Zima 2018 – očekávání

Ve všem tom humbuku jsem úplně zapomněla udělat přehled anime, pro zimní sezónu 2018!
Takže s menším zpožděním přináším očekávání stejně jako mé předpovědi, co by mohlo jít =).
A než to úplně propukne, přidám ještě rychle shrnutí, na jaké anime se můžete čekat až udělám závěr (nejen) podzimní sezóny: Balroom e Youkoso, Dive, Natsume 6, Starmyu 2, Hitorijime my Hero, Keppeki Danshi, Alice to Zouroku, Shoukoku no Altair, Code Realize, Fate/Apocrypha, Juuni Taisen, Sekaisuru Kado, Kekkai Sensen 2, Kino no Tabi, Taishou Chichaii, UQ Holder, Youkai Apartment, Centaur no Nayami a samozřejmě až dovyjde, Mahou Tsukai no Yome, Black Clover, Garo: Vanishing Line a v hodně vzdálené budousnosti Boruto =). Některé už mám dodívané, jen to hodit na „papír“ pokud se poštěstí, ráda bych to do víkendu všechno dohnala. Možná chybí ještě něco, ale to mám ve starém noťasu, tak až vytáhnu všechna data, tak to sem přihodím. Ještě tam mám Reitetsu 2, IdolmasterM, TsukiPro a Utau, ale to jsou věci, které dodívám až někdy, když na ně bude nálada =). No, ale teď už k samotné sezóně otevírající nový rok a já jen doufám, že bude stejně plodný (kromě podzimní sezóny, která stála za prd), jako ten loňský a my se dočkáme nejen spousty nových skvělých anime, ale také toužebně očekávaných pokračování.

Overlord II

Pokračování úspěšné první řady.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: oficiálně 9. ledna, v předpremiéře se vysílal na United Cinema Aqua City Odaiba 17. prosince
Studio: Madhouse
Předloha: light novela
Žánr: akce, hra, dobrodružné, magie, fantasy, nadpřirozeno
Rating: 17+ (násilí a sprostá slova)

Ukázka

Můj názor: 90%. Pokud to bude zatím jako doposud, kdy druhé řady bývají o 100% lepší než ta první, tak to určitě dodívám. První řada se mi moc nelíbila, přiznávám, něco mi tam vadilo, i když pak to filmové shrnutí jsem zhltla jak malinu. Takže očekávání velké, teď už jen doufat, že nezklame.

Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu

Druhá řada.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 6. února
Studio: A-1 Pictures
Předloha: manga
Žánr: akce, nadpřirozeno, fantasy, shounen
Rating: neuvedeno

Ukázka. která toho moc neřekne

Můj názor: TOP! Hoooooodně velké očekávání! První řadu dodívala s odstupem asi jednoho roku, protože napoprvé moc se mi nelíbila, ale když jsem to pak zkoušela znovu, seriál jsem dodívala za dva dny. Fakt to stojí za to, a moc jsem doufala v pokračování, což se vyplnilo!

Citrus

Moderní Yuzu si představuje svůj první den na nové škole v těch nejlepších barvách, ovšem všechny její představy zmizí, když zjistí, že se jedná o velmi přísnou a konzervativní dívčí školu. Takže namísto sladké školní romace čelí velmi přísné prezidentce předsednické rady Mei, ze které se vyklube její nevlastní sestra. A Yuzu se tak mimo jiné naučí i to, že nenávist a přitažlivost si zase nejsou tak vzdálené. Oblíbená shoujo-ai manga, konečně jako anime!

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 6. ledna
Studio: Passione
Předloha: manga
Žánr: školní, shoujo-ai, drama, romance
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: 70%. No, na tyhle anime moc nejsem, navíc i proto, že tu bude dost dramatických situací, což se líp čte v manze, kde to nemusíte poslouchat (myslím ty srdceryvné. scény) než v anime. Jakože je to bráno jako hit a topka zimní sezóny, ale u mě se to zřejmě neuchytne, maximálně se na to ze zvědavosti podívám a pak vyhodím =).

