Podzim 2016 – očekávání

Tentokrát trochu pozděj, ale přece. Máme tu poslední sezónu v roce a i tentokrát přehršel anime. Některé jsou více očekávané, hlavně bych řekla ty pokračování, některé jsou spíš jen do počtu. Každopádně pro mě stále zůstává nejsilnější zimní sezóna, kde jsem měla nevíc TOP anime.

189824
Nanbaka

Super vzrušující akční komedie o vězních a strážcích ve světě s nejstřeženějším vězení. Jugo – muž, který se pokusil utéct, ale byl chycen a jeho pobyt ve vězení se tak prodloužil, Uno – muž, který má rád hazard a ženy, Rock – muž, který má rád boje a Nico – muž, který má rád anime.

187606
Watashi ga Motete Dou Sunda

Serinuma Kae je druhačka, která je zanícenou fujoshi a tajně shipuje své dva spolužáky opačného pohlaví, Igarashiho-kun a Nanashimu-kun. Smrt jejího virtuálního oblíbence způsobí to, že rychle shodí na váze a Kae má vysněné míry 90-60-90. Teď, když se z ní stala přes noc taková kóča, ji ve škole začali nahánět všichni kluci a chtějí jen jedno, sbalit ji. To ale nikdo z nich netuší, co se Kae při pohledu na dva krasavce honí v hlavě!
(převzato z Akihabary)

188961
Tiger Mask W

Ve světě zápasení se najednou zjevili dva muži s tygří maskou. První zápasník zdědil masku a zápasnické umění po původním tygřím zápasníkovi z let minulých. Původ druhého je nejasný. Oba si podmanili zápasnický svět. Jednou budou muset stanout proti sobě a ačkoliv jsou v ringu protivníci, oba mají stejný cíl – rozprášit tajnou organizaci, která tahá za nitky v zápasnickém světě.

190508
Touken Ranbu: Hanamaru

Je rok 2205. „Revizionisté historie“ začali útočit na minulost s úmyslem změnit historii. Saniwa, který byl pověřen ochranou historie, dokáže vložit život do předmětů. Nejsilnější z nich jsou Touken Danshi a příběh se točí kolem jejich radostných životů.
Poznámka od Usagi: Revizionismus je skutečný pojem v čj, vyhledala jsem si to… znamená to snahu něco změnit, jako ideologii, názory společnosti, v tomto případě hostorie

190422

All Out!

Gion Kenji je malý, ale věčný prudič. Iwashimizu Sumiaki je vysoký, ale nesmělý. A díky šikaně se tenhle nepravděpodobný pár skamarádí a nakonec se oba dostanou až do rugbyového klubu.

189327
Yuuri!!! on Ice

Kacuri Júri je třiadvacetiletý krasobruslař, který na svůj velký průlom stále čeká. Po pěti letech tréninku a závodění v Detroitu se vrací do své rodné země. Viktor Nikiforov je osmadvacetiletý krasobruslař, jehož hvězda zdá se nikdy nevyhasne. Pět let drží titul mistra světa a podle všeho by na titul rád dosáhl i pošesté. Jurij Plisetsky je patnáctiletý krasobruslař; stoupající hvězda sportovního světa, které se podařilo získat titul mistra světa v kategorii juniorů. Zraky všech tří závodníků se upírají na nadcházející Grand Prix, na níž se rozhodne o novém mistru světa.

189901
Bubuki Buranki: Hoshi no Kyojin

Pokračování první řady.

192040
Bloodivores

Hlavní hrdina, Mi Liu, narozen napůl člověk, napůl upír, Dítě Naděje, reprezentuje novou naději, která spojí tyto dva druhy dohromady. Mi Liu, iniciátor bankovní loupeže, je zatčen a převezen do zvláštní věznice Národní obranné agentury, která monitoruje upíry. Pokusí se o útěk, ale je napaden podivným monstrem a zjistí, že lokace věznice odpovídá místu zrození upírů, starému hlavnímu městu Blue Town. Proč jsou tam upíři vězněni? Co je to za podivná monstra? Hlavní hrdinové musí bojovat a vyřešit tyto záhady.

