Léto – 2016 – očekávání

Ano, měsíc se s měsícem sešel a máme tu další (předposlední) sezónu v tomhle roce. A protože se asi všichni zbláznili a chtějí Vládce zničit, narvali tam mraky anime, které prostě musím vidět! Počítám sice, že zase něco vyhodím, ale pro mě osobně je tohle asi nejsilnější sezóna. Má topka (to můžu říct už teď) je samozřejmě pokračování Arslana, pak se těším na DGM, 91 Days, Days, Battery (prostě sportovní anime), Servampa, Taboo-Tatto, obě Danganronpy, Zestiriu a jiné. Každopádně nevím, jak to budu stíhat, protože už jarní sezóna byla docela zabijácká a pár anime bude zasahovat ve vycházení ještě do letní sezóny, takže pecka.

Co dodat? Až se vrátím z Chotěboře, tak udělám shrnutí jarní sezóny, co se povedlo a co ne (aspoň teda zatím toho, co jsem viděla) a zároveň i první dojmy z vyšlých novinek.

No a to je asi vše, teď už hurá na přehled!

Mob Psycho 100

80356

Kageyama Shigeo (také známý jako „Mob“) je osmák s psychickými schopnostmi. Už od malička mohl ohýbat lžičky a zvedat předměty, ale pomalu se naučil své schopnosti potlačovat, kvůli negativnímu postoji ze strany okolí. Nyní, jediná věc, kterou chce je, aby se spřátelil s dívkou ze své třídy, Tsubomi. S jeho psychickým „učitelem“ (který nemá žádné psychické síly), pokračuje ve svém každodením životě a snaží se zrealizovat svůj sen.

Ukázka

Rewrite

187368

Rewrite se odehrává ve fiktivním městě Kazamacuri, kde díky rozsáhlému zalesňování a výsadbě stromů civilizace a příroda vzájemně koexistují. Půlka města je tak zarostlá stromy a vegetací. Hlavním hrdinou je středoškolák Tennódži Kotaró, který se zajímá o tajemné tvory žijící v lesích kolem města a tráví čas s pěti dívkami, s nimiž podniká okultní výzkum společnosti na jejich škole. A zatím co se tato šestice baví řešením nejrůznějších nadpřirozených záhad, se kolem nich postupně mezi Gaiou a Strážci vyostřuje konflikt, ve kterém hraje klíčovou roli záhadná dívka Kagari.
(Převzato z Konaty)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tj9E2VKauNc

Tales of Zestiria: The Cross

 79271

Sorey je mladů muž, který vyrůstal mezi Serafíny, bytostmi, které lidé nevidí. Sorey věří v moudro, které říká, že před dlouhou dobou byli lidé Serafíny schopni vidět.A tak sní o rozluštění starodávného tajemství, které by mu mohlo odhalit způsob, jak oba světy spojit tak, aby lidé a Serafové mohli žít spolu v míru.
Jednoho dne navštíví Sorey poprvé město a zaplete se do incidentu během kterého vytáhne ze skály svatý meč. Stane se tak pastýřem, tím, který ze světa odhání katastrofy. Sorey si začne uvědomovat závažnost svého poslání a jeho sen o soužití lidí a Serafínů se stává skutečností.
A tak se společně se svými společníky vydává na úžasnou cestu…

91 Days

79160

Píše se rok 1920, pět let poté, co byl ve městě Lorel ve Spojených Státech ustanoven Zákon prohibice. Alivo se v utajení připojuje k mafiánské rodině Vampiro, aby se pomstil zabijákům, kteří zavraždili jeho rodiče a bratra. Zabíjení začíná. Pomsta, začíná novou pomstu…

Battery

79158

Seznamte se s Takumim Haradou, nejlepším nadhazovačem v regionu. Takumi je ale dost frustrovaný, protože nemůže najít žádného chytače, který by s ním udržel krok. Pak ale přichází Gou Nagakura…

Berserk

187489

Předělávka původní verze. Zkusím, nevím, uvidím. I když mám tenhle typ anime ráda, Berserk mě zrovna moc neuchvátil.