Fate/Extra Last Encore

Ano. A je to tu zase. Autoři zřejmě razí heslo „fejtů není nikdy dost“, proto tu máme dalšího zástupce války o Svatý Grál. Tentokrát se bude příběh točit kolem Hakuna Kishinamiho, který se probudí v podivném virtuálním světě bez jakýkoliv vzpomínek na svou minulost a ocitá se ve válce, kde je nucen bojovat o přežití. S tajemným sluhou po svém boku (kterým není nikdo jiný než další verze Saber) musí čelit jak přátelům, tak i nepřátelům v boji na život a na smrt, aby získal nejen tajemný předmět zvaný Svatý Grál, ale i odpověď na otázku: „kdo jsem?“

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 28. ledna
Studio: Shaft
Předloha: hra
Žánr: akce, magie, fantasy
Rating: 17+ (násilí a sprostá slova)

Ukázka

Můj názor: 90%. Velmi rozporuplný. Jakože „fejty“ mají jedny z nejlepších OST a soubojů vůbec. Už jen kvůli tomu se na to vyplatí dívat, když nic jiného. A i stejný nápad, byť provedený pokaždé jinak se snad neohraje. Ale! Má to jedno ale, které mi dost vadí a s nástupem nových a nových „fejtů“ se to jen zhoršuje a vypadá to, že ani Last Encore v tomhle necouvne o krok zpět. A co, že mi to vadí? Prezentace postav. To, že s krále Artuše udělali Artušku mi už tolik nevadí, i když mi chvilku trvalo si na to zvyknout, ale to, že z Jacka Rozparovače udělali malou zamindrákovanou holčičku (Fate/Apocrypha) už fakt rozdýchat nedokážu. A takových postav v celém universu „fejtů“ je samozřejmě víc a zdá se, že Last Encore nebude vyjímkou. Proto pro mě číslem 1 ve „fejtech“ stále zůstává Zero (Fate/Zero), kde se i těm historickým postavám dalo uvěřit (těžko budu věřit tomu, že Jack Rozparovač byl desetiletá moe holčička). Takže shrnuto podtrženo, dívat se budu, ale asi z toho nebudu odvařená a topka sezóny to taky nebude.

Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku

Nebyla by sezóna, aby nechyběla harémovka. A jako první zástupce tohoto jedněmi nenáviděného, druhými milovaného žánru, je tu DeMaKy. 29-ti letý programátor Suzuki Ichirou se ocitne ve fantasy RPG (nepřipomíná vám to něco? Kdo odpověděl Knight and Magic má zlatého bludišťáka). Ve hře se z něj stane 15-ti letý Satou. Zpočátku si myslí, že sní, ale jeho schopnosti jsou opravdové. A když pak s jejich pomocí porazí armádu ještěřích mužů, stane se z něj vysoce postavený dobrodruh. Satou se však rozhodne své schopnosti dále neukazovat a skryje se do ústraní s plánem setkat se s novými lidmi a v klidu žít. Ovšem jak už to tak bývá, nic nejde hladce a v tomhle případě Satovi plány naruší příchod démonického krále.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 11. lednaStudio: Silver Link, Connect
Předloha: light novela
Žánr: fantasy
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 80%. Přijde mi to jako harémovská verze bez mechy anime Knight and Magic. Který byl dobrý asi tak do poloviny, poté už to začalo lézt na nervy a konec to úplně zabil. Ale! Vyzkoušíme uvidíme. Určitě se tomu bránit nebudu, jak už víme, nějaké harémovky jsem dodívala a a dokonce se mi i líbily, takže neházím oštěp do žita a dám tomu šanci. Příběhově to vypadá dobře, otázka je, co z toho producenti udělali a jestli budou charaktery stát za to. Předlohu jsem nečetla, takže soudit nemůžu, ale z několika zkušeností víme, že se ani předlohou nemůžeme moc řídit =).

Dagashi Kashi 2

Pokračování první řady.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 12. ledna
Studio: Tezuka Productions
Předloha: manga
Žánr: slice of life, komedie, shounen
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 0%. První řada se mi vůbec, ale vůbec nelíbila a nějak nemám potřebu se dívat na druhou, tudíž si o ni nepřečtete ani v prvních dojmech, protože je zbytečné, abych se na ni dívala. Ti co budou s tímhle anime začínat se stejně nejdřív podívají na první řadu a ti co už ho znají budou vědět do čeho jdou =).

