Podzim 2018 – První dojmy

Gakuen Basara
Kdo neviděl Sengoku Basara, nepochopí jednotlivé narážky, symboliku a význam. Takže i když to v podstatě není přímé pokračování, je potřeba SB znát a vidět. Jinak teda pro ty, co vědí, o co jde, v Gakuen Basaře Masamune a Yukimura, stejně jako všechny postavy z předchozích řad vyměnili meče a ostatní zbraně za tužky, papíry, míče a baseballové pálky a bojují ve škole! Oda Nobunaga je ředitelem školy Basary, ale během jedné jeho cesty pryč se pokusil o převrat Hideyoshi a pokusil se převzít jeho místo. Za svůj čin byl ovšem po Odově návratu potrestán a škola se tak rozdělila na dva tábory, kvůli volbě na prezidenta studentské rady, kterým chce být Ieyasu a Hideyoshi, za kterého teď jedná Mitsunari.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, školní, komedie
Předloha: hra
Můj názor: je to pořád stejně ujeté, jako SB jen tu nejspíš bude celkově míň těch „vážnějších“ chvilek. Nechybí však nic z toho, co bylo i v SB, ať už rivalita mezi Masamunem a Yukimurou, tak i Sasukeho provokování, Ieyasovo „všichni buďme kamarádi“, ale i třeba Takedovo a Yukimurovo vzájemné řvaní po sobě. Je to taková odlehčená verze, takže fanouškům, jako jsem já, by se to mohlo líbit. Ostatním to asi nic moc neřekne.

 

 

Akanesasu Shoujo
Asuka je taková ta typická optimistka, která všechno vidí růžově, se všema chce být kamarádka a založila ve třídě klub Radiových vln (nebo tak nějak). No a společně s dalšími členkami, svými kamarádkami, pravidelně pořádají rituál u posvátného stromu, s cílem otevřít brány do jiných světů a navázat kontakt s tamními obyvateli. Samozřejmě, že snad kromě Asuky to nikdo nebere vážně a spíš to považují jen za hru nebo zpestření nudy, ovšem vše se změní v okamžiku, kdy po nalezení zlatého krystalu, se opravdu v jednom takovém světě ocitnou. Zábava končí v okamžiku, kdy na ně zaútočí příšerky z tamního světa a pomůže jim záhadná holka, která je až moc podobná Asuce. Po přenesení se zpátky do svého světa zjistíme (teda mi už to věděli, ale Asuce to došlo až potom), že Asuka z druhého světa je vlastně ta samá Asuka. No a do toho všeho se nám poodhalí něco z Asučiny minulosti. Co s tímhle vším má společného její mladší bratr, který je nejspíš ztracený?
Typ: TV
Počet dílů: neuvedeno
Žánr: akce, školní, sci-fi
Předloha: originál
Můj názor: moc jsem od toho popravdě neočekávala, ale nejspíš to nebude tak špatné, jak jsem si myslela, takže se budu dál dívat. Místy mi vadil styl anime, hlavně při bojových sekvencích, ale jak tak začínám zjišťovat, tohle už je snad ve všech anime. Charaktery zatím takové ty klasické, školní kráska, optimistka, pesimistka, stydlivka, tsunderka, zatím asi nic proti nim vyloženě nemám, kromě teda Asuky a jejího přílišného optimismu =)).

 

 

Bakumatsu
Tak tady se všem omlouvám za popisek, neb ho na MALu po vydání mého článku změnili =(((. A jak to tak vypadá, harémovka se nekoná, jediné, co zůstává, jsou kapesní hodinky, pomocí kterých se dá skákat v čase, což na vlastní kůži pocítí i Katsura a Takasugi, kteří mají za úkol tenhle vzácný poklad ukrást od nepřátel. Bohužel při útěku se objeví ještě někdo jiný, tajemná žena s ninja schopnostmi, která jim hodinky ukradne. Napřed se nic neděje, ale pak se najednou přesunou v čase do budoucnosti a zjistí, že se svět o něco změnil.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, historické, samurajové
Předloha: hra
Můj názor: nooo, jako ok, není to harémovka, člověk by řekl „hurá“, na druhou stranu, i když to má předlohu ve hře, bych od toho očekávala víc. Nejvíc mi asi vadila ta chaotičnost, kterou se anime místy vyznačovalo, a divnými dialogy naprosto bez kontextu. Příklad, Shinsengumi čekají ve městě na příchod Hijikaty. Na deset vteřin se tam objeví dvě nové postavy a ta jedna se ptá: „Souji, proč zabíjíš lidi?“ a Souji odpoví: Protože mě to baví.“ A to je všechno. Naprosto bez kontextu, bez nějaké posloupnosti, nějakého bližšího rozvedení nebo ukázání těch postav, prostě naprostý nesmysl. Jako buď to tam nemuseli dávat vůbec nebo se spíš víc pozastavit nad tím, proč se Hijikata zdržel než tohle. No, ale nezahazuju to, budu se dívat dál a uvidíme.

