Novinky – 27. dubna – 2. května

Tak, jsem tu z dalšíma novinkama, a protože toho tentokrát vyšlo docela hodně, rozdělím to na dvě půlky, takže zítra očekávejte další várku.

 

Death-Note-1

Roy Lee pracuje ve filmovém průmyslu již 15 let a je známý tím, že předělavá japonské filmy do americké podoby. Některé známé remixy, které produkoval jsou například The Ring, The Grudge, The Departed a OldBoy. Když se rozhodl pomoci s americkou předělávkou Death Note, nikdy ho nenapadlo, že by byl obviněn z whitewashingu.
První příběh debutoval v březnu a sociální média byla plná obvinění z toho, že Death Note je jen další „bílou“ adaptací japonského majetku. Stejným obviněním čelil i Ghost in The Shell a takové projevy nespokojenosti lze vysledovat až do roku 2009 k Dragonball Evolution.
Nicméně Lee řekl Buzzfeedovi v rozhovoru: „Mám na starosti mnoho úprav adaptací z celého světa a to je poprvé, co jsem viděl negativní ohlas.“
Řekl, že Death Note není příkladem whitewashingu, ale je to jen adaptace. „Chápu kritiku… Pokud by naše verze Death Note byla v Japonsku, měla by postavy, které by byly z Japonska nebo měli japonské předky.
Místo toho tato verze Death Note mění kulturní prvky bez změny jádra příběhu. Místo Tokia se film odehrává v Seattlu, hlavní postava se jmenuje Light Turner a jeho milenka je Mia Sutton.
Jedná se o adaptační změny, aby byl film více přiblížen k obecnému americkému publiku a ne jako způsob, jak vymazat japonské dědictví příběhu.
Jedná se o stejný typ změn, které Lee použil v předchozích předělávkách, a poznamenal: „Nikdo nic z toho nekritizoval. Možná chtěli, ale já o ničem nevím.“
Lee dokončil rozhovor tím, že hovořil o obsazení a o tom, že obvinění z whitewashingu je mimo mísu: „Jeden z nich je asiat, jeden afro-američan a tři jsou kavkazského původu. Řekněme, že „whitewashing“ je také poněkud urážlivé, jeden z našich tří vedoucích je afro-američan. Lidé mohou kritizovat, ale napřed by měli vidět film, a pak nás obviňovat, že nemáme dostatečně různorodé obsazení. Stačí jen posoudit film až vyjde.“
Netflixův Death Note bude premiéru 25. srpna 2017.
Pozn.: tady si dovolím menší poznámečky – whitewashing nemá v podstatě český překlad, obecně to znamená, když jsou do filmů například z neamerického prostředí obsazování animeričani. Příkladem za všechny je film Bohové Egypta, který byl kvůli tomuhle hodně přetřásán, protože i když se film odehrává v Egyptě, hrál tam snad pouze jeden černoch (pokud si pamatuju dobře, mě osobně se film líbil a nechápu proč to všichni tak řešili) nebo starý film podle Shareapeara, kde místo černocha hrál americký herec obarvený načerno.
Filmy, které jsem uvedla na začátku článku jsou – poměrně známý Kruh, Nenávist se Sarah Michelle Gellar (ta co hrála Buffy), Skytá identita s Leonardem diCapriem, Mattem Damonem, Jackem Nicholsonem nebo Markem Wahlbergem (mimochodem fakt dobrý film) a OldBoy podle korejského thrilleru o muži, který byl obviněn z vraždy své manželky a 20 let (podle korejské verze 15 let) kdesi vězněn, než se jednoho dne ocitl na svobodě a od té chvíle netouží po ničem jiném než po pomstě.