Darling in the FranXX

Příběh se odehrává ve vzdálené budoucnosti. Země je zničena a lidstvo založilo mobilní pevnost City Plantation. Piloti vyrobení uvnitř Plantationu žijí v Mistilteinnu, známém také jako „ptačí klec“. Děti, které tam žijí nevědí nic o venkovním světě. Jejich jediným účelem je bojovat a plnit mise. Jejich nepřátelé jsou obří formy života, známé jako Kyōryū, a oni jim čelí v robotech nazývaných Franxx. Pilotovat Franxx je důkazem jejich existence. Chlapec jménem Hiro se nazývá Kód: 016 a byl kdysi známý jako zázrak. Nicméně zaostává a jeho existence se zdá být zbytečná. Neumět pilotovat Fanxx je jako přestat existovat. Jednoho dne se před ním objeví tajemná dívka známá jako „Zero Two“. Z její hlavy vyrůstají dva rohy.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 13. ledna
Studio: A-1 Pictures, Trigger
Předloha: originál
Žánr: sci-fi, mecha
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: 90%. Jednak je to mecha, jednak to vypadá zajímavě, i když ukázka zase řekla velké prd, a taky je to originální tvorba a ty v drtivé většině případů za něco stojí, protože nejsou ničím omezeny.

Beatless

Se zavedením ultra-pokročilé AI (umělé inteligence), která překonává lidskou inteligenci, začínají vznikat bytosti, které se lidstvo snaží prozkoumat. Lacia, vybavená zařízením ve tvaru rakve, je jednou z nich. A Arato Endo zažije osudné setkání právě s Lacií . Proč byly tyto umělé bytosti vytvořeny? Mezi otázkami týkajícími se soužití těchto umělých bytostí a lidí, se musí Arato rozhodnou, co dál…

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 13. ledna
Studio: Diomedea
Předloha: light novela
Žánr: akce, sci-fi, drama, romance
Rating: PG-13

Ukázka

Můj názor: 80%. No, z tohoto mám rozporuplné pocity. Vypadá to zajímavě, souboje určitě budou naprosto dokonalé, ale obávám se, aby to nespadlo do klasického klišoidního rádoby drama „proč vlastně žiju? co je život? co je smysl života?“ jako to nakonec dopadlo s Re:Creators, kde přílišným a zdlouhavým polemizováním nad životem jako takovým, ztratil příběh svou šťávu a své původní kouzlo, které měl. Pokud se to bude držet v mezích normy, mohlo by to být jedno z těch lepších anime, co tahle sezóna nabízí.

Koi wa Ameagari no You ni

Akira Tachibana je studentka střední školy, která byla součástí školního běžeckého klubu, ale kvůli zranění už není schopna běhat tak rychle, jak kdysi mohla. Když pracuje na částečný úvazek v rodinné restauraci jako pomocnice, ocitá se v nevysvětlitelné situaci, když se zamiluje do svého manažera, rozvedeného 45-ti letého muže s malým synem. Navzdory věkovému rozdílu si Akira díky své laskavé povaze získává všechny ostatní na svou stranu. A ačkoli není schopna vysvětlit, proč ji starší muž tolik přitahuje, je Akira přesvědčena, že proto někoho skutečně milovat neexistuje žádný důvod. Za deštivého dne se rozhodne konečně říct svému manažerovi, jak se cítí … ale jak bude reagovat?

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 12. ledna
Studio: Wit Studio (a hele,. Kyojin)
Předloha: manga
Žánr: romance, seinen
Rating: PG-13

Ukázka

Můj názor: 50%. Jako šanci tomu dám. Ale opět se obávám moc velké dramatičnosti, což už by u mě docela kleslo, protože drama si užiju dost v normálním životě =). Navíc, co si budeme povídat, anime hysterické scény někdy doslova nejen rvou uši a vlasy, ale i kůži a oči =). Ale asi to bude mít nádherný OP nebo ED.

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen

He he he he, hech. Ti co mě znají si asi dokáží představit, že se teď culím jako pitomeček. Je to asi stejné, jako byste „fairytalistům“ nebo „gintamákům“ řekli, že budou mít novou řadu anime. Miluju CLAMP, takže to, že bude mít CCS pokračování bylo pro mě stejné, jako vysněný dárek k narozkám. Příběh začíná v době, kdy je Sakuře 14 let a jde na nižší střední školu. Po snu, kde se jí zjeví tajemná maskovaná postava, všechny karty zmizí a Sakura se tak opět dostává do víru událostí, které jí a jejím přátelům zamotají životy.

Typ: TV
Počet dílů: 22
První díl: 7. ledna
Studio: Madhouse
Předloha: manga
Žánr: školní, dobrodružné, fantasy, romance, magie, shoujo
Rating: žádné

Ukázka

Můj názor: TOP! Nemá smysl dál rozvádět. Prostě CLAMP. A pro mě jasná TOPka. Takže se omlouvám, asi při prvních dojmech nebudu moc objektivní =)).

