Deadman Wonderland

1447822514

Originální název (Japanese): Deadman Wonderland (デッドマンワンダーランド)
Anglický název: Deadman Wonderland

Typ: TV seriál – 12 dílů
Datum vydání: 17. dubna 2011 – 3. července 2011
Produkce: Kadokawa Shoten, Kadokawa Pictures Japan, KlockWorx, AMG MUSIC

Studio: Manglobe
Žánry: akce, horror, sci-fi

Čas na anime: 24min.
Rating: 17+ (krev, násilí, brutalita)
Režie: Hatsumi Kouichi

MAL scored: 7,51

Ranked: 1516

CZ titulky: ano

Manga: ano

Opening: „One Reason“ by DWB feat.fade

Ending: „SHINY SHINY“ by NIRGILIS

Moje hodnocení: 10/10.

HL. postavy:

Shiro – Kana Hanazawa (seiyuu)

114507

Igarashi Ganta – dokonalá Romi Paku (seiyuu)

78019

Trailer

Příběh (převzato od Neri, napsala to líp něž já =)) ):

Věznice Deadman Wonderland, soukromá věznice, která byla vybudována před 10 lety po obrovském zemětřesení, které zasáhlo Japonsko, a která je zároveň zábavním parkem, kde vězni baví lidi zvenčí.
Ganta Igarashi je normální 14-ti letý student, který své přátele nadevše miluje. Avšak jednou se za oknem během vyučování objeví záhadná postava v červeném plášti a s maskou. V okamžiku zmasakruje všechny Gantovi spolužáky, včetně učitele a Gantu nakonec ‚obdaří‘ tzv. Semenem hříchu. Ganta omdlí a probírá se až v nemocnici, kde se dozví, že jakožto jediný přeživší byl z tohoto masakru odviněn, a je proti své vůli odveden do vězení Deadman Wonderland. Podmínky na přežití jsou zde opravdu drsné a Ganta vůbec není spokojen s tím, že byl obžalován on. Přísahal, že se tomu vrahovi – ‚Red Manovi‘ (jak mu Ganta říká) – pomstí. Později se dozvídá, že ten krystal, co mu Red Man dal do hrudi, mu dal zvláštní schopnost – manipulovat se svou krví. A také zde potká bělovlasou zvláštní dívku Shiro, která ho nemálokrát zachrání. Ale kdo je ve skutečnosti Shiro, a proč dostal Ganta Semeno hříchu? Pomstí se za zmasakrování jeho přátel? A je tu ještě někdo, kdo umí ovládat krev, stejně jako Ganta?

Můj názor:

Pokud bych to měla celkově shrnout, trvalo mi docela dlouho, než jsem se k tomu dokopala, ale pak to dala najednou. Pokud od anime čekáte něco víc než jen roztomilé obličejíčky, kalhotky v každém záběru, upištěné školačky a pod., pokud chcete něco drsnějšího a víc „dospělejšího“ určitě šáhněte po tomhle anime. Jak už Neri psala, není to procházka růžovou zahradou a krve a jiných tekutin je tady víc než dost. Je pravda, že konec je takový… No, nedokončený, ale vzhledem k tomu, že teď je obliba nechávat anime nedodělané, tak si myslím, že to člověk přežije. A popravdě, viděla jsem horší =).

Názor ostatních členek:

Neri

OT: Jak hodnotíš anime?

OD: 7. Nesplnilo to mé očekávání a ukončili to pěkně na… blbě…

OT: Doporučila bys anime začátečníkovi?

OD: Pokud má úplný nováček ve světě anime rád krev, horrory, sci-fi apod., tak si tu určitě přijde na to své. Je tam kopa brutálních scén a krev tryská všemi směry. I když já horrory nemusím, ale docela se mi líbilo, kdyby mi to ten konec tak nezkazil. Takže asi záleží na člověku a jak moc odvážný je 😀

OT: Klady anime?

OD: Tak jako hlavní klad bych asi jmenovala příběh – byl to originální nápad, bohužel ho anime nedotáhlo do konce, takže možná není vůbec od věci si pak přečíst i mangu. A dalším kladem jsou postavy – hlavní hrdina sice ze začátku štve svým chováním, ale není se čemu divit (chudák). A Shiro je taky fajn… až na pár maličkostí 😀 Jo a ještě se mi líbil opening xD Takový správně šílený. Hrozně se mi líbil ten nápad schopností ovládání krve. A to vězení, které vlastně sloužila i jako „cirkus“ pro obyčejné lidi, to bylo taky překvapivě originální.

