Léto 2017 – první dojmy

Jsou tady slíbené první dojmy z letní sezóny…

Musím se předem omluvit, že to tak dlouho trvalo, ale bohužel to nějak dřív nešlo. U některých anime je už hodnoceno po více dílech, takže to můžete brát zároveň i jako zatím celkové hodnocení. Oproti jiným sezónám je změna v tom, že jednotlivě hodnotím určité aspekty anime, takže si můžete udělat představu o tom, jak na tom dané anime je.

Co nejdříve se pak pokusím dodělat závěrečné dojmy z jarní sezóny, abych mohla průběžně hodnotit tu letní =))).

Opět připomínám, že je to jen můj pohled, nechci tím nikoho urážet nebo něco podobného, ale pokud se mi nějaké anime nelíbí servítky si brát nebudu =)).

 

Hina Logi – From Luck and Logic
Anime, které má být pokračováním Luck and Logic, ale spíš mi to přijde jen jako spin-off, takže když se podíváte jen na tohle, nic se nestane. Na světě existujé logalisté, což jsou lidi, kteří se pomocí jistého systému a karet dokáží spojit s druhým světem, kde vládnou Bohové, a vypůjčit si jejich sílu. Stát se logalistou samozřejmě nemůže každý, a je to něco, čím chce být každý, takže existují i speciální školy. Do jedné takové přichází princezna z malé země, Liones Yelistratova, která obdivuje svou spolužačku Nina Alexandrovnu, a to od doby, kdy ji viděla v televizi. Chce být jako onam, ovšem Nina není moc kamarádský typ a spíš se drží stranou. Liones se ovšem nevzdává, a co víc, čirou náhodou se jí podaří spojit se se svou druhou polovinou, jenže spojení to není zrovna nejlepší. Co dodat? Pokud máte rádi holčičky a mahou shoujo, užijete si to. Pokud ne nebo čekáte něco ve stylu Luck and Logic, tak se na to raději nedívejte.
Opening: nehodnocen v prvním díle nebyl
Ending: nehodnocen v prvním díle nebyl
Hudba: 5/10 – nijak oslňující, taková, jaká v podobných anime bývá
Animace: 3/10 – ať žijou barvičky a několikabarevné očička a hvězdičky v očičkách a třpitící se očička
Charaktery: 3/10 – strašně ploché a nezajímavé
Seiyuu: 1/10 – už dlouho mě tak něco příšerně netahalo za uši
Příběh: 0/10 – nezajímavý, takových už jsme viděli dost

 

 

Saiyuki Reload Blast
Sanzovo putování pokračuje a na své cestě se on a jeho malá skupinka dostanou do vesnice, která je ukrytá hluboko v horách, aby odolala útokům démonů. Jenže, jsou jenom démoni nepřátelé?
Poslední řada téhle série, a u té je potřeba vidět fakt všechny řady, protože jinak nebudete vědět která bije.
Opening: 9/10 – po grafické i hudební stránce
Ending: 10/10 – dlouho jsem neviděla nic tak povedeného
Hudba: 10/10 – já vím, ale vážně nejsem zaujatá, ono je to prostě dobré!!!!
Animace: 10/10 – někomu se to může zdát moc, ale mě se tahle animace neskutečně líbí =).
Charaktery: 8/10 – až na věčně nenažraného Gokua, který vám tím začne lézt na nervy je to stará dobrá klasika.
Seiyuu: 9/10 – stejné jako předtím, opět celkové hodnocení sráží Goku, jinak super.
Příběh: 10/10 – celkově velmi zajímavý, dobře propracovaný, a i když někdo může říct, že už je to ohrané, když pořád jen putují a zabíjejí démony, vždy se najde něco, co celkový příběh doladí k dokonalosti a podtrhne celkovou syrovost příběhu. Navíc jsou tam místy i vtipné chvilky, které ovšem nijak nezasahují do vážnějších tónů a neruší ho.

