Nové ankety

Tak, a jak jsem slíbila, jsou tu i nové ankety, tentokrát informačního rázu.

O co jde?

Mám pár věcí v plánu, ale chtěla bych vědět, jestli by byl o to aspoň nějaký zájem. Jak už jsem jednou psala, chtěla bych trochu víc rozšířit stránky co do informací, ale jsem strašně líná, a taky dost často zapomenu, proto potřebuju trochu kopnout, abych měla nějakou motivaci =)).

Takže, co mám v plánu?

Kromě toho, že mám rozjetý článek, kde se zaměřuju na anime s „dospěláckou“ tématikou (nemyslím hentai ani podobné prasárny, ale anime, kde hlavní roli mají dospělí lidé), dále pak mám rozdělanou Mytologii a Čínské a Korejské anime, chtěla bych ještě udělat pár článků navíc.

A tady je má první otázka:

O čem byste si u nás chtěli přečíst? Co vám na českých webech s anime a všeobecně s japonskou tématikou chybí a nechce se vám to dohledávat na různých anglických stránkách?

Odpovědi pište do komentářů nebo mě přímo na mejl, který najdete na spodní straně na hlavní stránce a nebojte se toho.

V tomhle případě akorát nečekejte anime a manga recenze, protože těch je všude plno, takže pokud chcete napsat tohle, má odpověď zní rovnou ne =).

 

Další otázky se pak týkají přímo témat, které jsem vybrala já osobně, protože jsou mému srdci nějak nejblíž.

Nevím, kdo z vás zaregistroval rubriku Historie v manze, ale vzhledem k tomu, že se rapidně snížil počet mang a nějak tam nemám, co dát, napadlo mě, trochu to rozšířit a udělat z toho trochu rozsáhlejší rubriku, kde by byly (hlavně) anime, které se nějak opírají o historický základ nebo pověsti a legendy (nejen západní kultury).

Například anime Fate (všechny jeho řady), popis postav, zajímavosti, historie, FullMetal Alchemist, Drifters a podobné anime.

Zajímalo by vás něco o tom?

 

Dále bych se pak chtěla věnovat určitým fenoménům, které nějakým způsobem ovlivnily anime průmysl.

Jako první by to byl bezpochyby vznik mecha, který začal anime Gundam.

Zajímalo by vás, jak to celé vzniklo, co k tomu autora vedlo, co všechno vznik mecha ovlivnilo a jak si vede tahle obsáhlá série dnes?

 

 

Dále tu kdysi dávno byla rubrika Postavy, kde měly být popsané charaktery z daným mang, co se překládají. Opět, po rapidním stáhnutí, kdy v podstatě zůstal akorát 07-Ghost a Noblesse, o které jste si v té minulé anketě hlasovali, se ptám, jestli článek stále ještě chcete?

 

Předposlední anketa se pak zaměří na jeden z žánrů, kterému se chci podrobněji věnovat a začneme něčím trochu oddychovějším, a to sportem.

Zajímá vás jaké anime a mangy jsou v japonsku s touto tématikou populární? Jaké bylo první anime potažmo manga, která se objevila? Co nás čeká v budoucnu? Co je skutečnost a co si anime „přibarvilo“? A co skuteční sportovci, sledují nějaké sportovní anime a co na to říkají?

 

No a zatím poslední informační otázka se týká AMV, OP, ED a OST.

Jak jste si všimli z mého plánu měnit je každý týden sešlo, protože… Ano, jsem líná! Měla bych se nad sebou zamyslet, já vím.

Každopádně, co mě zajímá je, jestli je vůbec sledujete? Má cenu je měnit nebo byste raději třeba jen openingy a endingy či OST?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.