Psycho-Pass

psycho-pass-animexis

Originální název (Japanese): Psycho-Pass (サイコパス)
Anglický název: Psycho-Pass

Typ: TV seriál – 22 dílů
Datum vydání: 12. října 2012 – 21. března 2013
Produkce: Production I.G, FUNimation Entertainment

Studio:
Žánry: akce, sci-fi
Čas na anime: 23min.

Rating: 17+

Režie: Motohiro Katsuyuki

MAL scored: 8,52

Ranked: 95 místo

CZ titulky: ano

Manga: ano

Opening: #1: „abnormalize“ by Ling Tosite Sigure (凛として時雨) (eps 1-11)
#2: „Out of Control“ by Nothing’s Carved in Stone (eps 12-22)

Ending: #1: „Namae no nai Kaibutsu (名前のない怪物)“ by EGOIST (eps 1-11)
#2: „All Alone With You“ by EGOIST (eps 12-22)

Moje hodnocení: 9/10.

Hl. postavy:

Kougami Shinya – Seki Tomokazu (seiyuu)

192521

Makishima Shougo – Sakurai Takahiro (seiyuu)

192519

Tsunemori Akane – Hanazawa Kana (seiyuu)

179601

Trailer

Příběh od Neri:
Nacházíme se v budoucnosti, kde je díky systému Psycho-Pass možné vyčíslit emoce, touhy, a chování člověka. Tyto informace se pak dále zpracovávají a dokážou vyhodnotit, kolik hříchů jste spáchal nebo jaká je pravděpodobnost, že něco špatnéhoho učiníte.
Příběh se točí kolem speciálního týmu policistů, který se snaží udržet pořádek a má na starost chytat nejproblematičtější zločince.
Tsunemori Akane byla právě přeřazena do tohoto speciálního týmu, a aniž by se dozvěděla nějaké podrobnosti, je hned vyslána do akce. Avšak tahle práce není tak snadná, jak si původně myslela…

Můj názor:

Abych pravdu řekla, tak na tohle anime jsem se dívala až s ročním spožděním a málem se na něho nepodívala vůbec. Důvod? Hysterický záchvat Akane v prvním díle, kdy jsem myslela, že vlezu do toho noťasu a urvu jí koule (ok, holce asi ne, tak něco jiného). I když nápad byl super, animace úžasná, celkově příběh se zdál být skvělý, prostě kvůli ní jsem to vypla a odstavila. O rok později jsem se k tomu vrátila díky AMV-čku (na první díl už jsem se ale znovu nepodívala) a dopadlo to tak, že jsem to shlédla za dva dny. Pokud totiž přežijete Akane, která teda v pozdějších dílech už není taková kráva a je docela snesitelná, tak si to skutečně užijete. Nehledě na to, že seriál udělal Makishima s Kougamim, kteří prostě celé to dění kolem vyzdvihli k dokonalosti. Bez nich už to prostě pak nebylo ono (druhá řada, kterou moc nedoporučuju – ještě film, kde Kougami je a ten byl taky super, ale ten moc nepoberete, pokud se nepodíváte aspoň na první řadu). Ostatní charaktery byly spíše zastíněny ústřední dvojicí, hlavně ke konci, ale taky si je oblíbíte, v mém případě třeba Ginozu, který se pohyboval hodně na hraně a Shion, která byla jejich „sledovač“. Celý psychologický podtext, který to mělo, byl hodně k zamyšlení a dostane se vám do hlavy natolik, že si pak v průběhu říkáte – je něco takového skutečně možné?. Jediný důvod proč to nedostalo 10 z 10, je právě Akane, která tam byť měla fungovat jako takový pomyslný čistý štít a snažit se všechny držet na uzdě, místy mě fakt hodně štvala, hlavně tou svou „dedukcí“, která byla místy až neúnosná. Já celkově nemám ale tyhle typy postav ráda, takže to vůbec neřešte a ten bodík si prostě pomyslně přidejte =).

Názor ostatních členek:

Naru:

OT: Jak hodnotíš anime?
OD: 9/10

OT: Doporučila bys anime začátečníkovi?
OD: Ano, všem, co mají rádi krimi a částěčně scifi

OT: Klady anime?
OD: 100% úžasná báječná fenomenální grafika, krásný záporák, děj a celkově většina postav

OT: Zápory anime?
OD: Ve druhé sérii nebyl ten úžasný vyšetřovatel 😀

OT: Celkový názor na anime?
OD: Božíí, kdo neviděl ať hned napravííí!!!

Pics:

18i8bluab4mhfjpg 32maxresdefault 12104 609249 division_1_s1 edcardex09 images imagesg imagesxfgnj index maxresdefault psycho psycho-pass-full-1369499 psycho-pass-full_-1365814 psycho-pass psycho-pass-animexis psycho-pass-image-psycho-pass-36427225-1500-1000 slider_episodes slider_characters syth tumblr_static_tumblr_static_filename_640

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.