Závěrečné dojmy – Léto 2016 – dodatek

Konečně plním resty a jeden z nich je dopsání závěrečných dojmů.

Jako první, jsou tady chybějící anime z léta.

Nebudu je moc rozvádět, protože skoro všechny z nich jsou pro mě tím stylem „podívat se – vyhodit – zapomenout“. Na první pohled vám něco dají, můžou i zpříjemnit den, vypnete u nic, odreagujete se, ale není to nic, nad čím byste museli sáhodlouze přemýšlet a nutně se dožadovat další řady. Teda aspoň pro mě =))).

187336

Amaama to Inazuma

Lehký příběh na sychravé dny nebo v případě, že se nemáte na co dívat. Neurazí, pobaví a nudit se u něj nebudete. Kouhei Inuzuka je učitel matematiky, a poté, co mu umře žena, zůstane mu na starost jejich dcerka Tsumugi. Je jasné, že Kouhei to nemá zrovna jednoduché, pořád se trápí, navíc jako učitel má spoustu práce, neumí moc vařit a celkově prostě chlap v domácnosti. Svěží vítr do jeho života přinese až jedna z jeho studentek Kotori, která je dcerou majitelky restaurace (tuším, že to tak bylo). Společně pak všichni tři zažívají spoustu nevšedních dní, vzájemně se poznávají, pomáhají si a vaří =)).

184719

Shokugeki no Souma: Ni no Sara

Pokračování první řady. Tady k tomu asi nemám co dodat. Prostě víc vaření, intrik, technik, a všechno, co k tomu patří =)). Možná bych tomu dala stejný počet dílů, jako první řadě, ale jinak je to takový průměr =)).

184497

Orange

Tohle byl asi nejzajímavější počin z těch, co tu teď vypíšu. Jak byste se zachovali, kdyby jste jednoho dne dostali dopis od svého staršího já z budoucnosti, které by vás prosilo o záchranu jednoho ze spolužáků? Naho skutečně dostane takovýto dopis, samozřejmě spočátku tomu moc nevěří, ale když se v dopise píše přesně to, co se děje, začíná pomalu věřit. V dopise ji její vlastní já prosí, ať nedělá stejné chyby a dohlédne na nově přestupujícího studenta Kakera, který v budoucnosti zemře. Anime je hodně emotivní, velký důraz klade hlavně na přátelství a vzájemné vztahy, ale nic tam není až příliš rušivého a i mě, citovému polenu, se anime líbilo =)).

185960

Fudanshi Koukou Seikatsu

K tomu asi taky nemá cenu se moc rozepisovat.

Pětiminutové příběhy provázejícího Sakaguchiho, který je fudanshi a jeho každodení starosti i radosti.

187488

Ozmafia!!!

Další kraťas, i když harémovka, ale velice vtipně udělaná, takže jsem jí zvládla i já =)).

187056

Amanchu!

Hikari má ráda potápění, a tak není divu, že když zjistí, že její učitelka ho má taky ráda, snaží se přesvědčit ostatní, aby se k ní přidali. jako první to schytá Futaba, kterou potká na molu. Abych pravdu řekla, moc si to nepamatuju, protože to anime bylo strašné. Ze začátku to šlo, ale cca od pátého dílu vám už Hikari začne pomalu lézt na nervy a na konci série ji máte chuť zabít. Nápad určitě nebyl špatný, jen by to chtělo trochu víc propracovat.

187635

Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen – Mirai Hen

V podstatě pokračování první řady se známýma i novýma postavama. Stejně šílené, stejně praštěné, stejně přitažené za vlasy =)).

187632

Days

Tsukamoto je lama a největší trotl jakého jste měli možnost kdy v anime vidět. To ani Izuku z Boku no Hero Academia není takový debil. A právě tohle pako jednoho dne potká Kazumu, geniálního hráče fotbalu, který exceluje, kdykoliv se dotkne míče. Po jistých událostech Kazuma Tsukamota přesvědčí ať se spolu s ním přidá do tenisového klubu školy do které chodí, který se řadí mezi špičky a má nejednoho velmi nadaného hráče. Tsukamoto je samozřejmě levý jak šavle, věčně něco kazí, běhat neumí, netrefí se do míče, pořád koktá, za něco se omlouvá, prostě se chová jak dement, ale i přesto s ním mají všichni svatou trpělivost a on se tak pak dostává i do důležitých zápasů. Co k tomu dodat. Snad jen to, že bude druhá řada, nepochybuju o tom, že by se Tsukamoto zlepšil chováním, to asi nehrozí, ale dívat se na to budu z důvodu toho, že je to sportovní a je tam spousta jiných charakterů, které za to vážně stojí.

5 thoughts on “Závěrečné dojmy – Léto 2016 – dodatek

  1. Koukala jsem jenom na dvě anime z tohoto. Jiná mě nijak nezaujala. Prvním je Days. Koukala jsem na to v době, kdy jsem měla chut na sportovní anime a tohle se mi zalíbilo. Hlavní postava je opravdu hlupák, ale s dobrým srdcem. Postavy a jejich charaktery v tomto anime jsou opravdu dobré. Proto souhlasím s tím, že rozhodně stojí za zkouknutí.
    Druhé anime je Shokugeki no Souma: Ni no Sara. První řada se mi opravdu líbila a ani druhá není vyjímkou. Vytknout se dá hlavně malý počet dílů u druhé řady… 😀

    1. Tsukamoto možná dobré srdce měl, ale to nic nemění na faktu, že mi každý díl lezl na nervy =)). Jak říkám, kdyby nebylo jiných charakterů, které jsou opravdu dobře udělané a každý tam má své místo, není to jen o Kazamovi a Tsukamotovi, tak bych se na to asi ani nedívala, přesto, že jsem velký fanda sportovních anime =)). Jinak Soma nezklamal, řekla bych, že se držel, co do kvality první řady, a jak už jsem poznamenala, možná by nebylo na škodu, kdyby to mělo stejný počet dílů =).

      1. Tsukamoto v posledních dílech nebyl nejhorší. 😀 Ale kdyby tam nebyli i jiné charaktery asi by mě to taky tolik nechytilo. Kapitán i vícekapitán jsou zajímavý charaktery. Ten tým má podle mě tradici udělat z největšího hlupáka, který hodně trénuje, kapitána a jeho zástupce udělat někoho chytrýho, aby to odpracoval…. ale to je jenom moje domněnka 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.