Saiki Kusuo no Ψ-nan 2

Pokračování první řady.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 17. ledna
Studio: J.C.Staff, Egg Firm
Předloha: manga
Žánr: komedie, nadpřirozeno, školní, shounen
Rating: žádný

bez ukázky

Můj názor: 0%. První řada se mi nelíbila, takže se nebudu dívat ani na první, tudíž ji v prvních dojmech nenajdete. Důvod jsem uvedla už u Dagashi.

Karakai Jouzu no Takagi-san

„Pokud zčervenáš, prohraješ“. Toho to se drží nižší středoškolák Nishikata, který se snaží do rozpaků uvést svou sousedku Takagi, která statečně odolává. Podaří se mu to nakonec?

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 8. ledna
Studio: Shin-Ei Animation
Předloha: manga
Žánr: slice of life, komedie, romance, školní, shounen
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 0%. Dlouho jsem váhala, ale asi ne. Sice to vypadá vtipně, ale jestli to bude mít 12 dílů a 20 minut každý díl, nějak si nedokážu představit o čem to bude.

Kokkoku

Juri Yukawa žije se svým otcem, bratrem, dědečkem, sestrou a malým synovcem docela obyčejný život. Ovšem jen do doby, než jsou její bratr a synovec uneseni a je za ně požadováno výkupné. Juri, která nemá šanci splnit během krátké doby podmínky únosců, chce všechno začít řešit z nožem v ruce, od čehož ji odradí dědeček, který použije zvláštní kámen předávaný v rodině Yukawa, který má schopnost zastavit čas. Ovšem, když Juri spolu s dědečkem běží zachránit bratra a synovce zjistí, že v zastaveném světě nejsou jediní, kteří se dokážou hýbat.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 8. leden
Studio: Geno Studio
Předloha: manga
Žánr: záhadné, psycho, drama, seinen
Rating: 17+ (násilí a sprostá slova)

Ukázka

Můj názor: 100%. Vypadá to hodně dobře i zajímavě, anime se zastavením času tu byly už několikrát, ovšem tady to vypadá, že to půjde ještě o level výše.

Ito Junji: Collection

Série hororových příběhů od Japonského mistra Junjiho Ita.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 5. ledna
Studio: Studio Deen
Předloha: manga
Žánr: horor, psycho, drama, nadpřirozeno, fantasy, záhadné
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: 90%. Dala bych víc, ale nevím, jak to bude zpracované, navíc ani není napsané, jak dlouhé budou díly, takže sice manga jako předloha určitě slibuje hodně, otázkou ovšem zůstává, jak se s tím animátoři poprali, a jak už z mnohých zkušeností víme, i skvělou mangu dokážou zprznit.

Hakata Tonkotsu Ramens

Ve městě známém jako Fukuoka existuje zločinecké podsvětí, i když na povrchu je vše zdánlivě mírumilovné. V hradní čtvrti města Hakata existují různé osoby se zvláštním talentem, které se skládají z profesionálních zabijáků, detektivů, informátorů a profesionálních lovců. Navíc podle městské legendy se ve městě objevil jedinec známý jako „vrah profesionálních vrahů“.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 12. ledna
Studio: Satelight
Předloha: light novela (zdá se, že zimní sezóna je ve znamení light novel)
Žánr: akce
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: 80%. Nápad a myšlenka určitě super, ale jak už to u light novel většinou bývá, trochu se bojím charakterů, které můžou zkazit celý dojem.

Poputepipikku

Absurdní komedie o dvou dívkách střední školy, nosící uniformy ze Sailor Moon. Malé a vznětlivé Popuko a vysoké klidné Pipimi.

Typ: TV
Počet dílů: 12
První díl: 7. ledna
Studio: Kamikaze Douga
Předloha: 4-coma manga
Žánr: komedie
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 0%. Vzhledem k tomu, že to bude kraťas, co bude parodovat všechno možné, tak asi ne.

Killing Bites

Hybridi. Napůl lidé napůl zvířata. Byli vytvořeni, aby bojovali ve smrtících duelech pro společnost. Hitomi je jednou z nejnebezpečnějších a k její ochraně byl přidělen nezávislý student Nomoto Yuuya.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 13. ledna
Studio: LINDENFILMS
Předloha: manga
Žánr: akce, horor, ecchi, sci-fi, seinen
Rating: R+ (nahota)

Ukázka

Můj názor: 70%. Opět, nápad zajímavý, ale stejně jako v předchozím případě se tady obávám charakterů.

