Shrnutí závěrečných dojmů Podzim 2017 – Podzim 2018

Je tady shrnutí závěrečných dojmů z předchozích sezón. Jako vždy to nebudu vypisovat úplně do podrobna a dělat sáhodlouhé recenze, protože si myslím, že to pak ztratí své kouzlo, když se na to anime podíváte, neb hodně věcí už víte dopředu nebo si domyslíte.
Takže jen stručně a opět opakuju, jsou to jen mé dojmy, které nikomu nevnucuju.

 

 

Podzim 2017

 

 

Juuni Taisen
Každých 12 let se 12 lidí podle čínského zvěrokruhu sejde, aby si namlátilo (v konečném důsledku zabilo) a přeživší získal tu možnost, získat cokoliv, co si bude přát.
Souboje na život a na smrt bez pravidel.
Anime vcelku povedené, ale…
Všechny charaktery byly vykresleny až příliš depresivně, všichni měli nějako problémy, tragické životy a až příliš to občas hrálo na psychologickou strunu.
Další věc, co mě hodně zklamala byly ženské postavy, protože ani jedna mi nebyla sympatická. Všechny byly hrozně ploché, nezáživné a v podstatě ony měly ty nejtragičtější životy.
Další body dolů jsou za poměrně odbyté bojové scény hlavně ke konci. Ok, autor novely nejspíš chtěl poukázat spíš na postavy jako takové, ale moc se mu to dle mého názoru nepovedlo.
Od něčeho takového očekáváte, že to bude aspoň půl napůl, když už to tam teda musí být, ale hlavně se u takových anime těšíte na souboje, které opravdu ke konci byly hodně špatné.
Překvapení v podobě vítěze se ale naopak podařilo, i když ten poslední díl byl…no, taky si ho asi mohli odpustit.
Anime bylo i hodně předvídatelné, každý díl byl defakto věnován jedné postavě, a ta postava pak většinou na konci dílu zemřela. U některých jsem doufala, že by mohli vydržet dýl u jiných zase netrpělivě čekala, až zařvou.
Anime hrálo na city, ale jak říkám, bylo to hnané až moc za hranici únosnosti, takže mě to spíš unavovalo a nudilo, než abych s postavama soucítila.
Ještě jsem zapomněla zmínit, že cílem pro vítězství bylo získat všechn dvanáct drahokamů, které na začátku postavy spolkly.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: novela
Žánr: akce
Studio: Graphinica
Celkové hodnocení: 7,5/10

 

 

Garo: Vanishing Line
Další počin týkající se Makai rytířů, co loví stvůry, kterým se říká Hrůzy, posedající lidi, které z nějakého důvodu nedokážou uklidnit svou mysl.
Tentokrát se příběh odehrává ve městě Russell a Makai rytířem je tu muž jménem Sword.
Tomu se jednou ztratila sestra a jedinou stopu, kterou má, jsou dvě slova „El Doardo“. Ovšem není sám, kdo tohle slovo slyšel. Jednou se mu pod nohy připlete dívka jménem Sophie, která pátrá po svém zmizelém bratru, který ji v podstatě vychovával a jedinou stopu, kterou má jsou slova „El Dorado“.
Po jisté tragické události v sirotčinci, kde Sophie přebývá, si ji pod svá křídla, i když z počátku neochotně, vezme právě Sword a jejich společná cesta k nalezení odpovědí začíná.
Dvojici pak ještě doprovází Alchymistka Gina a další Makai rytíř Luke. Postupně se dozvídají, že „El Dorado“ je město, které má být něco jako ráj.
Jen s tím rozdílem, že většina obyvatel jsou Hrůzy a normální lidé, co se do města dostanou pod vidinou života v ráji, se pak stanou jejich potravou.
Skvělá animace, hudba, seyiuu, to všechno bylo už jen třešničkou na dortu u tohoto anime.
Příběh plynule odsýpal, minulost hrdinů nám byla nenásilně a po kouskách předložena, žádné citové vydírání nebo nutnost poukázat na co nejtragičtější osud hrdinů, dokonce i otravnou Sophii jste si postupně oblíbili a konec, mě na rozdíl od JT i rozbulel.
Klasické klišé, kdy dobro zvítězí nad zlem a na poslední chvíli přijde hrdina, co zachrání situaci, prostě k tomuto druhu anime patří.
Přemýšlím, co vytknout, ale nějak mě nic nenapadá (ano, nejspíš je to proto, že sérii Garo mám hodně ráda).
Typ: TV
Počet dílů: 24
Předloha: originál
Žánr: akce, démoni, fantasy, nadpřirozeno
Studio: MAPPA
Celkové hodnocení: 10/10