 

 

Kakegurui
Soukromá akademie Hyakkaou by byla docela obyčejnou školou, kdyby v ní studenti nehráli hazardní hry. A nejen to, podle výhry a prohry se určovalo i řazení na škole. Ti, kteří neměli tolik štěstí, byli označováni za „pejsky“, nosili speciální visačku a museli udělat všechno, co jim jejich „pán“ nebo-li ten, který nad nimi vyhrál, přikázal. Stejně jako Ryouta, který prohrál proti Saotomě, mrše jejich třídy, která se chová jako by ji patřil celý svět, jen proto, že několikrát vyhrála. Ryoto je z toho docela na dně a myslí si, že je vše ztracené, to by ovšem do školy nesměla nastoupit Jabami. Laskavá, mírná dívka, která neví nic o pravidlech školy, ani jak to tam funguje, jen se chce se všemi spřátelit. Kývne proto na nabídku Saotome, který ji vyzve ke hře „kámen, nůžky, papír“ v trochu jiném podání, než jak ho známe, a věří že Jabami předevšemi znemožní. Ovšem záhy pochopí, že přestřelila, protože Jabami je zkušená hazardní hráčka a Saotome nakope prdel.
Opening: 5/10 – vizuálně možná ok, ale po hudební stránce se to nedalo poslouchat
Ending: 5/10 – tady zase šla hudba, ale vizuální stránka… na houpající se kozy a kalhotky se fakt dívat nemusím
Hudba: 10/10 – když opominu OP a ED, tak celkově hudba skvěle podtrhovala celou atmosféru
Animace: 10/10 – tak tady nemám co vytknout, naprosto úžasná, obzvláště pak při detailních záběrech
Charaktery: 5/10 – tady asi průměr – mrcha školy, chudák student, drsná studentka, chladná předsedkyně, holka, co všechno zná
Seiyuu: 10/10 – musím řít, že se nejen dobře poslouchají, ale umí si i úžasně pohrát s bvarvou hlasu
Příběh: 9/10 – hazardní hry ve spojení se školou už tu několikrát byly, ale tohle je zase poněkud jiné zpracování, které rozhodně zaujme. Uvidíme, jak to bude dál

 

Katsugeki: Touken Ranbu
Anime, které asi očekávalo hodně holek, včetně mě. Spin-off Touken Ranbu: Hanamaru, nám opět ukáže některé známé postavy, ale i úplně nové. Ve středu dění jsou tentokrát meče Hijikaty Toshiza, velitele Shinsengumi, Izuminokami Kanesada a Horikawa Kunihiro, kteří bojují proti armádě Odvrácené historie, kteří se snaží, jak už název napovídá, o změnu historie. Kane a spol, které vede Saniwa, jejich mistr, a kterého jsme v Hanamaru neměli možnost vidět, se snaží samozřejmě historii zachovat. Oproti Hanamaru je tohle vážnější a temnější, a jde tam skutečně o ty boje víc, než o život v Citadele. Ke Kanovi se pak přidávají další zbraně známých historických postav a společně, i když se moc neznají, musí zabránit nejhoršímu.
Opening: 7/10
Ending: 6/10
Hudba: 100/10 – fakt, úchvatná, hlavně při soubojích, nic tak dobrého jsem už dlouho neslyšela
Animace: 8/10 – místy hodně „ostrá“ jako třeba v Tales of Zestirii
Charaktery: 5/10 – nijak oslňující – chytrý a nejlepší velitel, někdo, koho musí pořád zachraňovat, chladný týpek, co se raději drží stranou, drsný ale laskavý korbič, a ztřeštěný idiot
Seiyuu: 10/10 – řekla bych, že se skvěle k postavám hodí
Příběh: 8/10 – neotřelé téma, spousta soubojů, bishíci, navíc je to podle BL hry, takže si na své přijdou jak holky, tak kluci. Není to vyloženě žádný trhák, ani to nemá hlubokomyslnou pointu, ale na pokochání je to určitě super

 

Vatican Kiseki Chousakan
Roberto a Joseph jsou vyšetřovateli zázraků pro Vatikán, společně objíždějí svět a zjišťují zda se dané případy dají označit jako Boží zázrak nebo je to podvod. Zatímco Roberto vyšetřuje pomocí starých svitků, textů, symboliky a podobných věcí, Joseph se spoléhá spíš na vědu a matematiku. V prvním díle nás zavedou do kostela, kde musí vyšetřit případ Řádové sestry, která tvrdí, že ji oplodnil sám Bůh. Hned při prvním střetu se na sestřině těle objeví stigmata, což Josepha i Roberta, kteří pochybují a nevěří sestřině výpovědi, docela šokuje. Čím hlouběji pronikají a snaží se zjistit pravdu, tím více odhalují podivnosti okolo kostela a jejich obyvatel.
Pozn.: stigmata – Jsou to rány Kristova umučeného těla, které se nehojí ani nehnisají, jsou bolestivé a stále krvácejí. Slovo stigma pochází z řeckého slova stizo, které znamená poznamenávat, probodávat, propalovat železem, což se dělalo antickým otrokům. V křesťanském slova smyslu je stigma vnější znamení živé účasti na Kristově utrpení. Většina lidí si pod stigmaty představuje pouze rány na nohou, rukou, případně v boku. Druhů vnější stigmatizace však existuje více. Mnoho trpících s Kristem bylo obohaceno o rány po trnové koruně nebo odřeniny na ramenou od těžkého kříže. V ojedinělých případech se vyskytly i rány po bičování nebo stopy po svázání na krku a na nohách. Zaznamenány byly i případy krvavého potu.
Opening: 9/10 – po vizuální stránce super, hudba taky, i když to nebyla zas až taková bomba
Ending: 5/10 – oproti openingu dost těžký pokles
Hudba: 5/10 – průměr
Animace: 10/10 – tenhle styl se mi hodně líbí
Charaktery: 10/10 – i když známe zatím pouze Roberta a Josepha, nejde si je nezamilovat
Seiyuu: 10/10 – určitě se skvěle hodí
Příběh: 10/10 – pokud mě paměť nešálí, tak tohle tu ještě nebylo. Ano, Vatikán jako takový se objevil už několikrát (Trinity Blood, Hakkenden), ale dvojice vyšetřující zázraky pro Vatikán tu ještě nebyla.