Gintama: Shirogane no Tamashii-hen

Poslední arc Gintamy.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 8. ledna
Studio: Bandai Namco Pictures
Předloha: manga
Žánr: akce, sci-fi, komedie, parodie, historické, samurajové, shounen
Rating: PG-13

bez ukázky

Můj názor: 0%. Gintama mě nikdy nechytla a ani u poslední řady se na tom nic nezmění. A opět v první dojmech ji nenajdete.

Gin no Guardian 2 season

Pokračování první řady.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 13. ledna
Studio: neuvedeno
Předloha: web
Žánr: dobrodružné, fantasy
Rating: PG-13

Ukázka

Můj názor: 50%. Já doufám, že druhá řada bude lepší než první. Na tu jsem se těšila a nakonec se z toho vyklubala docela sračka, kde Shui neřešil nic jiného než svou bezvýchodnou situaci a 90% seriálu zabíral jeho těžký vztah z Lian. Nehledě na to, že to bylo chaotické a některé charaktery tam byly jako pěst na oko, nic nedovysvětlené a prostě celkově podivné. Ale pevně doufám v to, že druhá řada bude o hodně lepší, protože ten potenciál to má!

Yuru Camp△

Rin miluje kempování podél jezer s výhledem na horu Fuji. Nadeshiko miluje cyklistiku a vybírá si místa odkud může vidět horu Fuji. A právě tyhle dvě milovnice hory Fuji a kempování se jednoho dne střetnou.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 4. ledna
Studio: C-Station
Předloha: manga
Žánry: slice of life, komedie

Ukázka

Můj názor: 70%. Vypadá to na příjemné odpočinkové anime, a pokud to nesklouzne do nudné rutiny, určitě to i dodívám.

Nanatsu no Bitoku

Příběh se odehrává ve stejný čas jako Sin: Nanatsu no Taizai.

Typ: TV – 5 min. epizoda
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 27. ledna
Studio: Bridge
Předloha: neuvedeno
Žánr: ecchi
Rating: R+ (nahota)

Ukázka

Můj názor: 0%!!!!!!!! Pa-ne-Bo-že!!! Proč?! Něco-takového-vzniká?!

Toji no Miko

Aratamy jsou zlé bytosti, které napadají lidi. Proti nim se brání skupina Miko, která je vymítá pomocí starodávných mečů. Ti, kteří nosí uniformy a meče, jsou nazýváni Toji a vláda jim zařídila pět vzdělávacích škol, které se na jaře mezi sebou utkají v soutěži.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 5. ledna
Studio: Studio Gokumi
Předloha: originál
Žánr: akce, fantasy
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 50%. Znáte mě. Víte, co si myslím o anime, kde je to samá holčička. Ale šanci tomu dám, už jen z důvodu toho, že souboje vypadají zajímavě, i když to vypadá, že se celé anime bude spíše točit kolem turnaje než soubojů proti nepříteli, což je podle mě hodně velká škoda.

Gakuen Babysitters

Poté co byli rodiče Ryuuichiho a jeho mladšího bratra Kotara zabiti při letecké havárii, stal se Ryuuichi ředitelem elitní akademie, kterou nikdy před tím neviděl. A tak se z Ryuuichiho stal opatrovník dětí.

Typ: TV
Počet dílů: 12
První díl: 7. ledna
Studio: Brain’s Base
Předloha: manga
Žánr: slice of life, komedie, školní, shoujo
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 100%. Konečně komedie a příběh, který bude mít hlavu a patu.

Ryuuou no Oshigoto!

Yaichi se stane mistrem shogi. Jeho život se od základů změní v okamžiku, kdy u jeho dveří zazvoní devítiletá holčička, která chce být jeho žákem.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 9. ledna
Studio: Project No. 9
Předloha: light novela
Žánr: hra, slice of life, komedie

Ukázka

Můj názor: 50%. Absolutně vůbec netuším, co si o tom mám myslet. Shogi mám ráda, ale… Uvidíme, třeba to mile překvapí.

Zoku Touken Ranbu: Hanamaru

Pokračování první řady.

Typ: TV
Počet dílů: 12
První díl: 8. ledna
Studio: Doga Kobo
Předloha: hra
Žánr: akce, slice of life, komedie, drama, fantasy, historické
Rating: PG-13

Ukázka

Můj názor: 100%. Viděla jsem první řadu, a i když to nebyl žádný trhák, bylo to příjemně odpočinkové anime, takže při druhé řadě určitě váhat nebudu.