 

 

Kino no Tabi: The Beautiful World – The Animated Series
Kino opět cestuje se svou mluvící motorkou Hermesem po světě, potkává nové lidi, učí se pravidla jejich světa, pomáhá, kde je potřeba a často čelí nebezpečí.
Anime je provázáno pohledy do minulosti a celkově je to takové přijemně plynule ubíhající anime na zamyšlení i odpočinek.
Některé díly jsou provázané, jiné jsou samostatné, ale celkově rozhodně stojí za to, se na něj podívat.
AS je alternativní verzí TV série z roku 2003 se stejným názvem. Pokud si anime chce opravdu plně vychutnat a užít, je dobré se podívat na předchozí řady.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: ligt novela
Žánr: akce, dobrodružné, slice of life
Studio: Lerche
Celkové hodnocení: 9/10

 

 

Tsukipro The Animation
Čtyři oblíbené chlapecké skupiny se musí spojit kvůli speciálnímu vystoupení.
Anime je tak nejen o hudbě, ale i o sbližování, spolupráci, starostech a prostě celkově všemu, co k tomu patří.
Osobně pro mě asi nejlepší hudební anime tohoto druhu je Starmyu, i když ani Tsukipro nebylo zas tak špatné.
Koneckonců nudné pasáže můžete přeskákat a hudba se poslouchat dala. Taky je to samý bishík, takže bylo i na co se koukat =).
Typ: TV
Počet dílů: 13
Předloha: hudba
Žánr: hudba
Studio: PRA
Celkové hodnocení: 7/10

 

 

Shokugeki no Souma: San no Sara
První část třetí řady o vaření a foodgasmu, kdy Souma čelí Elitní desítce na speciální festivalu akademie Tootsuki.
Myslím, že k tomuhle anime není třeba nic víc dodávat.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: školní, ecchi, shounen
Studio: J.C.Staff
Celkové hodnocení: 8/10

 

No a to je asi s téhle sezóny vše. Anime, co mám pořád rozdívané jsou:
Black Clover
Mahoutsukai no Yome
Kekkai Sensen & Beyond
Code:Realize – Sousei no Himegimi

 

Anime, na které se ještě chci podívat:
Cardfight!! Vanguard G: Z
Infini-T Force
RoboMasters the Animated Series
Hoozuki no Reitetsu 2nd Season
Kujira no Kora wa Sajou ni Utau

 

Zbytek anime z téhle sezóny byl totální propadák a to, co vypadalo slibně se nakonec ukázalo jako neuvěřitelně stupidní ptákovina (konkrétně Dies Irae, Ousama Game The Animation, Evil or Live, Inuyashiki)

 

 

Zima 2018

 

 

Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu
Další řada Hříchů nám ukáže něco málo z Meliodasovi minulosti, potkáme jeho bratry, ukáže se nám poslední Hřích, z Hendyho se stane klaďas, Diane zapomene (a je na pěst) a Elizabeth má světlou chvilku, kdy ukáže, že není jen Meliodasovou ozdobou. kříčící jeho jméno (alá Orihime a její „Kurosaki-kuuuuuuuun“).
Jo málem bych zapomněla. Probudí se vílí princezna.
No, prostě, stane se toho hodně, o akci zase není nouze, vtip taky nechybí, nějaké ty rádoby dramatické chvilky taky ujdou a na konci nás čeká překvapení!
Co to je, neprozradím =). Co se ale moc povedlo je první Opening k téhle druhé řadě od Flow a Granrodeo.
Jinak bych NnT označila jako lehce nadprůměrné shounen, kvalita druhé řady je zhruba stejná jako ta první, a i když hodně lidí tohle anime vyhodilo kvůli grafice, zkuste to překousnout, protože to opravdu stojí za to.
Osobně musím říct, že raději tohle než FT.
Typ: TV
Počet dílů: 24
Předloha: manga
Žánr: akce, dobrodružné, fantasy, nadpřirozeno, magie, démoni, shounen
Studio: A-1 Pictures
Celkové hodnocení: 8,5/10

 

 