190395

Natsume Yuujinchou Go

Další pokračování pohodového anime o Natsumem a jeho přátelích… A knize =))).

188337
Kidou Senshi Gundam: Tekketsu no Orphans 2

Opět pokračování =))).

191825
Soul Buster: Shousei Ran

Anime je založeno na klasickém čínském románu Příběhy Tří říší a je posazena do dnešní Číny, kde můžou být vyvolány významné osobnosti historie za pomocí karty. Příběh se soustředí na Sona Shin, studenta střední školy, který nesnáší studium čínského období válčících států a Shuu Yu, ženskou generálku z čínského státu Wu, která byla v současnosti oživena.

191068

Shuumatsu no Izetta

Příběh se odehrává v Evropě během druhé světové války, přičemž na mapě Evropy se nachází několik fiktivních států a magie zde není nic neobvyklého. Příběh začíná v roce 1939, kdy Německo zaútočilo na své sousedy a rozpoutalo druhou světovou válku. V roce 1940 došlo i na německý útok na malé alpské knížectví Elystadt. Tomu vládne mezi lidmi populární blonďatá Fine, jež je zároveň jednou ze dvou protagonistek. Zachránit knížectví a její vládkyni před obsazením se pokusí druhá protagonistka, poslední z rodu čarodějek, rusovlasá dívka se jménem Izetta.

191052

Soushin Shoujo Matoi

Píše se rok 2016 a spokojená základoškolačka Sumeragi Matoi si přivydělává v místní svatyni. Děvče vychovávali její prarodiče, ovšem jsou to tři měsíce, co byla opět svěřena do péče svého otce, a tak se zdá, že si Matoi konečně začne užívat radosti všedních dní. Dívka se ve svatyni skamarádila s Kusanagi Jumou, jejíž rodina o svatyni pečuje. Když se děvčata jednoho dne vracejí ze školy do svatyně, přivítá je scenérie poničené svatyně a bezvládných těl Jumiiných rodičů. Matoiin otec, povoláním policejní detektiv, se okamžitě pouští do vyšetřování a podaří se mu zajistit svědka. O tom se ovšem nedá říci, že by byl tak docela při smyslech. Juma jakožto dědička svatyně se pustí do rituálu vymítání, jenomže co se nestane. Namísto Jumy získá nadpřirozené schopnosti exorcismu Matoi, která se musí pustit do vymítání zla, aby se mohla vrátit ke svému běžnému životu.

189276
Trickster: Edogawa Ranpo „Shounen Tanteidan“ yori

Celý projekt nebude zahrnovat pouze animovaný seriál, ale i mangu, divadelní představení a hraný film. Děj bude inspirován sérií detektivních příběhů spisovatele Edogawa Rampy. Seriál převedl případy Akeči Kogoróa do kontextu moderní doby.

190955
Cheating Craft

Vzdělání je vše; alespoň tedy ve světě, který představuje toto dílo. Studenti skládají zkoušky, aby si zajistili solidní vzdělání a s ním i zářnou budoucnost. O poznání hůř na tom jsou ti, kteří zkoušky nesloží. Na ty čekají nekonečné útrapy a opovržení. Ti, kterým to zapaluje, mají, zdá se, od začátku vyhráno, jenomže to by nesměla existovat možnost opisování! Vzorňáci se zoufale snaží usvědčit opisovače, zatímco ti se naopak snaží získat správné odpovědi a potopit šprty. Do toho všeho se ještě připlétají učitelé, kteří pochopitelně stojí na straně vzorných studentů. Ze zkušeben se tak stává nelítostné bojiště několika stran.

190353
Kiitarou Shounen no Youkai Enikki

Komedie se točí kolem Kiitaroua, chlapce se silným šestým smyslem, který je vždy obklopen démony. Jednoho dne byl vyhozen z domu, protože vstoupil do skladiště, kam měl zakázaný vstup. Brzy však našel nový domov, kde potkal ducha jménem Suzu.

