Čínská anime

Jak jsem slíbila, je tu první část čínských anime. Nebudu to víc prodlužovat, pojďme proto na to =).

PS: málem bych zapomněla. V informacích se nedočtete nic o seiyuu ani o studiu, které dané anime dělalo, či o režiséru. Vzhledem k tomu, že až takhle daleko mé znalosti nesahají (zas až tak do hloubky se o čínské a korejské herce a o jejich produkci nezajímám) budou tyhle informace vynechány. Pouze v hodně známých nebo zajímavých případech se objeví. Tak snad mi to odpustíte =)). A ještě jedna věc, aby v tom nebyl zmatek. Do příbuzných anime budu psát pokračování, alternativní verze, či cokoliv jiného, co je nějak spojeno s daným anime. Do podobných budu dávat jejich japonské protějšky, abyste aspoň zhruba věděli, co od anime očekávat.

 

Aishen Qiaokeli-ing…

(anglický název: Cupid’s Chocolates)

Jiang Hao Jiy je normální středoškolák, který má extrémní strach z jakýchkoliv potíží a snaží se jim všemožně vyhnout. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy se z něj najednou stane Král Harému své školy a začne se mu vyznávat spousta dívek. Nejhorší ovšem je, že Hao ty dívky ani nezná! Co se to vlastně stalo?!

Typ: web (15 x 14 min.)
Předloha: manhua (Aishen Qiaokeli Jinxingshi)
Autor předlohy: VivianTianZong
Stav předlohy: 140 kapitol a stále vychází
Žánr: ecchi, komedie, romance, školní, harém
Příbuzné anime: Aishen Qiaokeli-ing… II – (vychází, venku zatím 4 díly, co vím)
Podobné anime: Renai Boukun (Love Tyrant)

Ukázka

Můj názor a doporučení: no, asi takhle. Pokud se vám Renai Boukun hodně líbil, a pokud vám přijde vtipné mlácení hlavního hrdiny každých pět vteřin od několika holek, tak se na to podívejte. Jinak bych to nedoporučila. Žádný skvost to není, a stejně jako u většiny čínských nebo korejských anime je animace místy hodně slabá, navíc japonské protějšky tohoto žánru bývají krapet lepší, takže o nic nepřijdete, když se na to nepodíváte.

 

Ba La La Xiao Mo Xian Zhi: Caihong Xin Shi

(Balala the Fairies Season 1, Balala, Little Magic Fairy: Rainbow Heart Stone)

Poté, co víly porazily Gunalu, ďábelskou bohyni, zasáhla hrad Fairy další krize! Kouzelná energie světa byla pohlcena zlými čarodějkami. Rainbow Flower, zdroj magické síly, brzy vyprchá, a to zničí svět Fairy. Jen legendární Rainbow Heart Stone může zachránit svět. Aby zachránili největší krizi v historii hradu Fairy, princezna YouLe, Sally a jejich nová kamarádka XiaoQian se musí vrátit do lidského světa a znovu se spojit s Maggie a Michelle, aby znovu bojovali proti zlu.

Typ: TV (rok 2011 – i když to podle popisku nevypadá, je to skutečně první řada série)
Počet dílů: 36 x 24 min.
Předloha: originál
Žánr: magie

Příbuzné anime: Ba La La Xiao Mo Xian Zhi: Qiji Wubu (52 dílů)
Ba La La Xiao Mo Xian Zhi: Meng Huan Xuan Lu (52 dílů)
Ba La La Xiao Mo Xian Zhi: Feiyue Cai Ling Bao (26 dílů)
Podobné anime: asi všechny mahou shoujo typu Precure
Live Action filmy, které by měli být 3 pokud se nepletu – tady ukázka

Ukázka

Můj názor a doporučení: další věc, co doporučím jen fanouškům tohoto žánru, moe holčiček a „sexy“ transformací. Jinak mi to přišlo jako taková kombinace, zatraceně, teď si nevzpomenu, jak se ten kreslený seriál jmenoval. Dávali to hodně na Primě myslím i na Nově, byly tam normální holky, co měli nějakou kouzelnou sílu a chodili do speciální kouzelnické školy, svět o nich nevěděl, a byly tam čarodějky, co se jim snažily ukrást tuším nějakou knihu? A čím víc sérií bylo, tím vytuněnější transformace měli, a někdy v těch posledních řadách měli k sobě i takové malé potvory. Pokud víte, co myslím, napište mi do komentářů =)). No, každopádně, přišlo mi to jako kombinace tohoto seriálu + těch dětských mahou shoujo jako třeba…a zase si nevzpomenu =(((. Jo, ta skleróza. No, každopádně, kdo máte rádi mahou shoujo, mrkněte na to, není to zase až tak špatné, ale kdo tenhle žánr rád nemá, je zbytečné se na to dívat.