 

New Game 2
Bez hodnocení, první řada se mi nelíbila, nejen charakterama a seiyuu, ale celkově to bylo na mě moc kawaii a přeholčičkované, přebarevnělé, moc happy, a tak. Vím, že to má hodně příznivců, nedivím se, ale já mezi ně rozhodně patřit nebudu =)).

 

Made in Abyss
Malá Riko žije v sirotčinci pro děti, jejich rodiče hrdině padli při dobývání a prozkoumávání obří propasti, která se rozprostírá uprostřed města a na jejíž dno doposud nikdo nedosáhl. Ričiným snem je dostat se samozřejmě až dolů a být první, kdo to tam prozkoumá. Prozkoumávání propasti je jako druh práce, takže i děti v sirotčinci se postupně učí, jak přežít a sbírají různé artefakty, které by jim umožnili sestup hlouběji (čím vzácnější artefakt, tím se dostanete hlouběji). Zatím můžou pouze prozkoumávat hloubku 100 metrů, což Riko samozřejmě nestačí. Jenže při jedné takové cestě narazí na létající obludu obývající propast, ale před smrtí ji zachrání kluk…ne, robot. Riko je z něj unešená a bere si ho do sirotčince, kde se ho snaží ukrýt (nic z toho, co najdete si nesmíte nechat). A tak začíná dobrodružství chlapce robota a dívky, která se snaží splnit si svůj sen.
Opening: 7/10 – lepší průměr
Ending: 5/10 – nijaký
Hudba: 6/10 – krapet lepší průměr
Animace: 9/10 – určitě zajímavá, příjemná, nerušivá, i když v některých záběrech mi přišla jakoby rozostřená nebo špatně namalovaná
Charaktery: 8/10 – zatím se toho moc nedozvíme, každopádně Riko mi asi občas poleze na nervy
Seiyuu: 10/10 – opět bez výhrad
Příběh: 8/10 – zajímavé pojetí dobrodruhů v podání malých dětí je něco, co se nevidí tak často, takže pokud se to ničím nezkazí věřím, že by mohlo mít tohle dílo i docela úspěch

 

 

Shoukoku no Altair
Mladý paša Mahmut viděl v minulosti hodně násilí a krve, takže si nepřeje nic jiného než svět bez válek a mír. Potíž je v tom, že žije ve světě, kde je válka každou minutou na spadnuté, takže jeho úkol je nelehký. Ovšem Mahmut není žádný posera, což dokáže hned v prvním díle, kdy se pokusí vyvrátit tvrzení, že Turkové zabili Imperiálního vyslance, což by mělo za následek válku. Ovšem díky svým schopnostem, chytrosti a intuici zjistí pravdu, čímž si ovšem nadělá několik nepřátel.
Anime (i manga) mi v mnohém přípomíná Arslana, nejen tím, že hlavní hrdina (mladý princ) bojuje ve jménu spravedlnosti, ale i tím, že oba mají své ptačí přátele. Arslanovi po boku létá jestřáb Azrael a Mahmutovi zase orla Alexandra (v titulkách to mají jako Iskandar-Iskender, nevím, jestli je to tak brané schválně, každopádně v češtině je to Alexander).
Opening: 8/10 – určitě patří k těm povedenějším
Ending: 5/10 – průměr
Hudba: 8/10 – žádná pecka, ale dobře se poslouchá
Animace: 10/10
Charaktery: 9/10 – až na Sharu, která mě děsně srala i v manze, asi nebyl nikdo, kdo by mi nějak víc vadil. Uvidíme, co bude dál.
Seiyuu: 9/10
Příběh: 10/10 – dá se říct další hrdinský epos, tektokráte z jiného místa a jiné doby, každopádně v mnohém nemálo podobný právě Arslanovi

 

Tsurezure Children
O tomhle popravdě nevím, co si mám myslet. 4 páry, co si různými způsoby vyznají lásku… a to je vše. Sice je to kraťas, ale nic, co by mě zaujalo.