179001
Bungou Stray Dogs (2016)

Pokračování první řady…

190174

Bernard Jou Iwaku.

Machida Sawako alias Slečna Bernard je líná dívka, která chce být sečtělá, ale ve skutečnosti toho nemá moc načteného. Anime líčí rozhovory mezi slečnou Bernard a její knihomolskými přáteli o Bibli; Příběh rodu Taira; Zbraně, počátek a ocel; Dveře do léta; Úžasný přechod a další mistrovská díla, která vůbec ale nepotřebuje.

192198

Drifters

V centru dění stojí Tojohisa Šimazu, který je zabit v Bitvě u Sekigahary. Po své smrti se dostává do odlišného světa, jehož původní obyvatelé povolali mnohé velké figury naší historie, aby vedli válku proti nepřátelům, kteří se snaží uchvátit svět. Ti však též sestávají z velikánů historie, jenomže těch, co se z nenávisti k lidem vzdali vlastního lidství.
(Převzato z Konaty)

189638

3-gatsu no Lion

Kiriyama Rei přišel při nešťasné nehodě o rodinu, když byl malý. Teď v 17 letech je nadaným hráčem shogi a je úplně sám. Žije ve starším městečku v Tokiu, ale jednoho dne, díky náhodě potká tři sestry Akari, Hinatu a Momo, které ho krůček po krůčku začínají měnit…

190698
Ajin 2 (2016)

Opět pokráčko…

184485
Classicaloid

Středoškoláci Kanae a Sósuke žijí v maloměstě, které se chce stát atraktivním pro obyvatele i návštěvníky, čehož chce docílit pomocí hudby. Jednoho dne se ve městě objeví poněkud bláznivá zjevení Beethovena a Mozarta, jejichž živá hudba má na své okolí prazvláštní účinky. Netrvá příliš dlouho a po prvních dvou příchozích se do města dostaví i Bach, Chopin a Schubert. Bude moc jejich hudby lidstvu ku prospěchu anebo zapříčiní neodvratnou tragédii?

188500

Haikyuu!! Karasuno Koukou vs Shiratorizawa Gakuen Koukou

Další pokračování na které se těším ze všeho nejvíc…

191076

Occultic;Nine

Příběh sleduje devět výstředních jednotlivců, mající okultistický blog, který založil 17-ti letý student. Díky malým událostem se těchto devět členů nakonec naveze do nepředstavitelné události, která může změnit vše, co bylo zpočátku považováno za běžné.

190262
Udon no Kuni no Kin`iro Kemari

Třicetiletý Tawara Šóta se vrací do své rodné vsi, kde mu zemřel otec – provozovatel restaurace s udonem. V restauraci svého otce Šóta k vlastnímu překvapení nalezne malého chlapce, o kterého se rozhodne pečovat. Oba tak začínají nový život.
(Převzato z Konaty)

190189
Fune o Amu

Předloha vypráví o přátelích Madžime Micujovi a Nišioka Masašim. První jmenovaný je spíše zamlklý a věčně vážný, druhému z nich nedělá problém mluvit s kýmkoli o čemkoli. Dvojice se společně snaží napsat a vydat nový slovník nazvaný Velká cesta.
(Převzato z Konaty)

184891
Luger Code 1951

Mladý nadaný lingvista a univerzitní profesor Testa je pověřen úkolem prolomit šifru radiového vysílání vlkodlaků. Bohužel, vědci se nedaří. Zdá se, že jedinou možností na úspěšné rozluštění šifry, je zajmutí živého vlkodlaka. Tímto nešťastníkem se stane mladá vlkodlačice Jonaga.

To je tak nějak všechno, na co jsem ochotná se podívat.
Je toho asi stejně jako v ostatních sezónách, ale mou jedinou TOPkou je prozatím masakrárna Drifters. Jinak samozřejmě Haikyuu, ale to jen proto, že je tam Ushiwaka =)).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.