Zima 2017 – závěrečné dojmy

 A je to tady. Zima skončila a s ní i několik anime, které rozhodně stály za to a můžu jen potlačit slzičku smutku, protože nebyly delší a pokračování se nedočkám =(((.

To, že jich bylo mnohem míň než v následující sezóně a předchozí sezóně, ovšem vyrovnal fakt, že některé kousky byly velmi kvalitní.

Ale dost už řečí, jdeme na to.

Jen připomínám, že jsou to čistě mé názory, které nikomu nevnucuju a je mi jasné, že u poloviny věcí se mnou nikdo nebude souhlasit, ale už jsem si zvykla =)).

195477

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen

Musím říct otevřeně, že tahle druhá řada u nás ve skupině vyvolala rozpory. Někteří ji totiž považují za nudnou a zdlouhavou, já s Usagi jsme proti, protože se nám to hodně líbilo.

Co se týče příběhu, pokračuje tam, kde v první řadě skončil střet Amaimona s Rinem, který ukázal svou sílu, což mělo za následek jeho uvěznění, pak soud, a co bylo asi nejhorší odcizení se svými kamarády, kteří to, že je syn Satana, nemohli rozchodit.

Ovšem Rin a jeho problém je malicherný oproti tomu, co přijde. Bylo totiž ukradeno oko Nečistého krále, který kdysi dávno způsobil obrovskou paseku, než byl zapečetěn. Rin a ostatní musí do Kyota, kde se nachází druhé oko, aby zabránili jeho ukradení a tím probuzení krále.

dostáváme se k Sugurovi domů, dozvíme se víc o jeho minulosti, o minulosti Rinova meče, celkově se vysvětlí hodně věcí a příběh tak plynule utíká a nic ho nebrzdí. Rin do toho musí ovládnout své plameny a získat přátele zpět na svou stranu.

jediné, co mi tam vadilo byla Shiemi, která jenom bulela a byla nesnesitelná (v první řadě mi kupidivu nevadila), pak Konekomaru, kterého považuju za úplně, ale úplně zbytečnou postavu a Mamushi, než jí došlo, že se zachovala jako idiot, a že problémy, které nastaly způsobila její dutá makovice.

Celkově bych řekla, že to bylo dobře udělané, bylo to poměrně vyvážené, nebyly tam žádné výrazné rušivé momenty, nesmyslně zdlouhavé dialogy nebo přemrštěné scény.

Opening klasika, na svědomí ho měla skupina Uverworld, která je poměrně známá a dělala OP i k první řadě, ending nijak neohromil.

Hodnocení: 8/10.

195628

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! 2

Opět pokračování.

Satou je obviněn ze spiknutí s Démoním králem a má domácí vězení, než se rozhodne, co s ním. Nakonec je postaven před soud, a jak už to chodí, nic nejde dobře, takže chudák Kazuma má na mále, ovšem zachrání ho úchylná Darkness ze které se vyklube Lalatina, která je ze šlechtického a váženého rodu. Dal asi nemá cenu psát, Konosuba nemá příběh, je to naprostá ptákovina, ale prostě nejde se na to nedívat. Ve druhé řadě je chování postav stejné jako v první, jen se dozvíme něco víc o Lalatině, Wiz dostane víc prostoru a Megumin navštíví její dávná rivalka. Konec je otevřený, takže to vypadá na třetí řadu =)).

Op i ed asi stejná kvalita jako u první řady.

Hodnocení: 8/10.

194988

Nanbaka 2

Další pokračování a další bláznivina, i když druhá řada je místy krapet vážnější. Nejen proto, že z vězení uteče bývalý dozorce a bratr Samona, který kdysi zabil vězně a za to byl uvězněn, ale taky proto, že se víc dozvídáme o minulosti Lianga, Chiiho a Upy, která rozhodně nebyla veselá. Ukáže se, co se stane, když si Niko nevezme včas léky, a jak daleko dokáže Jyuugo zajít, aby zachránil Hajimeho. Nebude chybět ani souboj ikemenů, spousta úchylností, přijde i Hajimeho bráška (fakt je to kluk) a mnohem mnohem více. Konec mě trochu zklamal, protože to skončilo v ten nejdebilnější moment, asi něco na styl Gangsty, kdo viděl.

Op a ed poslouchatené.

Hodnocení: 8/10.

193839

Youjo Senki

Žil, byl, v moderním japonsku chlápek, kterého nezajímalo nic než kariérní postup, a kvůli tomu by šel klidně přes mrtvoly. A tak se stalo, že jednoho krásného dne vyhodil z práce (nebo nepovolil půjčku? teď už přesně nevím, jak to bylo), jednomu muži, a ten ho ze zoufalství strčil pod projíždějící vlak. Vypadalo to, že s chlapíkem je konec, ale tesně před smrtí k němu promluvil Bůh a řekl ju, aby litoval svých hříchů. Muž se mu ovšem vysmál a poslal ho…víte kam. A nasraných Bůh se ho rozhodl potrestat. A tak se muž znovu narodil… Jako malá holčička ve světě zmítananém válkou s magickými schopnostmi. A tak začíná Tamyinina cesta za pomstou Bohu, za kariérním postupem a cestou ke slávě.