 

 

Double Decker! Doug & Kirill
Kirill je konstábl ve městě Lisvalleta, ale jeho snem je stát se hrdinou, kterého budou všichni opěvovat a najít svou ztracenou sestru.
Doug je členem speciální jednotky, která pracuje v dvoučlenných týmech a jejichž úkolem je zastavovat zločince, kteří požili Anthem, novou drogu, která z lidí dělá doslova monstra s nadlidskou silou. Doug, který ztratil svého kolegu, při jednom takovém zásahu teď pracuje sám a jednoho dne se čirou náhodou setká právě s Kirillem.
Typ: TV
Počet dílů: 13
Žánr: akce
Předloha: originál
Můj názor: zvláštní druh animace, kdy chvilku máte i pocit, že sledujete hru, který mi ale nevadí. Jen si na to musí člověk zvyknout. Jinak, co k tomu napsat. Je to vtipné. Jakože místy je to hodně vtipné, hlavně Kirillovy myšlenky. Popravdě jsem to čekala spíš, více vážnější, akčnější a temnější, což vyplývalo i z popisku i z ukázky, ale zatím mi to přijde víc jako komedie než cokoliv jiného.
Rozhodně se na to ale budu dívat dál, z těch, co jsem zatím viděla je tohle u mě na druhém místě.

 

 

Irozuku Sekai no Ashita kara
Hitomi žije ve světě, kde i maličkosti řídí kouzla. Jeden by řekl, ideální svět, pro uzavřenou Hitomi, ale moc ideální není, protože díky tragédii v rodině přestala vidět všechny barvy. Svět je pro ni tak černobílý, a to co dříve považovala za krásné, teď nenávidí. Její babička, velká kouzelnice, se ale nechce dívat, jak se její vnučka trápí, uzavírá do sebe a žije samotářským životem bez kamarádů, a tak ji jednoho krásného vlahého večera pošle zpět v čase do roku 2018. Tam se Hitomi nejen setká s babičkou její babičky, ale i s klukem, díky kterému znovu uvidí barvy.
Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
Žánr: drama, magie, romance
Předloha: originál
Můj názor: Hitomi je samotářka, uzavřená do sebe, která tvrdí, že nechce žádné kamarády, ale přitom je ve skutečnosti chce, jen to nechce nahlas přiznat. Ostatní charaktery se zatím nijak neprojevily, ale kdo mě zaujal na první moment, byla maminka Aoie, tak doufám, že tam bude častěji =)). Anime nejspíš dodívám, ale asi až vyjde celé, není to natolik dobré, abych to sledovala po jednotlivých dílech.

 

 

Jingai-san no Yome
Tady není moc co psát, prostě minikraťas o tom, jak si jeden středoškolák musí vzít velké chlupaté stvoření.

 

 

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru
Haiji má jeden velký sen. Běžet maraton Hakone Ekiden, jeden z nejprestižnějších universitních závodů v Japonsku. K tomu, aby se ale mohl zúčastnit, potřebuje minimálně desetičlenný tým. Do staré ubytovny Chikuseisou, tak za malý peníz za ubytování láká nic netušící nevinné oběti. Už mu chybí poslední desátý člen, když náhodou narazí na Kakera.
Ten prohrál všechny prachy v mahjongu, a tak teď musí krást i jídlo. Haiji je uchvácen jeho během, a když ho na kole konečně dohoní, nabídne mu ubytování právě v Chikuse s tím, že mu to zaplatí, až nějaké peníze dostane.
A teprve při večeři a oslavě příchodu nového člena se všichni dozvědí Haijiho plán, který ale není přijat s nadšením, protože všichni, kromě Haijiho a Kakera, který býval elitním běžcem na střední škole, jsou úplnými začátečníky.
Typ: TV
Počet dílů: 23
Žánr: drama, sport
Předloha: novela
Můj názor: pro mě zatím rozhodně nejlepší anime této sezóny. Jsem ráda, že to nemá hlavně pouze 12 nebo 13 dílů, taky je to zase i změna v tom, že tu nemáme další míčové sportovní anime, na které jsme zvyklí, charaktery vypadají hodně zajímavě, od Kakera přes Haijiho, dvojčata, cigaretového závisláka Akihira až po třeba manga zavisláka Akaneho. Myslím si, že si v tomhle anime najde každý nějaký charakter, který si oblíbí. Navíc to bude nejspíš laděné do vážnější noty, což je taky příjemná změna. Zatím prostě nemám co vytknout =). A má to nádherný ending.