Kokkoku
Rodina Yukawa má nemalé tajemství. Vlastní kámen z jehož pomocí se dá dostat do „Statisu“, alternativního světa tomu jejich, jen s tím rozdílem, že pro všechny, kromě uživatelů, se tam zastavil čas.
V tomhle světě platí jedno pravidlo. Na bezbranné se nesmí použít násilí, jinak se objeví strážce, který vypadá jako hodně uschlý a starý strom.
To, jak děsivý je tenhle svět, ochránce, i sekta, která si chce Statis podrobit se dozví Juri Yukawa, která je nucená spolu se svým dědou a otcem do Statisu vstoupit, aby zachránila svého synovce a líného bratra.
Jenže sekta, která je drží je nehodlá jen tak pustit, protože pro ně je nejdůležitější získat kámen rodiny Yukawa.
Tohle anime určitě všem doporučím, i když konec trochu zklamal. Ten byl… No, hooodně uspěchaný. Jinak určitě musím vyzdvihnout charaktery. Jedny z nejlepší, které jsem za poslední dobu vyděla a člověk jim opravdu věřil a dokázal si na jejich místě představit sebe.
Nebyly tam žádné ploché ječící scény, nesmyslné dialogy, hraní si na superhrdiny, a pak brečet, když si někdo zlomil nehet (jak to tak bývá v drtivé většině případů, v dnešní době), prostě skutečně po dlouhé době kvalitní „dospělácké“ anime, které stálo za to.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: psychologické, nadpřirozeno, akce, záhadné, seinen
Studio: Geno Studio
Celkové hodnocení: 9,5/10

 

 

Hakata Tonkotsu Ramens
Město Fukuoka se na první pohled zdá být klidným, zcela obyčejným městem. Jenže první zdání klame. Fukuoka je doslova přecpaná zabijáky, mafiány, dealery a jim podobnými.
A do toho všeho městem obchází povídačka o Zabijákovy zabijáků, který se svou katanou a v masce přes obličej, kosí zabijáky.
Ano. I zabijáci můžou lovit zabijáky, a právě proto, je tu tohle město.
Celé to začíná Linem Xiu, který se obléká a vypadá jako holka, a pokouší se najít svou setřičku, když byli násilně rozděleni.
Setkává se s Banbou Zenjim, na první pohled trouba, ovšem skrývající nejedno tajemství (což tam mají ostatně všichni).
Lin bohužel zjišťuje, že jeho sestra je mrtvá, a tak začíná cesta pomsty, při které se ukáže, kdo je tajemný Zabiják zabijáků, jaká minulost provází Lina (a vlastně nejen jeho), a jak daleko jsou zabijáci ochotni zajít, aby dosáhli svého.
Anime je vtipné, akční, charaktery si zamilujete, i když podle mého mohlo být delší. Na to, kolik je tam postav, je to anime hodně krátké, což místy působí lehce zmateně.
A i když tam každý nějaký ten prostůrek dostal, je to podle mě hodně málo. Potěšil mě ale vcelku uzavřený konec, což se v dnení době vidí už málokdy.
Seiyuu a hudba opět jen podtrhuje celý prožitek z anime.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: novela
Žánr: akce, drama, komedie
Studio: Satelight
Celkové hodnocení: 9,5/10

 

 

Itou Junji: Collection
Série hororových příběhů od různých autorů s jedinečnou a pokaždé jinou animací. Mangu jako takovou jsem nikdy nečetla, ale u některých příběhů mi docela vadilo, že nebyly ukončené.
Některé příběhy byly docela přitažené za vlasy, jiné byly zajímavě zpracované a docela i uvěřitelné.
Jinak vzhledem k tomu, že to nemá ucelený příběh asi nemá cenu nijak tohle anime popisovat a jednotlivé díly už vůbec ne, jinak by ztratili své kouzlo.
Určitě ale pokud máte rádi horory a neobvyklou kresbu, mrkněte.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: horor, záhadné, psychologické, nadpřirozeno, školní, démoni
Studio: Studio Deen
Celkové hodnocení: 7,5/10

 

 

Zoku Touken Ranbu: Hanamaru
Emmmm, tak nějak přemýšlím, co k tomuhle anime napsat. Ne, že by bylo tak blbé, ale spíš proto, že se tam z 99% prostě nic neděje.
Jen čučíte na krásné bishíky, máte v nich trochu zmatek, protože jich je tam jak psů, občas se pobavíte, když udělají nějakou ptákovinu nebo pozvednete obočí v němé otázce ‚Bože, kdo tuhle kavinu vymyslel‘.
Takže, sečteno podtrženo, pokud máte dost kalhotek a uječených pipin a chcete se podívat na něco, co bude lahodit vašemu oku, odpočinout si, vypnout, přestat úplně myslet a občas se zasmát, rozhodně po tomhle anime sáhněte, litovat v tomhle případě nebudete.
P.S.: doteď mám problém zapamatovat si a vyslovit některé jména postav
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: hra
Žánr: komedie, drama, fantasy, slice of life, historické
Studio: Doga Kobo
Celkové hodnocení: 8/10

