První dojmy – Zima 2017

Tak, vzhledem k tomu, že jsem už viděla všechno, co jsem chtěla (myslím), máme tu shrnutí aneb jaké jsou moje první dojmy z daných anime.

193839

Youjo Senki

Tanya bývala dříve chlap, dospělý muž, který pracovat v Japonské firmě a jeho jediný zájem byl na tom, jak si co nejrychleji a nejefektivnějí vybudovat kariéru. osudným se mu stalo vyhození jednoho zaměstnance, který v záchvatu zoufalství milého chlapíka shodil pod vlak. Jenže v tu chvíli k němu promluvil Bůh a řekl mu jak se věci mají, jenže muž odpověděl pouze výsměchem. Trestem za to byla jeho reinkarnace, ale tentokrát do podoby děvčete narozené do doby zmítané válkou. Ovšem Tanya nebyla žádné ořezávátko a když zjistila (zjistil), že dokáže ovládat magii a dost dobře, a i na místě jako je tohle se může v kariéře posunout vpřed, rozhodla se využít šance.

Zatím jsem na to slyšela pouze negativní názory, já osobně jsem z tohoto anime nadšená a zatím je to pro mě TOPka téhle sezóny. Charaktery zatím skvělé, souboje, anime, úplně super, Tanya je kapitola sama o sobě, skvěle ji doplňuje její seiyuu.

192189

ElDlive

Kokonose Chuuta je mladý kluk, který nemá moc přátel, protože od doby co si pamatuje slyší v hlavě podivný hlas a často si tak vykládá sám pro sebe, což ostatní moc neberou. Jednoho dne je ovšem teleportován na Vesmírnou stanici, kde se dozvídá, že byl vybrán jako člen policejní jednotky, která má za úkol bojovat proti mimozemským bytostem, které ohrožují zemi. Chuuta je poměrně pako, a tak není divu, že o něm všichni pochybují, včetně jeho spolužačky Misuzu, která je příjemná asi jako osina v zadku. Hned ovšem dostává úkol, při kterém má chytit vesmírného zločince, z čehož není dvakrát nadšen, ale poté, co si uvědomí, že chce všem dokázat, že není jen samomluvící pako se uvnitř něj rozvine síla, která ukáže, že Chuuta nebude samomluvící pako, ale má v sobě něco velmi vzácného.

Abych pravdu řekla, narozdíl od Reborna (stejný autor mangy), i když ten měl taky slabší začátek, mě tohle moc nechytlo. Zkusím ještě další díly, ale zatím je to pro mě docela zklamání.

196491

Fate/Grand Order: First Order

Zase jiná verze Fate, která nás ale zavede na stejné místo a uvidíme některé známé postavy, i když v jiných rolích. Fujimaru Ritsuka je povolán do tajné organizace Chaldea, která chrání budoucnost Země a je schopná předpovídat její budoucnost. A právě kvůli budoucnosti, jsou do Chaldei přivoláni Páni, včetně nemágů jako je Ritsuka, aby odstranili problém, který se objevil ve městě Fuyuki (určitě znáte, ano to je to město, kde to začalo) a zachránili tak budoucnost. Po nehodě je ovšem do minulosti poslán pouze Ritsuka s neúplným služebníkem Mash a ředitelkou Chaldei Olgamally Animusphere.

Nápad a potenciál by to možná mělo, ale kámen úrazu je v tom, že je to pouze 75 minutová OVA a je hodně zmatečná a neúplná. Jednotlivé sekvence dobré, ale chybí tomu něco, co by to slepilo dohromady, nějaká omáčka, která by vyplbnila hluché místa. Jediný zážitek, který z toho mám je souboj Castera (pozor, taky je Caster, Lancer, jak ho známe z FSN) proti Archerovi (stejný jako v FSN). Jinak doporučuju pouze v případě, že se budete hodně nudit a nebudete mít zrovna co dělat.