 

Princess Principal
Vcelku jsem se toho obávala, ale není to tak špatné. Skupina středoškolaček, pracující jako špiónky, každá s jiným zaměřením a bojovou technikou se hned v prvním díle pokouší ochránit vědce, který se zapletl se špatnými lidmi. Ovšem ani on není bez viny, což má za následek konec, který asi nikdo z nás nečeká. Abych pravdu řekla, zatím tomu anime nemám co vytknout.
Opening: 9/10 – jeden z těch lepších v téhle sezóně
Ending: 5/10 – klasický průměr
Hudba: 8/10 – ničím neoslnila, ale ani nerušila
Animace: 10/10
Charaktery: 5/10 – opět takové ty klasické
Seiyuu: 7/10 – až asi na dvě postavy to ušlo
Příběh: 10/10 – zatím hodnotím hodně vysoko. Pokud si to udrží šmrnc, co to mělo v prvním díle, zařadí se to mezi mé favority. Trochu se však obávám, vzhledem k postavám, aby to nezklouzlo do tragického a strašně dramatického pojetí jejich minulostí.

 

Isekai Shokudou
Vítejte v restauraci Nekoya. Normální restauraci, kde se podává západní jídlo, je tam útulno a příjemně. Ovšem nikdo už neví, že jednou za týden v sobotu, je restaurace pro veřejnost uzavřena a místo toho vítá jiné hosty. Hosty z různých fantasy světů, kteří si pochutnávají na jídle, které obyčejní smrtelníci považují za obyčejné.
Opening: 6/10
Ending: 5/10
Hudba: 7/10
Animace: 10/10
Charaktery: 7/10 – Tenshu byl super Aretta už nikoliv
Seiyuu: 7/10 – Aretta místy tahala hodně za uši
Příběh: 9/10 – poměrně neotřelý, zajímavý, jediné, co mě mrzí je, že není víc mluveno o receptech samotných. Je mi jasné, že je to spíš o setkání všech možných ras pod jednou střechou a jejich chování, ale aspoň ty menu, které Tenshu předvádí by mohly být více ukázané, když už je to anime o jídle.

 

 

Fate/Apocrypha
Já vím, že si stěžuju na pomalá anime, ale tohle bylo zase až moc rychlé =)). Opět se dostáváme do města Fukuya, a opět půjde o Svatý Grál. Ovšem tentokrát bude něco jinak. A to, že se mezi sebou neutká sedm pánů a sedm služebníků, ale celkem čtrnáct služebníků a čtrnáct pánů. Sedm z nich představuje červenou stranu, ti, co se snaží získat Svatý Grál a vratit vše do normálu, dalších sedm představuje černou stranu, magický rod Yggdmillennia, kteří se prohlásili za právoplatné majitele Grálu, a snaží se ovládnout svět. Jo a objeví se i jedna nám známá postava z „fejtů“=)).
Opening: 7/10
Ending: 5/10
Hudba: 6/10
Animace: 7/10
Charaktery: 7/10 – všechno bylo tak hrrr, že nejde zatím moc hodnotit
Seiyuu: 8/10
Příběh: 7/10 – opět boj o Svatý Grál, jen se navýšil počet služebníků a pánů, kteří se rozdělili na dvě strany

 

Knight’s and Magic
Miluju zavádějící a blbě napsané popisky =(((. Tak abych uvedla na pravou míru popisek z MALu.
Kurata Tsubasa je geniální programátor a mecha otaku. Při cestě domů z jednoho nákupu ho ovšem srazí auto, a on zemře. Jak už to ovšem v anime bývá, smrtí všechno teprve začíná a Kurata se probouzí v těle dítěte Ernesti Echevaliera jehož otec je pilotem obřího robota a děda je ředitelem prestižní školy, kde se učí magie a pilotování těchto robotů, kterým se říká Silhouette Knights. Erni (Kurata) je uchvácen světem ve kterém se ocitl a jeho snem je stát se co nejrychleji pilotem jednoho z robotů. Díky svým předchozím zkušenostem se rychle dostává do popředí a výrazně převyšuje své stejně staré spolužáky. Najde si taky kamarády, sourozence Archida Waltera a Adeltrudu, které učí magii a se kterými se později snaží vytvořit vlastní bojovou jednotku, kterou by mohl řídit i on (je moc malý, takže v normálních robotech nedosáhne na pedály).
Opening: v prvním díle není
Ending: 8/10 – příjemný, předpokládám, že od druhého dílu to bude opening
Hudba: 7/10
Charaktery: 7/10 – počítám, že to bude typické anime, kde se najde aspoň jedna postava, která vám poleze děsně na nervy
Seiyuu: 9/10
Příběh: 9/10 – zase poněkud jinak postavená mecha, musím ale říct, že to vypadá zajímavě