OT: Zápory anime?

OD: Zápory – Hmm, tak asi ten konec. Nemám ráda nedokončená anime a anime, která skončí uprostřed něčeho. Když to tak chtějí ukončit, tak ať to anime radši ani nedělají, protože už dopředu musí přece vědět, kde to dokončí. A jestli není manga dokončená, tak ať prostě počkají až bude víc kapitol, aby to mohli aspoň udělat delší xD Jinak asi nic.

OT: Celkový názor na anime (můžeš napsat jednou větou nebo se rozepsat)?

OD: Ehm, takže pro slabé žaludky a lidi, co moc nemusí krev, tohle anime jednoznačně nedoporučuju, i když já bych se tam mohla zařadit taky 😀 A ani to neni můj oblíbenej žánr 😀 Ale vydržela jsem to a dokoukala až do konce! Příběh to má opravdu nápaditý, plno brutálních scén, kde krev tryskala fakt proudem, těch tu je plno 😀 Ale jak už jsem řekla, příběh to má podle mě fakt propracovaný, akorát mi přijde, že ne úplně dotážený do konce – je škoda, že to nebylo vícedílné anime s pořádným zakončením 😉 Kdybych tohle anime měla nějak porovnávat, je to pro mě asi tak na stejné úrovni jako Death Note, anime se mi líbilo, přestože to není vůbec můj styl (psychologická a horrorová anime nemusim). Ale co vím, tak plno lidí tohle anime chválí, ale samozřejmě je jen na vás, zda se na něj kouknete 😉

Naru

OT: Jak hodnotíš anime?

OD: 8/10.

OT: Doporučila bys anime začátečníkovi?

OD: Tohle u mě bylo jedno z prvních anime, takže určitě ano, je tam plno krve, sem tam nějaký zvrat, psycho holka a strašpytel 😀

OT: Klady anime?

OD: Originální děj, úžasné postavy, grafika

OT: Zápory anime?

OD: ten konec -_- ten byl velikým zklamáním -_-

OT: Celkový názor na anime (můžeš napsat jednou větou nebo se rozepsat)?

OD: Bylo ok, jen mě zklamalo, že nepostupovali podle mangy a kompletně to předělali.

Kanji:

OT: Jak hodnotíš anime:

OD: s odstupem času takových 7.

OT: Doporučila bys anime začátečníkovi?

OD: to záleží na tom co má dotyčný rád.
Pokud je to někdo kdo miluje krev, nasílí, šílenost, psycho atd. tak asi jo.

OT: Klady anime?

OD: Má to je 12 dílů takže se toho člověk nepřejí, hodně se mi líbil opening, a tenkrát sem nebyla ještě moc zběhlá v anime takže i nepředvídatelnost děje, nfm jak by tenhle aspekt vypadal ted. Líbily se mi některé shopnosti ovládání ty krve.

OT: Zápory anime?

OD: Jednoznačně Ganta jako hlavní postava a myslim že to mluví za vše. A je to neukončené. Taky nevysvětlení nějakých událostí nebo věcí.

OT: Celkový názor na anime (můžeš napsat jednou větou nebo se rozepsat)?

OD: Kdyš sem to viděla potom co to vyšlo tak sem z toho byla nadšená ale postupem času dyš se mi to rozleželo v hlavě a popřemýšlela sem nad tim tak mi došlo že to zase takovej boom není, jistě má to něco do sebe jako každé anime které není vyloženě shit ale je to mírně nadprůměrné a pořád zůstává že se mi to do jisté míry svým způsobem líbilo i dyš už ne tolik jako těsně po shlédnutí.

Usagi:

OT: Jak hodnotíš anime?
OD: 7/10

OT: Doporučila bys anime začátečníkovi?
OD: Ne. No… Pokud má rád krváky, tak možná jo, ale… nevím, nepřijde mi to jako anime pro začátečníka.

OT: Klady anime?
OD: Grafika, souboje a nepředvídatelnost.

OT: Zápory anime?
OD: Některé postavy a otevřený konec.

OT: Celkový názor na anime?
OD: Vcelku se mi to líbilo, ale znova bych se na to asi nepodívala.

Pics:

20ac26b25f22ac158c5fdc58b2e5fea6 502ac73ba3090 9073 anime_deadman_wonderland_d3jz8a5 deadman_wonderland deadman_wonderland_anime_1 deadman_wonderland_review-1 deadmanwonderland-9-09 images images-vvf maxresdefault mockingbird_blood shiro-deadman-wonderland-full-1796288 undertaker_foot_soldiers

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.