194308

Akiba`s Trip The Animation

Vítejte v Akibě. Na místě, kde upíři vysávají z lidí sociální život a porazit je můžete jedině tak, že jim svlečete oblečení. Denkigai Tamotsu je obyčejný kluk, který má rád svou sestru a žije svůj spokojený život Otaku. Ovšem jen do chvíle než narazí na Majonézu – Mayonaku Matome, která právě proti těmto bytostem bojuje a dostane se tak do konfliktu, při kterém je skoro zabit. Ovšem je zachráněn a stává se z něho bojovních chránící Akibu společně s Majonézou a Ahokainen Arisou, která je taky tak trochu Otaku.

Tohle anime je naprostá a totální ptákovina, určitě nikomu nedoporučuju, ale je strašně fajn občas úplně vypnout, vykašlat se na všechno a jen se bavit, k čemuž mi právě tohle anime pomohlo.

194988

Nanbaka (2017)

Druhá řada, která opět přináší spoustu bláznivin =)).

194699

Urara Meirochou

Meirou-chou je město, kde žijí pouze věštkyně a všichni ve městě se chtějí stát Urarou, což je nejvyšší věštkyně.  A právě do tohoto města přichází Chiya, která žila až doteď v lese a hned při příchodu na sebe strhne pozonost.

Jediné anime, které jsem zahodila po prvním díle, protože je to tak strašně překjůůůůtované, až se na to nedalo ani dívat.

195477

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou Hen

Rin to má teď trochu těžší, protože potom, co se ukázalo, že je synem Satana ho jeho přátelé moc v lásce nemají a vyhýbají se mu. Bohužel, všichni mají společnou misi, kdy musí odjet do Kyota, kde má být údajně oko démona známého jako Nečistý král, který zabil tisíce lidí, a které chce někdo ukradnout, tak jako to, co bylo uschované v Akademii.

Pokračování, i když ne tak úplně, navazujeme tam, kde se v první řadě anime oddělilo od mangy, a pokračujeme, i když jen se 13 díly, což je podle mě škoda. Anime nemám co vytknout, osobně jsem se těšila, protože se mi první řada líbila, i přesto, že konec byl vymyšlený a ne úplně cajk.

196092

Spirit Pact

Původně 13-ti minutové korejské ONY, předělané podle japonských měřítek =)). Keika pochází z mocné rodiny exorcistů, ale kvůli rodiné tragédii je docela na mizině, takže si vydělává jako pouliční věštec. jednoho večera se setkává s Tanmokem, který zrovna bojuje se zlým duchem a je jím okouzlen. Ovšem než se stačí cokoliv udát, Keika je sražen náklaďákem a umírá. Jenže jeho duše neodejde na věčnost a v tu chvíli se znovu setkává s Tanmokem, který s ním chce uzavřít pakt.

Shonen-ai anime, které určitě potěší spoustu našeho osazenstva, i když na mě je v tom anime, až příliš mnoho ženských =))). A taky z toho mohli udělat yaoi =(((.

180178

Chain Chronicle: Haecceitas no Hikari

Země Yuguto má jeden problém a to v podobě šíleného krále, který chce pokrýt zemi temnotou. Ovšem proti němu se postaví mladík Shujinkou, který sjednotí všechny rasy a národy, aby šíleného krále porazil. Ovšem boj nedopadne podle jejich představ a aliance se rozpadá. Sám Shujinkou je zraněn a přemýšlí, jestli to všechno k něčemu bylo. Nový impulz se mu dostává až z příchodem nového hrdiny.

Anime podle RPG, které je hodně povedené, i když na mě osobně je tam až moc postav k zapamatování.

195393

Demi-chan wa Kataritai

Další velmi vtipné anime o učiteli biologie, který by chtěl jednou udělat rozhovor s Ajinem, polo-lidmi, kteří si říkají Demi a začlenili se do naší společnosti. Nikdy se mu ovšem na žádného nepodařilo narazit, až do dne, kdy potkal energickou upírku Hikari milující rajčartovou šťávu, plachou dullahan Machi a yukionnu Yuki, která se vyhýbá lidem, protože se bojí, že by je mohl asvou silou zranit. K tiomu všemu do školy nastupuje ještě nová učitelka Sakie, která je sucuba, a která nemá vůbec žádné zkušenosti s muži. Tetsuův nudný život tak začíná nabírat plné obrátky a jeho sen může začít.