 

 

Dame x Prince Anime Caravan
Ani, princezna malého státu Inako je poslána na podpisový ceremoniál, díky kterému by se měl zajistit mír v okolních zemí. Jenže na ceremoniálu narazí na partu praštěných knížat.
Ani si pak ke každému nachází cestu, zjišťuje, jaké jsou jejich důvody k tomu, co dělají, odhaluje tajemství a snaží se přitom za každou cenu zabránit válce, která je na spadnutí.
Anime se ze začátku jeví jako hodně praštěná komedie, pak trochu sklouzne do drama, načež všechno končí klasickým happy endem.
Musím říct, že mě anime docela bavilo, trochu mě mrzelo, že rodiče Ani tam nebyli víc ukázaní, protože ti byli dobře praštění, a i knížata, dokonce i Ani jsem si celkem oblíbila.
Je to klasické anime plné klišoidních zvratů, ale dobře okořeněné humorem.
Není to něco, na co byste vzpomínali dlouho, ani co byste třeba chtěli vidět znova (aspoň v mém případě), ale pro dlouhou chvíli je jako dělané.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: visual novela
Žánr: komedie, romance, dobrodružné
Studio: Studio Flad
Celkové hodnocení: 7/10

 

 

Sanrio Danshi
Tohle bylo… Vlastně ani nevím, proč jsem se na to dívala. Máte doma Pikachua, ale přijde vám trapné někomu říkat, že ve svém věku spíte s plyšákem z anime, které jste jako děti sledovali?
Máte figurku, panenku nebo přívěšek z dětských anime, které tajně nosíte v batohu a doufáte, že to nikdo nezjistí?
Pak si vemte příklad z pěti kluků, kteří se ke svým láskám postavili čelem a společně ukázali, že není nic špatného na tom, když máte rádi nějakou postavu z dětského anime i v „dospělém“ věku.
Osobně si myslím, že na to, že to byla originálka z toho autoři mohli vytřískat víc. Občas jsem převracela oči v sloup nad některými rádoby „dramatickými“ scénami, občas mi humor přišel hodně suchý, ale opět na nudné odpoledne, kdy můžete některé scény proklikat, je tohle anime jako stvořené.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: originál
Žánr: slice of life, školní, komedie
Studio: Studio Pierrot
Celkové hodnocení: 6,5/10

 

 

Hakumei to Mikochi
Tohle si představuju pod pojmem, když někdo řekne roztomilé anime. Hakumei a Mikochi, jsou devět centimetrů vysoké holčičky žijící v lese.
Společně prožívají nejrůznější dobrodružství, radosti i starosti.
Opět anime, které se nedá moc rozebírat. Každý díl ma své kouzlo, postavy si oblíbíte, pobavíte se, možná ukápne i slzička, ale rozhodně kousek, který stojí za to, se na něj podívat.
Jo a má krásnou kresbu.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: sloce of life, komedie, fantasy
Studio: Lerche
Celkové hodnocení: 9/10

 

 

Miira no Kaikata
Opět vtipný kousek na ukrácení nudy, i když dle mého názoru tomu něco chybělo. Sorův otec je samozvaný dobrodruh, který mu ze svých cest vždy něco pošle.
Jednoho dne, ale v balíku najde prťavou mumii, která k jeho překvapení, promluví! Sora později zjistí, že není sám, kdo vlastní svou malou „příšerku“ a jeho do této doby celkem nudné dny se od základu změní.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: web manga
Žánr: komedie, slice of life, nadpřirozeno
Studio: 8bit
Celkové hodnocení: 7,5/10

 

Co mi ještě chybí dodívat:
Grancrest Senki
Killing Bites
Gakuen Babysitters
Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen
Toji no Miko
Yowamushi Pedal: Glory Line
Basilisk: Ouka Ninpouchou
Ling Qi 2

 

Zbytek anime stál za houby nebo byl těžkým zklamáním a totálním propadákem (Violeta – vím, že asi polovinu lidí urazím, ale tohle anime bylo tak nepropracované, stupidní, nesmyslně chovající se charaktery, kterým jsem nevěřila ani dobrý den, rádoby dramatická struna byla tak protivná, až mi to křivilo i palce u nohou a jediné, co u tohoto anime stálo za to, byla kresba, FranXX, Beatless, Fate/Extra – nejstupidnějí Fate, co jsem viděla, no a ostatní stáli za starou belu hned od začátku).