 

Chao You Bing

(anglický název nemá)

Kolekce krátkých anime, která paroduje všechno možné.

Typ: web (4 x 9 min.)
Předloha: originál
Žánr: komedie, fantasy, parodie
Příbuzné anime: žádné
Podobné anime: popravdě se na kraťase moc nedívám a už vůbec ne na parodie, takže nevím, k čemu bych to přirovnala

Můj názor a doporučení: asi takhle. Nic od toho nečekejte. Nedoporučila bych to ani slepému. Za normálních okolností. Ale proto, že to má dohromady jen něco přes půl hodiny, dá se to přežít. Animace je někde na úrovni klasických starých „kartůnovek“, takže taky žádná sláva, o příběhu ani nemluvě. Ale je pravda, že jsem se občas i zasmála =). A kdo má rád parodie, tak tomu by se to mohlo i líbit.

 

Da Yu Hai Tang

(Big Fish & Begonia)

Je to svět uvnitř našeho světa, přesto neviditelný žádným člověkem, a bytosti zde ovládají čas a proud, stejně jako změnu ročních období. V den, kdy je Chun šestnáct let, se přemění na delfína, aby prozkoumala lidský svět. Ovšem v moři ji zachytí vír, před kterým ji zachrání lidský chlapec, bohužel za cenu svého života. Chun, kterou dostala chlapcova odvaha a laskavost, se rozhodne vrátit mu život zpět. Aby to však bylo možné, musí ochránit duši chlapce, malou rybku, a nechat ji růst. Prostřednictvím dobrodružství a obětí mezi nimi vzniká obrovské pouto, ale nezbývá nic jiného vrátit chlapce zpět do moře, zpět do lidského života.

Typ: MOVIE (cca 1 hod. 40 min.)
Předloha: originál
Žánr: dobrodružné, fantasy, romance, drama, nadpřirozeno
Příbuzné anime: žádné
Podobné anime: dlouho jsem přemýšlela, co vybrat, ale ono je toho na tohle a podobné téma poměrně hodně, takže jen namátkou: Gedo Senki, Hotarubi no Mori e, Howl’s Moving Castle, Spirited Away, Bakemono no Ke (téma zvířecího světa) a jiné

Ukázka

Můj názor a doporučení: rozhodně podívejte. Pokud se vám aspoň trochu líbil některý z filmů, co jsem uvedla výše, neprohloupíte, když se mrknete i na tohle. Nádherný film s dojemným příběhem (ano, bulet u toho budete jak vzteklí), o přátelství a lásce s krásnou hudbou a příjemnými charaktery. Prostě číňani a korejci filmy umí. Ze sériema je to už horší =)).

 

Dongguo Xiaojie

(anglický název nemá)

Dongguo Xiaojie žije se svou matkou, která v den jejích šestnáctých narozenin vážně onemocní. Aby Don svou mámu zachránila, vydává se na nebezpečnou cestu na které ji doprovází její „bratr“ Mo Zixuan a tajemný mladík Shaodi. Ovšem na své cestě jsou neustále někým napadáni. Co se ukrývá za tímhle dobrodružstvím?

Typ: ONA (15 x 14 min.)
Studio: Haoliners Animation League
Předloha: manhua
Autor předlohy: OPARON
Stav předlohy: neuvedeno
Žánr: bojové umění, dobrodružné, fantasy, nadpřirozeno, historické, komedie
Příbuzné anime: žádné
Podobné anime: Akatsuki no Yona, Samurai Champloo, Twelve Kingdoms

Můj názor a doporučení: určitě stojí za to, se na to podívat, pokud máte rádi anime tohoto typu. Ale! Zvlášť u tohoto je ta animace místy opravdu příšerná, a pokud si vyloženě někdo z vás potrpí na skutečně pěknou kresbu lahodící oku, tak se na to raději nedívejte. Každopádně těm, kdo nad tímhle dokážou zavřít oči, to klidně doporučím. Je to vtipné, akční, charaktery si oblíbíte, má to prostě od každého něco a nudit se rozhodně nebudete.