 

 

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai
Co byste dělali, kdybyste si takhle jednou v knihovně vybírali knížku a najednou se před vámi objevila holka v králičím kostýmku (u holek asi chlap v králičím kostýmku), kterou by nikdo jiný kromě vás neviděl? A kdybyste ještě ke všemu zjistili, že je to vaše spolužačka (spolužák)? Sakutovi se tohle stalo a postupně zjistí, že Mai (jak se spolužačka jmenuje) trpí syndromem dospívání, který postihl i jeho mladší sestru.
Typ: TV
Počet dílů: neuvedeno
Žánr: školní, romance, nadpřirozeno, komedie
Předloha: light novela
Můj názor: popravdě na jednu stranu chci vědět, co z toho vyleze a jak to dopadne, na stranu druhou si říkám, jak někdo mohl vymyslet tak nehoráznou ptákovinu a slátaninu. Charaktery mě nijak výrazně neoslovily, ale je to teprve první díl, tak uvidím dál. Každopádně stejně jako v případě Irozuku, dodívám, až to vyjde celé, protože to není něco, na co bych týden, co týden musela čekat.

 

 

Tensei shitara Slime Datta Ken
Satou Mikami má 37 let, je stále panicem a žije si svůj nudný, samotářský a nezáživný život, dokud nezachrání svého kamaráda a sám nezemře rukou zloděje. Teda… Zemřel jako člověk a narodil se jako sliz, Tempest Rimuru, v jiném světě. Tam zjišťuje, že má super schopnosti (na sliz) a setkává se tam s drakem, který byl 300 let zapečetěný, protože náhodou zničil město, se kterým se spřátelí.
Typ: TV
Počet dílů: 24
Žánr: fantasy, shounen
Předloha: manga
Můj názor: zatím nemůžu nijak moc soudit, protože kromě slizu a draka se tam nikdo neobjevil a téměř celý díl se odehrával v jeskyni. Vypadá to ale docela zajímavě, zase jiná varianta reinkarnace a místy to bylo docela i vtipné. Pan drak mě fakt bavil =). Takže jo, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, potenciál to má, i když předlohu jsem nečetla, navíc to má mít 24 dílů, což je prostor i pro nějakou tu pořádnou akci.

 

 

Yagate Kimi ni Naru
Yuu miluje shoujo mangy a očekává, že když ji kluk vyzná lásku, narostou jí křídla a rozbuší se jí srdce. To se ovšem nestane, a tak zklamaná Yuu přemýšlí, co tyhle pocity vlastně znamenají. Všechno se pro ni mění v okamžiku, kdy jí je nabídnuto místo ve studentské radě, a tak se setkává s její předsedkyní, krásnou Nanami, která ladným způsobem odpálkovala kluka, který ji vyznal lásku, což na Yuu udělalo velký dojem.
Yuu začíná být poměrně zmatená a vše se vyhrotí v okamžiku, kdy jí Nanami vyzná lásku.
Typ: TV
Počet dílů: 13
Žánr: školní, romance, shoujo-ai
Předloha: manga
Můj názor: jako další typické shoujo-ai, kterých je mraky, takže za mě první anime, které tuhle sezónu vyhazuju.

 

 

Tokyo Ghoul:re 2nd Season
Pokračování první řady RE. A celkově čtvrtá řada.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, drama, horor, záhadné, nadpřirozeno, seinen, psycho
Předloha: manga
Můj názor: když končila první řada RE a objevil se Kaneki v celé své jeblé kráse, říkala jsem si „super“. Ale po prvním díle další řady mám rozporuplné pocity. Mangu si nepamatuju, ani nevím, jestli jsem vůbec takhle daleko dočetla (si budu muset osvěžit paměť a přečíst znovu), ale přišlo mi to hrozně zmatené a popravdě jsem do poslední minuty dílu vlastně ani nevěděla, která bije. Taky jsem si říkala, jestli mi neunikl nějaký díl, protože jsem občas opravdu nestíhala. Jinak ale určitě se budu dál dívat, doufám, že se to nějak vyjasní, navíc teď se to snad konečně rozjede.

 

 

Radiant
Nemesis jsou tvorové, kteří napadají zemi, a když se někoho dotknout, dotyčný zemře. Jsou ovšem tací, kteří přežijí a získají magickou sílu. Ti pak proti Nemesis bojují a chrání lidi, kteří se ale mágů bojí stejně jako Nemesis a dávají jim všechno za vinu. Na jednom ostrově v malém městečku žije Alma a Seth, kluk, který se chce stát největším mágem a porazit všechny Nemesis, aby zavládl mír a lidé si začali mágů vážit. No, samozřejmě je to strašné pako, co nadělá víc škody než užitku, ale nevzdává to. A jeho chvíle přijde v okamžiku, kdy na vesnici dopadne vejce Nemesis a je pouze na Sethovi, aby zabránil katastrofě.
Typ: TV
Počet dílů: 21
Žánr: akce, dobrodružné, fantasy, magie
Předloha: manga (i když celou dobu žiju v domnění, že je to webtoon)
Můj názor: jo, určitě se budu dívat. Tohle anime nepřekvapilo ani nezklamalo. Je to takové to klasické anime tohoto žánru, tak uvidíme, jak se bude vyvíjet dál. Každopádně doporučuju, pokud máte rádi dobrodružné, magii a hlavního hrdinu typu Naruto, Natsu, Asta (i když ne tak uřvaného) atd…

