Podzim 2016 – první dojmy

Tak…

A hned vám tu za tepla ještě rovnou naservíruju první dojmy z anime, které už jsem viděla.

Některé překvapily v dobrém slova smyslu, jiné zklamaly, ale jinak je to zatím ten průměr, co jsem čekala.

190508

Touken Ranbu: Hanamaru

Co čekat od anime, kde meče mají podobu mladých mužů =). Určitě potěcha pro oko, máme tu nejrůznější chary, ale vypadá to i na zajímavý příběh, takže určitě neuškodí, když tomu dáte šanci. První díl v podstatě nic neřekne, jen budete mít hlavu jak dýni, protože nám představí všechny lidské meče a u některých se dozvíme i jména pánu a absolutně není šance si je všechny zapamatovat. Hned v prvním díle se taky dozvíme proč a jak a dostane se i na menší akcičku (ne tu „akcičku“, ale normální akcičku ) =)).

188500
Haikyuu!! Karasuno Koukou vs Shiratorizawa Gakuen Koukou

K tomuhle řeknu jen jedno: Ushiwakaaaa! Konečně jsem se dočkala!

191068
Shuumatsu no Izetta

Když jsem viděla trailer, strašně jsem to začala hejtit. Jakože borka co létá na kanónu?! Vážně?! Pak mi to nedalo a spíš z nudy jsem se podívala na první díl. A hle! Ono to není tak strašné! Až na to létání na pušce, což budu muset asi přežít, to vypadá na docela povedené anime. Fine, princezna z malého alpského knížectví Elystadt, které čelí útokům Němců se vydává ke svým spojencům, kvůli jisté dohodě. Už ve vlaku ovšem narazí na vojáky, kteří jí hledají a během útěku najde ve skladu podivnou…rakev? Mě to teda přišlo jako torpédo nebo raketa. Uvnitř je červenovlasá dívka, kterou Fine zná. Je jí poslední čaroďejka Izetta, která může zachránit nejen ji, ale i její zemičku.

192040
Bloodivores

Na tohle jsem se po Driftersu těšila nejvíc a docela zklamání. Jako já nemám ráda pomale začátky, ale nemám ráda ani chaotické začátky, což u tohoto ve mě vyvolalo silný dojem toho, že někdo chtěl prostě v prdním díle udělat bum a prásk a já z toho měla spíš puf a pšouk. Nevím no, zkusím ještě druhý díl, to určitě, tak snad se to polepší. Hned v první vteřině jsme zataženi do honičky, která pokračuje několik minut až do výjezdu z tunelu, kde se najednou ocitneme před nějakou kavárnou, sledujeme jak je napadena nějaká žena, pak jdeme přepadnout banku, kde to nejde tak jak by mělo, pak jsme opět v honičce, pak u výslechu, pak u soudu, pak poznáme asi ne moc hodného, ale úpe super papíka a nakonec bum a prásk jsme zastřeleni v dodávce. Ok, proč ne…

189327
Yuuri!!! on Ice

Krasobruslení mám ráda a když krasobruslí bishíci, je to o to lepší =))). Yuri neměl zrovna štěstí a po prohře na Grand Prix to s ním šlo docela z kopce. Naopak hvězda Victor z ruska, díky kterému vlastně Yuri začal bruslit, roste i v jeho „pokročilejším“ věku. Když se Yuri vrací domů, v poněkud větší depce, kterou naštěstí pozděj překoná, ukáže své kamarádce z dětství a tajné lásce (jasné jako facka) své vystoupení, které je na chlup přesné jako to Victorovo. Nanštěstí se do toho zapletou mladí smradi, kteří jeho ukázku natočí a hodí na net, kde to uvidí právě Victor. A najednou…chce Victor Yuriho trénovat?!

