdě řečeno, jak jsem se na tohle anime docela těšila, tak mě chuť rychle přešla. Charaktery stupidně klišoidní, na oči přes půl obličeje jsem si taky odvykla o příběhu, který byl patrný hned z prvního dílu, ani nemluvě. Za mě tohle anime určitě ne a vážně blahopřeji těm, kdo u něho vydrží až do konce.

Battery

187330
sportovní anime a jasná volba. Ovšem nečekejte nic ve stylu Dia no Ace, Haikyuu, Kuroko a jiné. Tohle anime si jede svým tempem a spíš než o sportu samotném to bude o postavách a jejich vztazích, což je zase příjemná změna a osobně jsem za to moc ráda. Hlavně půjde o ústřední dvojici Harada Takumi a Nagakura Go, kdy jeden je z věhlasného klubu, zatímco druhý spíš z „béčkového“. Dokáží přesto k sobě najít cestu a vytvořit Battery (nadhazovač + chytač)? Jen doufám, že aime nebude mít nějakých 13 dílů, protože pak bych se obávala celkové kvality.

Berserk

187489
No, když pominu grafiku ze které mě občas vážně hodně bolely oči, jak byla místy strašně ostrá, asi k tomu nebudu dodávat nic. Prostě Berserk – plno krve, démonů, násilí, brutálnosti a jiných věcí.

Hatsukoi Monster

186727
Ehm. Popisek se mi zalíbil, tak jsem si řekla, že se na to podívu. Už nikdy více. Ono by to možná mohlo být vcelku zajímavé a vtipné, ale Kaho byla… Maj Gad!!!! Už nikdy víc, jen si na ni vzpomenu a mám osypky až na prdeli!!! Stručný popis – Kaho, která se stěhuje je úplná trapka a při stěhování jí spadne věc, která patří jejímu bratrovi a kutálí se kutálí až se dokutálí na hlavní silnici a blbka Kaho na ní vletí aniž by se rozhlédla (to jí je kurva 5 let?! Fuck!). Bohužel jí před smrtí zachrání kluk, do kterého se hned zamiluje. Jenže on je páťák ona je tuším na střední. Což to by mi ani nevadilo, ale vadí mi naprosto nesmyslné chování postav viz Kaho, která je úplně dementní!

Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen – Zetsubou Hen

188390
Mám ráda Danganronpu, nedám na ni dopustit, zvlášť na první řadu, ale tohle byl… Trapas… Jako charaktery byly prostě „danganronpovské“ ani mi tak nevadilo to, že první díl byl o ničem, jen jsme se seznamovali s postavami, ale co mi asi vadilo byla ta rádoby učitelka, která se objevila i v prvním díle Mirai-henu – POZOR SPOILER – kde naštěstí chcípla.

Orange

184497
Docela zajímavé anime o partě kamarádů, jednom přestupujícím studentovi a zvláštním dopisu z budoucnosti. Co byste dělali, kdyby vám jednoho dne přišel dopis od vás samotných, ale z budoucnosti, kde vás své starší já prosilo, ať napravíte své chyby a zabráníte tragédii?

PazuDora Cross

183138
Tohle asi nebude pro každého, ale mě se tyhle blbůstky líbí, takže určitě se budu dívat. Ani nevím, co bych o tom napsala…

Saiki Kusuo no Psi Nan (2016)

187171
Vtipný kraťas o tom, jak se Saiki vypořádává se svým životem, jakožto ten, který ovládá telekinezi, telepatii a já nevím, co ještě =).

Cheer Danshi!!

187483
Pro mě asi nejvtipnější anime sezóny, které asi taky nebude pro každého, ale mě jednak zaujalo zajímavé pojetí, jakože roztleskávači, taky teplé podnebí, které z toho čiší a celkově se mi líbí charaktery a jsem zvědavá, co bude dál. Haru a Kazu jsou přátelé a oba chodí do Judo klubu, který vlastní Haruův děda. on sám byl velmi slibný judista, ale kvůli zranění toho musel nechat, což ho mrzí, zvlášť kvůli rodině a sestře, která počítá s tím, že se vrátí zpět. Jenžew Kazu přijde s tím, že by měli zkusit něco nového a vzhledem k tomu, že jeho máma byla roztleskávačka, tak proč nezkusit tohle? Ale s tím, že by se jednalo pouze o mužský tým roztleskávačů?

Servamp

186927
Mahiru má rád jednoduché věci a nesnáší složité, kvůli tomu, že má hodně času dělá pro školní kluby různé věci. Jeho život se ale od základů změní, když v uličce najde kotě, které není tak obyčejné kotě a kvůli kterému se zaplete do války mezi…upíry…

Amanchu!

187056
Poklidné anime s pěknou kresbou o energetické a optimistické Kohinatě a trochu zamlklé Oki, kterou potkává první den ve škole. Kohinata miluje potápění, a rozhodne se proto vstoupit na škole do potápěčského klubu společně s Oki.

Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love! Love!

187366
Druhá řada, která vypadá šíleněji než ta první a je skutečně jen pro „fajnšmekry“ =).

Handa-kun

186391
Prequel k Barakamonovi, opět poklidné a vtipné anime, ke kterému nemám moc co dodat, protože se toho moc nestane. Tohle jsou pro mě prostě anime, které shrnu jako celek, až to vyjde, protože po jednotlivých dílech to nemám moc cenu.

Ange Vierge

187768
Další klišoidní ptákovina, ovšem pokud máte rádi spoustu ecchi, spoustu klišoidních a předvídatelných charakterů a klasický příběh, asi se vám to bude líbit.

Tak, to je zatím vše, co jsem viděla.

Ještě mě čeká:

Regalia

Scared Rider Xechs

Thunderbolt Fantasy

Time Travel

Tsukiuta

Tales of Zestiria

Kono Bijutsubu

Planetarian

Mob 100

A to je vše.

Každopádně mám co dělat.

Jinak zatím, i když je toho v letní sezóně mnohem víc, co do počtu anime oproti té jarní, pro mě je letní sezóna slabší, co se týče TOPek. Zatím, co v jarní sezóně jsem jich měla přinejlepším 6, tady mám zatím pouze 3 a z toho co zbývá očekávám pouze od jednoho, že bych mohla zařadit mezi TOPky. Každopádně neříkám, že nebude na co se dívat, jen, že těch skutečných pecek je pro mě mnohem míň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.