Jaro – 2016 – očekávání

Co nás čeká a nemine…

Tak a je to tady. Zimní sezóna pomalu ale jistě končí a začíná jarní.
Shrnutí zimní sezóny přinesu až dovychází všechna anime, každopádně už teď je jasné, že tam bylo několik skvostů, které mile překvapily, a jak už to bývá i těch, které trochu zklamali. Celkově ale zimní sezónu považuju za poměrně silnou oproti několika předchozím, a taky v ní jedno anime ode mně dostalo 10/10, což se tak často nestává.
Neri: Řekla bych, že letošní zimní sezóna byla dost slabá. Nabídla sice spoustu zajímavých anime, některá povedená jiná ne. Ale můžu říct, že zbytek roku 2016 budu mít co dělat, protože tohle je asi můj rok.
Jarní sezóna toho nabízí ještě víc, pár horkých favoritů tam mám, ale jak to nakonec dopadne, to si musíme ještě chvilku počkat. Teď už jen menší přehled toho, na co se těšíme =))).

Koutetsujou no Kabaneri

V době, kdy je svět uprostřed průmyslové revoluce, se objeví monstrum, které nemůže být poraženo, dokud se mu nepropíchne srdce, chráněné vrstvou železa. Tím, že člověka kousne ho nakazí a vytvoří z něj agresivní nemrtvou bytost známou jako Kabane. Na ostrově Hinomoto, který se nachází na dálném východě mají lidé ze stanic vystavěné ochrany, proti těmto monstrům. Přístup do stanic, stejně jako dopravu zajišťují lidé pomocí lokomotivy na páru s názvem Hayajiro. Ikoma, chlapec, který žije ve stanici Aragane a pomáhá se stavbou Hayajira, vytváří proti monstrům svou vlastní zraň s názvem Tsuranukizutsu. Jednoho dne, kdy čeká na příležitost, aby svou zbraň mohl využít se setkává s dívkou jménem Mumei. Během noci se Ikoma s Mumei setká znovu, protože stanice byla napadena Kabane a on tak dostal svou příležitost.
Očekávání: podle trailerů to vypadá hodně zajímavě, kresba v pořádku, určitě od toho čekám hodně.

Bungou Stray Dog

Nakajima Atsushi byl vyhozen ze sirotčince a teď nemá kam jít a nemá ani co jíst. Z pokusu o sebevraždu, když stál hladový u řeky, ho zachrání náladový muž. Ten člověk je Dazai Osamu, a on a jeho partner Kunikida jsou členy velmi zvláštní detektivní kanceláře. Mají nadpřirozené síly a řeší případy, které jsou příliš nebezpečné pro policii nebo armádu. Stopují tygra, který se objevil právě v té oblasti zrovna v době, kdy tam přišel Atsushi. Vypadá to, že Atsushi je s tygrem nějak spojem a během přešení případu je jasné, že se s Dazaiem a zbytkem detektivní kanceláře zaplete víc než jen jednou.
Očekávání: hodně vysoké, mangu jsem četla, je jeden z mých jasných jarních favoritů.

Gakusen Toshi Asterisk 2nd Season

184780

Druhá řada.

Nečekaná meteoritická bouře zasáhla svět ve 20. století. Kvůli této katastrofě bylo po celém světě zničeno mnoho měst. Nicméně uvnitř meteoritu se nacházel neznámý prvek s názvem Mana – prvek zahrnující všechny elementy. Díky tomuto prvku mohla lidská technologie udělat během krátké doby obrovský pokrok. Vznikl nový druh člověka s unikátními dovednostmi – Star Pulse Generation (Genestella).Festas, známé jako Asterisk, je akademické město nad vodou, obklopené šesti akademiemi nazývanými Rikka. Je proslulé díky bojovým festivalům, které se zde konají. Amagiri, student, který přestoupil na zdejší školu, bude bojovat, aby si zde splnil své přání. Závod planoucích duší začíná…
(předchozí řada – převzato z Akihabary)
Očekávání: nic moc, první řada docela zklamala, ale dám tomu ještě šanci, protože poslední dobou se mi stává, že druhé řady bývají o mnoho lepší než první

Boku no Hero Academia

183559

Anime o chlapci jménem Izuku, který se chce stát hrdinou a proto nastoupí na specializovanou školu, kde se jedním z jeho učitelů stane i jeho idol. Ale dokáže udržet tempo se svými spolužáky?
Očekávání: asi normálka, těším se na to, nebo spíš jsem zvědavá, ale žádný odvar

Kiznaiver

182592

Příběh se odehrává ve fiktivním Japonském městě Sugumori. Jednoho dne řekne Noriko Sonosaki svému spolužákovi Katsuhiru Agatu, že byl vybrán, aby se stal „Kiznaivrem“. Kizuna systém je projekt ve fázi vývoje a propojuje lidi bolestí. Tohle má vést ke světovému míru. Katsuhiro je tak propojen se svými spolužáky a sdílí společně bolest.
Očekávání: Poměrně vysoké, sice nevěřím, že to bude úplná pecka, ale pokud se nápad dobře využije mohlo by se na to dát dívat.