188961
Tiger Mask W

Takuma a Naoto jsou kamarádi a oba milují wrestling. Když má jednoho dne Takumův otec zápas proti nebezpečnému soupeři Yellow Devilu zápas, je dost ošklivě zraněn a pro dospívající hochy je to tvrdá rána. O několik let později má zápasník Odin, jeden z těch, co byl přitom, když byl Takumův otec zraněn, bojovat proti jednomu z Naotových přátel. Ovšem ještě než zápas začne, do ringu vtrhne muž v tygří masce, a i když má zpočátku problémy z Odinem si poradí.
Animace místy dost pokulhává, počítám, že to nebude pro každého, mě osobně se tenhle sport taky moc nelíbí, ale zase raději tohle než box, takže se na to mrknu.

192198

Drifters

První díl anime je v podstatě půlka OVA. Shimazu Toyohisa je samuraj, který je jednoho dne při ochraně svého pána ošklivě zraněn u Sekigahary. Z bojiště se mu podařilo uniknout, ale zraněním podlehl. Ovšem jaké bylo jeho překvapení, když se ocitl v dlouhé chodbě plné dveří a urostřed chodby seděl za stolem nějaký brýlatý maník a četl si noviny? Shimazu nemá na stížnosti a otázky nějak moc času, protože je vzápětí vržen do jedněch dvěří a ocitá se v prapodivné zemi, kde ho najdou Elfové a odvedou k rozpadlému hradu někde v kopcích. Když se Shimazu probudí, jeho zranění jsou ošetřena a spolu s ním jsou v hradě ještě dva muži. Jeden se jmenuje Oda Nobunaga a druhý Nasu no Yoichi… A za normálních okolností by se tihle tři nemohli nikdy potkat…
Hodně husté anime, hodně drsné anime s úžasnou kresbou. Nápad už tu sice byl, ale konečně to někdo převedl do jiné podoby než uječených školních pipin, ale vzal to pořádně z ostra.

179001

Bungou Stray Dogs (2016)

První díl mě strašně potěšil. V tomhle duchu by se to mohlo nést celé, ale to mám smůlu. Prostě Dazai je nejlepší postava, která to anime celé táhne a konečně máme možnost se dozvědět něco víc. Nějak asi nemá cenu víc psát, prostě se dozvídáme víc o Dazaiovi a o jeho době, kdy byl šéfem v Přístavní mafii.

190353
Kiitarou Shounen no Youkai Enikki

Kraťas, který hodně pobaví, nebudu psát víc, 4 minuty nikoho nezabije a popsala bych rovnou celý děj =))).

190955
Cheating Craft

Tak tohle byla děsná ptákovina. Já asi ani nemám sílu to popisovat… Fakt zatím nejhorší, co jsem z této sezóny viděla.

189276
Trickster: Edogawa Ranpo „Shounen Tanteidan“ yori

A tohle byla pro změnu pecka. Hodně překvapilo a pokud si to udrží tohle tempo, bude to má druhá TOPka. Jak byste se asi cítili, kdybyste nemohli zemřít? Jistě, ze začátku by to mohla být pecka, ale kdyby jste svou silou ubližovali ostatním, i když byste nechtěli, už by to taková pecka nebyla. A to přesně se děje Yoshiovi. Má ovšem štěstí, protože ho náhodou najde Kensuke, který je členem detektivní agentury a nabídne mu pomoc. Nic ovšem nejde tak hladce, navíc se do toho zamotá známý Kaijin Nijuu Mensou, který jen přidělává problémy.

190422

All Out!

U tohoto jsem si myslela, že umřu smíchy. Jistě, ragby nebude pro každého, ale je to strašně vtipné a navíc chary vapadají zajímavě. Kenji je prvák, který má problém se svou výškou, protože je strašně malý, což mu samozřejmě někteří nepřestávají připomínat. Ovšem to neznamená, že by to byl nějaký slaboch. Naopak, je to docela vztekloun a pro ránu nejde daleko. Sumiaki je naopak čahoun a každý se ho na první pohled lekne, ale oproti Kenjimu je to doslova sralbotka. A právě tyhle dva svede jednoho dne osud dohromady. A aby toho nebylo málo, potkají ještě Mutsumi, který je členem ragbyového klubu, a který Sumiakiho zná. Přesvědčí je, aby se šli podívat na jeden jejich zápas a Kenjiho hra nadchne natolik, že se chce okamžitě přidat do klubu. Sumiaki je naopak proti a Kenji pak zjistí proč.