 

Douluo Dalu

(Soul Land)

Tang San spáchal neodpustitelný zločin a to ho dostalo na kontinent Douro. Jak přežije na tomhle neznámém území?

Typ: TV (zatím venku pouze 3 díly, je to letošní novinka)
Předloha: manhua
Stav předlohy: 173 a 299 kapitol vychází
Autor předlohy: Tang Jia San Shao
Žánr: akce, dobrodružné, romance, fantasy, shounen
Příbuzné anime: nemá
Příbuzná manhua: má jich několik – novelu se stejnojmeným názvem, pokračování – Douluo Dalu II – Jueshi Tangmen, spin-off – Soul Land – Legend of The Gods‘ Realm, druhá řada je adaptací stejnojmené novely, třetí řada s názvem – Douluo Dalu 3: The Legend of the Dragon King
Podobné anime: tady popravdě nevím. Jistě, anime, kdy se hlavní hrdina ocitne v jiném světě je spousta, ale nevybavuju si anime, kde by to hrdina udělal schválně. Taky v těch anime hrdina zapomene kým byl nebo neví, co má dělat, protože je pro něj všechno nové, což taky není tenhle případ.

Ukázka

Můj názor a doporučení: velmi populární manhua se konečně dočkala i anime zpracování. A co víc, ne v klasické animaci, ale v CGI (myslím, že je to ona), což podtrhuje její krásu, i když občas máte pocit, že vlastně sledujete hru, kterou hrajete. Celé to podtrhuje úžasná hudba, při soubojích se vám tají dech, žasnete nad detailním zpracováním, charaktery si zamilujete (aspoň ty, co se objevily v prvních třech dílech) a příběh není zas až tak ohraný Rozhodně doporučuju a to i těm, co neznají a nečetli předlohu.

 

Doupo Cangqiong

(Battle Through The Heavens nebo Fights Break Sphere)

Země, kde nejsou žádná kouzla. Země, kde musí silní určují pravidla a slabí, musí poslouchat. Země plná přitažlivých pokladů a krásy, ale také plná nepředvídatelného nebezpečí. Před třemi lety Xiao Yan, který prokázal talent, jaký nikdo v posledních desetiletích neviděl, najednou všechno ztratil. Svou sílu, pověst i slib své matce. Jaká magie způsobila, že ztratil všechny své síly? A proč se jeho snoubenka náhle objevila?

Typ: ONA (12 x 20 min.)
Předloha: novela
Autor předlohy: neuveden
Stav předlohy: 9 volume – ukončeno
Žánr: akce, komedie, harémovka, romance, fantasy, dobrodružné, drama, shounen
Příbuzné anime: druhá řada má začít vycházet 3. března + vyšly dva speciály
Podobné anime: mmm, taky nevím. Zesílit během určité doby, a pak bojovat s někým určeným (tady konkrétně se svou snoubenkou nebo s tím, koho ona vybere) už tu taky bylo, ale i tak, to nedokážu k ničemu přirovnat.

Ukázka

Můj názor a doporučení: stejná animace jako u Soul Land, magické souboje jsou bezkonkurenční, charaktery už nejsou tak úžasné, teda některé. Celé anime je pak o znovu nabití síly, získávání přátel, ale i nepřátel, hrdinství, cti a samozřejmě mega magických soubojů.

 

Duan Nao

(Die Now)

Slovo cerebrum se odkazuje na obrovský systém skládající se ze srážek vesmíru, který se nazývá mozkem vesmíru. Příběh vychází ze série neznámých vražd, odhaluje tajemství skrývající se pod celým vesmírem, od děsivých spiknutí až po galaxické války, od zrádců po hrdé oběti. Když si uvědomili svou slabost a zaostalost, lidstvo se naposledy postavilo.