 

 

Jaro – 2018

 

 

Boku no Hero Academia 3rd Season
Třetí řada školy pro hrdiny, jejich trápení proti záporákům a vše, co k tomu patří. Podle mě jedno z nejlepší shounen za poslední dobu. Samozřejmě má své mouchy, ale pořád v sobě má i své kouzlo.
Kromě toho, výkony některých seiyuu, jsou naprosto dokonalé, například Bakugou a jeho šílenství, když zjistí, že Midoriya je All Mightův nástupce.
Osobně to považuju za jednu z nejlepších scén, a i když mě Bakugou někdy sere tím, jak se chová a řve, tak tohle, tohle smaže všechno to špatné.
Taky se konečně víc dostalo i na jiné postavy, i když většina je pořád samozřejmě jen křoví u kterých si ani nedokážete za ty tři řady vzpomenout na jméno, ale u těchto anime se s tím tak nějak počítá.
Čtvrtá řada je nadohled, takže se už moc těším!
Typ: TV
Počet dílů: 25
Předloha: manga
Žánr: akce, super síla, školní, komedie, shounen
Studio: Bones
Celkové hodnocení: 10/10

 

 

Tokyo Ghoul:re
Ehmmm, no… Po pár dílech anime jsem přišla na to, proč jsem tehdy přestala číst mangu. Popravdě, pro mě je pořád nejlepší druhá řada první „série“, byť není podle mangy. Tohle bylo… Jako příběhově ok, stejný scénář jako v podstatě u první řady, kdy Haise aneb Kaneki, hledá sám sebe a vlastně si ani neuvědomuje, kdo je, zápletka…tak tady asi na zápletce není potřeba cokoliv složitě vymýšlet.
Tajná organizace, spiknutí, zrada, nic není takové, jak se na první pohled zdá…prostě klasické klišé, ale i tak by to pořád šlo. Souboje taky dobré, hudba, kresba, ok, ale co se autorům (manga – anime) rozhodně nepovedlo byly charaktery.
Jako ať se na mě zlobí kdo chce, ale tak ploché, stupidní a nevýrazné charaktery jsem dlouho neviděla (mluvím o těch nových, ti z předchozího TG zůstali stejní, ale stejně neměli moc prostoru).
Ani jeden mi nebyl sympatický, ani jednoho jsem si neoblíbila, jen při každém jejich souboji jsem se modlila, ať už chcípne. Samozřejmě, probuzení Kanekiho opět pecka, ale opět jsme se toho dočkali až na konci, takže to celkový dojem z anime moc nezachránilo.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: akce, horor, nadpřirozeno, záhadné, drama, psychologické, seinen
Studio: Studio Pierrot, Pierrot Plus
Celkové hodnocení: 7/10

 

 

Shokugeki no Souma: San no Sara – Toutsuki Ressha-hen
Druhá část třetí řady a já nevím, co k takovým anime psát. Prostě neumím recenze =))). Jen už mi to přijde takové…jako foodgasmy jsou už ohrané a nevím, možná jsem se na to dívala ve špatném rozpoložení, ale přijde mi, že už to nemá takovou jiskru jako na začátku.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: školní, ecchi, shounen
Studio: J.C.Staff
Celkové hodnocení: 7,5/10

 

 

Megalo Box
A dostáváme se k něčemu konečně pořádnému. Syrové anime s úžasnou kresbou, tvrdé, co si na nic nehraje a rozdává rány, stejně jako boxeři v ringu.
Joe je boxer, který zápasí v nelegálních zápasech, spolu se svým otcem – podvodníkem. Jenže jednou se na nelegálních zápasech objeví hvězda Megalo Boxu, který Joemu natrhne prdel.
Aby mu to mohl vrátit, musí se dostat na vrchol, což pro psance a podvodníka nebude vůbec jednoduché. Nikdo mu nevěří, zvláště, když začne zápasit bez…hmmm, nevzpomínám si, jak to tam nazývali…něco jako robotických paží.
Jenže Jou není žádná trasořitka a ukáže se, že je to velmi zdatný soupeř. Cestou na vrchol musí překonat nejen ty, co se mu postaví v ringu, ale i ty, co se mu postaví do cesty v normálním životě.
Skvělá hudba, kresba, atmosféra, klasicky klišoidní prvek se špetkou vyspělé technologie, to všechno zabalené do originálního papíru, dělá tohle anime jedinečné a ukazuje, že když se chce, jde z originálky vytřískat něco dokonalého.
Typ: TV
Počet dílů: 13
Předloha: originál
Žánr: drama, akce, box, sci-fi
Studio: TMS Entertainment
Celkové hodnocení: 10/10

