The Plumber’s Mate Mystery

O autorovi:

JL Merrow je v podstatě skoro vyhynulý druh, jak říká. Jako angličanka totiž nesnáší čaj. Studovala přírodní vědy na Cambridge, kde se naučila spostu věcí, ale svému šéfovi pak oznámila, že už nikdy v životě nechce vidět vnitřek laboratoře. Píše napříč žánry, hlavně paranormální gay romance. S novelou Muscling Through byla ve finále EPIC Award 2013, s novelou Slam! vyhrála cenu Rainbow 2013 za nejlepší LGBT romantickou komedii.

 

O sérii:

Po celý život měl drzý instalatér Tom Paretski zvláštní šestý smysl pro nalezení skrytých věcí. Většinou mu to nepřineslo nic jiného než zármutek, ale ve chvíli, co vysoký, blonďatý a bláznivý Phil Morrison vrazí do jeho života, Tom využije své psychické nadání, aby vystopoval vrahy. A zároveň je šokován, když zjistí, že propadl muži, kterého nenáviděl.
Phil je bývalý policista, který se stal soukromým vyšetřovatelem. Nedokáže si odpustit to, co během školních let způsobil Tomovi. Nakonec se dokázal vyrovnat se svými pocity k Tomovi a rozhodl se, že se napraví.

 

Žánr: nadpřirozeno, detektivka, drama, akce, 18+

 

Tlaková hlavice (jop, názvy jsou instalatérské)

Tom Paretski není jen instalatér, který byl ve škole šikanován. Má také šestý smysl pro nalezení skrytých věcí. Policie si ho zavolá, aby jim pomohl naléz tělo poblíž Brockov Hollow, a tak se setkává s Philem Morrisonem, jeho bývalým spolužákem a tyranem, který přispěl k Tomově nehodě.
Phil už vyspěl, otevřeně mluví o své sexualitě a navíc se zajímá nejen o Toma samotného, ale i o jeho psychické nadání. Jako soukromý vyšetřovatel, kterého si zavolali rodiče mrtvé ženy, je Phil zpočátku skeptický vůči Tomovu neobvyklému daru, ale přesto rychle zjistí jeho potenciál, který by mu mohl pomoci v práci.
Čím více s vyšetřováním pokračují, tím méně můžou ignorovat svou společnou minulost, a tím více mezi nimi roste touha. Ale Tom si není jistý, jestli chce mít s Philem něco společného, zatímco na svobodě běhá vrah, který rozhodně nebude váhat zabíjet znovu.

 

Přepouštěcí ventil

Vztah Toma Paretského, drzého instalatéra s darem nalezení skrytých věcí, a soukromého detektiva Phila Morrisona je jen pár týdnů starý, ale už je pod tlakem. Tomovi přátelé a rodina jsou přesvědčeni, že bývalý šikanátor pro něj není dost dobrý a měl by se ho zříct.
Pak je tu Tomova starší sestra, Cherry, otrávena na vlastní párty. Když se Tom vzpamatuje, netuší, koho by měl označit za vraha. Mohl by to být její nový snoubenec, Gregory, s nešťastnou zálibou v preparování zvířat? Nebo někdo z jejího starého spisovatelského kruhu, který opustila? Nebo by mohl být útok spojen s její prací advokátky? K tomu všemu zanechá babička Tomovi vtipný dárek, ve kterém ale on vidí víc než ostatní.
Phil bojuje proti času, aby vyřešil případ, než někdo skončí mrtvý někdo další. A zdá se, že tím dalším by mohl být Tom.

 

Tepelná past

Už je to šest měsíců, co byl instalatér Tom Paretski zasažen šokujícím zjištěním o své rodině, a od té doby se jim vyhýbá. Jeho milenec, Phil Morrison, chce, aby Tom šel víc do hloubky jejich historie a snažil se rozvíjet svůj psychický talent pro hledání věcí, ale Tom z toho není moc nadšený.
Barmanka Marianne dá sbohem svému příteli Grantu Careymu, který to ale odmítá přijmout a začne být bezohledný při jednání s kýmkoli, kdo se mu dostane do cesty. Když Carey začne vyhrožovat svému starému kamarádovi, vloží se do toho Phil a Tom, aby mu pomohli, ale tím se z nich stanou cíle.
S jeho nejistotou ohledně Philových motivů, Tomova rodina dělá vše, co je v jejich silách, aby mezi ně vrazila klín, odhalením Philovi minulosti. Tom tak neví, komu má věřit. jediné, čemu věří je mrtvola, kterou najde v baru.

 

Sfouknutí

Poslední věc, kterou čerstvě zasnoubený instalatér Tom Paretski potřebuje, je zakopnout o další mrtvé tělo. Už tak toho má víc než dost, protože se zdá, že jeho zasnoubení půjde do kytek. Nejenže je jeho rodinná situace komplikovaná, ale jeho hrdinství z baru z něj udělalo místní celebritu a nyní každý ví o jeho schopnostech a každý od něj něco chce.
Tom a jeho snoubenec, soukromý vyšetřovatel Phil Morrison, byli najati, aby našli náhrdelník, který by mohl odhalit vraha. A podezřelých je víc než dost, včetně místního biskupa.
Jak se Tom a Phil pokoušejí odhalit pravdu, jsou taženi všemi směry protichůdnými tlaky svých rodin a jejich vlastních tužeb. Ale vrah, proti kterému se postavili, je bezohledný intrikán, který nebude váhat zabíjet znovu. Pokud si Tom a Phil nedají pozor, jejich láska – a všechny jejich plány do budoucna – by mohly být zbořeny jako domeček z karet.

 

Pojistná matice

Tom Paretski, instalatér s talentem na hledání skrytých věcí, a jeho snoubenec Phil Morrison byli najati, aby našli Jonathana Parrota. Práce se zdá být dost jednoduchá – až do doby, kdy se jejich oběť objeví mrtvá v kanálu, a Tomova tvář se objeví ve všech novinách.
Vdova, ex-pornohvězda Lilah Lovettová, je přesvědčena, že její manžel byl zabit jeho homosexuálním milencem, ale Tom a Phil si nejsou tak jistí. Obávají se, že mohli urychlit smrt Jonathana, a jsou odhodláni najít skutečného vraha. Ale se sítí incestních vazeb spojujících podezřelé osoby je těžké vědět, komu důvěřovat. Zvláště když další oběť zemře hroznou smrtí.
Mezitím, jak se jejich svatba blíží, se Tomovi zdá, že Phil vysílá až příliš nejasné signály. A tak musí Tom zachránit nejen jejich vztah, ale i najít vraha, pokud se chtějí dožít vlastních líbánek.

 

Co řekli:

„Asi takhle. Série získala několik ocenění. Ano, co se týče příběhu asi není co vytknout, až na to, že to má pořád stejný scénář. Co se týče postav, ok, hlavní hrdinové jsou vcelku sympatičtí, až na občasné přílišné klišé. Ano, je to poměrně napínavé, Tomovy schopnosti versus hledání vrahů, Philova minulost, Tomova minulost. Ale… Jak mě už někteří znají, já prostě nesnáším ty rádoby rodinné dramata. Ok, když je to tam nějak hodně okrajově a jednou, fajn. Do některých příběhů to prostě patří. Ale sledovat to v každé knížce a číst jestli Tom ano nebo ne s Philem, jestli mu má věřit nebo nemá, to prostě není nic na mě, byť je to sebelíp napsané. Každopádně věřím tomu, že kniha je jinak hodně úspěšná, když pominu sebe, tak má v podstatě všechno, co z 99% všichni žerou =)“
– můj názor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.