Přináším zatím aspoň tu trochu, co už jsem dodívala. Nějak se k tomu zbytku nemůžu dokopat a spíš čučím jen na letní novinky =(((.
Shingeki no Kyojin
Počet dílů: 12
Typ: TV série
Originál: manga od Isayami Hajimeho
Studio: Wit Studio
Asi nemá nějqak cenu popisovat druhou řadu, která je přímým pokračováním jedničky. Z Erena se stal titán, a nejen to. Erwin, Levi a ostatní postupně zjišťují, že všechno není takové, jak vláda prezentuje, a co víc, jejich psychikou otřese zjištění, že jsou mezi nimi dva titáni, kteří můžou za pád hradby Maria – Kolosální titán a Obrněný titán. A tajemstvím není zdaleka konec. Co skrývá Krista? A kdo je ve skutečnosti Ymir? To vše v druhé řadě, kdy bude překvapení požehnaně a my můžeme jen doufat, že třetí řada, která má vyjít příští rok bude mít víc než jen 12 dílů.
Opening: 9/10 – v první řadě se mi líbil víc
Ending: 2/10 – tak ten se mi nelíbil vůbec
Hudba: 10/10 – úchvatná jako vždy
Charaktery: 8/10 – Ymir s Kristou my lezly docela na nervy, víc než v manze, ale jinak klasika
Seiyuu: 10/10
Celkové hodnocení: 9/10 – asi netřeba nic dodávat, snad jen doufat, že třetí řada bude mít víc než jen 12 dílů.
Granblue the Animation
Počet dílů: 12 (celkově 13, ale příběh končí 12 dílem)
Typ: TV série
Originál: hra od Cygames
Studio: A-1 Pictures
Dobrodružný příběh plný magie a přátelství, až to někdy bolí. Doslova. Gran žije na malém ostrově a jeho snem je stát se skyfalerem, což jsou piloti vzducholodí, a tak by mohl prozkoumat legendární ostrov, který údajně navštívil jeho otec. Jeho sen se začne plnit v okamžiku, kdy v lesích zachrání záhadnou dívku Lyriu, kterou se snaží zatknout vojáci. Nakonec, s pomocí Lyriiny ochránkyně, rytířky Kataliny, se jim podaří utéct a jejich společná cesta tak začíná. Příběh jako takový by nemusel být špatný, i když je to ohrané téma, pokud se to podá dobře, tak i z otřelého příběhu se dá vycucnout hodně dobrý matroš. Bohužel tady až příliš sázi na klasiku a klišé, což občas nudí. Jediné, co je zajímavé jsou Prvotní bestie a magické souboje. Taky někoho může odradit animace, ale dá se na to zvyknout.
Opening: 7/10
Ending: 7/10
Hudba: 7/10
Charaktery: 6/10 – Lyria a Vyrn to místy dost sráželi, hlavně ta jejich přílišná naivita
Seiyuu: 5/10 – hooodně výhrad, jediný, kdo se mi v podstatě líbil byla Katalina, Rackam a Gran. A taky jsem tam měla Romi Paku, ale ta tam byla tak málo, že ani ona hodnocení nezvedne.
Celkové hodnocení: 7/10 – dobře rozjetý příběh, který je ale natolik obsáhlý, že se zdaleka nemůže vlést do 12 dílů (ano, schválně píšu 12, protože 13 je jen nějaký bonus, kdy místo Grana je kapitánem nějaká holka a společně s ostatníma jsou na pláži, jej), stejně jako množství postav, které se objeví a byť jsou zajímavé, nedostanou skoro žádný prostor.
Roku de Nashi Majutsu Koushi to Akashic Records
Počet dílů: 12
Typ: TV série
Originál: novela od Hitsuji Tarou
Studio: Liden Films.
Glenn nastupuje na magickou školu jako učitel. Naneštěstí hned v první hodině všechny zklame, protože se chová jako pako. Jenže… Opravdu je takový vůl, jak se prezentuje? Jistě, že ne. Ve skutečnosti je neuvěřitelně silným mágem, který odešel z jistých důvodů z královských vojenských jednotek. I sami žáci zjistí, že Glenn je toho může naučit mnohem víc, zvláště, když se pak nad školou začnou stahovat zlověstné mraky, ať už půjde o zajmutí Rumie, která je ve skutečnosti princeznou, nebo Re=L, která je stvořená pomocí experimentu nebo o souboj Glenna proti dalšímu z mágů. Anime je vtipné, plné akce, magických soubojů, a i když máte Sistine občas chuť zmlátit není tak úplně tupá, jak by se dalo očekávat. A taky bych chtěla uvést na pravou míru to, co jsem někde slyšela, aby vás to třeba neodradilo. Akashic není harémovka!!! Bohužel, to hlavní se v anime nevyřeší, spíš naopak, čím více dílů, tím více záhad přibývá a obávám se, že druhá řada nebude, takže nezbývá než dočíst novelu.
Opening: 7/10
Ending: 7/10
Hudba: 8/10
Charaktery: 8/10 – až na mírné výkyvy Sistine, Rumie a Re=L, super
Seiyuu: 10/10
Celkové hodnocení: 8/10 – kdyby tam bylo něco víc vysvětlené, dala bych i devítku. Rozhodně je to pro mě ale překvapení sezóny, popravdě, kdybych nedělala průřezy sezónou a nemusela se tak podívat na každé anime, pravděpodobně bych se k tomu ani nedostala, což by byla škoda.
Gin no Guardian
Počet dílů: 12
Typ: TV série
Originál: manhua
Studio: Haoliners Hiumeng Animation
No… Co říct a neurazit. Kdyby to nemělo mít druhou řadu, tak vám řeknu, nedívejte se na to, je to úplně zbytečné. To anime je v podstatě úplně o ničem, i když má nějaký potenciál. Postavy jsou ploché, lehce předvídatelné, nevýrazné a už dlouho se mi u nějakého anime nestalo, že bych si nenašla aspoň jednu postavu, která by mě u anime držela. Suigin se díky hře zamiluje do své spolužačky, nejkrásnější holky na škole, ale protože je lůzr a ona bohatá holčička (samozřejmě, že ve skutečnosti je to jinak), myslí si, že nemá žádnou šanci. Opak je ale pravdou, bohužel než dojde na nějaké to muckáníčko, děda Riku je zabit a ona unesena. No a Suiginovi nezbývá nic jiného než ji zachránit. Zachránit pomocí hry, kterou Ričin děda vymyslel.
Opening: 6/10
Ending: 6/10
Hudba: 10/10 – to jediné tam šlo
Charaktery: 0/10
Seiyuu: 4/10
Celkový dojem: 5/10 – na druhou řadu se podívám z toho důvodu, neboť doufám, že se něco konečně dozvím.