 

 

Ulysses: Jehanne Darc to Renkin no Kishi
Montmorency a jeho tři kamarádky chodí do školy, která z nich má udělat rytíře. Jenže Mon, místo meče se raději ohání knihou a chce se stát alchymistou, aby zabránil smrti na bojišti. Když je jeho nejlepší kamarádka zajata nepřáteli, rozhodne se využít Kamene Mudrců, aby se stal nesmrtelným, nebo-li Ulyssesem, jak mu později řekne démonka Astaroth, která se před ním objeví.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, fantasy, ecchi, magie
Předloha: light novela
Můj názor: no, jako první díl vypadal celkem zajímavě. Jenže… Vzhledem k postavám, které se mají objevit, se obávám, že to bude až přespříliš ecchi (navíc je to light novela). A ještě víc to vypadá, že z toho bude klasické klišé (které přímo nesnáším), kdy nejlepší kamarádka hlavního hrdiny, která byla unesena, ztratí paměť (nebo jí ji vymažou) a tudíž se bude hlavního hrdinu snažit zabít. Což to celé úplně zabije. Jako očekávání jsem od toho měla velké, ale zatím docela zklamání, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

 

 

Gyakuten Saiban: Sono „Shinjitsu“, Igi Ari! Season 2
Druhá řada o právníkovy založená na motivy hry.
Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
Žánr: drama, akce, policie, záhadné, komedie
Předloha: hra
Můj názor: jako anime to asi nebude pro každého. Ale já jsem na tenhle styl, docela se u toho bavím, navíc detektivky v jakékoliv podobě můžu, takže druhá řada byla pro mě jasnou volbou.

 

 

Anima Yell!
Desetiletá…ehm…chci říct, patnáctiletá Kohane je optimistka až to bolí. Jednoho krásného dne uvidí na hřišti vystoupení roztleskávaček a její klubová aktivita na škole je jasná. Snaží se k tomu překecat i svou kámošku (která na těch patnáct i vypadá) a k jejímu překvapení na školu nastoupí i jedna z těch roztleskávaček které viděla. Jenže, co se nestane? Škola klub roztleskávaček nemá a k tomu aby ho Koharu mohla založit, potřebuje pět členů a ona krásná roztleskávačka, kterou zbožňuje, ji pošle do háje.
Ale… Správně! Koharu to nevzdává a svým optimismem si získává srdce všech!
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: školní, komedie
Předloha: 4-koma manga
Můj názor: nooooo, je to takové to klasické tupoučké anime o přátelství a o tom, že když se člověk snaží, jde všechno.

 

 

Beelzebub-jou no Okinimesu mama.
Beelzebuba si každý nejspíš představuje jinak, než jako blond lolitku, co miluje všechno nadýchané a vypadá, že neumí do pěti napočítat.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: komedie, démoni, fantasy, shounen
Předloha: manga
Můj názor: jako takhle. Já se fakt snažím být proti těmhle anime nezaujatá. Fakt. Dokonce zacházím tak daleko, že se dívám i na první díly (někdy i dva!!!), ale i když se to snažím všemožně překousnout, tak to prostě nejdééééé.
Pro mě zatím druhé nejhorší anime v sezóně.

 

 

Goblin Slayer
Mladá kněžka se rozhodne stát dobrodruhem a její první výprava spolu s dalšími třemi ji zavede do doupěte goblinů. Jak to dopadne? Podívejte se, protože tohle vám psát nebudu. Podle mnohých nejkontroverznější anime sezóny, osobně na něm nevidím nic strašného, byly doby, kdy anime tohoto typu vycházely skoro každou sezónu a nikdo ani nepípl a teď, když je doba houpajících koz, natřásajících se prdelek a srdceryvné ječení lolitek na denním pořádku, tak něco drsnějšího už všem vadí. Citlivky.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, fantasy
Předloha: manga
Můj názor: vesměs jsem to řekla už v popisku, i když se mi do anime nehodí vizáž a chování kněžky, postupně se bude měnit, takže vydržte stejně jako já =)). I když teda nevím, jestli se to v anime ještě stihne =(((.