 

 

Golden Kamuy
Po smrti svého přítele se Sugimoto rozhodne najít tajemný poklad. Jediný problém je v tom, že mapa k pokladu je rozdělena na několik kusů, a co hůř kousky mapy jsou vlastně tetování na zádech vězňů, kteří uprchli a schovávájí se kdoví kde.
Cestou potkává Ainku, která se k němu přidá kvůli svému mrtvému otci. Cestou se k nim po menších rozepřích přidává zloděj a mistr útěku, a společně pak unikají nejen před vojenskou policií a zabijáky, ale zároveň se snaží najít mapy a nenechat si ukrást ty, co už získali.
Anime povedené, zápletka slušná, je ale pravda, že mi nesedly některé postavy a jejich chování mi místy přišlo…mírně nelogické.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: akce, dobrodružné, drama, historické, seinen
Studio: Geno Studio
Celkové hodnocení: 9/10

 

 

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These – Kaikou
Tohle bylo něco, co rozbušilo mé vesmírné srdíčko ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že to začne vycházet. Sice jsem si musela počkat, protože se to nejednou posunulo, ale stálo to za to a už se nemůžu dočkat další, se kterou ale dělají taky čachry a dokonce to vypadá, že z toho snad bude jen film =(((.
Každopádně…adaptace space opery z osmdesátých let o boji za nezávislost, kdy proti sobě stojí Galaktická říše a Aliance svobodných planet.
V téhle válce se proti sobě postaví dva géniové, z nichž ani jeden nechce ustoupit – Yang Wen Li a Reinhard von Lohengramm. Oba bojují nejen za vítězství, ale i sami za sebe.
Krásná animace, kresba (i když mi občas vadili 3D efekty, ale bez těch se už nejspíš moderní anime neobejde), hudba, charaktery.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: novela
Žánr: sci-fi, vojenské, space opera, drama, seinen
Studio: Production I.G
Celkové hodnocení: 10/10
P.S.: podle nejnovějších informací bude původně druhá řada s největší pravděpodobností rozdělena do tří filmů

 

 

Piano no Mori (TV)
Dva odlišné světy, jedna láska. Setkání dvou chlapců, kdy jeden je syn prostitutky a druhý synem slavného hudebníka ukáže, že láska k hudbě překoná všechny rozdíly.
Osobně se mi nelíbila animace. Pořád tak nějak upřednostňuju původní film. Je sice pěkné, že z toho udělali anime sérii, ale…
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: dobrodružné, hudba, komedie, drama, školní, seinen
Studio: Gaina
Celkové hodnocení: 7,5/10

 

Co musím ještě dodívat:
Full Metal Panic! Invisible Victory
Persona 5 the Animation
Caligula
Captain Tsubasa (2018)
Saredo Tsumibito wa Ryuu to Odoru
Hisone to Maso-tan
Gegege no Kitarou (2018)
Juushinki Pandora
Nil Admirari no Tenbin
Major 2nd
Rokuhoudou Yotsuiro Biyori
Inazuma Eleven: Ares no Tenbin
Hoozuki no Reitetsu 2nd Season: Sono Ni
Gundam Build Divers
Cardfight!! Vanguard (2018)
Wakaokami wa Shougakusei!

 

Zbytek nestál za řeč a opět se v téhle sezóně našly skvosty, kdy jsem si říkala, proč se na anime ještě dívám (Omae wa Mada Gunma wo Shiranai, Amai Choubatsu: Watashi wa Kanshu Senyou Pet, Uchuu Senkan Tiramisu, Alice or Alice: Siscon Niisan to Futago no Imouto, Devils Line, Dorei-ku The Animation, Mahou Shoujo Site, Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online – z těch posledních tří se mi vyloženě chtělo vyzvracet si mozek, jak stupidní a dementní to bylo)

 

 

Léto – 2018

Musím říct, že i když mi chybí ještě pár anime ze sezóny dodívat, celkově byla letní sezóna děsný propadák. Ani nebudu vypisovat anime, co stály za houby, protože to bylo každé druhé.