Typ: ONA
Studio: Haoliners Animation League
Rating: 17+
Předloha: manhua
Autor předlohy: neuvedeno
Status předlohy: neuvedeno
Žánr: záhadné, sci-fi, shounen, thriller
Příbuzné anime: druhá řada měla začít vycházet minulý rok, ale stále nic
Podobné anime: Mirai Nikki, Death Note, Death Parade a hodně to přirovnávají k Hunger Games – osobně říct nemůžu, protože mě se ty filmy vůbec nelíbily (teda viděla jsem jeden a stačilo), takže si to vůbec nepamatuju

Můj názor a doporučení: vracíme se zpět k nekvalitní animaci. Na jednu stranu tohle anime není špatné. Má překvapivé momenty a zvraty, udrží vás napjaté, ale na stranu druhou je občas strašně chaotické a zmatené, takže bych to asi neangličtinářům nedoporučila, protože i já měla chvílema co dělat, abych se v tom orientovala. Má to zajímavý nápad i provedení, ovšem charaktery jsou hodně bídné, defakto jsem si tam nikoho vyloženě neoblíbila. Takže doporučení je tak půl napůl Jakože dá se to dodívat, ale osobně jsem od toho čekala mnohem víc.

 

Feng Shu Zhan Jing

Během starověku napadli svět mimozemšťané podobní medůzám. Podařilo se je ovšem porazit a zachránit tak lidstvo. V současné době změnila Konfigurační technologie celý svět. Andy, Toothy a Hero musí společně se Super Force chránit svět před kriminálním vědcem „The Mole“ a vůdcem vesmírných medúz, který napadl Zemi před milióny lety. Vůdce vesmírných medúz je po mnoho let uvězněn na Zemi a doufá, že získá zpět svou energii, aby znovu dobyl Zemi.

Typ: TV (26 x 22 min.)
Předloha: originál
Žánr: akce, sci-fi, mecha, dobrodružné
Příbuzné anime: žádné
Podobné anime: Gatchaman, Heroman, Infinity T-Force – mělo by to být na tenhle hrdinský způsob

Můj názor a doporučení: ještě jsem se na to nepodívala, takže tady u toho neřeknu

 

Guomin Laogong Dai Huijia

(How to Steal 55 Kisses)

Svatba Lu Jin Niana a Qiao An Hao nebyla jejich volbou. První den své svatební noci Qiao An Hao zavedla tři pravidla týkající se jejich manželství. První, nesmíš se mě dotknout. Druhé, nebudeš veřejně říkat, že jsem tvou ženou. Třetí, nebudeš říkat, že žijeme společně.

Typ: ONA (12 x 11 min.)
Studio: G.CMay Animation & Film
Předloha: novela
Autor předlohy: Fei Ye Ya
Stav předlohy: vychází
Žánr: romance, drama
Příbuzné anime: má to další dvě řady
Podobné anime: moc na tyhle anime nekoukám, takže netuším, jestli japonci udělali něco podobného

Můj názor a doporučení: mmmm, má to pěknou kresbu. Jinak… Jakože těm, co mají rádi tyhle romantické dramata, by se to mohlo hodně líbit, ale pro mě to prostě není.

 

5 thoughts on “Čínská anime

  1. Myslím, že ten seriál, o kterým se zmiňuješ u druhýho anime, jak si nepamatuješ název je Winx club. Ještě mě napadlo W.I.T.C.H ale ty sem měla ráda a měly jen dvě řady takže ty si asi na mysli neměla.

    1. ANO! Winxky. W.I.T.C.H si pamatuju, ty jsem milovala, dokonce jsem i četla komixy. Winxky se mi líbily ze začátku, pak už ne. Pak už to bylo moc přetuněné a předimenzované a pře, pře, pře =)).

  2. abecedně to sem sice nepatří, ale zrovna se dívám na Mi Yu Xing Zhe, nejprve jsem měla trochu problém si zvyknout, že to není japonsky ale čínsky, ale jsem teď už na čtvrtém dílu a vážně mě zajímá, jak to bude dál. 🙂 Vypadá to opravdu zajímavě a navíc – musím uznat, což se mi stává málokdy, i když je to čínsky, moc se mi líbí i opening.
    pokud to nevadí, tak tu je odkaz – kdyby chtěl někdo mrknout –
    https://myanimelist.net/anime/37175/Mi_Yu_Xing_Zhe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.