 

 

Ore ga Suki nano wa Imouto dakedo Imouto ja Nai
Pro mě nejhorší anime, ze kterého se mi fakt chtělo zvracet nad tou stupiditou a trapností. Jako fakt bez urážky, komu se to líbí, budiž, každému se líbí něco jiného, ale já prostě musela napsat svůj pocit =)).
A ano, klasika, miluju svou sestru, miluju svého bratra, ale musím mu ukázat, jak ho nesnáším, ale to, jak ho miluju napíšu do knihy ze které se stane bestseller, můj bratr si to přečte a já budu muset s pravdou ven.
Typ: TV
Počet dílů: 10
Žánr: komedie, romance
Předloha: light novela
Můj názor: není třeba k tomu cokoliv dodávat, byla bych asi už hodně tvrdá.

 

 

Hinomaruzumou
Ushio Hinomaru je malý zakrslík, jehož cílem je Hinoshita Kaisan, což je nejvyšší titul v profesionálním sumo. Na škole, kam zrovna nastoupil, sice klub sumo je, ale má jen jednoho člena a netěší se zrovna velké oblibě. Ovšem Ushiova píle a přesvědčení nakonec způsobí, že klub má najednou pět členů a dokonce domluvený trénink s jednou z nejprestižnějších škol, kde Ushio potká starého známého a poodekryje se nám trochu jeho minulost.
Typ: TV
Počet dílů: 24
Žánr: sport, bojové umění, shounen
Předloha: manga
Můj názor: je mi jasné, že tohle moc příznivců mít nebude. Ono dívat se na to, jak se dva chlapi v tangáčích přetahují, moc zábava není celkově, ale i tak mě tohle anime zaujalo. Vtipně a dramaticky podané s trochou výkladu o sumo a možná zajímavými charaktery.
PS.: tohle anime má nejlepší OP a ED z celého tohoto roku!

 

 

Ken En Ken: Aoki Kagayaki
Yin a Ning jsou dvě sestry, které přežili útok říše Taibai na jejich vesnici. Zatímco jejich kamarád z dětství, který si myslí, že jsou obě sestry mrtvé, byl zajat a jako otrok pracuje pro říši, kde se setká s neznámým děvčetem. Obě sestry putují od vesnice k vesnici a vydělávají si peníze tím, že ukazují své vystoupení. Při vstupu do jedné zničené vesnice Yin narazí na tajemný svitek, ze kterého se vyklube mechanická dívka jménem Yun. A nejen ona, jak se vzápětí Yin dozví, když další vesnice do které přijdou, je napadena říší Taibai.
Typ: TV
Počet dílů: 13
Žánr: akce, dobrodružné, démoni, fantasy, magie, bojové umění
Předloha: hra
Můj názor: docela koukatelné anime, i když zatím poměrně předvídatelné a není to vyloženě žádná extra pecka. Ono taky předlohu to má ve hře, takže co čekat velkého. Zatím ale poměrně zajímavé charaktery, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Každopádně pokud jste fanoušky fantasy (I když tohle se nedá, vzhledem ke strojům, co tam jsou, brát za čistokrevné fantasy), tak jako jo, asi bych to doporučila.

 

 

RErideD: Tokigoe no Derrida
Derrida je mladý výzkumník, který nechce stát jen ve stínu svého otce. Jednoho dne on a jeho kamarád Nathan objeví chybu u autonomních strojů DZ, které vytvořil jeho otec, chybu, která by mohla mít katastrofické následky. Bohužel, jeho nadřízený je děsný kretén a jak už to tak bývá, všechny námitky jsou smeteny a co víc, Derrida i Nathan musí bojovat o život, což ani pro jednoho nedopadne moc dobře. Zatímco ale Nathan umírá, Derrida vleze do kryoboxu a probouzí se o pár desítek let později, do zničeného města. A aby toho nebylo málo, tak se to ještě točí kolem Nathanovi dcery Mage a cestování v čase.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, sci-fi, drama
Předloha: originál
Můj názor: popravdě řečeno, čekala jsem od toho víc, zvláště když se to nemusí držet žádné předlohy, protože je to originálka. Ale samozřejmě se na to dodívám, jsem zvědavá, co tam bude dál, i když zatím se tohle anime do mé TOP 5 nedostalo.

 

 

Sword Art Online: Alicization
Opět tu máme virtuální svět ze SAO, opět vidíme spoustu známých tváří a opět tu máme nový příběh. A nové postavy. Kazuto (Kirito) testuje nový program a díky tomu se dostává do světa, kde žil spolu s Eugeem a Alenkou (ano, spousta odkazů na známou Alenku v říši divů), jenže po jistých událostech je Alena od svých přátel oddělena. Kazuto si však po vrácení se zpět do reality nikdy nepamatuje, co se v daném světě odehrálo. Ale co když se najednou Kirito znovu setká s Eugeem?
Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
Žánr: akce, dobrodružné, fantasy, hra, romance
Předloha: light novela
Můj názor: světe div se, ale na tohle SAO se dá i dívat! Ano, je to tak! Ač je to možná neuvěřitelné, já říkám, že se na něho nejspíš dodívám! Je pravda, že nějaké mouchy to má, navíc pokud jste neviděli žádné předchozí SAO ani nemá smysl tohle zkoušet, protože je tam hodně odkazů (nejen postavy) na předchozí řady (ještě, že jsem viděla od každého SAO aspoň pár dílů, takže se dokážu docela chytit), ale jako celek to nepůsobí zas až tak blbě a pokud se to nezesere jako druhá půlka první řady, tak bych tomu mohla dát i víc než 4 body =)).