 

 

Enmusubi no Youko-chan
Anime podle čínské manhuy, které nebylo zařazené v průřezu sezónou, protože sem na něj předtím nenarazila. A nime se seznámíme s Suusu, liščí démonkou, která je tak trochu k ničemu, ale přesto se chce stát nejmocnějším liščím démonem. Aby toho dosáhla musí zvládnout pár úkolů a tím prvním je spojit prince Unhia z dalšího liščího klanu se svou milou Setsuyou, která se reinkarnovala do mladé lidské dívky. S tímhle úkolem Suusu pomůže Haku, který sice vypadá jako pako, ale je velmi mocný a silný.
Anime by to mohlo být zajívané, kdyby to aspoň mělo hlavu a patu. Místy vůbec netušíte, která bije, protože všechno je tak rychlé a praštěné, že z toho pak nakonec nic nemáte.
Opening: 5/10
Ending: 5/10
Hudba: 5/10
Animace: 5/10
Charaktery: 5/10
Seiyuu: 5/10
Příběh: 5/10

 

Hajimete no Gal
Větší pičovinu jsem už dlouho neviděla. Yukano (bo jak se jmenuje) je údajně strašně sexy a Junichi, který pořád nemá žádnou holkou, jí pod nátlakem od svých praštěných kamarádů pozve na rande (jak to dopadlo nevím, protože jsem to ani nedodívala), celou dobu co klečí a představuje si, jak spolu souloží, nebo jak je už navěky panicem, protože ho odmítne, jí čumí na kalhotky, což je pak místy až nechutné. Celé to anime je nechutné, takže bez hodnocení. Komu se to líbí, užijte si to =)).

 

 

Dive
Nahatí sexy kluci a voda? Myslím, že sen každé fanynky. Sakai při jedné procházce se svým psem, narazí na plavecký bazén, kde právě do vody skáče Youichi. Unešený tou nádherou kývne na nabídku, jestli by to nechtěl zkusit taky. O několik let později je členem potápěčského klubu, který je ale zadlužený, a tak má Sakai obavy z jeho zrušení. Ovšem překvapení přichází v podobě nové trenérky.
Opening: 8/10
Ending: 6/10
Hudba: 10/10 – opět jedna z těch lepších
Animace: 10/10 – velmi hezká a příjemná
Charaktery: 8/10 – řekla bych asi klasika, jediné, co mi kazí celkový dojem, je neuvěřitelně otravná (a bude to očividně i strašná kráva), Sakaiho kamarádka z dětství
Seiyuu: 9/10
Příběh: 8/10 – prostě sportovní anime se vším všudy

 

Netsuzou Trap
Další kraťas a opět bez hodnocení, protože… Hotaru a její nevím, jak se jmenuje, kamarádka mají kluky, ale Hotaru přijde s nápadem si muckání a takové věci vyskoušet napřed na sobě navzájem, aby věděli do čeho jdou. No, spíš je to tak, že se Hotaru snaží svou údajnou kamarádku z dětsví ojet, a ta se sice brání, ale ve skutečnosti jí to dělá dobře. Tečka. Kdo se na to dívá, užijte si to. Jo a celé to má být rádoby dramatické vzhledem k tomu, že milují své kluky, ale zároveň jim zahýbají. Super.

 

18 if
Bláznivé, přebarvičkované anime o tom, že i sny se můžou stát skutečností. Na vlastní kůži to pocítí Haruto, kterého se snaží dostat do své zbírky čarodějnice Hromu, což je ve skutečnosti dívka, která byla ponížena a pokořena klukem a stala se terčem posměchu. Haruto ji však ukáže správnou cestu a tím ji zachrání.
Opening: 8/10 – poměrně chytlavý
Ending: 5/10 – opět žádný zázrak, nějak se mi ty endingy teď nelíbí
Hudba: 6/10
Animace: 8/10
Charaktery: 8/10 – zatím se toho moc neukázalo, ale asi nemám výhrady
Seiyuu: 10/10
Příběh: zatím nevím, co si o tom mám myslet. U prvního dílu jsem se docela i bavila, ale pokud se anime ponese celé v duchu prvního dílu, bude to docela nuda.

