Jarní sezóna – závěr

Joker Game

180302

Když se poručík Yuuki rozhodne vytvořit špionskou školu, nikoho to moc nezajímá, protože pár takových škol už v té době v Japonsku je. Problém nastává ve chvíli, kdy na škole začne cvičit úplné amatéry, muže, kteří nikdy neprošli žádným vojenským výcvikem, mají pouze ukončené normální školy. Z několika kandidátů nakonec nelehký trénink zvládne pouze 8, jejich osudy pak sledujeme po jednotlivých dílech.
Jak už jsem psala, tohle anime bylo mým favoritem už od začátku, jednak proto, že to bylo nezvyklé téma, taky kvůli charakterům a samozřejmě proto, že do takového anime nedali žádnou ženskou, která by to podle mého celé jen zkazila. Yuuki tam na otázku, proč v agentuře D jsou výhradně muži a nejsou tam ženy, krásně a trefně odpověděl, ale to prozrazovat nebudu, abych vás o to nepřipravila.
Samozřejmě ano, určitě by se tomu dalo vytknout to, že to hrozně uspěchali. Kdyby to mělo nějakých 24 dílů a každé postavě se věnovali 2-3 díly, bylo by to mnohem lepší. Takhle, než jste si na nějakou postavu zvykli, už jste ji pak neviděli. Ale i tak to určitě stojí za shlédnutí a doporučuju všem, kteří mají rádi tohle téma a chtějí si odpočinout od nějakých těch školních blbostí.
Hodnocení: 10/10.

Bungou Stray Dogs

43cae287ad_102739143_o2

No, na tohle anime jsem se hodně těšila, neříkám, že není špatné, ale Atsushi vám po pár dílech začně lést neskutečně na nervy. Ještě, že jsou tam Dazai nebo Kunikida, kteří jsou podle mě tom, a dělají seriál seriálem. Bez nich by to bylo o ničem. Atsushi, který je sirotkem a skoro úplnou náhodou se dostal do agentury, kterou „vede“ Dazai se svými sebevražednými skolny, zjistí, že má schopnost přeměňovat se ve vlkotygra (tuším) a jde po něm Mafie, protože má cenu několika milionů. Pak se dozvíme, že ho chce ještě někdo jiný, ale to už se musíte podívat. Atsushi se proto snaží srovnat se svou novou situací a s novým životem mezi lidma z nichž někteří nejsou tak úplně normální, ale pokaždé, když se dostane do nějakého průšvihu, vzpomíná na to, jaká je to lama a že nic nedokáže. Nevěřte tomu. Dokáže být super-mega-ultra-lama. Jediná výhoda je v tom, že ho to většinou po 5 minutách přejde.
Jak už jsem psala, jinak jsem z charakterama neměla problém, kromě teda ještě té bloňďaté krávy, jejíž jméno si radši ani nepamatuju. Já prostě nesnáším postavy, které jsou v určité pozici, něco se od nich očekává, protože jsou tam už delší dobu a ony se pak kvůli kravině zachovají tak nesmyslně, že máte chuť skočit do toho seriálu, nakopat jim prdel, rozbít hubu, vymlátit mozek a nadělat z nich žrádlo pro psy. A přesně tohle ta kráva udělala, za což ji budu nenávidět do konce série.
Jinak ale určitě doporučuju se na to podívat, i přes své mouchy to stojí za to a určitě neprohloupíte.
V říjnu má vyjít druhá řada.
Hodnocení: 8/10.