Basilisk: Ouka Ninpouchou

Příběh odehrávající se 10 let po Basilisk: Kouga Ninpou Chou.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 9. ledna
Studio: Seven Arcs Pictures
Předloha: manga
Žánr: akce, drama, historické, fantasy, romance, bojové umění, seinen
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: TOP. Basilisk mijulu, a i když to vypadá, že se tohle přizpůsobilo době a nebude to tak syrové a krvelačné, pořád věřím v to, že to bude přinejmenším okrajové dosahovat kvalit prvního Basilisku.

Yowamushi Pedal: Glory Line

Čtvrtá řada.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 9. ledna
Studio: TMS Entertainment
Předloha: manga
Žánr: komedie, sport, drama, shounen
Rating: PG-13

Ukázka

Můj názor: 100%. Ale napřed musím dodívat ty předchozí řady, takže v prvních dojmech Yowamushi nenajdete.

Märchen Mädchen

Hazuki miluje příběhy. Ovšem její nová rodina ji nemá příliš v lásce, proto ji posílá na dalekou školu, aby se jí zbavila. Jednoho dne se po škole Hazuki ztratí v knihovně a to ji zavede do tajemné části školy, kde se setká s Shizukou Tsuchimikado. Je to kouzelná škola, kde jsou dívky (nazvané „mädchen“) vybírány magickými texty, ze kterých se zrodily světové příběhy. Samozřejmě Hazuki je vybrána knihou Popelky. Aby se stala skutečným kouzelníkem, stanou se Hazuki se Shizukou přátelé a Hazuki tak začne svůj nový život ve škole.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 11. ledna
Studio: Hoods Entertainment
Předloha: light novela
Žánr: magie, fantasy, školní
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 50%. Dám tomu šanci, i když mě budou jednak srát některé seiyuu, obzvláště hlavní hrdinky, pak mi poleze na nervy samotná hlavní hrdinka + nějaké další, ale přesto to může být docela zajímavé, tak uvidíme.

Hakumei to Mikochi

Devět centimetrů vysoké dívky Hakumei a Mikochi žijí v lese. Žijí v malém domě ve stromu, jezdí hmyz a ptáky a dělají si deštníky z listů, tyto malé dívky žijí svými malými životy. Sledujte jejich drobné, ale krásné životy, jak žijí každý den ve fantastickém světě drobných lidí a bohů.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 12. ledna
Studio: Lerche
Předloha: manga
Žánr: slice of life, fantasy, seinen
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 100%. Vypadá to na velmi pěkné, poklidné anime, které určitě neurazí.

Takunomi.

20-ti letá Michiru Amatsaki se přestěhovala do Tokya kvůli změně kariéry. Rozhodla se že bude žít v domě „Stella House Haruno“, kterou obývají ženy různého věku a povolání.

Typ: TV – 15 min. epizoda
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 12. ledna
Studio: Production IMS
Předloha: manga
Žánr: slice of life, komedie, shounen

Ukázka

Můj názor: 0%. Celkově už mám anime v plánu víc než dost, a tohle není zas něco extra abych to nemohla oželit. Určitě to bude asi vtipné, ale nějak si nedokážu představit o čem těch 12 dílů bude. Možná kdyby to mělo 5 minut na díl, tak bych o tom uvažovala, ale takhle určitě ne. Navíc mě seiyuu hlavní hrdinky děsně irituje a když ji slyším představím si desetiletou holčičku.

Sora yori mo Tooi Basho

Příběh se bude točit okolo středoškolaček, které navštíví Jižní pól.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 2. ledna
Studio: Madhouse
Předloha: originál
Žánr: dobrodružné
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: u tohoto opravdu nemám nejmenší tušení, takže uvidíme až po prvním dojmu.

Sanrio Danshi

Příběh se točí okolo několika studentů, kteří se společně učí jak přijmou lásku k postavám, které milují místo toho, aby se za to styděli. BTW, mluvíme o plyšových zvířátkách a jiných potvorách.

Typ: TV
Počet dílů: 12
První díl: 6. ledna
Studio: Studio Pierrot
Předloha: originál
Žánr: školní
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 100%!!! Vypadá to vtipně =).

Slow Start

Hana Ichinose je normální 16-ti letá studentka střední školy. Nicméně je na ní něco jiného. Zapsala se na střední školu o rok později! Její spolužáci o tom nevědí a Hana bude muset tvrdě pracovat, aby dohonila všechny ostatní.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 7.ledna
Studio: A-1 Pictures
Předloha: 4-koma manga
Žánr: slice of life, komedie, školní
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 0%. Už jen z toho důvodu, že všechny postavy vypadají stěží na deset let. A rádoby moe mě fakt nebere. Stejně jako mi nesedí seiyuu.