 

Skirt no Naka wa Kedamono Deshita.
Další divný kraťas o sexu mezi stydlivou Suzukou a Ryoutem, co se obléká jako holka.

 

Ikemen Sengoku
Opět kraťas, bohužel vadí mi ta animace.

 

Aho Girl
Další kraťas, tentokrát místy i vtipný, i když neuvěřitelně blbý. O holce, jejíž méno si opět nepamatuju, která je úplně blbá, největší radost má z toho, když má ze všech testů 0 bodů, miluje banány a svého kamaráda od dětství a souseda, který je její úplný opak.

 

Jikan no Shihaisha
Victo a Kiri Putinovi jsou lovci požířačů času. Určitě to znáte. Všichni máme nějaký ten moment, který bysme nejraději vrátili zpět. Lépe řečeno vrátili se v čase a něco líp udělali, někoho zachránili atd. A teď si představte, že je to skutečně možné. Ano. Ale cena je příliš vysoká, protože sereže váš čas, takže se nakonec vypaříte. A právě Victovi a Kirimu se do cesty připlete Kyouko, strašná chudinka, protože jí umřel bratr, a nikdo neví nic o její bolesti, ona chce bratra oživit, protože nikdo nemůže chápat jak se ona cítí, nikdo neví, jaké to je přijít o bratra a bla, bla, bla. No a tahle chudinka oživí monstrum, ale bohužel… ehm, naštěstí ji od krutého osudu zachrání právě Victo a Kiri, prezentující se jako bratři. Nejsou to bratři…
Opening: 7/10
Ending: 5/10
Hudba: 9/10 – příjemná
Animace: 10/10 – hodně se mi líbila
Charaktery: 8/10 – zatím můžu hodnotit jen oba Putiny, protože nikdo jiný tam nebyl (Kyouko nepočítám, ta byla jen epizodová-snad), a ti jsou oba úplně skvělí
Seiyuu: 10/10 – opět za plný počet
Příběh: 8/10 – vypadá to jako neotřelé téma plné bojů, magie a různých technik, jen se bojím, aby to pak nesklouzlo ke klasickému klišoidnímu drama

 

Hitorijime My Hero
Na začátku sledujeme Setagawu, který nesnáší hrdiny a fláká se s gangstery, protože stejně nic jiného nemá na práci. Zlom přijde ve chvíli, kdy potká Kensukeho, který najde opuštěné kotě, a díky této náhodě narazí na jeho staršího bratra Kousukeho ve kterém začne vidět svého hrdinu. Spolu s Kensukem se dostávají na střední, kde potkají i Kensukeho kamaráda z dětství Asayu, se kterým se Kensuke nerozešel zrovna v dobrém, a teď má víčitky svědomí. Dokáží všichni čtyři překonat překážky a získat jeden druhého?
Opening: 7/10
Ending: 7/10
Hudba: 7/10
Animace: 9/10
Charaktery: 9/10
Seiyuu: 10/10
Příběh: 8/10 – školní shounen-ai, jakých je plno, ovšem po dlouhé době něco, na co se ráda podívám, protože to nemá trapné hlavní hrdiny

 

Isekai wa Smartphone to Tomo ni.
Touya umře, ale protože to byla nešťastná náhoda a chyba ze strany Boha, rozhodne se vrátit Touyu zpět mezi živé. Ovšem kvůli pravidlům nesmí být vzkříšen do toho samého světa, a tak se Touya obdařen magií a se svým smartphonem ocitá ve fantasy světě. Náhodou se dostane do města, kde pomůže dvěma sestrám a po domluvě spolu utvoří partu a vydají se za dobrodružstvím.
Opening: 6/10
Ending: 5/10
Hudba: 5/10
Animace: 6/10
Charaktery: 6/10 – úplný průměr a klasika
Seiyuu: 10/10
Příběh: 5/10 – nic nového, nic zvláštního, prostě kluk z moderního světa se ocitne ve fantasy světě

 

 

Clione no Akari
Krátké anime pojednávající o dívce Minori, která je šikanovaná svými spolužáky, kromě dvou, kteří si dávají za vinu, že jí nedokážou pomoct a postavit se svým spolužákům. Anime má asi vyjadřovat syrovost a krutost mládeže, ale na mě to působilo dost nudně a unyle. Takové nemastné neslané.

