Novinky – 21. září

Dneska novinky trochu dříve než bývá zvykem, ale sešlo se pár zajímavých věcí, a navíc, až do příštího čtvrtku žádné články kromě sobotního vydání se nebudou zveřejňovat, protože teď budu v jednom kole =(((.

A protože už tu dlouho nebyl ani žádný žebříček, přihodím i nějaké zajímavé, aby novinky byly trochu zábavnější.

A hned začneme něčím smutným:

Autorka mangy Magi: Labyrinth of Magic, Ohtaka, oznámila, že manga skončí během 4 kapitol! Její konec je naplánovaný na 18. října. Manga vychází ve Weekly Shonen Sunday od roku 2009 a celkem bude čítat 367 kapitol. Manga Magi byla inspirována známými pohádkami 1001 noci, ale není její adaptací. O tom, jestli bude končit i Ohtačina spin-off série Magi: Sinbad no Bouken se zatím nemluví. Manga byla taktéž předělána do anime podoby o 2x 25 dílech, stejně jako Sinbad, který měl 13 dílů a 5 OVA (tuším, ty pak stejně byly zahrnuté i v anime). Pro mě osobně je to poměrně smutná zpráva, navíc mi to přijde docela narychlo, ale mám ještě Sinbada, takže ten mi aspoň trochu pofouká bebínko =))).

 

Poprvé, za osm let jejich kariéry, se duo ClariS rozhodlo ukázat své obličeje veřejnosti. Do té doby vždy vystupovali s maskami nebo se ukrývaly za anime avatary. Nebylo to ovšem z rozmaru, nebo aby na sebe upoutávaly pozornost, ale proto, že chtěly chránit své identity jako studentky.

Duo Clara a Karen, která nahradila Alice potom, co se ta rozhodla věnovat vzdělávání, se rozhodly sundat si své masky na konci svého Yokohamského koncertu. Od diváků sklidily velké ovace a Clara řekla, že ji těší, že se konečně může s fanoušky skutečně potkat. Duo dále řeklo, že odmaskování bylo čistě a jen jejich nápadem a nebyl na ně vyvíjen žádný nátlak od nahrávací společnosti nebo jejich manažera. Jejich písně můžete znát například z anime Oreimo, Nisemonogatari, Nisekoi nebo třeba Madoka Magica.

 

Anime režisér Seiji Mizushima (Full Metal Alchemist), dost tvrdě, na celostátním festivalu Nifufes v Tokyu, kde se mimo jiné živě diskutuje o anime a manga adaptacích Live-action filmů, kritizoval právě již zmíněné live-action filmy. Mizushima řekl: „Pro herce je těžké zachytit vzhled a pocit původní manga předlohy. 2D je volnější než live-action … tam se můžete vyjádřit víc. “ Konkrétně odsoudil live-action film FullMetal Alchemist, hlavně kvůli obsazení, které podle něj nesedí. Fullmetal Alchemist nebyl jediná adaptace kterou Mizushima sepsul. Zesměšňoval Gintamu, že vypadá hloupě a řekl, že nenávidí Terra Formars za to, že je „špatnou adaptací velké mangy“. Ovšem aby nebyl zas za takového negativistu, docela ho zajímaly CGI efekty, a to, jak se příběh přizpůsobí 27 volume mangy. Popravdě, ani se mu nedivím, kdyby bylo na mě, live-action na anime a mangy úplně zakážu, protože jak Japonci umí anime, tak live-action neumí.

 

Tvůrce Berserku Kentarou Miura promluvil s aspirujícími tvůrci manga na „Hakusensha Sokujitsu Debut Manga Shou“ a sdílel tajemství o slavné sérii. „Příběh skupiny Hawk je založen na mém přátelství ze střední školy.“
Pokud jste nečetli Berserka, skupina Hawk je žoldnéřskou posádkou vedenou Griffithem a hraje klíčovou roli v životě Gutse. The Golden Age Arc pojednává o životě této party, dokud Griffithova touha po království přátelství nezničí, což vede k jednomu z nejvíce srdceryvných momentů v manga historii.
Miura řekl divákům, že The Golden Age Arc je osobní, a proto má takový úspěch. Řekl: „Projektování vašich osobních vztahů do díla je důležité. Protože něco, co se opravdu stalo, má přesvědčivou sílu. „

 

 

Ve zkratce:

První „klapka“ pro trilogii Full Metal Panic byla zahájena. Zatím se ovšem neví, jestli půjde o nový příběh nebo jen aktualizovanou animaci.


Nedávno oznámená americko-japonská série Neo Yokio, kterou vytvořil bývalý frontman Vampire Weekend Ezra Koenig, bude nejspíš propadák. Série se soustřeďuje kolem Kaze (vyjádřeného Jadenem Smithem), který je exorcistou.
Někteří reportéři z novin a časopisů, kteří dostali nástin „anime“, se k tomu vyjádřili dost skepticky a hodně to sepsuli. HAHAHAHA!!! Aspoň někdo má rozum!!! Aby takovou sračku nikdo nesepsul, ten, kdo se pod tohle podepsal musel být buď sjetý, idiot nebo měl zatmění mysli. A obzvláště herci, co propůjčili postavám hlasy. Nechápu!!!


Pokračování CardCaptor Sakury od Clampu, s názvem Clear Card Chapter, vyjde 7. ledna 2018. Hlasy i obsazení by mělo zůstat stejné jako u prvné série.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.