PRVNÍ DOJMY
Tak, rozhodla jsem se sem dát zase něco nového, a v tomhle případě se jedná o první dojmy z anime, které vyjdou v dané sezóně. Jako první začínáme samozřejmě se zimou 2016, kde vyšla spousta anime a některé mají určitě potenciál stát se trháky. Aspoň pro mě. Jen bych chtělka upozornit, že se jedná pouze o mé pocity a dojmy, které nikomu nevnucuju.
Klidně, pokud budete chztít, napište do komentů svůj názor, co si o anime myslíte, budu ráda =))).
Musaigen no Phantom World
Představte si svět, kde se jednoho dne probudíte, a zjistíte, že všechny ty povídačky o tom, jak někteří lidé vidí duchy, démony a podobné potvory jsou pravdivé, protože teď už je vidí všichni. A jak už to tak bývá, když se objeví problém, který se musí řešit, objeví se i hrdinové, kteří mají zvláštní síly a jsou schopní problémy řešit. Nebo aspoň v rámci možností.
jestli čekáte nějaké nabušené superhrdiny, nebo hrozivé příšery, tak na to zapomeňte.
Ichijou Haruhiko, je poměrně obyčejný kluk, který je vedoucím dvoučlené (no, možná tříčlené, pokud počítáte i malou démonku Ruru) skupiny, která bojuje právě proti duchům a démonům. Ještě bych měla asi zmínit, že lovení těch potvor je něco jako kroužek a když to dobře zvládnete, dostanete určité kredity, jako jídlo atd…
Myslím, že nebude žádným překvapením, když Haruhiko a jeho parťačka Kawakami Mai, která je trochu víc vyvinutější, na tom nejsou moc dobře, protože i když úspěšně démony zabíjí, tak přitom vždy něco zničí, což má za následek to, že veškerá odměna jde na opravy.
Samozřejmě dlouho sami nezůstanou, uvědomí si, že pokud chtějí něčeho dosáhnout, musí přibrat nové členy, proto se k nim hned v prvním díle přidává Izumi Reina, takzvaná pojídačka.
Od tohoto anime nečekejte nic závratného a světoborného. musím se přiznat, že na tenhle typ anime moc nejsem, ale tohle bylo tak ujeté a šílené, že jsem se naprosto skvěle bavila i při scénkách, které mi v jiných anime poměrně vadí.
Je to prostě takové anime, u kterého nemusíte přemýšlet a pobavíte se.
Opening má na svědomí Screen Mode, nic úžasného, ale dá se to poslouchat. Mají na svědomí OP třeba u Gingitsune (Gekkou Story), Gundam Build Fighters Try (Amazing the World), Kuroko no Baske (2015) (Ambivalence), Love Stage!! (Lovest) nebo Yoru no Yatterman (Kyokugen Dreamer). Animace povedená, zvlášť vykreslení démonů a duchů se mi moc líbilo, charaktery…no…radši nic =))).
Dimension W
Abych pravdu řekla, tohle byl můj favorit, a pokud si udrží stejné tempo jako v prvním díle, tak se určitě u mě dostane v hodnocení velmi vysoko. V budoucnosti, přesněji v roce 2071, se energetické problémy vyřešili pomocí „cívek“, díky kterým se získává energie se zdánlivě nekonečného zdroje. Tím je dimenze W, která existuje mimo rozměry X, Y a Z.
Hned na začátku se dostáváme do pořádné akce s Mabuchi Kyoumou, který pracuje pro Marii a odstraňuje ty, kteří obchodují s nelegálními cívkami. A právě při jedné téhle akci potkává Yurisaki Miru, robota, který ale projevuje city, což Kyoumu zmate a má ji za zloděje, protože uteče i s cívkami. Situace se má ovšem úplně jinak, Mira je „dcerou“ profesora Yurisaki Shida, který není zrovna moc oblíbený a jde po něm organizace New Tesla. Cívky by mohli profesorovi pomoci, bohužel Mira se k němu nedostane včas, taky zásluhou Kyoumy, který sice vypadá jako muchy sežerte si mě, ale umí kurevsky dobře bojovat. A navíc je to sympaťák.
