A Charm of Magpies

O autorovi:

Po dvaceti letech v britském nakladatelství Mills & Boon, je nyní KJ Charles spisovatelkou na plný úvazek. Žije v Londýně se svým manželem, dvěma dětmi, zahradou, kterou nezvládá a stále vražednější kočkou.
KJ píše většinou historické romány, často šmrncnuté fantasy nebo hororovými prvky. Její paranormální romance Spectred Isle byla v roce 2018 nominována na cenu RITA®.

Pozn.:
Cena RITA je nejvýznamnějším oceněním anglické románové beletrie. Účelem ceny RITA je podpora spisovatelů v románovém žánru tím, že se jim dostane uznání za vynikající publikované romány a novely. Je pojmenována podle první prezidentky RWA, Rity Clay Estrady .

Žánr: fantasy, romance, historické, magie, 18+

 

Série: A Charm of Magpies

 

O sérii:

Pán straka

Lucien Vaudrey, který byl na dvacet let vyhnán do Číny, nikdy neplánoval návrat do Anglie. Ale s tajemnou smrtí jeho otce a bratra se zdá, že zdědil hrabství jako nový Lord Crane. Zdědil však také nepřátele své rodiny a proto potřebuje rychlou pomoc.
Kouzelník Stephen Day má dobrý důvod nenávidět Craneovu rodinu. Jeho úkolem je ale zabývat se nadpřirozenými hrozbami. Kromě toho je hrabě na rozdíl od jakéhokoli aristokrata, kterého kdy potkal, zcela odlišný. Se svým tetováním, postojem… a způsobem chování. Navíc, jak se zdá, Crane je odhodlán dostat Stephena do postele.
Nebezpečná výzva od Cranea však není jediná věc, která Stephena činí bezmocným. Zlo prostupuje domem, pavučiny spiknutí se kolem Cranea stahují čím dál víc, a pokud Stephen nedokáže najít cestu ven – oba zemřou.

 

Případ posedlosti

Lord Crane nikdy neměl tak nepolapitelného milence, jakým je Stephen Day.

Ví, že Stephenova práce vyžaduje utajení, ale jeho zmizení se zdá Craneovi víc než nerozumné, zvláště, když se blíží den, kdy by se měl vrátit zpátky do Číny. Ovšem když jistý vyděrač pohrozí, že odhalí jejich nezákonný vztah, je Crane odhodlaný zůstat v zemi, kterou nenávidí. Kvůli Stephenovi.

Stephen má zatím své vlastní problémy. Nejen, že Londýn zamořuje armáda obřích krys, ale díky sexu s Cranem vzrostla jeho moc, což určité lidi vede k otázce, jestli náhodou nezměnil strany.

Všechny oči se na něj upírají a Stephen si není jistý, jestli chce kvůli Craneovi obětovat svou práci, sovodu i své přátele.

A Crane si není jistý, jestli ho o to může požádat.

 

Let strak

S nedostatkem lidí, sérií hrůzných okultních vražd, které mají být vyšetřeny a sebevražedným studentem, vynucující si zákon magického práva je Stephen Day pod rostoucím tlakem. A napětí se začíná projevovat v jeho vztahu s aristokratickým milencem, lordem Craneem.
Crane ztrácí trpělivost při omezeních anglických zákonů, a taky je znepokojen vývojem z pout krve a sexu, které sdílí se Stephenem. Vývojem, nad kterým by si každý rozumný muž položil otázku, jestli mají být vůbec spolu.
Staří nepřátelé, noví nepřátelé a nečekaní nepřátelé tlačí Stephena a Craneho do rohu a hrozí, že je roztrhnou.

 

Jackdraw

Tento příběh je spojen se sérií Charm of Magpies, ale můžete ho číst samostatně.
Jonah Pastern je kouzelník, lhář, profesionální zloděj…a šest měsíců byl milencem policejního strážce Bena Spensera. Dokud jeho zrada nezanechala Bena, uvězněného, zničeného a samotného.
Ovšem je odhodlán donutit Jonaha zaplatit za to, co mu způsobil. Naneštěstí se však zdá, že nezapomněl na to, co kdysi sdíleli, a Jonah ho odmítá nechat být. Brzy je Ben znovu zapleten do Jonahovy chaotické existence a skončí spolu.
Mohou překonat zradu, tajemství a zákony země, mohou najít způsob, jak žít a milovat se, nebo je dožene minulost?

 

Podivný obchod

– krátký prequel k Prachu a kosti

Kouzelnický učeň Crispin Tredarloe se vrací do Londýna, kde najde svého pána mrtvého a jeho svitky rozprodané. Svitky s tajemstvím, které by mohlo znamenat smrt. Crispin je musí dostat zpátky, než někdo zjistí, co obsahují, nebo co dokáže jeho magie.
Crispin poprosí o pomoc pouličního prodavače Neda Halla. A Ned nedokáže odolat Crispinově prosbě – a jeho přitažlivému vzhledu. Může však odpadlík a kouzelník zabránit katastrofě a zachránit Crispinovu kůži?

 

Prach a kost

Crispin Tredarloe se nikdy nechtěl stát čarodějem. Je osvobozený od zrádného mistra a učí se, jak používat své magické síly správným způsobem. Ale je to tvrdá práce. Ne všichni se domnívají, že na to má nadání, a tlak na jeho tajný vztah s pouličním prodavačem Nedem Hallem je nesnesitelný.
Ned je z magie znechucený. Znechucený z těch problémů, které přináší, znechucený z jeho nebezpečného spojení s Crispinem, z těch bídných pohledu, které se na něj upírají, a z toho, že se bojí, že se gentlemanský kouzelník nebude chtít navždy svázat s pouličním prodavačem – nebo dokonce mnohem déle.
Avšak na zapomenutých skládkách, se probouzí starověké zlo a hledá svou svobodu. A když divoká magie zasáhne obchod s hadry a láhvemi, kde Ned žije, Crispin okamžitě zapomene na všechny předsevzetí. Bojující milenci musí najít způsob, jak spolupracovat – nebo Londýn skončí v plamenech..

 

Co řekli:

„Charles začíná novou gay fantasy sérii. Sexuální napětí mezi muži je syčící…“
Publishers Weekly

„Tato kombinace magie, tajemství a chaosu, přitáhne fanoušky několika žánrů; vzrušující nový hlas v paranormálním světě.“
Library Journal

„Dialogy mezi hrdiny jsou zábavné a intenzivní…“
Romantic Times

„Pán straka má všechno, co jsem od M/M románu očekával. Má historické viktoriánské prostředí, obsahuje magii, jeden z hrdinů je obyčejný knihomol a především hlavní postavy jsou prezentovány jako skuteční lidé v reálném vztahu.“
Smart Bitches, Trashy Books

Společný vítěz, cena Rainbow Awards za rok 2014 v kategorii – Nejlepší Gay Fantasy Romance

„Tahle série má všechno… skvělé intriky, vzrušení, napětí, úžasné postavy, skvělou chemii, sexy milostné scény, úšklebek vyvolávající vtipné žertování a humor, pěkně vytvořené konflikty a strach, správnou rovnováhu romantiky a akce a v neposlední řadě báječný závěr, který nemohl dokončit tyto příběhy dokonaleji!“ Sinfully Sexy, 5 *

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.