Další poklidné a vtipné anime, které jsem neměla původně v plánu, ale jsem ráda, že jsem se na něj podívala. Opět, pokud se chcete pobavit a vyloženě nechcete žádnou ptákovinu jako je Akiba, tak tohle určitě doporučuju.

174409

Tales of Zestiria the Cross (2017)

Pokračování první řady, zatím moje další TOPka a dobrodružství Soreye coby Pastýře.

193694

Gabriel Dropout

Gabriel je anděl, který vystudoval školu na výbornou a za odměnu může jít na Zem, kde bude šířit lásku a mír. Zlatovlasá Gabriel je hrdá na své postavení a představuje si, jak mírumilovný svět vytvoří, ovšem jen do chvíle, kdy zjistí, že v lidském světě existuje něco jako počítavé hry.

Další vtipné anime, opět jsem ho původně zavrhla, a opět se skvěle bavila. Doporučuju.

195434

Little Witch Academia (2017)

Takový mix Harryho Pottera a jiných čarodějných věcí v japonském podání. Osobně jsem za sérii ráda, když vyšla první OVA, doufala jsem, že by někdy mohlo přijít TV-čko a hle, je to tady.

193363

ACCA 13-ku Kansatsu-ka

Jean Otis, který pracuje pro obrovskou společnost ACCA, jako druhý velitel, jezdí po okolních třinácti pobočkách a dohlíží na to, aby všechno fungovalo, tak jak má. Ovšem jeho nepřátelé nejsou jen podvodníci, ale také někteří na vyšších místech, kteří se bojí toho, co všechno by mohl Jean zjistit.

Úžasná kresba i charaktery, skvělá hudba, určitě kousek na který se musíte podívat.

195103

Chiruran: Nibun no Ichi

Vtipný kraťas o Shinsengumi.

193361

Onihei

Další moje TOPka, ke které ale popravdě nevím co napsat. V prvním díle se seznamujeme se zlodějem, kterého chytne Hasegawa Heizou, a i přes mučení se mu z vězně nepodaří dostat informace, které by chtěl. Kumebachiho nezlomný duch ale na něj udělá dojem, a proto ho pozděj propustí a využije jeho služeb k tomu, aby chytili zločince, který zabíjí a pálí okolní domy.

Skvělá animace, charaktery, kdo má rád historické, nevadí mu násilí a trocha krve, nechce přeslazené kraviny typu Hakuouki, ale něco trochu syrovějšího, rozhodně je tohle ta správná volba.

195692

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Kobayashi je úřednice žijící svůj osamnělý, nudný život ve svém malém bytečku, ovšem jen do chvíle než jednoho krásného rána otevře dveře svého bytu a uvidí…dračí hlavu. O chvilku později se z draka stane mladá holka, která řekne, že vděčí Kobayashi za svůj život, a tak ji bude dělat služku.

Další vtipná záležitost, která mě opravdu hodně bavila a kdo má rád moderní fantasy a humor určitě neprohloupí.

195628

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! 2

Pokračování první řady, u které fakt nemám co dodat, snad si jen po sté říkám, proč se na takovou pičovinu dívám =))).

No a to je vše. Pak je tady ještě hudební anime Marginal #4 Kiss kara Tsukuru Big Bang, které ale nevím, jestli budu vůbec sledovat a pokračování Super Lovers, ale u toho jsem neviděla ještě ani první řadu =))).

6 thoughts on “První dojmy – Zima 2017

    1. Já právě na ty roztomilé moc nejsem, a i když jsem yaoistka, tak se mi třeba vůbec nelíbilo Sekaichi Hatsukoi nebo jak je to a Junjou Romanticu nejsem schopná dodívat…

      1. Tak to jo. Tak zkusit jeden díl můžeš a uvidíš, ale to je na tobě. Já mohu tak nějak obojí, takže mi nevadí roztomilé ani tvrdé yaoi, jenom musí mít nějaký ten příběh. Občas mě sice mrzí, že tvrdších není víc, ale tak někdy někde nějaký najdu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.