Mayoiga

184534

Tohle anime bylo taky poměrně jasné už od začátku. Musím říct, že kupodivu na to, kolik tam bylo otravných postav, jsem se na to dodívala a ani je moc neproklínala. Teda až kromě konce.
Ten byl fakt přitažený za vlasy a přehnaně patetický.
O co vlastně šlo?
Skupina několika lidí (30 tuším jich bylo) se rozhodla, že skoncuje se svým starým životem, a zažnou žít nový, někde uprostřed ničeho ve Ztracené vesnici, která není nikde na mapě a nenajdete ji ani podle GPS. Existují pouze nějaké staré záznamy, a právě podle nich se tam naši hrdinové dostanou. A proč začínat nový život? Asi protože, že když jste génius nebo vás lidi nesnáší, protože jste něco udělali, či máte nějaké rodiné problémy, tak to není úplně vončo, žít tam, kde žijete, protože okolí je svině, tak si prostě sbalíte svým pět švestek a tradá někam do prdelovic.
Potíž je v tom, že vesnice není tak úplně good a milí účastníci zájezdu za chvilku začnou mít poměrně velké trable. Celé se to umocňuje ještě tím, že nikdo nevěří nikomu, protože se vzájemně neznají, takže ať žije davová histerie, yey! I přes mraky postav by se dalo říct, že základním kamenem jsou tam Mitsumune a Masaki, což je fááákt dvojka k pohledání.
Co dodat závěrem?
Anime určitě nebylo špatné, zajímavý nápad, vtáhlo vás to do děje, ale na to, že to bylo tak krátké, tam na mě bylo strašně moc postav. V podstatě ani na konci jsem víc jak polovinu z nich neznala jménem a někteří tam kromě pár štěků spíš dělali jen křoví, takže to podle mě jen zbytečně mátlo. No a taky ten ubohý patetický konec, který taky nebyl úplně nejlepším řešením, ale i tak doporučuju se na to podívat. Kdo mám rád hororovější seriály plné napětí a zvratů, určitě neudělá špatně.
Hodnocení: 7/10.

Boku no Hero Academia

183559

Na jednu stranu jsem docela ráda, že jsem se dodívala, na stranu druhou, úpřímě nevím, jak jsem přežila ty první tři díly. Jako anime jako celek poměrně překvapilo a už se i těším na druhou řadu, ale pokud vás nebaví hrdinské anime a nemáte rádi ufňukánky, tak vám rovnou říkám, ani to nezkoušejte, jinak zešedivíte. Izuku, který má přezdívku Deku, se jako jeden z mála nenarodí s žádnou superschopností a okolí mu to dává pěkně sežrat, hlavně jeho spolužák, který ho nenávidí za to, jaký je to slaboch, a taky proto, že se i přesto chce stát superhrdinou. Ano, být superhrdinou je v tomhle světě tak cool, že máte i vlastní školu a učí vás takové velké hvězdy jako třeba Superman nebo Iron Man (převedeno na naše samozřejmě). Jenže aby se dostal Izuku na školu musí mít to, co nemá. Každý mu taky říká ať to rovnou vzdá, což má za následek to, že se Izuku rozbrečí a sopel mu teče i ušima. Když by to udělal jednou za díl, tak to člověk přejde, ale to, že se sebelituje každých 5 minut je fáááákt… Porod ježků v kleci by byl asi příjemnější. No nic. Jednoho dne se stane to, že Izuku svým histerickým záchvatem překvapí největšího superhrdinu, který má taky své tajemství, ti dva se pak stanou kámoši a Izuku pak už nebude super lama, ale jen lama. Pozitivní na tom je to, že pak už tak moc nebrečí a navíc do třídy kam se dostane jsou i jiné charaktery, které si prostě zamilujete.
Anime bude mít i druhou řadu, jak už jsem zmínila, jen nevím kdy.

Hodnocení: 8/10.