Mayoiga

184534

Skupina 30 mladých, naprosto odlišných a navzájem neznajících se lidí, míří v autobuse do vesnice jménem Nanakimura. Jenže vesnice to není úplně obyčejná. Co skrývá?
Očekávání: určitě vysoké, mohlo by to být hodně zajímavé, v momentě, kdy dopisuju tenhle článek je venku už první díl, jen jsem ještě neviděla.

Joker Game

180302

Děj se odehrává v roce 1937 v předvečer druhé světové války. Příběh je o tajemné špionážní vzdělávací organizaci známé jako „D agentura.“ Organizace je řízena podplukovníkem Yuukim z japonské císařské armády. Jeho ideály ho vedou k najímání lidí mimo absolventy vojenské akademie a personálu, aby se stali kvalifikovanými agenty v umění manipulace. Jeden takový antihrdina agent jménem Jirou Gamou, se snaží odhalit tajné dokumenty s názvem „Black Notes“, zatímco bojuje proti silám zevnitř i zvenčí svých vlastních řad.
Očekávání: hodně, hodně vysoké. Můj horký favorit v jarní sezóně.

Sakamoto desu ga?

184088

Středoškolák Sakamoto, který dělá vše naprosto přirozeně, ale je tak cool jako nikdo jiný. Někteří jej zbožňují, protože je to ten nejdrsnější středoškolák na světě, jiní jej nesnáší, protože mu to závidí, a snaží se jej zesměšnit či si ho nějak podat. Sakamoto však díky svému cool faktoru kdesi v oblacích takové pokusy zmaří ve svůj prospěch a stává se ještě víc cool, i když byste si mysleli, že už to ani nejde.
Očekávání: tak nějak si myslím, že u toho nevydržím, ale zkusím to, třeba překvapí

Sousei no Onmyouji

183662

Rokuro je sice z rodiny vymítačů, ale rád by dělal cokoliv jiného. Jenže je nucen využít svůj neuvěřitelný potenciál, když nově příchozí Benia ho vyzve a jeho soutěživý duch neodmítne. Jenže v okamžiku kdy zmizí Rokurův kamarád jde legrace stranou a on tak společně s Benio musí kamaráda zachránit.
Očekávání: jo, určitě se na to těším, snad to nezklame.

Gyakuten Saiban: Sono „Shinjitsu“, Igi Ari!

180456

Právnický nováček Ryuuichi Naruhodou, chce chránit své obžalované tím, že prokáže jejich nevinnu u neobvyklých případů. S omezenými důkazy a skoro bez šancí přesto bojuje, protože věří, že jeho klienti jsou nevinní.
Očekávání: jsem na to hodně zvědavá. Nečekám, že by to byla nějaká pecka, ale třeba překvapí.

Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?

182638

Hlavní hrdina v jedné onlinovce vyzná svou lásku dívce, jen aby pozděj zjistil, že je to vlastně kluk. Od té doby se rozhodne, že nebude nikovu v onlinovkách věřit, jenže o dva roky pozděj se mu sama vyzná jedna dívka. Co se bude dít dál?
Očekávání: podle mě to bude blbost a asi u toho nevydržím, ale mrknu aspoň na první díl, abych věděla

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

180443

Když šel Subaru Natsuki ze samoobsluhy ocitl se najednou v jiném světě, kde nejen že neví jak se ocitl, ale je vzápětí napdane. Situace se mění v okamžiku, kdy je zachráněn stříbrovlasou dívkou a rozhodne se spolupracovat. Když se mu konečně podaří zjistit kde že to vlastně je, je zabit. Subaru má ovšem velmi vzácnou schopnost a to znovu se oživit. Ovšem jen on si pamatuje, co se vlastně stalo.
Očekávání: poměrně vysoké, tyhle anime mám ráda, tak doufám, že to nějak nezprasí.

Magi: Sinbad no Bouken (TV)

183439

Příběh o Sinbadovi a jeho zdolání prvních dvou dungeonů.
Očekávání: jsem víc než natěšená. Bohužel mou radost trochu hodně zkazila zpráva o tom, že anime bude mít pouze 8 dílů!!!

Flying Witch

183862

Čarodějka Kowato Makoto se právě přistěhovala do domu svého příbuzného. Ale je to všechno…?
Očekávání: podle mě by to mohla být celkem vtipná oddechovka, nic složitého, takže jsem na to zvědavá.

Ushio to Tora (TV) 2nd Season

171038

Druhá řada o Ushiovi a Torovi a jejich nesnadné cestě.
Očekávání: musím říct, že první řada trochu zklamala, ale budu se dívat, snad to bude lepší.