 

Ve ztratce:

Mangaka Daichi Sorayomi, autor Keijo!!!!!! na svém blogu ukončil dohady ohledně rychlého ukončení mangy a hlavně fámy, že Keijo!!!!!! skončilo kvůli anime. Uvedl, že Shogakukan, který je jeho vydavetelem mu řeklo, že má sérii ukončit poskončení anime a má 6 měsíců na to, aby příběh dokončil. Keijo!!!!!! se celkově potýkalo s problémy, jak ze strany vydavatelů, sponzorů, tak i vysílání anime (popravdě, ani se nedivím, je tu někdo, komu se tahle hrůza líbila?!)

Různé japonské zoologické zahrady spolupracují s přáteli Kemono a hostují speciální akce. Fungovalo to, protože sociální média zaznamenávala nárůst návštěv zoologické zahrady. Zoo Tobu přišlo s originálním nápadem, jak přitáhnout ještě více dětí, a to udělat z tučňáka postavu…
Každý exponát kombinuje postavu přítele Kemona s jejich protějškem z reálného života. Grape-kun, 20letý tučňák, se doslova zamiloval do Hululu, která je postava Humboldt Penguin.

Producent Studia Ghibli, Toshio Suzuki, potvrdil před publikem na konferenci Niconico Chokaigi 2017, že v červenci debutuje Hayao Miyazakiho krátký film, Kemushi no Boro. Miyazaki se vrátil z důchodu, aby pracoval na krátkém filmu, který bude vystaven v muzeu Ghibli v Tokiu.
Kemushi no Boro je první celovečerní projekt CGI anime od Miyazakiho a pracuje na něm od roku 2015. Film bude mít 10 minut.

Yuri! on Ice bude mít film! Bylo to oznámeno na Yuri! on Stage a bylo řečeno, že nepůjde o film shrnující anime. Údaje o příběhu a premiéře nebyly odhaleny, ale studio MAPPA potvrdilo, že seiyuu a pracovníci zůstanou stejní jako v TV sérii. Yuri! on Ice Twitter komunita měla z oznámení o nadcházejícím filmu nepopsatelnou radost.

První Code Geass: Lelouch of the Resurrection PV bylo vypuštěno poprvé po odhalení v prosinci roku 2016. Projekt se uskuteční po několika letech po Lelouchovu „Zero Requiem“ plánu, který ukončí válku a nastolí dobu míru. Po skončení druhé série režisér Goro Taniguchi potvrdil [pozor spoiler: že Lelouch je naživu a že Lelouch of Resurrection nebude o alternativní nebo klonové verzi charakteru]. Taniguchi nepotvrdil, jestli Lelouch of the Resurrection bude TV série nebo film, ale seiyuu přeživších postav si zopakují své role. nebylo oznámeno žádné oficiální vydání projektu, v současné době tým Code Geass pracuje na třídílném kompilačním filmu, který bude obsahovat nové scény. První film vyjde někdy v roce 2017.

PV

Fujimi Shobo, autor Light Novely Full Metal Panic! odstranil datum vydání třetího pokračování anime. Nebyl oznámen žádný důvod, ovšem lze spekulovat, že série byla spožděna. Full Metal Panic! Invisible Victory bylo odhaleno v říjnu roku 2016 a jeho stanovení bylo vydáno na rok 2017.

Kodansha oznámila fanouškům špatnou zprávu, a to, že se manga Noragami od autorky Adachitoky pozastavuje na delší dobu, protože mangaka potřebuje víc času na zotavení z nemoci.

Higurashi When They Cry bude mít hru. Hra byla odhalena na stánku Super Pachinko & Pachislot Festival 2017 v Nikoniko Super Kongresu. Více informací nebylo stanoveno.

elouch of Resurrection nebude o alternativní nebo klonové verzi charakteru]. Taniguchi nepotvrdil, jestli Lelouch of the Resurrection bude TV série nebo film, ale seiyuu přeživších postav si zopakují své role. nebylo oznámeno žádné oficiální vydání projektu, v současné době tým Code Geass pracuje na třídílném kompilačním filmu, který bude obsahovat nové scény. První film vyjde někdy v roce 2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.