Co bych ještě vypíchla, je naprosto dokonalý opening, který si mě hned získal. Na svědomí ho má skupina Stereo Dive Foundation, která dělala OP třeba k anime Gangsta (Renegade), Kyoukai no Kanata (Daisy) a nebo Nobunaga the Fool (Axis). Animace taky skvělá, charaktery vypadají zajímavě, takže určitě, pokud máte rádi sci-fi, doporučuju se podívat.
Haruchika: Haruta to Chika wa Seishun Suru
Hudební anime o dvou přátelích z dětství, Homura Chice a Kamijou Harutovi, kteří hrají na dechové nástroje a snaží se za každou cenu obnovit upadající klub.
Hudební anime snad nikdy neurazí, jasně, nikdy z nich nebudou nějaké extra trháky, protože je vždy předčí jiné anime, ale určitě se hodí na sobotní večery. Jistě, vyjímku u tohoto tvoří ta šílenost 1000% Uta no Prince-sama, nebo jak se to jmenovalo, které nepočítám mezi hudební anime, ale do…vážně nechcete znát můj názor. Ostatně, ti co mě znají, si ho můžou domyslet.
Na začátku se seznamujeme hlavně s Chikou a Harutem, jejich problémy a snahou. Hudební anime vždy plynou svým tempem, takže nečekejte na začátku hned nějaké strašné dráma nebo akci.
Opening má na svědomí Fhana, kteří mají na svědomí třeba Bokura wa Minna Kawaisou (Itsuka no, Ikutsuka no Kimi to no Sekai), Uchouten Kazoku (Que Sera Sera) nebo Witch Craft Works (Divine Intervention). Animace se mi velmi líbila, charaktery taky nijak neurazily.
Prince of Stride: Alternative
Anime, na které jsem se jen já velmi těšila. Sice ze začátku přišlo trochu zklamání v podobě Sakurai Nany, která mi trochu lezla na nervy a ještě určitě poleze, prostě to není Aida Riko (Kuroko no Basket), Shimizu Kiyoko (Haikyuu!!) nebo Matsuoka Gou (Free!), které byly jako manažerky a trenérka svých klubů naprosto úžasné.
Ale o tom jinde. Nana nastupuje na školu Hounan vlastně jen proto, aby se stala manažerkou klubu Stride, což je sport o šesti členech, kteří běhají po městě přes různé překážky. Jenže zjistí, že klub byl zavřen a zbytek jeho členů ho změnil na šachový klub. Naštěstí Nana není jediná, která se chce přidat do klubu, ale je to i Fujiwara Takeru, kterého si prostě zamilujete, strašně mi připomíná Nanase Haruku z Free!. A aby mohli klub znovu otevřít, musí získat ještě jednoho člena, který je samozřejmě hned na blízku, přimo ve třídě Nany a Takera, jenže ten chce dělat všechno jiného, jen je Stride. Nicméně není mu to moc platné a nakonec po menším závodu ve škole se Stride klub Hounanské akademie otevírá.
Opening se mi líbil i vizuálně, poměrně pěkně udělaný, hudbu má na svědomí OxT – Dia no Ace: Second Season (Kimero!!), Overlord (Clattanoia).
Active Raid: Kidou Kyoushuushitsu Dai Hakkei
Na tohle anime jsem se hodně těšila, hlavně kvůli Kuroki Takerovi a Senou Souchirouovi. Bohužel, anime má dvě vady na kráse, a to Kazari Asami, totální krávu, která mě srala od první vteřiny, co se tam objevila a taky poměrně zmatený vývoj událostí. Prostě to na vás vyrchlí všechno během pěti minut a vy nevíte, která bije. Jako jasně, nemám ráda, když u 12-ti dílného anime trvá 10 dílů, než se vlastně dozvíme, o co tam jde, a než se začne něco dít, ale taky není úplně to pravé ořechové, když se to dozvíte všechno během pěti minut.
Anime má potenciál, jen ho asi nikdo nehodlal pořádně využít, takže nakonec je to propadák a anime, které nezachrání ani červenoočko, fešák Takeru.