Hatsukoi Monster

186727

Když patnáctiletá Nikaidou Kaho opustí bezpečí svého rodného domova a začne bydlev na kolejích střední školy v Tokiu, poslední co očekává je, že ji přejede náklaďák! Na poslední chvíli ji ale zachrání pohledný cizinec, do kterého se Kaho zabouchne až po uši. Kdyý ho vypátrá a vyzná se mu, zjistí, že Kanade je syn pronajimatele jejího bytu. Kanade souhlasí, že bude s Kaho chodit, ale její blažený život končí ve chvíli, kdy se dozví že Kanade je páťák!

Qualidea Code

180458

Před několika desítkami let napadl tajemný nepřítel s názvem Neznámý Zemi a několik dětí bylo evakuováno do zařízení kryospánku, aby unikli invazi. O několik let později se děti probudí a zjistí, že získali různé nadpřirozené schopnosti. Za účelem ochrany Země před Neznámým, se v Tokijském zálivu spojí kluci a holky z Tokia, Kanagawy a Chiby a bojují pro dobro lidstva.

Relife

187576
Příběh sleduje Kaizakiho Aratu, 27-letého nezaměstnaného muže, který selže při každém pohovoru. Jeho život se změní poté, co se setká Yoake Ryoumem z ReLife Research Institute, který mu poskytne lék, díky kterému může změnit svůj vzhled na 17-letého, a řekne mu aby byl jeho testovacím subjekt v tomto experimentu po dobu jednoho roku. A tak začíná Arata ještě jednou svůj život jako student střední školy.

Shokugeki no Souma: Ni no Sara

187426

Druhá řada.

Arslan Senki: Fuujin Ranbu

187329

Druhá řada, na kterou se moc těším, i když má mít jen osm dílů.

B-Project: Kodou*Ambitious

186640

Příběh se točí kolem Tsubaki, nové členky A&R oddělení ve velké nahrávací společnosti Gandala Music. Okamžitě jí je přiděleno, aby dohlížela nad idolovou jednotkou „B-PROJECT“, která se skládá ze tří idolových skupin: Kitakore, Thrive a MooNs. Toto je Tsubakina první práce a během dohlížení nad skupinou mladých mužů, kde má každý úplně jinou osobnost, se hned zamotá do několik incidentů a nehod.

Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen – Mirai Hen

80433

Svět byl zničen Ultimátním zoufaltsvím, které způsobilo největší, nejhroznější a nejragičtější události v dějinách lidstva. Ve snaze ušetřit tento svět chaosu, byla zřízena nadate Future. Ačkoliv organizace pokračuje ve své činnosti obnovit svět, Makoto Naegi je podezřelý ze zrady.

Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen – Zetsubou Hen

188390

Akademie Hope Peak, je speciální škola uznána vládou, která má za cíl shromáždit a rozvíjet studenty, kterří vyjikají v určitých oblastech. Tato škola má dva kurzy, hlavní a přípravný. Do přípravného může vstoupit každý, kdo má peníze a nemusí mít nějaké speciální dovednosti. Hlavní kurz je pak určen pro ty, kteří mají speciální schopnosti stejně jako osobnosti.

Days

80431

Příběh o dvou klucích, Tsukushim a Jinovi. Tsukushi je kluk, který nic neumí a nemá žádný talent, zatímco Jin je považován za fotbalového génia. Za jedné bouřlivé noci, se tihle dva setkají a jsou vtaženi do světa fotbalu.

Orange

184497

Naho Takamiya jednoho dne dostane dopis, který jí poslalo její vlastní já z budoucnosti o deset let později. Když Naho čte dopis, zjišťuje, že všechno sedí přesně tak, jak se to událo, včetně přestupu nového studenta na její školu, Kakera Naruseho. Naho z budoucnosti píše, že není moc věcí, kterých by litovala, ale jsou věci, které Naho z minulosti může změnit. Zejména, co se týče Kakera. Naho z budoucnosti ji totiž žádá, aby na ni dohlížela, protože podle dopisu už Kakeru o deset let později už nežije!

Puzzle & Dragons Cross

Saiki Kusuo no Psi Nan (2016)

187171
Saiki Kusuo má celou škálu superschopností, včetně telekineze a telepatie. Ovšem z vlastní zkušenosti ví, jak něco takového dokáže být nepříjemné, proto se snaží žít normální obyčejný život.