 

Musekinin Galaxy Tylor a Nora to Oujo no Noraneko Heart
Dva kraťase, které nemá cenu popisovat. Jeden je blbější než druhý.

 

Mahoujin Guru Guru – 0/10 – podivná kresba, podivný příběh, podivné cosi…
Tenshi no 3P – 0/10 – z charakterů se mi chtělo zvracet, seiyuu mi trhali uši a rádoby dramatický nádech byl směšný

Koi wa Suru – 0/10 –  mic pro mě
Battle Girl High School – 0/10 – bojující holčičky alá mahou shoujo
Action Heroine Cheer Fruits – 0/10 – tohle nemám náladu ani komentovat

 

Owarimonogatari Tekyuu a to hudební jehož název si ani nepamatuju – nehodnoceno, neviděla jsem předchozí řady (a ani nechci), kdo zná ví, kdo nezná, stejně se musí dívat od začátku =)).

 

Ballroom e Youkoso
Fujita nějak neví, co přesně od života chce. Vše se změní v momentě, kdy potká Sengoka, který ho zachrání před bandou chuligánů a přitáhne ho do svého tanečního studia. Sengoku, přesto, že spíš vypadá na nějakého mistra bojových umění, je profesionální tanečník. Fujita, který je najednou zmatený tím, co všechno se dozvídá, a taky tím, že v tanečním studiu potkává svou spolužačku, která je nesmírně talentovaná, se rozhodne, že tancování zkusí a poprosí Sengoka, ať ho naučí tancovat. Ten je trochu dotčený tím, jak Fujita bere tancování na lehkou váhu, ale nakonec ho presvědní jeho odhodlání a píle.
Opening: 5/10 – vizuálně jo, ale hudebně se mi vůbec nelíbil
Ending: 4/10
Hudba: 10/10 – jak jinak
Animace: 10/10 – strašně se mi líbí, i když někomu asi nesedne
Charaktery: 9/10 – zatím super, ale očekávám, že se ukáže někdo, kdo mi vadit bude
Seiyuu: 10/10
Příběh: 9/10 – neotřelé taneční anime, ale poměrně klasická zápletka sportovních anime

 

 

Centaur no Nayami
Abych pravdu řekla, na tohle jsem se vůbec netěšila. Podle Usagi je to totiž strašně kawaii a už jen z toho jsem měla osypky až na prdeli. Jenže… Ono to kupodivu není zase až tak strašné! Himeno, zkráceně Hime chodí do školy „nelidí“ a za nejlepší kamarádky má Nozomi (asi démonku), co vypadá jako kluk a Kyouko (což je asi ovce?), které celý děj obohacují samy o sobě, a klidně by se obešly bez Hime. Nozomi mi padla do oka okamžitě, a pokud se na to dodívám, tak právě kvůli ní. Jinak děj nemá cenu nějak popisovat, prostě život Hime a jejích přátel.
Opening: 5/10 – v celku nic moc
Ending: 10/10 – tak po dlouhé době super ending, jak hudebně, tak velice hezky po vizuální stránce
Hudba: 5/10 – normální, co neurází, ale taky nijak nezaujme
Animace: 9/10 – menší výhrady jsou, ale celkově povedená
Charaktery: 8/10 – Nozomi úžasná, Himeno klasický průměr, ostatní se zatím moc nevyjadřují
Seiyuu: 8/10 – Hime trochu tahá za uši, ale jinak to sedí
Příběh: 7/10 – poměrně neotřelý, i když po delší době může docela nudit

 

 

Keppeki Danshi! Aoyama-kun
Aoyama je geniální fotbalista, takový, co je rodí jednou za sto let. Trpí ovšem obsedantně kompulzivní poruchou, kdy musí všechno uklízet, leštit a čistit, což se jaksi k fotbalu nehodí, protože je to špinavý sport. Proto, když nastoupí na Fujimi střední a přidá se do fotbalového klubu, Zaizen, který miluje fotbal a dýchá jím, ho má za podivína a nemůže mu odpustit jeho chování, kdy se všem a všemu vyhýbá. Změna nastává ve chvíli, kdy hrají přátelský zápas proti jiné škole.
Opening: 6/10
Ending: 6/10
Hudba: 8/10 – příjemná
Animace: 9/10 místo má trochu mouchy, ale jinak velmi pěkná
Charaktery: 8/10 – až na vyjímku povedené
Seiyuu: 10/10
Příbeh: 10/10 – nepamatuju se, že by tu něco takového bylo, kombinace fotbalu a poměrně běžné poruchy, která i přesto, že je vážná, autoři ji odlehčili, takže se u toho anime nejen zamyslíte nad tím, co takový člověk musí prožívat, ale i se u něj dobře pobavíte