Nemusím říkat, že se její povaha nezměnila, ale to dodává celému příběhu ten správný šmrnc. Spojení magie-vojna už tu jednou byla v podobě Izzety, ale zatím, co byla Izzeta spíše pohádka a bylo to podáno víc jemněji, Senki si už servítky nebere a ukazuje tvrdou stranu války.

Charaktery byly skvělé, Tanya byla neuvěřitelná, jedinou věc, kterou jsem nepochopila bylo, proč ta její poručnice (nebo co to bylo), měla jako jediná ze všech postav oči přes půl obličeje. Jinak konec úplně otevřený, takže snad bude druhá řada.

Opening skvělý jak vizuálně, tak hudebně, ending pěkný vizuálně, hudebně asi průměr.

Hodnocení: 9/10. – hodně dlouho jsem chtěla dát 10/10. Ale vzhledem ke konci a vzhledem k tomu, že tu bylo anime, které považuju za ještě lepší, tak hodnotím takhle.

194308

Akiba`s Trip The Animation

Mmmmm, tohle je…kravina…totální kravina. Akiba je napadána mimozemšťany, kteří posednou člověka a vytáhnou z něj věškeré štěstí, a jediný způsob jak je porazit, je vysléct je. Už jen z tohoto popisku je jasné, že je to blbost. přesto jsem to dodívala a dokonce se u toho i bavila. Mělo to totiž svůj humor, nebyl to ten trapný rádoby humor, který v takových nebo podobných anime bývá, takže se u toho dalo fakt pobavit.

Víc asi nemá smysl o tom psát, snad jen to, že Akiba vykrádá spoustu anime a dělá to s humorem svým vlastním. Pokud se chcete pobavit a nevadí vám blbosti, tak se na to mrkněte, úplně u toho vypnete.

Opening normální, ending má na svědomí pokaždé někdo jiný.

Hodnocení: 7/10.

195393

Demi-chan wa Kataritai

Učitel, který učí biologii a zajímá se o Ajiny (demi-human), se kterýma chce u dělat rozhovor, prozkoumat a pochopit je, dostává jedinečnou příležitost, když zjistí, že jeho školu navštěvují hned tři studentky Demi a i nově příchozí učitelka. Dullahan, Yukionna, upírka a Succuba. Jak se s nimi Takahashi sbližuje, poznává pozitivní i negativní stránky Demi, kteří se snaží začlenit do lidské společnosti a snaží se jim všemožně pomoct. Celý příběh je tak komediálně postavený, i když samozřejmě nechybí vážnější chvilky.

Rozhodně doporučuju všem, kteří si chtějí odpočinout, pobavit se a podívat se na nějaké normální anime.

Opening a ending příjemný, vizuálně hezký.

Hodnocení: 8/10.

193694

Gabriel Dropout

Byl jednou jeden rozkošný andílek jménem Gabriel, který vystudoval nebeskou školu s nejlepší prospěchem, a za to mu bylo dovoleno jít do světa lidí rozdávat mír a pokoj duši. Všechno šlo poměrně hladce, dokud Gabrielka nepoznala krásu online her v lidském světě. Brzo ovšem milou Gabriel navštíví Rafael, která sice vypadá neškodně a roztomile, ale ve skutečnosti je to strašný sadista, a co víc, bude se muset vypořádat se Satanichií, která se snaží ovládnout lidský svět.

Opět jedno z těch anime, u kterých nemusíte přemýšlet, jen vypnete a bavíte se.

Opening stejně šílený jako celé anime, ending normální.

Hodnocení: 7/10.

Co mě ještě čeká:

Acca

Tales of Zestiria

Eldlive

Chan Chronicle

Onihei

Kobayashi

Anime z dřívějších sezón:

Sousei no Onmyouji

Na začátku jsem to chtěla vypnout a zahodit, když jsem se navíc dozvěděla, že to bude mít 50 dílů, říkala jsem si „pane Bože“! Jenže pak se příběh rozjel a už nebylo cesty zpět. Od začátku až do konce to má spád, sice jsou některé věci až moc přehnané stylem – „i kdyby nás to mělo stát život, všechny ochráníme a zachráníme“, přátelství, odvaha a hrdinství bylo hlavním bodem celého anime, což občas kazilo dojem, ale znám horší. Charaktery až na jednu vyjímku byly skvělé (Benio sice na začátku na vraždu, ale pak se změnila), mrzí mě, že tam nebyl víc Arima, který byl skvělý, a taky basara Kamui, který se tam objevil na začátku, měl velké kecy, a pak měl malý štěk na konci, což mi přišlo nepropracované a zbytečné. Jinak anime bylo celé plné překvapení, některé se daly čekat, jiné byly docela šok. Každopádně, kdo má rád fantasy, exorcismus a akci, určitě se na to podívejte. Nenechte se odradit délkou, ani debilitou Benio v prvních dílech.

Všechny openingy byly hodně povedené, zvláště po vizuální stránce, endingy průměr.

Hodnocení: 8,5/10.

Co mě čeká z předchozích sezón:

Reikenzan

All Out

Ajin 2

Trickster

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.