Opening je strašný, vizuálně sice jde, ale hudebně je to děs, absolutně jsem vůbec nerozuměla tomu, co tam zpívá, připadalo mi to jako nějaká hatmatilka. Na svědomí ji má Akino, která dělala OP ke všem Aquarionům, kde pokud si pamatuju zas tak strašné nebyly a třeba i k anime Amagi Brilliant Park nebo Kantai Collection: KanColle. Animace je povedená, ale ani ta bohužel nezachrání tu celkovou hrůzu.
Norn 9: Norn + Nonetto
Tak… Tohle anime je pro mě jeden velký otazník. Rozhodně to má potenciál a není to klasická harémovka, protože jsou tam celkem tři holky mezi devíti klukama. Docela nepoměr, ano, ale vypadá to, že zbytek kluků nebude omdlívat při pohledu na hlavní hrdinku, která si vůbec nic nepamatuje, jen ví, že se musí dostat na loď Norn, což je obří koule plující ve vzduchu. Každý, kdo na lodi je má zvláštní schopnosti, které vypadají velice dobře a jejich úkolem je udržet loď ve vzduchu, v čemž jim samozřejmě brání nepřátelé.
Pravda je, že po prvních 10 minutách jsem měla chuť to vypnout, protože Koharu nedělala nic jiného než že vzdychala, což mi připomínalo tu nánu z Amnesie, ale nakonec jsem se dodívala, a co víc, budu se dívat dál. Koharu se ujme Yuiga Kakeru, který ovládá rostliny a samozřejmě se do ní hned zamiluje (jak překvapivé).
Opening celkem ucházející od Yanagi Nagi, která má na svědomí Amnesii (Hoshiboshi no Wataridori), Ano Natsu de Matteru (Vidro Moyou, Point at Infinity), Black Bullet (tady se mi OP moc líbil), Grisaia no Kajitsu (Rainy Veil), Jormungand (i druhá řada), Nagi no Asukara, Owari no Seraph: Nagoya Kessen Hen (Orarion), Yahari Ore no Seishun Lovecome wa Machigatte Iru. (všechny řady). Animace taky velmi povedená, jediné, co mě bude asi iritovat je hlas Koharu v podání Fujimura Ayumi, kterou si můžete pamatovat třeba z Nabari no Ou jako Shimizu Raikou nebo Seiken no Blacksmith jako Cecily Cambell.
Shoujo-tachi wa Kouya o Mezasu
Popravdě nudnější anime jsem už dlouho neviděla. Dokonce jsem někde v půlce i krapet zaspala, takže vám o tom nic moc nenapíšu. Z toho, co jsem pochytila, tak Houjou Buntarou neví, co bude dělat, ale jednoho dne se ho Kuroda Sayuki, spolužačka, která ho nějakou dobu sleduje, zeptá jestli by se nepodílel na vývoji bishoujo hry. Jakože neříkám, že všechny anime musí být plné akce, že nejsou pěkné i takové ty „normální“, ale tohle byla jedna velká nuuuuuda.
Dokonce si ani nepamatuju jaký byl opening, jen vím, že animace byla povedená. Jediné plus =)).
Boku dake ga Inai Machi
Musím říct, že tohle anime, aspoň ten první díl byl jedním slovem pecka, a to jsem si od toho moc neslibovala.
Představte si, že máte určitou schopnost. Velmi zvláštní dar, díky kterému se můžete v určitém okamžiku vrátit v čase a zabránit nějaké události nebo katastrofě. Fujinuma Satoru tuhle schopnost má, i když byste to do něj neřekli, protože nemá práci a aby se uživil rozváží pizzu. A právě při jedné zakázce nám ukáže, co umí a zachrání malého chlapce před přejetím náklaďákem. Ovšem nebylo by to anime, aby to bylo jen takhle jednoduché. Vzápětí se dozvídáme, že v Satorově minulosti se odehrála tragédie, když nedokázal pomocí své síly zabránit únosu své spolužačky, ze kterého byl navíc obviněn Satorův kamarád. Do toho všeho, se u Satora objevuje jeho máti, fajn ženská, kterou si ale moc dlouho neužijeme, protože i přesto, že Satoru díky svému daru vidí, že by měl něco změnit., nakonec nepřijde na to co, a posléze nachází svou matku mrtvou. Jak už to bývá z vraždy je obviněn právě on, ale díky svým schopnostem se vrátí v čase, ale o trochu víc, než si představoval.