 

 

Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu
Minato miluje lukostřelbu. Už jako malého ho zaujal zvuk „tsurune“, který vydává tětiva, když se natahuje a vypouští šíp. Bohužel po jisté tragédii a událostech na lukostřelbu zanevřel, a tak, když nastupuje na novou školu, kde se potkává se dvěma kamarády z dětství a učitelem, který znovu obnovuje lukostřelecký kroužek, odmítne do něj vstoupit.
Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
Žánr: drama, školní, sport
Předloha: light novela
Můj názor: po „Větru“ další z těch skvělých sportovních anime. Navíc zase změna oproti míčovým sportům, má to krásnou grafiku, charaktery jsou klasické, jak to v těchto anime bývá, přesto nemám co vytknout. Pokud jste spíš na vážnější sportovní anime, tak Tsurune určitě vyzkoušejte.

Conception
Itsuki a Mahiru jsou přátelé, a tak jednoho krásného dne Mahiru Itsukimu sdělí, že je těhotná, načež jsou přeneseni do jiného světa, kde Mahiru Itsukimu řekne, že ale neví s kým je těhotná, protože to nikdy nedělala, pak se na jejich těle objeví značka, symbol Vah, jak se později dozví, z Mahiru vyletí démon (bo, co to bylo), Itsuki ho porazí, a pak jsou zavedeni do hradu v daném světě (nepamatuju si jména), kde je Itsukimu řečeno, že povede 12 kněžek (znamení zvěrokruhu), aby zachránili svět ve kterém se ocitli a on a Mahiru se mohli vrátit domů. A je mu řečeno, že musí zplodit dítě, a aby kněžky získali sílu, musí se s každou z nich vychrápat.
Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
Žánr: akce, dobrodružné, fantasy, romance, magie, harém
Můj názor: *******************************!!!!!

 

 

Kitsune no Koe
Hu Li by se chtěl stát zpěvákem, ale nemá na to prachy ani vizáž, a tak si svůj sen plní aspoň tak, že na internetu funguje pod avatarem FOX a zpívá pro Konga Que, což je bohatý chlapec, známý nejen svou krásou. Co se však stane, když Limu jednoho dne přijde mejl se zprávou a fotkou, kde je zachycen jak vychází z nahrávacího studia?
Typ: TV
Počet dílů: zatím neuvedeno
Žánr: hudba
Předloha: manga
Můj názor: popravdě řečeno nevím. Jakože zatím je to pro mě takové nijaké, nemastné, neslané, možná by zrovna tomuhle anime neuškodilo, kdyby mělo klasickou délku dílu, ne zkrácenou o polovinu. Nejspíš to dodívám, ale asi jako celek ne po dílech.

 

 

Merc Storia: Mukiryoku no Shounen to Bin no Naka no Shoujo
Yuu žije ve světě, kde bestie a lidé spolu žijí. Ne vždy tomu tak ale bylo a ne vždy je klid. Proto existují lidé se zvláštní silou, kteří mají schopnost bestie uklidnit. A Yuu, stejně jako jeho otec, k nim patří. Jenže jednou se jeho otec nevrátí z výpravy domů a před Yuem se objevuje Merc, dívka ze sklenice, se kterou se vydá na cestu plnou dobrodružství.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, dobrodružné, fantasy, magie
Předloha: hra
Můj názor: takové poklidné fantasy, u kterého nemusíte moc přemýšlet a zabijete s ním sychravý podzimní večer.

 

 

Kishuku Gakkou no Juliet
Existuje škola, která je rozdělená na vrstvy. Černou a bílou. Kočky a psy. A ti mezi sebou pořád soupeří. Jednoho dne ovšem vůdce psů, Romio vyzná lásku Juliet, vůdkyni koček.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, komedie, školní, romance, shounen
Předloha: manga
Můj názor: dovedu si představit, že to bude mít hodně fanoušků. Za mě rozhodně ne.

