Závěrečné dojmy – Podzim 2016 – dodatek

Je tu další rest a poslední z toho, co mi chybí dopsat.

Tentokrát toho bude víc a budou tam i ty lepší kousky, které v loni vyšly =)).

192040

Bloodivores

Začneme asi tím nejhorším a největším zklamání. Tohle bylo něco tak…tak… To nejde ani popsat slovy. Tak strašně jsem se na tohle těšila, že jsem u prvního dílu málem vzteky a bezmocí roztřískala obrazovku, jaký se z toho vyklubal shit. Potenciál určitě to mělo, nápad zajímavý, ale debilně provedené, charaktery strašné sračky, a nad některýma scénama zůstával rozum stát.

Omlouvám se všem, kterým se tohle anime líbilo, ale už dlouho mě nic nenasralo, jako tohle.

189327

Yuuri!!! On Ice

Má cenu o tomhle něco psát?

Schválně. Je tu někdo, kdo tohle anime neviděl? Kdo o něm neslyšel? A vůbec netuší o co jde?

192198

Drifters

Aaaano!!! Konečně se dostáváme k něčemu pořádnému. Tohle není nic pro dětičky ani slabé povahy. Krev, násilí, vulgarismy tohle anime je jich plné a servítky si rozhodně nebere. Drsné prostředí, přesně jak se dalo od tvůrce Hellsingu čekat.

Shimazu po jistých událostech umírá, ale místo toho aby se dočkal kýženého klidu a míru, ocitá se v neznámé zemi, kde potkává nejen podivné lidi s velkýma ušima, ale taky… Odu Nobunagu?!

Poté, co se vyléčí ze svých zranění a projde si jistými nesnázemi, kdy osvobodí elfskou vesnici, se dozvídá, že je Drifters a on a skupinka jemu podobných má bojovat proti Endům (tuším, že se tak jmenovali), skupince jiných podivínů, které vede Černý král (btw, kdo si myslí, že ví, kdo to je, napište mi to do komentářů =)), schválně, jestli si myslíte to, co já a Usagi) a ve které je například praštěná Johana z Arku, Grigorii Rasputin nebo třeba Hijikata Toshizou. Shimizu a jeho skupinka musí bojovat, aby zabránili zničení světa a sebe samých.

190353

Kiitarou Shounen no Youkai Enikki

Vtipný kraťas o Kiitarovi, který žije v domě se zashiki-warashi a při schým každodenních dobrodružstvích potká třeba Yukionnu a její dceru, kitsune a spoustu jiných youkai.

189824

Nanbaka

Totálně praštěné, přebarvičkované anime, u kterého si musel autor hodně šlehnout, protože jinak by něco takového vzniknout nemohlo, vám polechtá bránice, a i když se pak dozvíme, že ne všechno je tak veselé a na pozadí se odehrává i drama, stále se to drží vtipné linky a nekazí celkový dojem.

Juugo, Uno, Rico a Nico jsou vězni, kteří obývají jednu celu ve vězení Nanba, konkrétně v oddělení 13, které vede nemilosrdný bachař Hajime. Samozřejmě, že Juugo, který je expert na útěky, přidává Hajimemu nemálo vrásek, ale na pozadí se rýsují mnohem větší problémy, které pak vyvrcholí v druhé řadě. Co se mě líbilo je i to, že každý charakter tam dostane svůj prostor, postupně se dozvídáme o každém víc, což je lepší, než kdybysme se to dozvěděli všechno v jednom díle, a i když je to strašně praštěné, přece jen to má i tu vážnější notu a vůbec to nekazí celkový dojem.

187606

Watashi ga Motete Dou Sunda

Tohle sem ani celé nedodívala, protože seiyu hlavní hrdinky – děs a hrůza, navíc je to jedna z těch mang, které by neměly být nikdy zanimované, protože na papíře jsou mnohem lepší.

189901

Bubuki Buranki: Hoshi no Kyojin

Oproti první řadě shit a sračka, hlavně Kaoruko byla na přes držku a děsná kráva. Víc k tomu nemám co dodat.

190395

Natsume Yuujinchou: Go

Pátá řada Natsumeho a jeho přátel, jeho každodení radosti i starosti, dopis od Matobi Seijiho návštěva Natori Shuuichiho a spoustu dalšího najdete v téhle řadě.

191825

Soul Buster: Shousei Ran

Tohle anime má jedno velké mínus. Délka dílů a délka celého anime.

Kresba byla úžasná, ta mě dostala hned na začátku, charaktery zajímavé a celkově dobře provedený nápad, i když nic nového.

Son Shi má velmi podivný sen, který považuje za noční můru, ovšem jeho klid nemá dlouhého trvání, protože je ve škole napaden svým učitelem, který pomocí zvláštní karty oživí historickou postavu, která má pro něj bojovat. Son Shi má na kahánku, ovšem, jak už někteří tuší, i jemu se do rukou dostala karta, kterou může použít, a boj tak může začít!

Později se dozvídáme, o co že tam vlastně jde, ale nebudu se rozepisovat, je to fakt krátké anime, a kdo má rád souboje, historické postavy a Čínskou novelu The Romance of the Three Kingdoms, určitě se podívejte.

190262

Udon no Kuni no Kin`iro Kemari

Souta je znuděný životem a vrací se domů, aby navštívil obchod s udonem svého otce. Najde tam ovšem jen malého chlapce a spoustu nepořádku. Z chapce se pak nakonec vyklube tanuki, a tak začíná jejich soužití a poznávání sebe navzájem.

190189

Fune o Amu

Rozhodně zajímavé anime, o tvorbě moderního japonského slovníku. Zajímavý nápad i skvělé charaktery tomuto anime dodávají šmrnc, a i když je poklidnějšího rázu, nudit se u něj určitě nebudete.

Tak, a to je vše.

Ještě mi chybí dodívat Tiger Mask W, Gundam, Occultic Nine a Ajin, takže to pak písnu do nějakého dalšího přehledu =)).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.