Koutetsujou no Kabaneri

57da17b0ce_102739142_o2
už od prvního dílu jsem věděla, že se mi to bude líbit mnohem víc než Kyojin, přestože tyhle dvě anime často přirovnávají k sobě a jsou si i velmi podobná, jen v jednom bojují proti zombíkům a v tom druhém proti titánům. Ikoma je mladý muž, který s kamarádem Takumim opravují parní lokomotivu, jediný prostředek, který je může ubránit proti Kabane, nemrtvým, který zabíjí lidi a jediné kousnutí je nakažlivé. Aspoň v to všichni věří. Přežívají ve stanicích, kterých je v oblasti ještě pár dalších a Ikoma místo práce ještě vyrábí zbraň, která by Kabane zabila, protože to není nic jednoduchého. Ikoma má samozřejmě minulost a důvod proč nesnáší Kabane, ale všechno se mění v okamžiku kdy i je napdanou Kabane a oni jsou nuceni uprchnou do další stanice. Ovšem nepůjde to tak snadno, Ayame jejíž otec byl hlavou vesnice, musí nést zodpovědnost, protože otec zemřel (občas mě s tou svou pasitelností srala), Kurusu, její ochránce, se zase snaží zabránit všemu, co by je mohlo nějak ohrozit, Mumei, dívka, která přijela do vesnice společně se svým mnichem, není jen tak obyčejná a do toho všeho se musí Ikoma vypořádat s tím, že sice vynalezl zbraň, ale Kabane ho pokousal. Změní ho to nějak? Přijmou ho ostatní? A co Mumei? Abych to shrnula, pozděj se objeví samozřejmě hlavní záporák, který je naprosto totál dokonalý a docela zamíchá kartami, Ikoma, který byl asi půl jednoho dílu fakt na pěst se naštěstí zhusto-kruto-přísněl a Mumei, posedlá svým dokonalým bráškou (jako jo, moc jí to nezazlívám), dělá samé nesmyslné věci, ale co je důležité, anime má defacto uzavřený konec!!! A rozhodně stojí za to. I když je tam poměrně dost postav na tak málo dílů, všechny tam mají svůj prostor a asi není nikdo, koho bych nesnášela.

Hodnocení: 10/10.

Kiznaivers

182592
Tak tohle anime je velkým zklamáním. Nápad rozhodně zajímavý, animace super, všechno by mohlo být bezva nebýt charakterů Chidori a Nori a toho, že to pak vklouzlo do hysterických scén kvůli milostnému trojúhelníku. Jinak rozhodně bod za originalitu, nevzpomínám si, jestli je nějaké anime, kde je skupinka lidí, kteří se vzájemně moc nemusí propojena tak, že cítí bolest, kterou utrží jeden z nich. celé je to pak zahalené tajemstvím kdo je Nori a Kachcon (který ale vůbec bolest necítí a celé se to pak točí kolem toho proč a jak mu bolest vrátit zpátky) vlastně zač a Chidori, blbá kráva, která trapně žárlí a dělá mu scény (hlavně na začátku, kdy ho furt mlátí a řve na něj a on ani chudák neví proč) a taky vypořádáním se s celou situací a hlavně o tom, jak začnou spolupracovat. Pak jsou tam ještě další nové postavy, které jsou děsně otravné a prostě celkově to anime jde do hajzlu, i přesto, že má tak obrovský potenciál. Možná jediné zajímavé na tom je Katsuhirova minulost, která se ukáže na konci, hodně toho objasní, ale stejně to nezachrání. Protože pak to stejně skloouzne do pointy celého příběhu – všechno zachráníme pocity a tím, že budeme navzájem sdílet svou bolest – ne tu fyzickou, ale bolest v srdci. jinak závěrem asi dodám jednu větu, která mě dostala. Na konci, když bylo po všem a Tengo (jeden z těch kiznaiverů) společně s Chidori čekali na další své kamarády, tak se bavili a přišla řeš na vztahy a Tengo se ptá Chidori: Je možné, že na mě myslíš? A Chidori mu odpoví: Katsuhiro mi dal kopačky, tak je jasné, že na tebe myslím. Myslím, že to asi mluví za vše.

Hodnocení: 4/10.

Sakamoto desu ka?

184088
Popravdě tohle anime byla taková sázka do loterie. Nemyslela jsem si, že se na to vůbec podívám, ale nakonec to i dodívala. i když trochu z obtížemi. Jak to totiž na začátku bylo vtipné, ke konci to spíš uvadalo a působilo to místy až přehnaně, jen aby tam vůbec něco bylo. Celkově to pro mě je prostě anime – podívat a rychle zapomenout – nic, co bych si nechávala, abych se na to mohla podívat znovu. Navíc konec byl vysloveně trapný. Jinak celé anime by se dalo shrnout jako příhody dokonalého, krásného, chytrého Sakamota v jeho běžném životě.

Hodnocení: 5/10.