 

 

Shingeki no Kyojin Season 3
Myslím, že k tomuhle netřeba nic dodávat. Hodně lidí si stěžovalo, že to bylo oproti manze docela zrychlené (zvláště začátek), mě to až tak nevadilo.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: akce, drama, fantasy, vojenské, horor, super síla, záhadné, shounen
Studio: Wit Studio
Celkové hodnocení: 9/10 – z mangy moje nejméně oblíbená část vhledem k přítomnosti dvou hysterek, které se předháněli o to, kdo bude víc hysterčit (Historia vs Eren)

 

 

Angolmois: Genkou Kassenki
Tak…tohle anime bylo stejně tak dobré, jako špatné. Musím si přečíst mangu. Parta vyhnanců se dostane na ostrov, kterému hrozí, že bude zničen útokem Mongolů. Moc šancí vzhledem k obrovské převaze nemají, ale mezi vyhnanci jsou světoznámí vojevůdci, kteří se rozhodně nevzdají.
Snaží se ochránit nejen místo, ale najít taky sami sebe.
Klady tohoto anime jsou rozhdoně hudba, syrovost příběhu, celkově zápletka, kresba přes „pokrčený papír“, akce, děj.
Za tohle všechno bych anime dala deset z deseti.
Ale!
To, co sráží tohle anime jsou charaktery. Ty se autorovi teda vůbec nepovedli (pokud je to takhle i v manze) a o dost celkově sráží celý dojem z anime.
Kromě Kuchiiho, Teruhi, Nagamineho a Shiraishiho jsem si až do konce nedokázala zapamatovat ostatní jména postav. I přesto, že byli celkem důležití, působili spíš jen jako křoví a proto, aby hrdina někoho měl po boku, a kdo by za něj umřel.
Princezna Teruhi byla taky děsná kráva, buď brečela nebo si hrála na hrdinku, či se snažila ojet Kuchiiho, ale celkově se nijak nepředvedla. Zbytek s Kuchiiho party měl obrovský potenciál, ale byli tam tak málo, až to bolelo.
A pak taky ten konec. Super bylo (bacha spoiler), že to nebylo klasické klišé „i když je jich hodně, silou přátelství a odvahy vyhrajeme“, za to to ale zkazilo druhé klasické klišé „v posledním díle se všichni obětujme pro hrdinu“.
Takže jste už přesně věděli, kdy kdo umře a začalo to ztrácet šťávu. Závěrečný souboj s jedním z generálů (bo, co to bylo) proti Kuchiimu, byl taky hodně odbytý, stejně jako celkově konec.
Takže, i když to ze začátku ten potenciál mělo, rozhodně to není to nejlepší historické anime, co jsem viděla.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: akce, drama, historické, vojenské, samurajové
Studio: NAZ
Celkové hodnocení: 7,5/10

 

 

Sirius the Jaeger
Skupina známá jako lovci, zabíjí upíry, kteří hledají artefakt, díky kterému by mohli ovládnout svět. Klíčem k němu je vlkodlak Yuliy, jehož rodina byla právě upíry kvůli artefaktu vyhlazena.
Aspoň tak si to myslel, dokud se nesetkal se svým bratrem, ze kterého se stal upír.
Líbilo se mi, že každý tam měl svůj prostor, i když Yuliy mi občas lezl na nervy, i délka byla akorát, konec malinko otevřený, ale celkově anime bylo skvělé.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: originál
Žánr: nadpřirozeno, upíři, historické, akce
Studio: P.A. Works
Celkové hodnocení: 9/10

 

Co musím dodívat:
Hataraku Saibou
Banana Fish – jsem ostuda
Free!: Dive to the Future
Planet With
Kyoto Teramachi Sanjou no Holmes – tohle musím ještě mrknout, jestli se na to budu dívat
Muhyo to Rouji no Mahouritsu Soudan Jimusho
Phantom in the Twilight – stejný případ jako Holmes
Yume Oukoku to Nemureru 100-nin no Ouji-sama
Senjuushi
Tsukumogami Kashimasu – stejný případ jako Holmes

 

 

Podzim – 2018

Tady bylo sice více těch lepších kousků, ale zatím jsem neměla šnaci se k tomu dostat, takže jsem dodívala pouze jedno.