Mitsuboshi Colors

Anime o třech holčičkách, které si prostě žijí své šťastné každodenní životy.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 7. ledna
Studio: Silver Link
Předloha: manga
Žánr: slice of life, komedie
Rating: PG-13

Ukázka

Můj názor: 10%. Jako odpočinkové anime asi ok, ale nevím. Podle toho, kolik mi toho nakonec zůstane, popřípadě jak dlouhé to bude mít epizody.

25-sai no Joshikousei

Romantický příběh o 25-ti leté Haně Natori, která místo svého bratrance nastoupí na střední školu, ovšem překvapení přijde v podobě učitele Okita Kanie, který býval Haniným spolužákem.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 8. ledna
Studio: Lilix
Předloha: web manga
Žánr: romance, ecchi, školní
Rating: R+ (nahota)

Ukázka

Můj názor: 0%!!!!! Ani za milion let ne! Z těchto anime mám vždycky osypky až na prdeli…

Ramen Daisuki Koizumi-san

Anime o tom, jak Koizumi miluje rámen a o jejích každodenních hledáních míst, kde se ten nejlepší rámen prodává.

Typ: TV
Počet dílů: 12
První díl: 4. ledna
Studio: Studio Gokumi, AXsiZ
Předloha: 4-koma manga
Žánr: komedie
Rating: PG-13

bez ukázky

Můj názor: s největší pravděpodobností to bude kraťas, takže možná se na to i mrknu.

Hakyuu Houshin Engi

Když je jeho klan vyhlazen krásným démonem, mladý Taikobo se ocitne v čele tajemného projektu Houshin. Jeho poslání: najít všechny nesmrtelné osoby, které žijí v lidském světě, a navždy je zapečetit. Ale komu věřit? A na čí straně skutečně být, když jste byli vycvičeni k tomu, abyste démony lovili démonem?

Typ: TV
Počet dílů: 23
První díl: 12. ledna
Studio: C-Station
Předloha: manga
Žánr: dobrodružné, démoni, nadpřirozeno, fantasy, shounen
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: 100%. Tak tyhle anime já můžu a navíc mangu znám, takže není nad čím přemýšlet.

Miira no Kaikata

Když středoškolák Sora Kashiwagi zjistí, že mu jeho samozvaný otec „dobrodruh“ pošle balíček, poslední věc, kterou očekává je, že po otevření … v něm najde malou mumii, která se mu vejde do dlaně!

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 12. ledna
Studio: 8bit
Předloha: web manga
Žánr: komedie, nadpřirozeno, slice of life
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: 50%. Asi jako oddechovku jo, uvidíme co řekne první díl.

Dame x Prince Anime Caravan

Princezna Ani je vyslána, aby podepsala mírovou smlouvu, která má zajistit bezpečí sousední země. Při podpisovém ceremoniálu ovšem narazí na hrstku tvrdohlavých princů.

Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 10. ledna
Studio: Studio Flad
Předloha: visual novel
Žánr: dobrodružné, romance
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: emmmmmmmmmmmmmmmm…

 

Anime pod čarou aneb ty, které nejsou potřeba rozepisovat:

Hugtto! Precure
Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku 2nd Season
gdMen
Hataraku Onii-san!
Mameneko
Inazma Delivery: Dougyousha Attack-hen

 

ONA:

Devilman: Crybaby

Akira Fudo je informován svým nejlepším přítelem Ryou Asukou, že démoni chtějí napadnou svět a převzít vládu nad lidmi. Jelikož lidé nemají šanci proti velké síle démonů, Ryou navrhne, aby se Akira spojil s démonem. Akira se tak stává Devilmanem, bytostí se silou démona a srdcem člověka.

Typ: ONA (vysvětlení, co je ONA a rozdíl mezi ONA a OVA najdete v rubrice Zajímavosti v článku Termíny a pojmy)
Počet dílů: 10
První díl: 5. ledna
Studio: Science Saru
Předloha: manga
Žánr: akce, horor, démoni, nadpřirozeno
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: TOP. Devilman je stará záležitost, a i když asi nesedne každému, já ho beru všema deseti.

