Knihy

Tak. jen takový stručný úvod, abyste se v tom tady snadněji orientovali.

Aby tu z toho nebyl jeden velký štrůdl, rozdělila jsem knihy do takových, pro mě, pěti nejzákladnějších žánrů.

 

Fantasy a historické – tam naleznete klasické fantasy příběhy, princové, elfové, draci, rytíři, čarodějové a nevím, co ještě.

Moderní fantasy – jak už název napovídá, příběhy se budou odehrávat v současnosti, ale budou taktéž většinou o čarodějích, duchách a jiných nadpřirozených věcech.

Ze života a sci-fi – sci-fi moc nemám, proto nemají vlastní rubriku, ze života budou klasické příběhy odehrávající se v současnosti, ať už o otci zamilovaném do přítele svého syna nebo nadrženého šéfa prominentní společnosti vydržující si sexuálního otroka nebo příběh čtyř kamarádů mstící se za smrt bratra jednoho z nich.

Shifter – u tohoto jsem uvažovala zda to nedát do moderní fantasy, ale vzhledem k tomu, kolik jich je a nemusí se příběh nutně odehrávat v současnosti, mají svoji vlastní záložku. Pokud by nikomu neříkal tento pojem nic, pak do češtiny bych to přeložila jako „měniči“.

Komiksy – no a poslední rubriku nemusím jinak zvlášť asi vysvětlovat. I když na ně člověk málo kdy narazí, vychází i poměrně pěkné a slušné komiksy (pozor, nemyslím asijské), které vám tu taky představím.

 

U každé knihy bude popisek, něco málo k tomu (pokud tu knížku znám), něco málo o autorovi, o jeho dalších dílech, případně doporučení na knihy.

Všechny jsou samozřejmě v angličtině, pokud byste je chtěli najít a bohužel ne volně dostupné (aspoň jsem neměla to štěstí), ale kdo má možnost, myslím si, že zakoupit si ebooky v ceně od 50 centů do většinou 3 dolarů není tak strašné, když vezmu v potaz, kolik stojí knihy u nás.

To je asi takovým tím úvodem vše, pokud něco budete mít, písněte, budu ráda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.