 

 

Tokyo Ghoul:re 2nd Season
Druhá část druhé řady a vyvrcholení příběhu. Kaneki vytunil svou Kagune, setkal se s Rize, udělal si dítě, stal se králem a spojil ghouly a lidi, aby bojovali bok po boku proti ještě většímu nebezpečí.
Spiknutí dostalo nový rozměr, zjistili jsme, jak to vlastně všechno bylo, odhalili tajemství, a pak žili šťastně až do smrti.
Mno…druhá část byla asi lepší než ta první. Až na to neskutečné klišé, které trochu kazilo celkový dojem. Charaktery se trochu zlepšili, aspoň některé, jiné zůstaly stejně pitomé.
Typ: TV
Počet dílů: 12
Předloha: manga
Žánr: horor, akce, záhadné, nadpřirozeno, psychologické, drama, seinen
Studio: Studio Pierrot, Pierrot Plus
Celkové hodnocení: 8/10

 

Co musím dodívat:
Goblin Slayer
Sword Art Online: Alicization
Tensei shitara Slime Datta Ken
Irozuku Sekai no Ashita kara
SSSS.Gridman
Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru
Radiant
Golden Kamuy 2nd Season
Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu
Karakuri Circus
Hinomaruzumou
Release the Spyce
RErideD: Tokigoe no Derrida
Dakaretai Otoko 1-i ni Odosarete Imasu.
Double Decker! Doug & Kirill
Gyakuten Saiban: Sono „Shinjitsu“, Igi Ari! Season 2
Gakuen Basara
Bakumatsu
Ken En Ken: Aoki Kagayaki
Inazuma Eleven: Orion no Kokuin

 

Filmy, OVA a ONA – vypisovat popisky nebudu, protože drtivou většinu jsem ještě nenašla a další část ještě ani nevyšla
Ingress the Animation – podle prvních dílů to vypadá víc než dobře a můžu vřele doporučit
Hero Mask
Xing Chen Bian
Xue Ying Ling Zhu
Douluo Dalu 2nd Season
Quanzhi Fashi 3rd Season
Drifters: The Outlandish Knight
Tennis no Ouji-sama: Best Games!!
Godzilla 3: Hoshi wo Kuu Mono
Peace Maker Kurogane Movie 2: Yuumei
Mo Dao Zu Shi – jedno z těch hodně povedených podle čínské novely, které stojí za to, se na něj podívat
Sword Gai: The Animation Part II
Giftą
Si Hai Jing Qi
Boku no Hero Academia the Movie: Futari no Hero
Nanatsu no Taizai Movie: Tenkuu no Torawarebito
Natsume Yuujinchou Movie: Utsusemi ni Musubu
Donten ni Warau Gaiden: Ouka, Tenbou no Kakehashi
Oshie to Tabi Suru Otoko
Aragne no Mushikago
Walking Meat
Feng Yu Zhou
Baki – rozdíváno
Wo De Ni Tian Shen Qi – rozdíváno
Souten no Ken: Regenesis – rozdíváno
Isekai Izakaya: Koto Aitheria no Izakaya Nobu – rozdíváno
Caramel Honey
Di Wang Gong Lue – rozdíváno
Mo Ri Shu Guang
Bai Ye Ling Long
Godzilla 2: Kessen Kidou Zoushoku Toshi – dodíváno – prostě Godzilla v moderním provedení
Servamp Movie: Alice in the Garden
Donten ni Warau Gaiden: Shukumei, Soutou no Fuuma
Peace Maker Kurogane Movie 1: Omou Michi
Detective Conan Movie 22: Zero The Enforcer
Devilman: Crybaby
B: The Beginning – doporučuju!!!
Sword Gai: The Animation
Mi Yu Xing Zhe
Douluo Dalu
Days (TV): Touin Gakuen-sen!
Bungou Stray Dogs: Dead Apple – musím říct, že oproti sériím mě tenhle film moc nenadchl, takový nemastný neslaný
Midnight Crazy Trail
Godzilla 1: Kaijuu Wakusei
Donten ni Warau Gaiden: Ketsubetsu, Yamainu no Chikai

2 thoughts on “Shrnutí závěrečných dojmů Podzim 2017 – Podzim 2018

  1. Za mě teda největší zklamání Tokyo ghoul (obě řady), to se prostě nedalo. Poslední díly jsem jen proklikala, neměla jsem ani sílu to dokoukat. Fakt zklamání!
    Nejlepší jednoznačně Megalo box. To bylo prostě super.

    1. S Megalo Box určitě souhlasím, co se týče TG, jako dodívala jsem, dokonce jsem tomu dala i vysokou známku, ale jak jsem napsala, bylo to dost klišoidní, dle mého si ale pozornost zaslouží souboje =).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.