Anime má pěknou animaci a zajímavé charaktery a určitě se těším na to, co nám nabídne dál.
Opening má na svědomí skupina Asian Kung-Fu Generation, kterou netřeba asi nijak zvlášt představovat, namátkou vzpomenu anime třeba jako Naruto, Bleach, Fullmetal Alchemist.
Dagashi Kashi
Další anime, které mě moc neoslovilo. Shidare Hotaru, trochu šáhlá holka, dědička společnosti Shindare, chce hrát ve filmu, ale otec jí to povolí pouze v případě, že přesvědčí Shikada Kokonotsu, aby převzal dědictví v podobě venkovské cukrárny. Potíž je v tom, že Kokonotsu chce být autorem mangy a nějaká cukrárna je mu tudíž volná.
Věřím tomu, že anime si najde hodně fanoušků, ale za mě říkám ne.
Animace nebyla špatná, opening si ani nepamatuju, možná to bude tím, že ho má na svědomí poměrně neznámá zpěvačka Michi, která má na kontě pouze opening u té strašlivosti jakou byla Rokka no Yuusha.
Divine Gate
A dostáváme se k něčemu lepšímu a dalšímu mému favoritu.
Po otevření Divine Gate se náš svět spojil s ostatními, což vyvolalo chaos. Pro obnovení pořádku byla vytvořena Světová rada, která celou věc ututlala, a udělala z ní legendu nebo dětskou pohádku, chcete-li. Ovšem je tu pár vyvolených, se speciálními schopnostmi, kteří se spojili s cílem najít bránu a předělat svět.
Hned v prvním díle se seznamujeme s Aotem, který má schopnost ovládat vodu. Celkem fajn kluk, kterému se zjevuje podivný klučík, ale ani tady není všechno v pořádku. Aotovi totiž neřeknou jinak než vrah rodičů.
Snaží se žít jak se dá, ovšem to by po něm nesměl toužit Arthur, který ho prostě chce do své společnosti. Mimochodem Arthur i Aoto bránu vidí. Aoto by se měl přidat k dvojici, kterou tvoří Akane a Midori, což ale odmítá. Jak jinak.
Animace je velmi povedená, jedna z těch, co se mi líbí nejvíc, opening taky dobrý, jen se mi nepodařilo zjistit, kdo ho má na svědomí. Charaktery budou určitě zajímavé, aspoň z těch náznaků, co tam byly. Určitě se těším, až se představí Aotův bratr, který bude zřejmě pěkný parchant nebo Loki, Oz či Lancelot.
Koukaku no Pandora: Ghost Urn
Tohle anime vám prvních pět minut nepříjde nijak zvláštní. Pokud teda nepočítáte to, že hlavní hrdinka s naprosto nezapamatovatelným jménem Nanakorobi Nene je něco jako kyborg mířící na lodi do metropolisu Cenancle, aby tam žila se svou tetou. Všechno je v pohodě, říkáte si, jo, dobré anime, takové, co neurazí, jenže…
Po několika dalších minutách si říkáte WTF?!, vážně, vážně, vážně, vááááááážně?! Ano vážně. Tohle anime je… praštěné, šílené, ujeté, svým způsobem úchylné a naprosto debilní, takže se na něj prostě MUSÍTE podívat.
Nene se hned na lodi seznamuje s Uzal, bohatou vynálezkyní, a její společnicí Clarion, která je stejně jako Nene kyborg. Nene, která Clarion považuje za děsně roztomilou, ji hned začne objímat a mačkat a navíc je nadšená z toho, že si našla nějaké přátele. Pohoda trvá jen do chvíle než na město zaútočí teroristi, kteří jdou po Uzal. Nene, která se bojí o své nové přátele, jim jde na pomoc, ovšem netuší, že Clarion umí velmi dobře bojovat a že i ona má v sobě schopnosti, o kterých ani netušila. To jak ty schopnosti probouzí vám už říkat nebudu, na to se fakt musíte podívat sami =))).
Animace super, charaktery budou takové ty normální, nečekám nic světoborného, opening neurazil.