 

 

Release the Spyce
Momo po smrti jejího táty, který byl polda, chce jít v jeho stopách, ale bohužel, vždycky když se kolem ní něco přihodí, ztuhne a nedokáže nic udělat. Ovšem má dobré oči a jiné smyslové vjemy, což ji dostane do společnosti pěti spolužaček, které ale nejsou jen tak obyčejné holčičky, ale říkají si Tsukikage a chrání své město. Využívají chuť různých druhů koření, které jim dodává sílu.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, školní
Předloha: originál
Můj názor: tak tady musím říct, že to i docela vyšlo. Nesvazováni žádnou předlohou se tvůrci snažili udělat koukatelné anime a vyšlo jim to. Znáte Princess Principal? Tak tohle je podobného stylu, jen PP byl víc dramatičtější a temnější. Jinak je ale defakto základ stejný, takže pokud se vám PP líbilo, jakože mě hodně, a kdo neviděl, vřele doporučuju, tak koukněte i na tohle.

 

 

Sora to Umi no Aida
Snem Soramachi Haru je stát se vesmírnou rybářkou. Doposud však do vesmíru nebyl poslán žádný ženský tým, ale to se má teď změnit a Haru byla jako jedna z mála vybrána, aby se stala členkou týmu. Čirou náhodou se však dostane jinam než má a do vesmíru letí s úplně někým jiným. Že jejich první let a lov nedopadne dobře asi netřeba říkat.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: dobrodružné, sci-fi, fantasy, vesmír
Předloha: hra
Můj názor: pokud se na anime nedíváte jen tak, ale občas u nějakého i přemýšlíte, tak se na tohle nedívejte! To je tak nesmyslné anime a tak blbé, že jsem se celou dobu třískala čelem o stůl, až jsem musela na pohotovost s otřesem mozku (jo, s tím otřesem kecám, ale jinak je to pravda). Haru je tupá jak poleno a vy si od první chvíle říkáte, jak mohl někdo někoho takového vybrat pro let do vesmíru, ze všeho si dělá srandu, všechno řeší jen hihňáním nebo kecy typu „já to dokážu“, což vás začne po pěti minutách fakt srát a máte chuť ten nesmysl vypnout.

 

 

SSSS.Gridman
Yuuta Hibiki se jednoho dne probudí v domě své spolužačky Takarady Rikky. Má to ovšem jeden dost velký hák. Yuuta si na nic nepamatuje. Když se snaží vzpomenout, najednou ho prostřednictvím starého kompu u Rikky kontaktuje mecha agend Gridman. Bohužel Yuuta je jediný, kdo ho vidí a stejně mu to moc nepomůže, protože si na nic nevzpomíná. Vše se ale změní v okamžiku, kdy jeho město napadne vytvořený Kaiju a Yuuta pochopí, že on a Gridman jsou spojeni mnohem více, než si myslel.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: akce, mecha, sci-fi
Předloha: neuvedeno
Můj názor: zase tak trochu jiný styl mecha a musím říct, že mě na tomhle anime hodně zaujala animace. Charaktery vypadají taky zajímavě, i když zápletka je klasicky klišoidní. Ale i tak, kdo má rád mecha, tak mrkněte, je to docela zajímavé.

 

 

Toaru Majutsu no Index III
Třetí řada o Index, která má v hlavě hotovou Národní knihovnu a Toumovi, který se o ní stará a má ruku, která dokáže zrušit jakýkoliv magický útok.
Typ: TV
Počet dílů: 26
Žánr: akce, magie, sci-fi, super síla
Předloha: light novela
Můj názor: taky se vám občas stává, že máte anime, nebo nějaký seriál či film, který se vám kdysi strašně líbil, ale když se na něho po letech díváte znovu nebo konečně udělají nějaké pokračování, říkáte si, jak se vám taková hrůza mohla líbit? Tak přesně tohle mám s Index. Před nějakými osmi lety, kdy vyšla druhá řada, jsem si říkala, jak je to bezva anime a doufala snad v nějaké pokračování. A teď? Si říkám, jak jsem se na to mohla dívat =(. Jako takhle, ono to anime není špatné, je docela zajímavé, má neotřelý nápad, ale ty charaktery…ty charaktery… A jak už víme, i když je anime sebelepší, pokud má stupidní postavy, nedá se na něj prostě dívat.

 

 

Tonari no Kyuuketsuki-san
Amano jednoho dne potkává Sophii, upíří holku, která má ráda anime a krev si zásadně kupuje. Amano miluje všechno tajemné, tak se nasere i k Sophii domů a začnou spolu bydlet.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: komedie, shoujo-ai, slice of life, nadpřirozeno, upíři
Předloha: 4-koma manga
Můj názor: popisek je tak krátký z toho důvodu, že u tohoto anime toho prostě nejde víc napsat. Jako kdo má rád roztomilé a otravné holčičky, upíří lolitky a slice of life, tak se mu to nejspíš bude líbit, ale jinak je to ztráta času.