 

Konbini Kareshi
Mmmm… Existuje škola a existuje obchod u školy a ve škole je několik kluků a holek, někteří se už vzájemně znají, někteří ne, ale všichni mají něco společného. Dají se dohromady díky tomu, že se potkávají (mimo školy), právě v tom obchodě. Celý koncept by nebyl špatný, ze začátku to vypadalo fajn, ale pak jsou tam úplně hluchá místa, kdy jenom sedíte a pomalu usínáte, protože se nic neděje. Vůůůůbec nic.
Opening: 5/10
Ending: 5/10
Hudba: 7/10 – docela to šlo
Animace: 6/10 – místy fakt hodně ostrá
Charaktery: 5/10 – kluci ještě jdou, ale holky jsou klasický propadák a typický průměr
Seiyuu: 6/10 – některé charaktery dost rvou uši
Příběh: 5/10 – on by nebyl špatný, jen by se tomu musel někdo víc věnovat

 

Nana Maru San Batsu
Shiki je typický šprt. Všem je pro smích, není oblíbený ani hezký, nevyniká v žádném sportu, ale co miluje, jsou knihi. Největší klid nalézá v knihovně, kde se taky „srazí“ s holkou, která změní jeho život. Jak? Prostřednictvím kvízů, ve kterých Shiki, aniž by to tušil, vyniká!
Opening: 8/10
Ending: 5/10
Hudba: 6/10
Animace: 7/10
Charaktery: 10/10 – zatím plný počet, nebyl nikdo, kdo by mi vadil
Seiyuu: 8/10 – docela mi nesedí hlas Fukami Mari, ale jinak asi dobré
Příběh: 8/10 – vcelku neotřelý, uvidíme, co z toho bude dál

 

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou
Yushi přišel o rodiče při autonehodě, a tak ho vychovávají strýc s tetou, kteří sice proti němu nic ošklivého neřekli, ale jde vidět, že je pro ně zátěží. Jo a má sviňi sestřenici. No a tak se rozhodne, že na vyšší střední půjde někam, kde je kolej, aby konečně vypadl. Bohužel kolej vyhoří a on při představě, že by musel žít ještě dalšího půl roku se svými příbuznými málem dostane infarkt (já bych ho dostala taky). Snaží se proto něco najít, ale bohužel má buď málo peněz nebo ho nechtějí vzít, protože je nezletilý. Ovšem shodou okolností je mu nabídnutý pokoj za velmi nízkou cenu, ovšem má to jeden háček. A tím jsou poněkud zvláští spolubydlící =))).
Opening: 8/10
Ending: 8/10
Hudba: 8/10
Animace: 8/10
Charaktery: 9/10
Seiyuu: 10/10
Příběh: 8/10 – něco podobného už tu bylo, ale určitě body navíc za celkové ztvárnění

 

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e
Tohle bylo… Omlouvám se za výraz, ale debilní anime. Dialogy naprosto nesmyslné, charaktery úplně ploché, chování postav absolutně nesmyslné, člověk by čekal, že to bude aspoň nějak dramatické tím správným způsobem, ale ono je to spíš tragicky směšné.
Opening: 5/10
Ending: 5/10
Hudba: 5/10
Animace: 7/10 – moc barevná kresba nehledě na to, že místy dost pokulhávaly barvy
Charaktery: 0/10 – budu z toho mít noční můry
Seiyuu: 9/10 – to jediné asi šlo
Příběh: 5/10 – škol rozdělených na „vrstvy“ už tu bylo několik, ale nic nebylo tak stupidního jako je tohle

 

 

Tyhle čtyři anime musím ještě shlédnout, ale 100% vím, že budu sledovat Jigoku Shoujo (doporučuju všem, aby se na tohle úžasné anime podívali. Akorát nevím, jak moc to navazuje na předchozí řady, ale zřejmě to bude přímé pokračování, takže budete muset od začátku. Ale nelekejte se množství dílů, určitě to stojí za to, a neznám nikoho, kdo by kdy litoval toho, že se na to podíval nebo to považoval za ztrátu času). Další anime, které budu 100% sledovat je Reflection, protože… Stan Lee =)). Kdo tohoto pána nezná, asi nemá ani cenu, aby se na to díval, protože z toho nebude mít takový požitek.

Gamers a Kaito zatím nemám tušení, ale u Gamersu na 99% nezůstanu =)).

 

Doufám, že se vám první dojmy aspoň trochu hodili, zvláště u něčeho, kde ještě pořád váháte =)).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.