Cheer Danshi!!

187483
Příběh o rozleskávačském klubu chlapecké školy.

D.Gray-man Hallow

184557

Pokračování první řady. Příběh se údajně bude točit kolem událostí s Kandou.

Servamp

186927

Příběh se točí kolem 16-letého Mahiru Shiroty, který má rád jednoduché věci. Jednoho dne si k sobě vezme černou zatoulanou kočku, kterou našel uprostřed silnice a pojmenoval ji Kuro. V té chvíli se vytvoří smlouva mezi servampem Sleepy Ash a Mahirem a ten je tak vtažen do války mezi sedm mrtelných Servampů a jejich osmým sourozencem Tsubaki.

Taboo-Tattoo

187101

Seigi, který trénuje bojové umění, má potřebu chránit lidi kolem sebe. Jednou, když chrání bezdomovce před nějakými darebáky, dostane na oplátku zvláštní tetování. Seigi se tak dostává do boje o svůj vlastní život, v němž, aby obstál, musí využít jak své znalosti bojových umění, tak i nově nabyté schopnosti z tetování.

Scared Rider Xechs

185170

Svět napadli mimozemšťané. Aby se jim lidé ubránili, vytvořili jednotku Scared Rider. Nicméně i přes nebojácnost členů jednotky byla již pětkrát kompletně vyhlazena. Lidé se ale nevzdali a vytvořili šestou jednotku s názvem Scared Rider XechS, jenž je složena z pěti mužů. Každá jednotka potřebuje svoji motivaci, aby přinášela co nejlepší výsledky, a Scared Rider XechS není výjimkou. Na scénu proto vstupuje protagonistka Asagi Akira, která se o to má postarat.
(Převzato z Konaty)

Tsukiuta. The Animation

187484

Členové Six Gravity a Procellarum, žijí všichni na společné koleji. Dva nejstarší členové Six Gravity, Hajime Mutsuki a Haru Yayoi jdou prvým rokem na vysokou. Každá epizoda anime se pak bude zabývat jednotlivým členem.

Regalia: The Three Sacred Stars

184532

Sestry Yui a Rena žily klidný život v království Enastoria, ale zapletly se do víru osudu, když na Astorii zaútočili obří roboti.

Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love! Love!

187366

Pokračování první řady…

Handa-kun

186391

Handa-kun dějově předchází Barakamonu, přesněji se odehrává šest let před tím, co se umělec Handa Seišú přestěhuje na ostrov Gotó. Handa je stále středoškolák, avšak úspěchy v kaligrafii mu padají do klína jako nic. Se spolužáky to tak snadné nebude, jelikož na Handu čeká jedno nedorozumění za druhým.
(Převzato z Konaty)

Amanchu!

187056

Hikari Kohinata je veselá -letá dívka, která bydlí poblíž oceánu, takže výsledkem je, že miluje potápění. Hned první den ve své škole potká učitele, který má taky rád potápění. Netrvá proto dlouho a vznikne potápěčský kroužek.

Kono Bijutsubu ni wa Mondai ga Aru!

187102

Příběh mangy je zasazen do výtvarného kroužku na základní škole, který je plný problémových lidí. Mezi ně patří patří génius na kreslení obličejů, jehož jediným cílem je nakreslit perfektní 2D nevěstu, neustálá potížistka, co má peněz na rozhazování, a celé to završuje vedoucí kroužku, který akorát pravidelně usíná.

Ukázka

Thunderbolt Fantasy: Touri-ken Yuuki

187486

Hitori no Shita: The Outcast

187505

Kraťasy:
New Game!
Fudanshi Koukou Seikatsu
Mahou Shoujo? Naria Girls
Ozmafia!!

S hodně velkým otazníkem:
Amaama to Inazuma
Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin
Time Travel Shoujo: Mari Waka to 8-nin no Kagakusha-tachi
Ange Vierge

Filmy:
Kingsglaive: Final Fantasy XV
One Piece Film: Gold

A to je asi vše.

Omlouvám se za případné chyby, dělala jsem to na poslední chvíli…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.