191076

Occultic;Nine

Tohle je šíleně rychlé anime, ukecané, bláznivé, ale rozhodně má potenciál. I když je rychlé, nijak výrazně jsem se v tom neztrácela, podle mě to měli docela dobře udělané. Hned v prvním díle se seznámíme s postavama, které nějkým způsobem ovlivní budoucí děj, a také hlavního hrdinu Yuutu.

Animace je skvělá, hudba mi nevadila, určitě budu sledovat dál.

189824

Nanbaka

Šíleně křiklavé, šíleně bláznivé anime, u kterého se rozhodně nudit nebudete. Niko, Uno, Rokku a Yuugo, jsou čtyři vězni. Každý úplně jiný, každý je ve vězení z jiného důvodu. Jedno mají ale společné.  Útěk. Naneštěstí pro ně, ale mají i schopného protivníka, Hajimeho, který je zastaví, když všechny pasti selžou.

Řekla bych, že anime asi nebude pro každého, ale kdo mám rád bláznivé věci, určitě se bude bavit.

188337

Kidou Senshi Gundam: Tekketsu no Orphans 2

Pokračování první řady. Zatím teda nic moc, uvidíme, jak se to rozjede.

191052

Soushin Shoujo Matoi

Matoi je obyčejné děvče, kamarádící se s Kusanagi Yumou, která je posedlá exorcismem a vším tímhle podobným. Při jedné příležitosti ukradne svitek se zaklínadlem, a když se jí naskytne příležitost, rozhodne se ho použít. Ovšem k jejímu překvapení, i překvapení všech ostatních, síla přejde na Matoi. Co je ta síla zač? Proč Matoi vypadá jako její matka, když se přemění? Kdo je ta záhadná prsatá blondýna? A kdo je Clarus? A co to všechno znamená?

Na anime jsem se podívala jen ze zvědavosti a docela překvapilo, takže se budu dívat dál.

190174

Bernard Jou Iwaku.

Bláznivý kraťas, který pobaví =)).

192837

Classicaloid

Další bláznivé anime, které mě zaujalo, jen do doby, dokud jsem se na něj nepodívala. Ještě zkusím další díl, ale Kanae mi byla děsně nesympatická a nevím, jestli se to změní.

190262

Udon no Kuni no Kin`iro Kemari

Velice pěkné a pohodové anime. Souta se vrací do svého rodného města, kde jeho otec vlastnil Udon restauraci, která je teď ovšem zavřená a v ne zrovna dobrém stavu. Souta přemýšlí, co bude dělat dál, ale veškeré jeho plány skončí nálezem malého dítěte, které mu ukradne mouku. Netušíc, jak se dítě dostalo do jeho domu a čí vůbec je, se snaží zároveň i vypořádat s minulostí. Jaké je ovšem jeho překvapení, když shodou okolností zjistí, že malý chlapec není tak úplně člověk?!

190189

Fune o Amu

Araki Kouhei chce do vydavatelství jako náhradu za editora, který půjde do důchodu, najít někoho schopného a vyjmečného. Majime je úplný asociál, ale se slovy to umí. Náhoda svede tyhle dva muže dohromady. Majime jako svého kolegu dostane Nishioku, který je jeho úplný opak. Jak tohle setkání změní jejich osudy?

Opět další anime na pohodu, žádná akční střílečka, ale pohoda nasychrané odpoledne.

Co mi ještě chybí?

Watashi ga Motete Dou Sunda

Bubuki Buranki: Hoshi no Kyojin

Natsume Yuujinchou Go

Soul Buster: Shousei Ran

3-gatsu no Lion

Ajin 2 (2016)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.