Phantasy Star Online 2 The Animation
Tohle anime vypadá taky jako jedno z těch zajímavějších, akorát teda stupidnější důvod, proč hrát zrovna nějakou hru jsem ještě neslyšela. Jen si to vemte. Jste obyčejný středoškolák, jmenujete se třeba Tachibana Itsuki, říká se vám všeuměl, protože nejste v žádném klubu, ale když vás někdo někde potřebuje, tak vás zavolají, nijak nevyčníváte, nejste moc oblíbený, prostě takový tuctový kluk. Jednoho dne si vás ale k sobě zavolá předsedkyně školní rady, kterou všichni žerou, je strašně milá, hodná, krásná, prostě dokonalost sama a řekne vám, že se stanete víceprezidentem školní rady. Řeknete si ok, sice mě všichni členové rady už teď nenávidí, a mají mě za naprosto neschopného, ale Izumi Rin se prostě neodporuje. A cože budete jako viceprezident dělat? Hrát hru. Hru s názvem Phantasy Star Online 2, která teď frčí a hrajou ji všichni. A proč ji budete hrát? Abyste sdělili své pocity ze hry a napsali, co si myslíte o jejím vlivu na studenty. jakože jo, proč ne.
Každopádně, když pomineme tohle, tak to určitý potenciál má, snad to bude lepší než ta hrůza Sword Art Online, ale pochybuju, že to bude lepší než Log Horizon.
Animace pěkná, charaktery…no…zatím nebudu předbíhat, opening povedený. Na svědomí ho má Aoi Shouta, který má na kontě OP z Uta no Prince-sama: Maji Love 2000% a Uta no Prince-sama: Maji Love Revolutions, Shounen Hollywood: Holly Stage for 49 (obě řady), Kono Danshi, Sekka ni Nayandemasu. a obě řady Kimi to Boku.
Pak tu máme tři kraťase:
Ojisan to Marshmallow
Oshiete! Galko-chan
Sekkou Boys
Z čehož je jedno šílenější než druhé, takže ani o tom nebudu nic říkat. Jsou to krátké epizodky, podívejte se sami, mě se asi nejvíc líbilo Galko.
Bubuki Buranki
Musím říct, že tohle anime je pro mě pro teď na prvním místě. Myslím si, že spoustu lidí odradí animace, protože je jiná než u ostatních, podobnou jste mohli vidět třeba v anime Kingdom nebo God Eater (netuším, jak se animaci říká, takže líp vám to nevysvětlím). Ovšem, pokud přejdete tohle, pak to rozhodně stojí za to.
Kazuki Azuma a jeho sestra Kaoruko, kterou jsem měla chuť uškrtit a zabít, žijí se svou matkou a otcem na zvláštním ostrově, ze kterého se nakonec vyklube kus šutru letící ve vesmíru nad matičkou Zemi. Na ostrově se to hemží obřími roboty, jestli chcete, kteří nejsou zrovna přátelští. Ovšem nikomu neubližují, protože spí a pokud by přece jen chtěli, matka sourozenců s nimi dokáže bojovat pomocí svých sil. Jenže klid a pohoda netrvá věčně, vlastně za všechno může v tomhle případě praštěná Kaoruko, která má prostě v hlavě nasráno (já vím, že je malá, ale i tak… Boha!!!) a způsobí katastrofu v podobě probuzení všech robotů. Aby matka zachránila svá dítka, posílá je společně s otcem v Omaimovi, Burankovi, který dokáže ovládat všechny ostatní, ale tvrdě spí.
O deset let později se ocitáme v Japonsku, kam se Azuma vrací, jenže jak už to bývá, nic nejde hladce. V jeho případě je zatknut policií, která má na něho pifku. Teda na jeho mámu, ale tak co už. Z potíží ho ale zachrání kamarádka z dětství Asabuki Kogane s podivnou zbraní zvanou Bubuki, která vypadá jako velká ruka. Jejich klid ovšem netrvá dlouho, protože na Azumu se zaměřila mrcha Banryuu Reoko, která poslala svého čokla Matobai Shusaku, aby je zabil.
Animaci jsem už zmiňovala, charaktery vypadají dobře, opening má na svědomí Suzuki Konomi, kterou jste mohli slyšet třeba z Absolute Duo (Absolute Soul), Fairy Tail (2014) (Never-end Tale), Freezing Vibration, Madan no Ou to Vanadis, No Game No Life (This Game), Sakurasou no Pet na Kanojo, Tasogare Otome x Amnesia (Choir Jail) nebo Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui!
Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri (2016)
Druhá řada, která vypadá, že bude ještě lepší než ta první.
O co tam vlastně šlo?
Portál z paralelního světa se náhle objeví v Ginze, Tokyu. Skrze něj začnou proudit hordy příšer a vojáků ničící vše, co jim stojí v cestě. Japonská obranná jednotka JSDF je okamžitě nasazena a za pomocí moderních zbraní tvrdě potlačí nepřátelskou invazi zpět do portálu. Důstojník Youji Itami je se svým týmem vyslán na průzkumnou misi do nového světa nazývaného jako Zvláštní region, kde jsou nejen elfové, ale i draci a jiná magická stvoření.
Jakože tohle spojení mě moc baví, v druhé řadě se ocitáme u Pina Co Lady (Pinyi) na pikniku, který je ale jen zástěrka pro dohodnutí míru mezi oběma zeměmi, což se ale nelíbí Molt Solu Augustusovi. Než ovšem stihne kdokoliv cokoliv udělat, zemí otřese zemětřesení.
Animaci netřeba řešit, stejně jako charaktery, opening má na svědomí stejná zpěvačka a skupina jako u první řady, kteří spolu udělali OP i k Gakuen Mokushiroku: High School of the Dead nebo Strike The Blood.
Luck and Logic
Tomuhle anime jsem nedávala moc šancí, taky hlavně proto, že je tam na mě moc ženských, ale první díl mě přesvědčil o tom, že se na to stojí podívat.
Sice jsem moc nepochopila o co tam jde, přišlo mi to strašně zmateně vysvětlené, ve zkratce, je zvláštní policejní agentura ALCA, která chrání svět před útoky podivných stvůr a to za pomoci lidí, kterým se říká Logicalisti, kteří se pomocí „karty“ dokáží spojit s určitým Bohem, získat tak jeho sílu po omezenou dobu a bojovat.
Tsurugi Yoshichika kdysi jednu takovou kartu vlastnil, jenže ji ztratil a teď už je jen obyčejným civilistou. Ovšem jen do chvíle, kdy na město zaútočí obzvlášť silná potvora a jemu to prostě nedá a i přes hysterický záchvat své mladší sestry (kterou jsem chtěla zase zabít) se prostě rozhodne bojovat. Moc toho sice neudělá, ale jen do chvíle, než se před ním ukáže samotná Athéna, která našla jeho kartu.
Musím říct, že jeho spojení, nebo teda spíš jeho vzhled, když se spojil s Athénou, jsem si pouštěla několikrát, protože to vypadá fakt hustě. To prostě chcete.
Animace se mi hodně líbí, souboje jsou taky dobře udělané, stejně jako přeměny a schopnosti, charaktery vypadají zajímavě, opening za to taky stojí.
Hai to Gensou no Grimgar
Jako poslední z těch, co jsem viděla, je tu Grimgar.
Představte si, že se probudíte na místě, o kterém vůbec nic nevíte, obklopeni lidma, o kterých vůbec nic nevíte a co hůř, kromě svého jména si ani nic nepamatujete. Jakože pecka.
Pak se dozvíte, že abyste přežili musíte utvořit tým a naučit se bojovat, i když vlastně ani nevíte proti čemu. Prostě jako v nějaké hře.
Haruhiro, Manato, Moguzo, Ranta, Shihoru a Yume jednu takovou skupinku utvoří a tak jako v každé hře i oni si musí vybrat koho budou představovat.
Anime mě rozhodně zaujalo, nejen svou animací, ale celkově i nápadem, že je to zase něco jiného než doposud, navíc to vypadá, že v tom bude něco víc, charaktery jsou zajímavé až na děsnou fňuknu Shihoru (jakože, když vám někdo řekne, že máte fakt velké prsa, tak začnete brečet?! Jako vážně?!), která skutečně jen brečí.
Opening má na svědomí (K)NoW_NAME a je poslouchatelný.
To bylo z téhle sezóny skoro vše, na co jsem byla ochotná se podívat.
Ještě mě čeká Aijin, na kterého se těším a Reikenzan: Hoshikuzu-tachi no Utage, které má už poněkud spoždění.