Big Order (TV)

185385

Před deseti lety si jedno dítě přálo, aby byl zničen svět. Hoshimiya Eiji je totiž jedním z vyvolených, který má tu moc splnit si své vlastní přání.
Očekávání: docela se na to těším, OVU jsem sice neviděla, čekala jsem až na sérii, tak uvidíme.

Hundred

183775

Kisaragi Hayato se chce stát nositelem zbraně Hundred, díky které můžou vyvolení bojovat proti mimozemské formě života, která napadla Zemi. Hayato se tak vydává na bojovou akademii, kde ho čeká nejedno překvapení.
Očekávání: jsem na to moc zvědavá, i když opět si myslím, že to nebude můj žhavý favorit.

Endride

181826

Shun Asanaga je neustálý optimista. Jednoho dne v kanceláři svého otce najde podivný krystal, který ho přenese do jiného světa jménem Endra. Emilio, princ království Endra ne ve svých 16-ti letech neúspěšně pokusil zabít svého otce a svrhnout ho z trůnu. Osudy těchto dvou se protnou a oni se budou muset nějak domluvit a spolupracovat, aby každý dosáhl svého cíle.
Očekávání: poměrně vysoké, docela se na to těším.

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge

183099

Tanaka je věčně ospalý a znuděný a anime sleduje jeho život a život jeho kamaráda Ooty.
Očekávání: myslím, že by to mohla být docela sranda.

Seisen Cerberus: Ryuukoku no Fatalités

181704

Děj se bude odehrávat na kontinentu Kunaaan, na kterém je moc rozdělena mezi tři království. Nicméně mír mezi nimi je velmi křehký, stačí málo, aby zde vznikla válka. Kromě toho na kontinentu sídlí také zlý drak Daganzord, který rozsévá smrt, a nikdo není tak silný, aby jej porazil. Dva hrdinové, Bairo a Kismitete, se ho pokusili zastavit, ale nepodařilo se jim to a byli zabiti. Naštěstí jejich syn Hiiro byl zachráněn. Ten se rozhodl pomstít své rodiče, a tak se v šestnácti letech vydává na výpravu, jejímž cílem je zabití draka. Při této cestě potkává mnoho různých lidí a získává několik společníků.
(Převzato z Konaty)
Očekávání: taky docela vysoké, snad to nezklame

Macross Δ

182235

Píše se rok 2067 a od předchozího dobrodružství uplynulo již osm let. Středem zájmu je nyní skupina Valkýry, tvořená prvotřídními piloty, kteří se snaží zabránit záhadné entitě zvané Syndrom Var, v pohlcení veškerého vesmíru. Do toho se ještě připlete řád rytířů s vlastní jednotkou valkýr z Větrného království a je na zábavu zaděláno.
(Převzato z Konaty)
Očekávání: tak mechy u mě jasně vedou, takže se docela těším

Super Lovers

180795

Středoškolák Haru žije společně se svou matkou spokojeně v zahraničí a nevypadá to, že by se něco mělo v dohledné době měnit. Jenomže Haru je najednou pověřen úkolem starat se o adoptivního bratra Rena. Nemuselo by to být tak hrozné, ale to by Ren nesměl být tolik odtažitý a nezvladatelný. Ale čas dokáže změnit mnohé…
(Převzato z Konaty)
Očekávání: už dlouho jsem neviděla žádné shonen-ai, tak jsem zvědavá.

Kuromukuro

185429

Při stavbě Kurobeské byl objeven záhadný artefakt, jehož studiu zasvětilo život mnoho vědců. Ti společně vytvořili vlastní vědecký ústav. Potomci vědců navštěvují školu vedenou ústavem. Do školy chodí i Širahane Jukina, dcera prezidenta ústavu. A bude tomu v létě roku 2016, kdy se ze spánku probudí osamocený samurai a uvede stav věcí do pohybu. Originálního počinu oslavujícího patnácté výročí studia P.A. Works se ujal režisér Okamura Tensai.
(Převzato z Konaty)
Očekávání: trailer se mi hodně líbí, tak snad nezklame

Shounen Maid

183972

Protagonistou příběhu bude energetický chlapec Komija Čihiro, který je odmala veden k podílení se na chodu domácnosti prostřednictvím domácích prací. Když jeho matka nečekaně zemře, objeví se muž jménem Taketori Madoka, který se představí jako jeho strýc a dá mu nabídku – může s ním bydlet, pokud bude dělat domácí práce. Čičiro nabídku přijme, a tak se z něj stane sluha ve strýcově dobře vybaveném domě.
(Převzato z Konaty)
Očekávání: těším se, doufám, že to bude takové, jak si představuju

Pak tu jsou takové ty moje „úchylky“

Duel Masters VSRF

Future Card Buddyfight DDD

Battle Spirits: Double Drive
Cardfight!! Vanguard G: Stride Gate-hen
Beyblade Burst
Mobile Suit Gundam Unicorn RE:0096

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.