Seisen Cerberus

181704
Mladý Hiiro je synem hrdinů, kteří se pokusili zapečetit draka Dagana Zota, ale bohužel selhali. Hiiro přísahal pomstu a tak společně se svým učitelem Girem se vydává na cesty hledat odpovědi. Samozřejmě brzo si udělá nepřátele, ale i přátele. Popravdě nevím, co k tomu víc napsat. Bylo to dobré anime, ale takové jen na podívání, když nic není a vyhození. Sice to není ztráta času, ale ani vám z toho nic nezůstane. Charaktery byly až na pár vyjímek snesitelné, nejvíc mě srala ta holka od Nmnbuuka, ale jiank to asi šlo. Místy je to takvé patetiské a strašně předvídatelné, ale pokud máte rádi fantady a neví co by, tak se na to mrkněte.

Hodnocení: 6/10.

Kuma Miko

183689
Machi, která žije daleko v lese, pryč od lidí, společně s Natsuem, což je mluvící oranžový medvěd, zatouží po životě ve městě a po tom, chodit tam do školy. Příběh se pak točí kolem snahy začlenit se do společnosti, získat si přátele a hlavně „přežít“. Je to poměrně vtipné anime, které vás bude vážně bavit, pokud chcete něco „obyčejného“ a klidnějšího. Těžko se to popisuje, ono k tomu není moc co říct, prostě se podívejte na Machino snažení =).

Hodnocení: 7/10.

Magi: Sinbad no Bouken (2016)

183439

Konečně se mi to podařilo dodívat a musím říct, že jsem to dala za jediný večer. Nám známý Sinbad je ještě malý smrad, ale už má hooooodně velké ambice. Proč ne. Vládce má vždycky ambice. Dobytí dungeonu a získání Baala, ho posune vpřed a během své cesty, nabere Hinahoha z klanu Imuchakků, Jafara, který se ho původně snaží zabít se svou skupinou, když si je najme Dragon, který samozřejmě taky touží po pokladu, a tak se skupinka sejde v dalším dungeonu, který dobije samozřejmě zase Sinbad (ne, tohle nemůže být ani spoiler, takže bez varování). Tak nějak si podmaní všechny kolem a během své cesty si udělá pár přátel, ale i nepřátel. Jde si tvrdě za svým, a ta neústupnost se začíná vyplácet. Celkově je to dobře udělané, i když je pravda, že hodně věcí z mangy vynechali, což třeba v případě dobytí druhého dungeonu to lehce uškodilo, ale jinak to šlo, co musím vyzdvihnout a dát dva body navíc je hudba, která byla dokonalá. Prostě celkově fanoušci Magiho musí určitě vidět, je to povinnost a myslím si, že i těm, co Magiho neviděli, se tohle bude líbit.

Hodnocení: 9/10.

183862

Flying Witch

Pohodové anime, které neurazí a navíc ještě pobaví. Hodně se mi líbilo i charaktery byly skvělé. makoto, čarodějka, se jednoho dne vrací k příbuzným do malého městečka. Samozřejmě to, že je čarodějka by mělo zůstat více méně tajemstvím, ale Makoto je Makoto, a tak to hned vyklopí. Žije se svou tetou a strýcem, sestřenicí a bratrancem, které jsem si moc oblíbila. Makoto nás provází svým životem, ve kterém se dozvíme, jaké to je být čarodějkou v moderním světě.

Určitě doporučuju všem, co si chtějí oddychnout a pobavit se, všem, kteří mají tenhle styl rádi, ale i těm, kteří neví na co by se podívali. Myslím, že tohle anime nemůže urazit nikoho.

Hodnocení: 8/10.