 

 

Uchi no Maid ga Uzasugiru!
Misha Takanashi, napůl ruska a napůl japonka, žije po smrti své matky jenom s otcem, který ale na ni nemá moc času, a tak se rozhodne, že Mishe najme chůvu. Jenže Misha je po smrti matky uzavřená do sebe (strašný spratek), a tak se žádná z chův u nich doma moc dlouho neohřeje.
Ovšem jednoho dne přichází bývalý seržant Tsubame Kamoi, která se nenechá jen tak zastrašit a Mishu čekají krušné chvíle.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: komedie, shoujo-ai, slice of life
Předloha: manga
Můj názor: opět asi anime, ze kterého budou všichni odvaření a považovat ho za strašně vtipné. Mě sice všichni říkají, že mám smysl pro humor, ale nejspíš asi kecají, protože u tohoto anime jsem opět trpěla jak pes. Navíc to až moc zavání pedofilií a vůbec si nedokážu představit, o čem celé to anime bude.

 

 

Zombieland Saga
Minamoto Sakura je optimistické, nemotorné děvče, které se chce stát zpěvačkou a idolem.
Jenže k její smůle, když už dostane možnost jít na konkurz, srazí ji auto sotva vyjde ze dveří baráku a má po ptákach. Nebo ne? O několik let později se Sakura probudí v úděsném baráku na rozpadnutí a zjistí, že je z ní zombie a její oživovatel jí dá šanci splnit si sen, protože ona a další děvčata z různých dob, které byly taky oživeny, mají založit skupinu a zachránit město Saga.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Žánr: komedie, hudba, nadpřirozeno
Předloha: originál
Můj názor: stejný názor jako u Maidky. Já fakt asi ten smysl pro humor nemám, nebo co. A co víc, tohle anime se prý považuje za jedno z nejlepších v sezóně! What?! Ale když myslíte, brát vám to nebudu =). Já si vezmu svoje sportovní, mecha a detektivky a půjdu na konec světa a ještě dál =).

 

 

Ingress the Animation
Svět ovládla nová záhadná látka, která dostala název „Exotic Matter (XM)“. Tahle látka má schopnost ovlivnit lidský mozek do nadlidských schopností. XM v současné době ovládají dvě frakce. Enlightened, kteří vidí XM jako dar a Resistance, kteří ho naopak považují za prokletí. Boj o nadvládu může začít.
Typ: ONA
Počet dílů: 11
Žánr: akce, sci-fi, záhadné
Předloha: hra
Můj názor: po tomhle anime přehodnocuju svých 5 TOP anime téhle sezóny, protože tohle je fakt pecka. Animaci to má stejnou jako třeba Ajin, ale zkuste to překousnout, pokud se vám nelíbila, protože tohle stojí fakt za to. Akce, charaktery, příběh, nemám nic, co bych tomu vytkla. Vlastně jo. Počet dílů nejspíš nebude stačit =).
PS.: beru zpět, když jsem psala, že Hinomaruzumou má nejlepší OP. TOHLE má nejlepší OP!

 

 

Anime, které ani nebudu popisovat:
Himote House – animace mi nesedla, navíc je to kraťas, takže pokud chcete, podívejte se
Gaikotsu Shotenin Honda-san – tohle ani nevím, jak bych popsala. Možná kdyby to byl klasický kraťas o třech minutách, tak bych se na to podívala, ale takhle mi to přišlo takové…nevím, no…
Uchuu Senkan Tiramisù II – stejně dementní jako první řada
Armor Shop
Fairy Tail: Final Series – prostě Fairy Tail
JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze – tyhle novější díly už se mi nelíbí tak jako ty původní staré OVY
Senran Kagura Shinovi Master: Tokyo Youma-hen – druhá řada
Sono Toki, Kanojo wa. – tohle jsem ještě nenašla a stejně bych se na to nedívala
Hangyakusei Million Arthur – tohle jsem taky nenašla, ale to chci vidět
Shuudengo, Capsule Hotel de, Joushi ni Binetsu Tsutawaru Yoru. – normální porno, jen vysílatelné
Hashiri Tsuzukete Yokattatte. – opět nenašla, ale asi se na to dívat nebudu
Inazuma Eleven: Orion no Kokuin – ještě nevyšlo, ale chci vidět
Castlevania 2. řada – chystám se podívat, kdo neviděl, určitě to napravte! (první řada má 4 díly)
Saint Seiya: Saintia Shou – má vyjít někdy v prosinci, ale nejspíš se dívat nebudu, protože ženské verze Seiyi nikdy za moc nestály
Quanzhi Fashi 3rd Season – třetí řada skvělého čínského anime, doporučuju
Souten no Ken: Regenesis 2nd Season – pro fanoušky
Douluo Dalu 2nd Season – opět něco, co doporučím
Yao Shen Ji 3rd Season – tohle už tak nedoporučím =))
Strike the Blood III – opět vyjde v prosinci a něco, co mě moc nezajímá, StB mě docela zklamal, takže tohle jde mimo mě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.