Sword Gai: The Animation

Hluboko v lese zemřela jistá žena podezřelou smrtí. Vedle ní najde mečíř Amon novorozeného chlapce s tragickým osudem a ujme se ho. Uplyne deset let a chlapec Gai, který se stal Amonovým učedníkem, při nehodě během výroby meče přijde o ruku. Amon se rozhodne vzít démonicný meč zvaný „Shiryuu“, který se u něj předával z generace na generaci, a vyrobit z něj náhradní ruku pro Gaie. Tím to všechno začalo…

Typ: ONA
Počet dílů: zatím neuvedeno
První díl: 23. března
Studio: Production I.G, DLE
Předloha: manga
Žánr: akce, seinen, nadpřirozeno
Rating: neuvedeno

bez ukázky

Můj názor: TOP. Opět jedna z mála věcí na kterou čekám už věčnost a na kterou se moc těším.

B: The Beginning

Ve světě poháněném pokročilými technologiemi se v souostroví Cremona rozmáhají zločiny.
Koku, protagonista.
Keith, legendární vyšetřovatel královské policejní síly RIS.
Záhadná zločinecká organizace.
Sériový vrah, Killer B.
To vše v napínavém dramatu režiséra Kazuty Nakazawy a studia Production I.G.

Typ: ONA
Počet dílů: 12
První díl: 2. března
Studio: Production I.G
Předloha: originál
Žánr: sci-fi
Rating: 17+ (násilí a sprosté slova)

Ukázka

Můj názor: TOP. Vypadá to hodně dobře.

 

Pod čarou:

dMatsu-san
Yuuwaku Office Lover 2
Tanuki to Kitsune

 

OVA – které rozepisovat taky nebudu:

Shinmai Maou no Testament Departures
Days: Touin Gakuen-sen!
Boku no Kanojo ga Majimesugiru Sho-bitch na Ken OVA
Sex: Prologue

 

Speciály – opět bez rozepisování:

ReLIFE: Kanketsu-hen
Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu Joshou
Mob Psycho 100 Reigen: Shirarezaru Kiseki no Reinouryokusha
Fate/kaleid liner Prisma☆Illya Movie: Sekka no Chikai Special
Osomatsu-san Short Film Series 2nd Season
Sakura no Chikai: Marronni☆Yell – Higashi no Hichou Shimotsuke-shi wo Yell!
Nippen no Miko-chan

 

MOVIE:

Bungou Stray Dogs: Dead Apple

Zatím bez popisku.

Typ: MOVIE
Počet dílů: 1
Datum vydání: 3. března
Studio: Bones
Předloha: manga
Žánr: akce, nadpřirozeno, fantasy, komedie, záhadné
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: TOP. Miluju Bungou, takže se nemusím dlouho rozmýšlet. Zvlášť, když to není shrnutí anime.

Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou

Příběh o dívce Maquie, která nikdy nezestárne a malém chlapci Erialovi, kterého najde v lese. Příběh sleduje měnící se vztah mezi oběma, jak Erial vyrůstá a Maquia ne.

Typ: MOVIE
Počet dílů: 1Datum vydání: 24. února
Studio: P.A.Works
Předloha: originál
Žánr: drama, fantasy
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 100%. Bude to sice na hodně kapesníčků, ale člověk si občas pořádně zabulet musí.

Midnight Crazy Trail

Zatím bez popisku.

Typ: MOVIE
Počet dílů: 1
Datum vydání: březen
Studio: Picona Creative Studio
Předloha: originál
Žánr: fantasy
Rating: žádný

bez ukázky

Můj názor: 100% z těch mála informací co mám, to vypadá na pěkné fantasy, takže na sobotní večer jako dělané.

Infini-T Force Movie: Gatchaman – Saraba Tomo yo

Zatím bez popisku.

Typ: MOVIE
Počet dílů: 1
Datum vydání: 24. února
Studio: Digital Frontier
Předloha: manga
Žánr: akce, sci-fi, seinen, super síla
Rating: neuvedeno

Ukázka

Můj názor: 100%. Pokud se něco neposere, tak určitě na film mrknu.

Tokimeki Restaurant☆☆☆ MIRACLE6 Movie

Bez popisku.

Typ: MOVIE
Počet dílů: 1
Datum vydání: 10. února
Studio: Production I.G
Předloha: visual novel
Žánr: romance, hudba
Rating: žádný

Ukázka

Můj názor: 100%.

 

Pod čarou:

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Movie: Take On Me
Shingeki no Kyojin Movie 3: Kakusei no Houkou – shrnutí
Code Geass: Hangyaku no Lelouch II – Handou – shrnutí
Macross Δ Movie: Gekijou no Walküre
Precure Super Stars! Movie
Hiragana Danshi
Time Driver: Bokura ga Kaita Mirai
Engimon
Milky Panic: Twelve

 

One thought on “Zima 2018 – očekávání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.