181826

Endride

Shun je optimistický mladík, který si dělá starosti jen s tím, že jeho otec je věčně v práci. A když nepřijde domů ani na vlastní narozeniny, rozhodne se jít do jeho laboratoře a prostě ho dotáhnout domů. Jenže v otcově kanceláři ho zaujme podivný modrý krystal. Bohužel, není to jen obyčejný kamínek, jak Shun zjistí, protože se pomocí něho ocitne v jiném světě a rovnou ve vězení, kde sedí Emilio, princ tamního království, který se pokusil zabít krále Delzaina, svého nevlastního otce, který údajně zabil Emiliova pravého otce a ten tak netouží po ničem jiném, než pomstě. Po menší hádce, kterých bude v průběhu série několik, utíkají z hradu a spojují své síly. Shun zjišťuje, že se ocitl na Endoře, v podzemním světě o kterém lidstvo nemá ani tušení. Jenže z nějakého důvodu tenhle svět umírá. Emilio, kterého žene jen touha po pomstě, vyhledá Ignauty, což jsou takový Robinové Hoodové a které vede velmi charismatický Demetrio a prosí je o pomoc s pomstou. Demetrio souhlasí, i když si stanoví své vlastní podmínky a my pak sledujeme, jak se jejich osudy promíchávají a mění se. O zvraty není nouze, některé jsou překvapivější, jiné se daly čekat, Emilio se ze spratka postupně stává člověk, který začíná rozumně uvažovat, Shun je pořád stejný optimista a víc nebudu prozrazovat =))).

Hodnocení: 8/10.

185429

Kuromukuro

Tak tohle anime bylo hodně velké zklamání. ze začátku to vypadalo fajne, i když zápletka nijak originální.

Na svět jednoho dne zaútočili podivní roboti. Středoškolačka (nevím, jak se jmenovala) byla zrovna v té době v laboratoři, kde pracovala jají matka a náhodou se dotkla obrovské černé krychle, která náhodou reagovala na její dotek a náhodou se otevřela (ano, do teď tu krychli nikdo neotevřel). Z krychle vypadl nahý chlápek, ze kterého se vyklubal samurai z let xy, a který dokázal bojovat s nepřátelskými roboty pomocí svého robota, který mohl ovládat jen on se svou „princeznou“. Ano, princezna je ta, co ho osvobodila. Nepřátele samozřejmě porazí, samurai se dozví, že poněkud zamrzl v čase a svět už není co býval a snaží se všemožně zapadnou a zároveň bránit zemi proti nepřátelům. Asi do poloviny mě to bavilo, ale celkově mi ten seriál přišel strašně plochý. Myslím si, že se s nápadem mohli víc vyhrát a z charakterů dostat taky víc.

Hodnocení: 5/10.

Vyhozené anime:
Hundred – postavy tak nesympatické, až se vám z toho chtělo brečet.
Big Order – nápad možná dobrý, provedení taky, ale opět mi to kazily charaktery a hlavně začínám mít averzi a roztomilé sestřičky posedlé svýma bratříčkama, div se z něho neudělají pokaždé, když ho jen vidí.
Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge – na tohle jsem se i docela těšila, čekala jsem nějakou vtipnou oddechovku, ale poměrně zklamání teda.
Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta? – klasické klišé a opět nic, co by překvapilo nějakým originálním nápadem, takže koš to jistí.
Ushio to Tora II – ze začátku mě to i nadchlo, ale nadšení šlo rapidně dolů. Čekala jsem prostě něco lepšího.
Gakuen Toshi Asterisk II – opět zklamání.
Hai-Furi (High School Fleet) – podíváno spíš jen ze zvědavosti, ale rozhodně není o co stát, je to jen ztráta času.
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu – neskutečná hovadina, i když nápad je to zajímavý a anime by potenciál mělo, ale vylezla z toho neskutečná pičovina.

Ještě stále rozdívané (delší série):
Gyakuten Saiban: Sono „Shinjitsu“, Igi Ari! – příběh o právníkovi a jeho přátelích. Tohle anime zase asi až tolik příznivců mít nebude, protože je hodně zvláštní, ale když si na to zvyknete a pokud se vám líbí soudní prostředí, myslím, že neuděláte chybu, když se na to mrknete.
Sousei no Onmyouji – ze začátku jsem měla sto chutí to vypnout, protože Benio je občas fakt korunovaná kráva, ale když ji překousnete, tak to není špatné. Jen se trochu obávám délky, protože to má mít nějakých 50 dílů tuším, což mi na anime podobného typu přijde strašně moc.
Macros Delta – tohle anime shlédnu až vyjde celé, protože není úplně mým favoritem a musím se na něj psychicky připravit.

Dodívat:
Super Lovers
Shounen Maid
Pan de Peace!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.